Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Paczkę musiałem odebrać osobiście, bo jak zwykle kurier zawiódł, jednak o tym nie w tym temacie... Nie mam póki co pytać dotyczących gry, gdyż dopiero wieczorkiem ją zainstaluje. Mam, jednak inne pytanie...

Gdzie plakat i naklejka, która miały być dołączone do każdego zamówienia pre-orderowego? Czy tylko ja nie miałem ich w zestawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 18:38, atton napisał:

Niesety na moim sprzecie: pamięć: 512 ram, Karta GF 6200, i procek 2 GHz.
Musiałem powyłączać wszystkie efekty na spuer minimal a gra i tak wygląda oszałamiająco!

Wygląd wyglądem, ale jak jest z płynnością? Jeśli zadowalająco w piątek lecę do Empiku po Wieśka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mam za sobą pierwszą godzinę gry.Wrażenia coraz lepsze.Najpierw mamy dość długi film będący rozwinięciem rozmaitych zwiastunów , które już przedtem mogliśmy obejrzeć.Potem jeszcze dodatkowe wprowadzenie czytane przez głosik znajomy z Gothica i zaczynamy w twierdzy Wiedźminów.Co się dzieje , oczywiście nie napiszę , ale dzieje sie od razu , więc nudy na początku nie będzie.Grafikę mam ustawioną na max.Żadnych problemów.Wszystko działa jak trzeba , tylko do kamery jeszcze nie do końca się przyzwyczaiłem.Byłem przekonany , że wybiorę WSAD , ale po paru minutach przeszedłen na sterowanie myszką i być może tak zostanie.W tym przypadku widok pokazany jest z trochę większej wysokości i jak dla mnie , wydaje się to wygodniejsze.Z każdą chwilą gra mi się lepiej , chociaż kilka pierwszych minut spowodowało lekkie zamieszanie.
Zastanawiam się , jak będzie zbalansowany poziom trudności.Wybrałem najwyższy i radzę sobie bez większych problemów.Mam nadzieję , że dalej nie będzie łatwiej , ale trudniej.
Podsumowując : jest dobrze.Powodów do narzekania na razie nie ma.Grafika ok , chociaż nie powala , ale być może związane jest to z lokacją w której obecnie jestem.Niedługo przekonam się , jakie widoki Wiedźmin zaoferuje w dalszej części rozgrywki.Na ocenę fabuły przyjdzie czas najszybciej za kilka godzin , jak zacznę lepiej poznawać historię Geralta.No to wracam do Kaer Morhen.Pa pa. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 18:38, atton napisał:

Niesety na moim sprzecie: pamięć: 512 ram, Karta GF 6200, i procek 2 GHz.


Powitać, mógłbyś zapodać kilka screenów na tych swoich niskich ustawieniach, tak ze 3 by wystarczyły :]
chce po prostu zobaczyc jak gra wygląda na niższych ustawieniach. z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 19:06, Szymon666 napisał:

> Niesety na moim sprzecie: pamięć: 512 ram, Karta GF 6200, i procek 2 GHz.

Powitać, mógłbyś zapodać kilka screenów na tych swoich niskich ustawieniach, tak ze 3 by wystarczyły
:]
chce po prostu zobaczyc jak gra wygląda na niższych ustawieniach. z góry dzieki

o wlasnie tez bym poiprosil :P

jestem ciekawy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie dwa screeny z gry. Ogólnie gra prezentuje się bardzo dobrze, grafika okej ( chociaż te filmiki jakieś takie trochę pikselowate). U mnie gra łazi na max detalach przy rozdzielczośći 1024x768. (miejscami przycina) a sprzęt mam taki 3.0 Ghz Intel Pentium IV 2 GB ramu i kartę Radeona X1950Pro 512 MB 256 Bit.

20071023190831

20071023190902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jestem po kilku godzinach gry, chyba mogę to już powiedzieć z całym przekonaniem: Wiedźmin rządzi!!11one :D
Bardzo fajny system walki, wspaniałe dialogi, jak na razie dobra fabuła, o grafice się nie wypowiem, bo gram w 800x600 i średnio-niskiech detalach, więc to by było bez sensu... W trakcie tych kilku godzin zdążyłam zdobyć kartę (:P), zobaczyć jak wygląda Geralt, gdy jest pijany, wygrałam kilka pojedynków na pięści, no i oczywiście dużo, dużo walki było :) Bardzo podobają mi się też nawiązania do książki, np. "najlepsze łóżko w Kaer Morhen" czy "nie ma nic bardziej żałosnego, niż płacząca czarodziejka". :) W każdym razie gra jest świetna, i tyle. Więcej powiem, jak już Wiedźmina przejdę ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DO CDP
Patch jest potrzebny. Po wyjściu z gry pojawia mi sie raport o błędach. Na sprzęcie:
Intel pentium D 3 GHz na jednym rdzeniu
Geforce 6800XT 256 MB
2 GB RAMu
Nie śmiga mi na średnich !! Gram na coś między niskie a średnie( i jeszcze ma leciuteńką ścinkę). Będę zmuszony zmniejszyć rozdzielczość na 1024 na 756. Zróbcie tego patcha co poprawi jakość. I Geralt jak idzie dość często po podłodze to się ślizga a nie idzie. Jak czasami upadnie jakiś przeciwnik to sie śmiać chce. i jeszcze jedno brakuje opcji czułości myszy co przy widoku TPP denerwuje, bo zmienianie czułości kamery czy coś takiego nie jest poręczne gdy chce przełączać miedzy widokami bo czasami z którymś sie lepiej biega lub walczy. jeśli wiecie jak jeszcze zrobić by gra chociaż miała lepsza jakość tekstu lub cieni to napiszcie. Proszę i z góry dziękuje.

Najfajniejszy w tej grze jest system walki. Po prostu zabijanie sprawia przyjemność i te tekst "po co cię matka zrodziła( czy coś w tym stylu) albo giń ku**wo.Fabułą też jest zajebiaszcza. A najlepsze jest to że triss wyglada zajebiście seksownie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę pomarudzę.
Zacznę od tego, że w opowiadaniu dołączonym do zestawu są literówki. Momentami jest to irytujące. Następnie sprawa z tekstem Geralta: ''danżion'' (gram z wyłączonymi napisami, więc nie wiem, jak jest to napisane - pisownia ze słuchu). Jakoś to słowo nie brzmi w grze, która miała być w pełni zlokalizowana (coś mi się widzi, że ktoś chciał klimat zrobić, ale nie wyszło w tym przypadku). Tyle na razie, po przejściu prologu.

I na koniec dwa miłe akcenty, żeby nie było xD
Na komputerze Sempron 3000+, 1 GB RAM, GF 6800GT 256MB/256bit gra na 1024 + max detale i filtr anizotropowy x16 działa pięknie. Szkoda, że nie mogę podkręcić wygładzania krawędzi wyżej niż x2 ;f In plus również wykorzystywanie LCD na G15, ale też szkoda, że gra nie ma etykiety i na wyświetlaczu pokazuje "all files(*.*)|*." zamiast normalnego nagłówka The Witcher czy coś (chyba, że obsługa G15 nie była planowana i jest to jakiś babol xD).

O dacie wydania patch`a wiedziałem od blisko miesiąca, więc to zaskoczeniem nie było (może w momencie, kiedy się dowiedziałem ^^). A teraz wracam do gry, po krótkiej przerwie na naukę xD

Pozdrawiam
Coen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 19:15, nieszczescie napisał:

Tą od Triss czy jakąś inną?

Tak, tą od Triss :)
Ale jak przerywałam teraz grę to się zanosiło, że niedługo będzie druga karta do kolekcji :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok grałem tylko 40 minut - jakoś czasu nie ma ( a to studia, a to nauka, a to rodzina, a to znowu kumple) ale muszę powiedzieć, że intro jest wspaniałe gra na max detalach (1152 na coś tam ;) przycina lekko ale tylko podczas wgrywania nowych ruchów potem już jakoś idzie ;) narzekać można bo się gra masakrycznie długo ładuje, na szczęście kolejne lokacje wgrywają krótko
i jakoś na początku napisy nie były synchronizowane do dialogu ale tylko 1 fragment 1 przerywnika potem wszystko ok, co jeszcze denerwuje ? małe ikonki w ekwipunku, powolne obracanie kamery
to tyle na razie jak będzie więcej czasu to zabiorę się za porządne testy ;)

mój komp http://www.xfire.com/profile/flagun/ na dole strony

Patch 1.1 będzie w dniu premiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gram już o koło dwie godziny, i powiem, że gra jest narazie " tylko " dobra. Nie potrafie się przyzwyczaić do sterowania i kamery, fabuła jest dobra jak narazie, zobaczymy później czy się jeszcze bardziej rozkręci. Napewno RPG roku, tego jestem pewny :P

Ps. A soundtrack jest miodzio xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 19:05, Dedia Haan napisał:

a sprzet masz jakiegos potwora?


No , raczej tak.C2D 2,66 GHZ , 2 GB Ram i GF 8800GTX.Jednak w przypadku takiego Gothica 3 nawet to nie wystarczyło na płynne granie.Na szczęście w tym przypadku jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować