Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2007 o 16:32, davidi napisał:

Ten qn.ik co wcześniej dodawał posty to ziomek z CDA czy ktoś się pod niego podszywa
?? :D


Nikt się tu pod nikogo nie podszywa. Genezę powstania mojej ksywki wyjaśniłem już na moim gramsajcie, o tu:

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=328067&n=4&k=2#km

EDIT: by być dokładnym: "ziomek" z CDA ma ksywkę "Qn'ik", ewentualnie "Qń" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]

To by oznaczało, że paczki spodziewać się możemy już we wtorek. W najgorszym wypadku środa w godzinach okołopołudniowych. Jako że Masterlink to szanująca się firma, to wysłanie 2999 paczek z EK + nie wiadomo ile z EP na całą Polskę nie powinno być dla nich specjalnym wyczynem... tak mi się przynajmniej wydaje.

@lancuch: wiedźmińskie miecze to miecze jednoręczne - dwuręcznego nie wyciągałby tak sprawnie z pochwy na plecach (poza tym ryłby nim po ziemi), nie walczyłby tak sprawnie (miecze dwuręczne nie dość, że są ogromne, to są jeszcze zaje... bardzo ciężkie, co uniemożliwia szybką walkę i sprawne nim operowanie), a drugiej ręki używa jako pomocniczej - nikt nie powiedział, że rękojeść miecza musi być tak długa, by starczyło na niej miejsca na tylko jedną dłoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 20:01, lancuch napisał:

PS jak master przywiezie mi EK tak szybko to bede sie baaaardzo cieszyl (niedlugo imieninki
wiec bedzie prezent) :)


Pomyślmy logicznie: jaka jest wpisana data wysyłki? 22.10.2007. Jak jest napisane w mailach o dostawie? "Masterlink dostarczy przesyłkę na drugi dzień od nadania paczki", czyli wychodzi 23.10.2007. A jako że już wiele razy korzystałem z usług tego kuriera (a to mp3, a to słuchawki, a to karta...), to mogę potwierdzić, że przesyłkę naprawdę dostarczają na drugi dzień od dnia nadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 19:43, JayC napisał:

/ciach ciach!/


Co do mieczy: Ze z sprawdzonych źródeł (książka) wiem, że są to miecze półtoraręczne. To znaczy, że są to lżejsze i dużo krótsze miecze, kórymi walczy się zarówno dwoma, jak i jedną ręką. Zależy od umiejętności i gustu.

CO do Masterlink''a: Kiedys dostałęm przesyłkę w lekko ponad 7 godz. Nie boję się, że dostanę Wiedźmina po terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobrze ;)
ja malo kupuje przez net wiec nie mam takiego doswiadczenia z kurierami a w szczegolnosci z masterlinkiem :P
Ehh tylko 5 dni wytrzymam? okaze sie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 20:07, nazgul47 napisał:

> /ciach ciach!/

Co do mieczy: Ze z sprawdzonych źródeł (książka) wiem, że są to miecze półtoraręczne.
To znaczy, że są to lżejsze i dużo krótsze miecze, kórymi walczy się zarówno dwoma, jak i jedną
ręką. Zależy od umiejętności i gustu.


Tego określenia właśnie bałem się użyć, bo sam dokładnie nigdy nie wiedziałem, czym miecze półtoraręczne się charakteryzują, użyłem więc określenia "jednoręczne", a że książkę czytałem dość dawno (uuu, to już rok będzie...) to się już zapomniało... w każdym razie zawahałem się, co napisać.

Dnia 18.10.2007 o 20:07, nazgul47 napisał:

CO do Masterlink''a: Kiedys dostałęm przesyłkę w lekko ponad 7 godz. Nie boję się, że dostanę
Wiedźmina po terminie :)


Aż tak szybko?! No to nieźle... Zwykle od chwili zamówienia do chwili odebrania przesyłki mijają u mnie jakieś trzy dni, zazwyczaj zamawiam na wieczór, więc zanim firma nada przesyłkę mija ten jeden dzień, a potem to już na drugi dzień przesyłka przychodzi. Jako, że przesyłka z gram.pl jest już potwierdzona i gotowa do wysłania, jestem pewien, że przyjdzie już na drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W szczegółach zamówienia jest podane że:
Przewidywana data dostawy: 23 października 2007 - 24 października 2007
Też sądzę że jest szansa na otrzymanie przesyłki 23, jednak jeśli dojdzie 24 to się nie obrażę, myślę że rozesłanie tylu tysięcy przesyłek jednego mimo wszystko jest pewnym wyzwaniem więc należy okazać pewną wyrozumiałość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też bym się nie obraził - jeden dzień dłużej przeczekam. Doskonała okazja na szlifowanie cierpliwości, z którą u mnie jednak trochę cienko :). No i nie zapominajmy, że Masterlink to nie Święty Mikołaj - nie potrafi rozwieźć tak wielkiej ilości prezentów do tak wielkiej ilości odbiorców w tak krótkim czasie, w jakim robi to Święty Mikołaj :D. Chociaż nawet można ich do Mikołaja przyrównać (taki wielki chłop, a w Mikołaja wierzy... cóż, do końca życia pozostanę dzieckiem :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 20:14, JayC napisał:

Też bym się nie obraził - jeden dzień dłużej przeczekam. Doskonała okazja na szlifowanie cierpliwości,


Heh, albo szlifowanie miecza:) We wtorek biorę się do polerowania katany:)

Dnia 18.10.2007 o 20:14, JayC napisał:

z którą u mnie jednak trochę cienko :). No i nie zapominajmy, że Masterlink to nie Święty Mikołaj
- nie potrafi rozwieźć tak wielkiej ilości prezentów do tak wielkiej ilości odbiorców w tak
krótkim czasie, w jakim robi to Święty Mikołaj :D. Chociaż nawet można ich do Mikołaja przyrównać
(taki wielki chłop, a w Mikołaja wierzy... cóż, do końca życia pozostanę dzieckiem :D).


Może masterlink weźmie sobie do pomocy Śmierć, w jednej z książek Pratchetta całkiem nieźle sprawiał się w zastępstwie mikołaja:)

EDIT:
-> nazgul47
Dobrze że tego jednak nie zrobiłeś. Kurier mógłby już do Ciebie nie wrócić...
Jak chcesz się odwdzięczyć za szybką dostawę to lepiej jest dać napiwek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy gracz ma w sobie małe dziecko... żebyście wdzieli min mojej matki, gdy widziała mnie w euforii po otrzymaniu mego HoM&M V.... poprostu miałem ochotę tego kuriera ucałować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 20:26, Karharot napisał:

Heh, albo szlifowanie miecza:) We wtorek biorę się do polerowania katany:)


Miecza nie mam, ale nawet jakbym miał to bym go nie użył, jeśli przesyłka by się opóźniła. I chyba jednak wolę szlifować swój charakter niż miecz :D.

Dnia 18.10.2007 o 20:26, Karharot napisał:

Może masterlink weźmie sobie do pomocy Śmierć, w jednej z książek Pratchetta całkiem nieźle
sprawiał się w zastępstwie mikołaja:)


A książek Pratchetta też nie czytałem, więc nie wiem... chociaż to byłoby ciekawe doświadczenie, otrzymać EK od samej Śmierci... :D.

@nazgul47: Tu już nawet nie chodzi o to, że jestem graczem. Ja coraz częściej zauważam, że zachowuję się jak dziecko nie tylko w sferze gier, ale też w życiu codziennym... Cóż, jeśli znaki zodiaku mają coś do tego, to mogę być pewien, że zostanie mi to do końca życia (wcale bym się z tego powodu nie popłakał - wręcz przeciwnie) - jestem zodiakalnym Bliźniakiem :D.

Dobra, koniec offtopów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 20:07, nazgul47 napisał:

> /ciach ciach!/

Co do mieczy: Ze z sprawdzonych źródeł (książka) wiem, że są to miecze półtoraręczne.

cytat poproszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie najnowszy trailer „Combat and tactics” na Game Spocie i ogólnie bardzo ładnie i obiecująco to wszystko wygląda. Graficzka - wiadomo bardzo dobra, fajne rozmycia, znaki, itp. Style też mimo wszystko widać że się różnią. Mam natomiast zastrzeżenia co do animacji, konkretniej na szczęście :) Chodzi konkretnie o walkę ze smokiem czy też viverną. Po ciosie Geralta ów potwór śmiesznie się odchyla. W całej sekwencji ma się wrażenie jak by ofiara Wiedźmina oddawała część Allahowi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 21:25, Marko Pele napisał:

Obejrzałem sobie najnowszy trailer „Combat and tactics” na Game Spocie i ogólnie
bardzo ładnie i obiecująco to wszystko wygląda. Graficzka - wiadomo bardzo dobra, fajne rozmycia,
znaki, itp. Style też mimo wszystko widać że się różnią. Mam natomiast zastrzeżenia co do animacji,
konkretniej na szczęście :) Chodzi konkretnie o walkę ze smokiem czy też viverną. Po ciosie
Geralta ów potwór śmiesznie się odchyla. W całej sekwencji ma się wrażenie jak by ofiara Wiedźmina
oddawała część Allahowi :P

mogłbyś dac linka do trailera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie coś nie gra jak wchodzę na swoje zamówienie w linku podanym w sklepie to pisze że cytuję:

Track&Trace
Wprowadzono błędny numer przesyłki (**************)

* Powodem tego może być: wprowadzenie niepoprawnego numeru
* numer listu przewozowego nie został jeszcze wprowadzony do naszego systemu informatycznego
UNISOFT - bardzo prosimy o ponowne wpisanie numeru przesyłki następnego dnia po nadaniu w godzinach porannych
* numer dotyczy przesyłki nadanej przed 1 marca 2000 roku

A co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś wie gdzie można znaleźć i pooglądać zagraniczne wersje wydania wiedźmina? ja znalazłem tylko czeskiego ZAKLÍNAČa ;) z taką samą jak w Polsce okładką, a chciałbym zobaczyć inne wersje wydań, okładek i ich zawartości.

20071018220431

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować