Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2007 o 15:11, qn.ik napisał:

> Gdzie powinna znajdować się mapka świata??

W pudełku z grą (tzn tym pudełku DVD)


No właśnie nie ma.Mam EK więc może mapka później przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero Widmina bedę miał w niedz. :( Widzę że kilkiu opiniach, że gierka przednia, ale takiej oczekwiałem ;] Chwalicie także dobrą optymalizację. W każdym razie powinna być lepsza niż w G3.

W niedz. jak dam radę, napisze co nieco od siebie... ale to aż 5 dni czekania... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości uzyskane po telefonie do Masterlinka i do DOKu, może komuś to pomoże.
Ja do Masterlinka: Czy wiadomo co z moją paczką?
Masterlink do mnie: W Warszawie padło oprogramowanie sklepu.gram.pl co powoduje niedoręczaniem przesyłek.
Ja do DOKu: Co z moją paczką?
DOK do mnie: Z Twoją paczką akurat wszystko cacy i powinna dojść na czas, czekaj do 17.

Masterlink sprawdza numer listu przewozowego, Gram numer zamówienia.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy od tego nie są tematy związane z Masterlinkiem???
Lub o profesjonalizmie CDP???
Pomimo przypiętego postu prosisz Moderatorów o interwencję?


Ostrzeżenie - ma pozostać bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:12, m-4 napisał:

> > Gdzie powinna znajdować się mapka świata??
>
> W pudełku z grą (tzn tym pudełku DVD)

No właśnie nie ma.Mam EK więc może mapka później przyjdzie


Miałem na myśli: tam, gdzie zwykle jest instrukcja, tzn po prawej stronie po otworzeniu boxa z grą. Tam też nie masz? Powinna być..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:16, qn.ik napisał:

> > > Gdzie powinna znajdować się mapka świata??
> >
> > W pudełku z grą (tzn tym pudełku DVD)
>
> No właśnie nie ma.Mam EK więc może mapka później przyjdzie

Miałem na myśli: tam, gdzie zwykle jest instrukcja, tzn po prawej stronie po otworzeniu boxa
z grą. Tam też nie masz? Powinna być..


W EK jest inna mapa, dlatego jej nie ma, będzie z pozostałymi bonusami ek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie ma wiedźmina i mieć nie będę, ale brawo dla gram.pl za dołożenie książki. Mogliby też dokładać np. Filmy do gier opartych na filmach. Albo pociągnąć pomysł z książkami. Wiem że to mogłoby podwyższyć cenę gry, ale np. jakaś edycja PREMIUM czy coś takiego to byłby fajny pomysł.
Aha, chciałbym też powiedziec że postać wiedźmina robi na mnie ogromne wrażenie. Mam taki plan lekcji z wiedźminem w takim jakby 3d. /jak wstaję z łóżka i go widzę to cieszę się że się obudziłem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałem, zainstalowałem, pograłem z godzinkę... Pierwsze wrażenia - średnie.

Grafika jest... taka sobie. Od niedoróbek aż zęby bolą. Przykład: Geralt leży na wozie, w drodze do Kaer Morhen. Co chwilę jego nogi (pięty, dokładnie) przechodzą przez teksturę wozu. Płakać się chce. Do tego Triss Merigold. Piękna, kasztanowłosa Triss, którą potraktowano tak okrutnie. Po pierwsze, ma włosy jak lump spod Dworca Centralnego. Gdzie jej piękne włosy, których tyle osób jej zazdrościło? Po drugie, skoro już przy głowie jesteśmy, Triss nie ma uszu. W jednej scenie jej włosy "przemieszczają się" lekko do tyłu, odsłaniając gładką czaszkę. W miejscu, w którym normalny człowiek ma uszy, ona nie ma nic. Po trzecie, jej biust. Jak rany... Nie wiem, czy Twórcy widzieli kiedykolwiek nagą kobietę, więc chciałbym im tylko powiedzieć, że kobiety w wieku Triss zwykle nie miewają biustu na poziomie pępka. Do tego biust ten wygląda co najmniej dziwnie (płaski z przodu, wypukły po bokach). A mówiąc o biuście, chciałbym jeszcze przypomnieć, że w Sadze wyraźnie jest napisane, że Triss już nigdy nie założy wydekoltowanej sukni. A tu co?? Zgroza...

Sama gra... Też dziwna. System walki jest inny, niż cokolwiek, z czym miałem do czynienia. Nie jest to typowe RPG (z turami), nie jest to też zręcznościówka z chamską nawalanką. Nie podoba mi się natomiast rozwiązanie "łączenia" ciosów, które polega na tym, że trzeba obserwować kursorek, i gdy będzie miał odpowiedni kolor - kliknąć. Co to niby ma być? To już bym wolał opowiedzenie się po jednej ze stron, albo turówka jak w NWN, albo akcja jak w Jedi Academy. A tu jest takie... "coś".

Jak napisałem wcześniej, pierwsze wrażenie (a nie ma drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia) jest takie sobie. Grafika nie zachwyca, interfejs jest dziwny, przewijanie ekranu zbyt powolne, za dużo jest przerywników (no, przynajmniej na początku, nie wiem, jak będzie dalej), które skutecznie rozwalają całą atmosferę. Głosy sztuczne, brak jakichkolwiek emocji, już pogodynki są bardziej przekonujące.

Po pierwszej godzinie grania wstępna ocena: 6,5/10. Sorry, Winnetou:( A mogło być tak pięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:21, tableta1 napisał:

mam WIELKI PROBLEM. Zamowilem: 2x EK Wiedzmin i wiedzmin edycja zwykla przyszly tylko 2
EK z 2 koszulkami a gdzie gra warta 80 zl!!??


Najprawdopodobniej przyjdzie w terminie późniejszym razem z resztą dodatków do wersji EK.
W tej sprawie skontaktuj się z obsługą klienta gram.
Na forum tej sprawy nie rozwiążesz.

Pozdrawiam RobeN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:22, OloMax napisał:

Co prawda nie ma wiedźmina i mieć nie będę, ale brawo dla gram.pl za dołożenie książki. Mogliby
też dokładać np. Filmy do gier opartych na filmach. Albo pociągnąć pomysł z książkami. Wiem
że to mogłoby podwyższyć cenę gry, ale np. jakaś edycja PREMIUM czy coś takiego to byłby fajny
pomysł.


W przypadku Wiedźmina to dołożenie filmu raczej obniżyłoby cenę pakietu... i to bardzo :P CDP chyba by musiał dokładać pieniądze, by ktoś to wtedy kupił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:22, Ringno5 napisał:

Rozpakowałem, zainstalowałem, pograłem z godzinkę... Pierwsze wrażenia - średnie.
[ciach]
Po pierwszej godzinie grania wstępna ocena: 6,5/10. Sorry, Winnetou:( A mogło być tak pięknie...

ale mnie przestraszyles
serio taka cienka ta gra
to strace 100 prosze o wiecej recenzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja akurat dzwonię do DPD Polska i mówią bym poczekałna podejście operatora... (trzeba dodać że to mówi automatyczna sekretarka ><" ! ) .
No ale przyjemna melodyjka....
OK Rozumiem że coś nie tak było z DPD bo dopiero dziś zaczęło mi działać kiedy chciałem sprawdzić gdzie jest mój Wiedźmin...

Każdy z nas tutaj czeka na swojego Geralda i co ?
Nie ma :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, wymagania sprzętowe są podane, ale mam co do nich pytanie.
Czy Wiedźmin był testowany na kartach, które są w ramce jako nieobsługiwane? Czy to są po prostu informacje od projektantów silnika gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:26, drewniany napisał:

A ja akurat dzwonię do DPD Polska i mówią bym poczekałna podejście operatora... (trzeba dodać
że to mówi automatyczna sekretarka ><" ! ) .
No ale przyjemna melodyjka....
OK Rozumiem że coś nie tak było z DPD bo dopiero dziś zaczęło mi działać kiedy chciałem sprawdzić
gdzie jest mój Wiedźmin...

Każdy z nas tutaj czeka na swojego Geralda i co ?
Nie ma :P

Kłania sie post boogiego85. Ludzie czytajcie przypiete posty :)


"NIKOGO nie interesuje czy ktoś już ma swoją przesyłkę, czy ją rozpakował, czy może kurier z zazdrości ją sobie zawłaszczył..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ostro, ale po takiej kampanii promocyjnej, w której przekonywano nas, że Wiedźmin będzie najlepszą rzeczą od czasu wynalezienia krojonego pieczywa, to, co dostałem, okazało się być poważnym zawodem. Być może gdyby nie te wszystkie oczekiwania, ocena byłaby wyższa, a tak, to jest jak jest. Cóż, z Hellgate miałem podobnie. Mam tylko nadzieję, że Gears of War, Crysis i Assassin''s Creed mnie nie zawiodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować