Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2007 o 22:04, Aenneus napisał:

Witam czy ktoś wie gdzie można znaleźć i pooglądać zagraniczne wersje wydania wiedźmina? ja
znalazłem tylko czeskiego ZAKLÍNAČa ;) z taką samą jak w Polsce okładką, a chciałbym zobaczyć
inne wersje wydań, okładek i ich zawartości.


Ja się w sumie nie dziwię że takie samo pudełko w końcu CD Projekt ma swój oddział u naszych południowych sąsiadów więc i pudełko podobne dają, żeby się różniło od tego od Atari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkocka Edycja Kolekcjonerska Wiedźmina wygląda tak samo jak w linku od Karharota. Dodam tylko, że wersja podstawowa ogranicza się do płyty z grą i instrukcją. Opakowanie zwykłe, plastikowe :/

Ale przez te wszystkie szumne zapowiedzi, huczne reklamy i w ogóle to w dniu premiery od razu polecę do sklepu i kupię sobie SZKOCKĄ EK Wiedźmina zamiast czekać kilka tygodni na przesyłkę z Polski. Zwłaszcza, że nie ufam poczcie zarówno polskiej jak i szkockiej i nie wiem czy po doręczeniu mi gry coś by z niej jeszcze zostało... Wystarczy mi, że co miesiąc dostaję zmasakrowane wręcz CD-Action... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spore zamieszanie powstalo z zachodnim wydaniem EK kiedy w ostatniej chwili Atari zabrało medalion i album, tlumaczac sie ze beda dostepne do kupienia osobno. Ja bym sie wsciekl. Kochane atari :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 22:33, MightyBF napisał:

Spore zamieszanie powstalo z zachodnim wydaniem EK kiedy w ostatniej chwili Atari zabrało medalion
i album, tlumaczac sie ze beda dostepne do kupienia osobno. Ja bym sie wsciekl. Kochane atari
:/

Nie słyszałem o tej akcji... Ale z dwojga złego lepiej dokupić sobie taki medalion osobno niż w ogóle go nie mieć! Tak więc jak każdy biedny Brytyjczyk będę musiał zaopatrzyć się w medalion osobno... :( Wiadomo chociaż w jaki sposób będzie można go dokupić, tzn. normalnie w sklepie z grami czy drogą internetową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 22:33, MightyBF napisał:

Spore zamieszanie powstalo z zachodnim wydaniem EK kiedy w ostatniej chwili Atari zabrało medalion
i album, tlumaczac sie ze beda dostepne do kupienia osobno. Ja bym sie wsciekl. Kochane atari
:/


Nie wiem, czy w ten sposób chcieli zyskać więcej pieniędzy, zostawiając taką samą cenę EK? Chciwość ludzka jest niemożliwa... lub determinacja i świadomość finansowego upadku. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 22:11, Karharot napisał:

W tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=5516
możesz sobie obejrzeć wizualizację zachodniego wydania Wiedźmina.


Szczerze? Polska wersja podstawowa jest bogatsza od zachodniej kolekcjonerskiej, a ludzie <mam na myśli Polaków szczególnie> i tak narzekają, że EK u nas za drogie... Wątpię, żeby na zachodzie było taniej... A jeżeli chodzi o wersję podstawową Wiedźmina w krajach za Odrą to lepiej pominąć ją milczeniem... No nie, czego wy ode mnie żądacie, ja nie potrafię siedzieć cicho jak trzeba :D. Na usta ciśnie się słowo "żenada" w porównaniu z polską wersją oczywiście. A wygląd, który i tak przy naszym rodzimym wydaniu blednie został bezlitośnie dobity i upokorzony wielkim szyldem "Games for Windows" na pudle, który nie pasuje ani do klimatu gry, ani do samego opakowania (może by nawet pasowało, stylizowane jakieś, ale nie, oni mają znaki towarowe, które pasują chyba tylko do symulatorów lotu, w których klimat jako taki nie jest potrzebny, lecz potrzebna jest duża gotówka i realizm - dop. Microsoft Flight Simulator).

To się rozpisałem. Jednym słowem, cieszę się, że mieszkam w Polsce, gdzie dbają o klienta;)

P.S.

Czy w zamówieniu u kogoś jeszcze widnieje napis "pakowane i przygotowywane do wysyłki", bo wiele osób mówiło, ze już napisali, że wysłane? Z góry dzięki za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 23:20, Kodi127 napisał:

> W tym poście:
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=5516
> możesz sobie obejrzeć wizualizację zachodniego wydania Wiedźmina.

Szczerze? Polska wersja podstawowa jest bogatsza od zachodniej kolekcjonerskiej, a ludzie <mam
na myśli Polaków szczególnie> i tak narzekają, że EK u nas za drogie... Wątpię, żeby na
zachodzie było taniej... A jeżeli chodzi o wersję podstawową Wiedźmina w krajach za Odrą to
lepiej pominąć ją milczeniem... No nie, czego wy ode mnie żądacie, ja nie potrafię siedzieć
cicho jak trzeba :D. Na usta ciśnie się słowo "żenada" w porównaniu z polską wersją oczywiście.
A wygląd, który i tak przy naszym rodzimym wydaniu blednie został bezlitośnie dobity i upokorzony
wielkim szyldem "Games for Windows" na pudle, który nie pasuje ani do klimatu gry, ani do samego
opakowania (może by nawet pasowało, stylizowane jakieś, ale nie, oni mają znaki towarowe, które
pasują chyba tylko do symulatorów lotu, w których klimat jako taki nie jest potrzebny, lecz
potrzebna jest duża gotówka i realizm - dop. Microsoft Flight Simulator).

To się rozpisałem. Jednym słowem, cieszę się, że mieszkam w Polsce, gdzie dbają o klienta;)

Gdzie CDP dba o klienta, bo o konkurencji nie można tego powiedzieć :P A co do samego wydanie Wiedźmina, czy to EK czy to edycji Basic jest jak widać świetnie. Sam zamówiłem Edycje Kolekcjonerską, mimo wysokiej ceny. I ani chwili się nie wahałem, narzekać też nie zamierzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 23:20, Kodi127 napisał:

Czy w zamówieniu u kogoś jeszcze widnieje napis "pakowane i przygotowywane do wysyłki", bo
wiele osób mówiło, ze już napisali, że wysłane? Z góry dzięki za odpowiedź...


Jeśli Cię to uspokoi to ja też mam taki opis (opłaciłem grę 2 dni temu i od wczoraj to wisi więc myślę, że u mnie jest wsio ok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 00:31, Igor FCBayern napisał:

Wow, według tego licznika na głównej stronie, Wiedźmin jest już w sklepach :D


Co ty opowiadasz? :P U mnie premierka jest za 6 dni 23 godziny 24 minuty i 20 sekund :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 00:35, Marko Pele napisał:

Co ty opowiadasz? :P U mnie premierka jest za 6 dni 23 godziny 24 minuty i 20 sekund :P

A u mnie same zera ;)
Przy okazji chciałbym się zapytać czy jest jakaś szansa, że Wiedźmin pójdzie na laptopie? Jego konfig jest zbliżony do zalecanych wymagań gry, ale słyszałem, że to jeszcze nic nie znaczy... Jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 00:31, Igor FCBayern napisał:

Wow, według tego licznika na głównej stronie, Wiedźmin jest już w sklepach :D

A bo to w ogóle się coś cofnęło z tymi premierami :-P
Teraz już tylko czekam na numer przewozowy od Masterlinka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 00:43, Igor FCBayern napisał:

> Co ty opowiadasz? :P U mnie premierka jest za 6 dni 23 godziny 24 minuty i 20 sekund :P

A u mnie same zera ;)
Przy okazji chciałbym się zapytać czy jest jakaś szansa, że Wiedźmin pójdzie na laptopie? Jego
konfig jest zbliżony do zalecanych wymagań gry, ale słyszałem, że to jeszcze nic nie znaczy...
Jak to w końcu jest?


IMO na laptopie można będzie pograć, bo brak wsparcia dla kart graficznych w laptopach właściwie nic nie znaczy. Tj praktycznie zawsze gry działają (nie mówię tu o zintegrowanych grafikach).

Myślę, że w miarę komfortowo będzie można pograć w Wiedźmina w med/high detalach na konfiguracji: C2D lub Turion X2, 2Gb RAM, Radeon HD2600 lub GF 8600M GT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wymieniać wszystkie fragmenty, w których Geralt "...chywycił miecz obiema rękami..." bądź "...Mieczem zablokował cios, a wolna ręką wyprowadził sierpowy prosto w twarz przeciwnika..."?

Co do EK w innych krajach: w takich chwilach nie żałuję, że jeszcze nie wyemigrowałem :P Polskie EK są bardzo często dużo lepsze od tych zachodnich, choćby patrząc na przykładzie gry "World in Conflict". A poza tym to polska gra, więc CDP najbardziej będzie dbał o polskich graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Funkcja "edytuj" powinna dłużej być dostępna, bo często zmuszony jestem pisać post pod postem..

Do rzeczy: na moim gramsajcie

http://ja.gram.pl/qn.ik

w najnowszej notatce znajdziecie Wiedźmińskie F.A.Q. mojego autorstwa. Proponuję, aby użytkownicy bardziej zorientowani w temacie nie wyżywali się na nowych (tak, piszę w tym miejscu również o sobie :P), którzy kolejny raz zadają to samo pytanie, tylko w odpowiedzi na takie pytanie podać po prostu link do mojego gramsajta. Oszczędzi to i Wam i Im wielu nerwów. (subtelna reklama, prawdaż? :D).

Czekam również na sugestie (w komentarzach do notki) jakich pytań brakuje.

Bless!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(subtelna reklama, prawdaż? :D

Ta. Prawie nie widać ;P

A co do F.A.Q.:

Brakuje pytania "Czy będzie można grać padem? Kierownicą? Mocherem?" To się dość często powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować