Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dokładny wybór na resztę gry podejmiesz w III akcie to zadanie o którym mówisz ma wpływ jedynie na przyjaźń: typu możesz korzystać z kowala tego albo tego;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie "Rozpoznanie bojem" wpłynie w II akcie tylko na przyjazność kowala i na retrospekcję pod koniec aktu II. Decyzję, po której nie będziesz mógł opowiedzieć się po stronie, której odmówiłeś pomocy, podejmujesz w zadaniu "Złoto dla zuchwałych" w akcie III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak wygląda sytuacja. Dziękuję za odpowiedzi. W sumie myślę, że jak na razie nie jestem jeszcze gotowy na decyzję, po której stronie się opowiedzieć :) Doprowadzę teraz do końca resztę zadań z serii zleceń na potwory, które jakoś mi wcześniej umknęły, a potem zadecyduję komu pomóc we wspomnianym zadaniu. W razie dalszych problemów / wątpliwości, będę pytał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w okolicach zawalonej wieży. Protip: archespory dużo chętniej i częściej wyłażą w nocy. Trzeba jednak uważać i odpowiednio się przygotować, bo w nocy wszystkie potwory są liczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem dalej aktualny?

Jeśli tak - zabawa polega na tym, że przed premierą W2 wyłączono serwery rejestracji W1. Znaczy patche, które wymagały rejestracji nie będą mogły zadziałać, bo... wymagają rejestracji :)
Jak rozumiem, instalujesz grę i masz wersję 1.0. W takim razie, następne kroki to:
1) pobierasz patch 1.4 http://wpc.4d7d.edgecastcdn.net/004D7D/files/TWEE/TWEE_Upgrade.exe
2) pobierasz paczki językowe (co najmniej jedną, np. polską) http://cdn.sciagnij.pl/bi.sciagnij.pl/0/6/TWEE_Polish_language_pack.exe
3) wszystkie pliki (patch + paczka / paczki) muszą znajdować się w jednym folderze (dowolnym, ale tym samym)
4) odpalasz twee_update, aktualizujesz
4.1) jeśli chcesz, instalujesz jeszcze patcha 1.5 http://games.softpedia.com/get/Patch/The-Witcher-Patch.shtml (polecam - usuwa zabezpieczenia i można grać bez płyty)
5) grasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 23:26, moonman napisał:

gdzie w III akcie znajdę archespory?
zawsze były na drodze do kapliczki (bagna) - ale teraz jakoś nie mogę ich trafić


W drodze do obozowiska Elfów. Albo przy chatce Kanibala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki! już znalazłem, nawet w nadmiarze.

przy okazji - III akt

Spoiler

jakie są REALNE korzyści (nie moralne wybory) z zabicia lub oszczędzenia Vincenta/wilkołaka?

- ZA ZABICIEM:
zdobywamy sierść do wykonania mutagenu odblokowującego DRAPIEŻNIKa z drzewka zręczności
szansa trafienia +50%, szansa uniku +50%
(działa tylko od północy do świtu)

- ZA OSZCZĘDZENIEM:
- wykonujemy do końca zdanie Piękna i Bestia (więcej expa niż w przypadku zabicia?)
- pomoc w walce w Nowym Narrakorcie (to akurat słaby argument)
- Jakier nie zostaje aresztowany w V akcie (tylko co to daje?)
- coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można ściągnąć mod/łatkę, dzięki której pod koniec zadania "Piękna i bestia" dostajemy

Spoiler

sierść wilkołaka

.

Spoiler

Realne korzyści są relatywnie niewielkie - korzyść ze zdolności, którą daje mutagen z sierści wilkołaka jest właściwie nieodczuwalna.

Co do aresztowania Jaskra - nie ma to żadnego znaczenia, bo przebieg wydarzeń w V akcie jest następujący:

Vincent żyje:
Geralt porozumiewawczo mruga Vincentowi żeby przetrzymał Jaskra, bo Geraltowi próbującemu przedrzeć się przez Starą Wyzimę będzie tylko przeszkadzał.

Vincent nie żyje:
Jaskra zatrzymuje bezimienny strażnik i Jaskier zmuszony jest zostać na grobli. Rezultat jest identyczny. Tak więc możesz śmiało podjąć decyzję kierując się jedynie aspektami moralnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w kanałach pod Wyzimą znajduję się sefir? Za kratą której pilnuje dwóch bandytów , czy w innej części kanałów? Jezeli tam to co trzeba z nimi zrobić, zaatakować ich nie mogę , przekupić też nie , a inne rozwiązanie jakoś nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 21:56, PrimitiveHuman napisał:

Bez owijania w bawełnę, który klawisz reprezentuje chód w Wiedźminie (1)? O ile ów przycisk
istnieje.

Ogólnie to "W", pod warunkiem, że wybrałeś sterowanie klawiaturą i myszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 22:00, Bezi_113 napisał:

Ogólnie to "W", pod warunkiem, że wybrałeś sterowanie klawiaturą i myszą.

Co jeśli wybrałem tryb TTP? Czy istnieje jakiś sposób na wolniejsze poruszanie się niźli bieg? Będąc szczerym trochę to irytujące, gdy chcę się przypatrzeć pięknym widoczką rodem z broszury turystycznej, a Geralt jednym susem przez pół mapy przelatuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować