Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2007 o 14:13, Boskii napisał:

A na dodatek mam Windowsa w wersji OEM, wiec automatycznie
stracę licencję, jeżeli wprowadzę jakiekolwiek zmiany w składzie puszki.


Niekoniecznie, jesli powolasz sie na prawo Unii Europejskiej. Byl juz taki przypadek w Niemczech bodajze, ze zaskarzono do Sadu warunki umowy licencyjnej jaka zawarl M$ w Windowsie XP w wersji OEM. Zastrzegl w niej, ze ta wersja mozna zainstalowac tylko na komputerze, ktory zostal wraz z nim zakupiony. Niemiecki Sad orzekl, ze jest to niezgodne zarowno z prawem Niemieckim jaki UE, wiec uznal, ze system ten mozna legalnie zainstalowac na dowolnym komputerze (oczywiscie tylko na jednym na raz), a M$ ma obowiazek to uszanowac. Biorac zas pod uwage, ze Polska jest juz od jakiegos czasu w UE u nas tez obowiazuje prawo Unii.

Co do tego, ze dobrze mi, ze kupuje kompa - jakbyscie Wy od listopada ubieglego roku nie grali, bo nie mielibyscie odpowiedniego sprzetu, tez byscie w koncu wzieli kredyt na nowy komputer. :) A okazja jest tym lepsza, ze mam zamowiana Edycje Kolekcjonerska gry Wiedzmin i czekam na nia z niecierpliwoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli to oznacza ze jak dokupie i wymienie np procek , karte graficzną i plyte glowna naraz (bo tak mam zamiar zrobic w tym roku dla wiedzmina) to moge byc spokojny ze mnie nie zakarzą i ze nie strace licencji tak?(prosze o rzetelna odpowiedz)
Z gory dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej licencji to są ponoć jakieś śmieszne punkty np. 1 to dysk twardy i jak się przekroczy ileś tam tych punktów na raz (czyli wymienisz powiedzmy więcej niż dysk na raz), to wtedy Twój klucz zostaje zdezaktywowany, ale... wtedy dzwonisz do Microsft, mówisz, co zaszło i oni ponoć dają człowiekowi nowy klucz, gdyby coś takiego się zdarzyło. Przynajmniej tak czytałem na kilku forach. Jeden użytkownik twierdził, że wymienił na raz procesor, płytę główną i kartę graficzną. Zadzwonił, powiedział, że dołożył trochę ramu i teraz są takie cyrki, ponoć podali mu nowy klucz. Według mnie, jak już taki klucz przypisywać do sprzętu to powinna być to tylko płyta główna, a nie wszystkie części. O ile w ogóle przypisywać do sprzętu, bo już to samo w sobie wydaje się śmieszne i jak widać sąd niemiecki też miał podobne zdanie. Dlatego podejrzewam, że i nasz polski oddział Microsoft problemów by z tym nie robił, dopóki nasza wersja OEM jest tylko na jednym komputerze zainstalowana.
Też teraz będę zmieniał cały komputer i przerzucam się na Vista (co ten Wiedźmin robi z ludźmi;), tyle że mam jeszcze dobrą starą kartę graficzną i chcę ją przełożyć do nowej maszyny. No i sam się zastanawiam jak to jest z tą licencją, więc sam chciałbym poznać opinię jakiegoś specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 23:04, GanD napisał:

Też teraz będę zmieniał cały komputer i przerzucam się na Vista (co ten Wiedźmin robi z ludźmi;)


Z tego co wiem to Wiedzmin nie jest for M$ Vista only, ma dzialac tez na poczciwym XP. A jesli cos w tej kwesti sie zmienilo to by bylo milo gdyby CD Projekt RED o tym poinformowal. Nie bede kupowal przeciez specjalnie nowego systemu operacyjnego po to, zeby mi jedna gra dzialala. W kazdym razie jesli CDP RED zrobi taki numer to nie bede mial wyboru i bede musial zrezygnowac z zakupu tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 19:04, YarpenZirgin napisał:

> > > a wie ktoś może jakie są wymagania w tej przepięknej grze??
> >
> >
> > ]wymagania z dnia startu pre orderów:
> >
> > UWAGA. JEST TO SPRZęT KTóRY WTEDY POZWALAł NA KOMFORTOWą GRę NA śREDNICH DETALACH.

>
> >
> > CPU: 2.8GHz
> > 1GB RAM
> > 6600 GT 128 MB.
> >
> >
> > SZUKANIE NIE BOLI.
> Ja chcę na minimalnych pograć... Oby były w granicy Obliviona 2 GHz 512 Ram... Do premiery

> kasy chyba nie będe miał na uprage...
>


200 NPCów których AI trzeba obsłużyć jednocześnie... ja bym się bał o te 512...

Może chociaż 768.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 03:14, Wojman napisał:


Niestety ale chyba będę musiał zrobić w takim wypadku ten sam krok co ty. Ale bądźmy dobrej myśli że taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE!!! APELUJĘ DO WAS W IMIENIU SWOIM I RESZTY, KTÓRYCH TO DENERWUJE!!!

Przestańcie robić z tego tematu kącika pomocy pt.: "Wiedźmin - czy mi pójdzie, czy nie, a jeśli nie, to co mam zrobić, żeby poszedł". Moim zdaniem wszystko już na ten temat zostało powiedziane. Wymagania podane, wiele razy były już przypominane, a żeby uniknąć ponownych pytań o wymagania Wiedźmina, radzę przypiąć je na górze tak, żeby każdy, kto wchodzi na ten temat, mógł je sobie przeczytać i przeanalizować. I przestańcie się zamartwiać! Może i Wiedźmin ma świetną grafikę, może i silnik został gruntownie przerobiony, ale to wciąż stara i poczciwa Aurora! Przypominam: Wiedźmin wciąż jest jeszcze w fazie poprawek i optymalizacji, jeśli nawet kogoś obecne wymagania straszą, niech pociesza się myślą, że optymalizacja jeszcze trwa, a po optymalizacji wymagania będą NIŻSZE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o wymianę komputera pod Wiedźmina, a nie systemu. Po prostu Vista to naturalne przejście na nową technologię, bo czy DX10 będzie pod XP to wciąż nic pewnego. No i... Vista jest obecnie tańsza niż XP (jakoś muszą zachęcić do kupna;). Zdaję sobie sprawę, że póki co Vista ma jeszcze wiele błędów, jak to zawsze na początku bywa, ale mam nadzieję, że po wyjściu SP1 będzie już znacznie lepiej.
Chciałem sobie też kupić Halo2... $!#$%^*** - Vista only, no kto to wymyślił. Gdyby coś takiego zastosować do Wiedźmina, to przecież byłby gwóźdź do trumny dla ATARI :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo skąd te brednie że Vista ma kupę błędów ? Fakt miałem dwa babole, nic poważnego ale system śmiga tak samo jak XPek i nie wiem w czym w ogóle problem, skąd to "halo" że system jest zwalony ? No proszę, bez takich bredni... Następnie to jakie są te wymagania Wiedźmina ? Bo ja jakoś jeszcze nigdzie nie widziałem oficjalnych wymagań więc co jest grane w takim razie panie i panowie ? A co do samej gry to muszę powiedzieć że sceptycznie podchodziłem do gry, fakt wygląda zabójczo ale pogramy zobaczymy, nie ma sensu się jarać bo później tylko się zawiodę jak produkt będzie przereklamowany i lepsze będą filmy i trailery niż sama gra więc powoli. A i prosił bym o pokazanie tych wymagań i z jakiego źródła je macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania pozwalające na komfortową grę na średnich detalach:
Pentium 2.8 GHz lub odpowiednik AMD
Geforce 6600 lub odpowiednik ATI
1GB RAMu
Było to podane w okolicach czerwca jeszcze przed zamówieniami przedpremierowymi, bodajże ostatni news ze składem edycji kolekcjonerskiej. Było też zaznaczone, że wymagania mogą pójść w dół gdyż kod jest optymalizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe czyi ruszy na moim lapku, P4 3.00GHz, 1.00 RAM, XP SP2, ATI MOBILITY X600, mam nadzieję że tak, bo nie mieć gry od największego dystrybutora/producenta gier w Polsce to nie przystoi ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy wymagania śmieszne jak na dzisiejsze czas ale wątpię żeby takie były. Ta grafika jest za dobra, fakt taki komp wystarczy żeby pociągnąć grę na medium ale obawiam się że z wyłączonymi wszystkimi bajerami, bez przesady ale w pewne rzeczy nie uwierzę i nie ma sensu się okłamywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 16:27, dzawora napisał:

ja mam takie pytanie odnośnie pada do PC. Czy w "Wiedźmina" będzie można grac za pomocą pada?

Raczej napewno nie, pad nie sprawdzi siew erpegu takim jak Wiedźmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA
05.09.2010

Patch 1.1a zawiera w sobie patch 1.1. Można go instalować na wersję 1.0 oraz na wersję 1.1.
Zapisane stany gry działają prawidłowo po aktualizacji.
Łata 1.1a zawiera hotfix krytycznego błędu z Rozdziału V, który uniemożliwiam zakończenie gry.

Patch 1.4
http://www.sciagnij.pl/programy/p/Gry-Fabular...EDITION/4432
Spolszczenie
http://www.sciagnij.pl/programy/p/Gry-Fabular...zerzona/4407
Patch 1.5
http://www.sciagnij.pl/programy/p/Gry-Narzedz...r_Patch/8902

UWAGA!!! Proszę o ukrywanie tekstu zawierającego spoilery dotyczące fabuły gry

Uprzejmie prosi się o czytanie tego posta. Ignorowanie go naraża na gniew straszliwy moderatorów.
walgierz [23.10.2007]


Wszystkie materialy dodatkowe jakie maja sie pojawic w Edycji Rozszerzonej gry Wiedzmin (muzyka, dodatkowe przygody etc) beda dostepne dla wszystkich nabywców Edycji Podstawowej oraz Edycji Kolekcjonerskiej za darmo do sciagniecia. Elementy te bedzie mozna tez dokupic. Cena 19.99 PLN.

_____________________
Ciekawe mody:

Full Combat Rebalance 1.6 - http://ifrit.pl/projekty/full-combat-rebalance
Powrót Białego Wilka - http://www.nexusmods.com/witcher/mods/669/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie było w historii Microsoft systemu bezbłędnego. Tym bardziej jakieś błędy i niedociągnięcia zawiera i Vista, inaczej po co planowano by Service Pack? O to mi chodziło. Ponadto aby Vista śmigała to też trzeba mieć w miarę nowy komputer, nieprawda? A mój to niestety 3 letni staruszek co w branży komputerowej jest bardzo długim okresem czasu (nie żebym się pozbywał starego, po prostu będzie o jeden więcej). Natomiast nieoficjalne wymagania Wiedźmina są od dawna znane, ale jak to zwykle w grach RPG bywa trzeba brać poprawkę na to, że aby cieszyć się komfortową grą w pełnych detalach to trzeba mieć sprzęt dużo mocniejszy niż wymagania zalecane. Nie przypuszczam, by Wiedźmin miał się tutaj pozytywnie wyróżnić, ale może... tego bym sobie i wszystkim innym graczom życzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 07:43, Krzysiekmaster napisał:

Wie ktoś pójdzie mi Wiedźmin na radeonie 9600 pro adv.256 mb???? A oprócz tego mm 1,5 gb ram
i proc athlon 3000+



Ratunku....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 08:38, YarpenZirgin napisał:

> Wie ktoś pójdzie mi Wiedźmin na radeonie 9600 pro adv.256 mb???? A oprócz tego mm 1,5
gb ram
> i proc athlon 3000+


Ratunku....:/

sory tam miało być czy mi pójdzie:D:D:D taki małe błąd a tyle zmienia:D:D to wie ktoś??????? Bo nie wiem jaki radeon jest odpiwiednikiem gf 6600:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować