Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

A to, że postać może unieść 100 kufli z piwem jest ok?
To jest gra, gra fantasy musi mieć ułatwienia i umowność bo będzie niegrywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 17:21, Selv napisał:

A to, że postać może unieść 100 kufli z piwem jest ok?
To jest gra, gra fantasy musi mieć ułatwienia i umowność bo będzie niegrywalna.


Wiem. I jest to urok gier fantasy: wszystko jest możliwe.

P.S. Ciekawe, kiedy pojawią się nieoficjalne mody do Wiedźmina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze chciałem co do tego patcha 1.1a - otóż, przed jego zainstalowaniem spytałem krasnoludzkiego kowala czy ma kontakt ze Scoia''tel a on na to... no ci co go spytali to wiedzą co ;) no i nie chciał ze mną gadać. Jak zainstalowałem patcha to już mnie nie nazywał "prowokatorem" i mogłem z nim normalnie porozmawiać.

Aha, no i jak walczyłem z barghestami przy kapliczkach to jak za blisko kapliczki stanąłem to się Geralt zacinał i nie umiałem zaatakować... musiałem się ruszyć i dopiero wtedy uderzał. A to mnie wtedy wkurzyło bo by mi prawie Vesna Hood zginęła przez tego buga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 17:18, nazgul47 napisał:

Moim zdaniem to trochę głupie, bo przecież wszystkie karczmy nie sa połączone jakąś naprzestrzenną
siecią...



Tak, ale sam przyznasz, że wygodniejsze od konieczności zabierania wszystkiego i sytuacji w stylu "o cholera, nowy akt a karczmarz przepił moje ziółka ". Poza tym, to odpowiednik skrzyni z Diablo :) Gdzieś realizm musi się skończyć, żeby nie był nazbyt uciążliwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 17:24, Lone Wolf napisał:

Poza tym, to odpowiednik skrzyni z Diablo :)


Skrzynię z Diablo to bohater ze sobą woził, więc nie ma tu odstępstwa od realizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... Od jakiegoś tygodnia włączyłem Wiedźmina. Mówię sobie "Wreszcie sobie pogram !" Dobra, zmieniłem tryb kamery na TPP, mówię: "Extra ! Mniej się tnie ! Super !" Dobra, przeszedłem do krypty, nie mając kota, ani pochodni, pokonałem Ghule, zdobyłem znak, zrobiłem wszystko jak trzeba, i wyszedłem. Czekam aż się wczyta aż nagle gra zeszła do pulpitu. Próbowałem dalej ją włączyć z pulpitu, nie da rady. Wszedłem na gram.pl, sprawdziłem gramsajta i takie tam, i nagle wyskakuje błąd:
"Wystąpił błąd w programie The Witcher ! Aplikacja zostanie zamknięta"
Czy ktoś już coś takiego miał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huh... Już w III Akt ^^ I dopiero teraz zauważyłem 2 problemy:

1. Podczas rozmów i cutscenek wyłącza mi się AA... W grze wszystko działa, ale jak z kimś rozmawiam to się wyłącza...
2. Jak gram na kamerach izometrycznych (obu) podczas ruchu kamera dziwnie skacze...

Komp:
C2D E4400 @ 2.5 GHZ
2GB RAM
GF 8800GTS 640MB (stery 163.71)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie mogę wykuć runy w miecz? Mam 2 fajne runy i sam nie mogę ani kowal nie chce mi ich wykuć :)

btw. wam też dzielnica kupiecka przycina grę? Myślę, że jest to związane z ilością npc i ich różnymi zachowaniami, chyba mi procek nie wyrabia, ale co tam gra jest boska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 17:58, gemGreg napisał:

Wie ktoś może gdzie mogę wykuć runy w miecz? Mam 2 fajne runy i sam nie mogę ani kowal nie
chce mi ich wykuć :)


Musisz mieć 3 ;)

Dnia 01.11.2007 o 17:58, gemGreg napisał:

btw. wam też dzielnica kupiecka przycina grę? Myślę, że jest to związane z ilością npc i ich
różnymi zachowaniami, chyba mi procek nie wyrabia, ale co tam gra jest boska ;)


Owszem jest to znany problem na słabszych konfiguracjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra jest super mam tylko jeden problem podobno w jaskini pod koniec 1 aktu można znależć jakąś ciekawą księgę ja niestety nie moge jej znaleźć, może mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 18:02, RobeN napisał:

> Wie ktoś może gdzie mogę wykuć runy w miecz? Mam 2 fajne runy i sam nie mogę ani kowal
nie
> chce mi ich wykuć :)
>

Musisz mieć 3 ;)


chodzi mi o runy a nie meteoryty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 18:09, gemGreg napisał:

> > Wie ktoś może gdzie mogę wykuć runy w miecz? Mam 2 fajne runy i sam nie mogę ani
kowal
> nie
> > chce mi ich wykuć :)
> >
>
> Musisz mieć 3 ;)

chodzi mi o runy a nie meteoryty :)

runy też musisz mieć trzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 18:09, gemGreg napisał:

chodzi mi o runy a nie meteoryty :)


Runy tymczasowe sam sobie wkładasz.
Runy trwałe musisz mieć 3 do srebrnego tak jak 3 rudy do zwykłego miecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*****spojler*****
gra jest super mam tylko jeden problem podobno w jaskini pod koniec 1 aktu można znależć jakąś ciekawą księgę ja niestety nie moge jej znaleźć, może mi ktoś pomóc?
*****koniec spojlera****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem kilka ciekawych "gagów" w grze :) Są to małe błędy, jednak tak dobrej grze dodają tylko smaku i radość sprawia ich odkrycie.

Ktoś chce przeczytać to zapraszam:
Uwaga, mogą być

*SPIOLERY* (akty 1, 2, 3)
- Po wybraniu czy odprowadzić dziecko ze szpitala do Triss czy Shani, gdy wybieram lekarkę, Triss jest na mnie potem zła. Gdy jednak na przyjęciu potem rozmawia ze mną jak by tej kłutni nie było. Nawet proponuje mi coś więcej tylko żebym ją spytał w domu. W domu jednak znowu jest zła. :) Wiem, że to może nie jest taki błąd wielki, bo trzeba by na przyjęciu oddzielnie nagrywać dialogi jak jest w dobrym i złym humorze w stosunku do mnie.
- Szenko (ten strażnik) ma w grze 2 oblicza, rzekłbym nawet 2 aktorów (choć nie jestem tego pewny). W akcie 1 przed bramą mówi jak dziwak (całkiem fajnie to brzmi). Jednak potem w kolejnych aktach niektóre dialogi są jakby odgrywane przez inną osobę, w innym stylu.
*SPIOLERY*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować