Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Serce golema jest potrzebne do przyrządzenia mikstury z serca golema:) Zapewnia Ci ona ulepszenie inteligencji czyli o ile pamiętam poprawnie daje Ci cechę zwiększającą o 100% natężenie znaków w nocy (w oknie postaci ta cecha ma opis że wymaga wypicia mutagenu).
Recepturę na ten eliksir daje chyba Kalkstein, w każdym razie na pewno uzyskuje się ją przed walką z golemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 22:41, oOreVenOo napisał:

Mam takie pytanie, muszę teraz zabić Bestie ale nie o to mi chodzi, natomiast wcześniej gry
grałem miałem udać się do krypty wszystko fajnie tyle, że ciemno tam jak cholera. Jak zdobyć
pochodnię ?

A po co pić? Ja ubiłem bez problemu i po ciemku.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 23:10, Karharot napisał:

Serce golema jest potrzebne do przyrządzenia mikstury z serca golema:) Zapewnia Ci ona ulepszenie
inteligencji czyli o ile pamiętam poprawnie daje Ci cechę zwiększającą o 100% natężenie znaków
w nocy (w oknie postaci ta cecha ma opis że wymaga wypicia mutagenu).
Recepturę na ten eliksir daje chyba Kalkstein, w każdym razie na pewno uzyskuje się ją przed
walką z golemem.


wydawalo mi sie ze cos takiego dawal ale nie mialem zadnej receptury w plecaku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsze miecze można znaleźć (np. w II Akcie na bagnach na wyspie gdzie są wyverny) lub wykuć u kowala dając mu 3 kawałki meteorytowej rudy. Doskonały miecz można też kupić w IV Akcie za 3000 orenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 23:05, oOreVenOo napisał:

No tak kota... ale gdzie znaleźć formułę itp itd ? Mógł by mi ktoś tak dokładnie i szerzej
opisać tą alchemie ? Gdzie co kupować, jakie formuły co się opłaca robić itp. Z góry dziękuje.
A pochodni poszukam jeszcze. :-)

Imho:
Zamieć, Kot, Jaskółka, Puszczyk na początku gry to wspaniale rozwiązanie.
Zbieraj wszystko co się tylko da, opłaca sie też zainwestować w zdolności Zielarstwo, Znajomośc Potworów i Pozyskiwanie Składników.
Podstawa eliksirów jest mocny alkohol - im lepszej klasy tym więcej możesz dodać innych składników. Dobra baza (alkohol) pozwala na dodanie 3 ingredientów, bardzo dobra 5. Dodajesz odpowiednie składniki w postaci różnych kwiatków, kości, krwi, tkanek liści etc. które są źródłem komponentów alchemicznych. Zależnie od tego ile jakich masz możesz odpowiednio je zamieniać.Gdy potrzebujesz komponentu X do swojej mikstury - mając tylko kilka sztuk składnika zawierającego komponenty X i rzadkiego Y, lepiej jest użyć innego składnika, kory ma w sobie X i powszechnego Z.
Na olejach i petardach sie nie znam, bo jak do tej pory nie było wielkiej potrzeby by się z nimi zaznajamiać. Na ile Wiedźmina poznałem, to taka okazja już wkrótce na mojej drodze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 23:05, oOreVenOo napisał:

No tak kota... ale gdzie znaleźć formułę itp itd ? Mógł by mi ktoś tak dokładnie i szerzej
opisać tą alchemie ? Gdzie co kupować, jakie formuły co się opłaca robić itp.


Recepturę na kota dostajesz w Prologu od Triss. Większość eliksirów jest przydatna jednak są dwa które w mojej opinii są praktycznie niezbędne, są to Kot i Jaskółka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 23:09, turbol napisał:

***spoiler***
bo dzięki temu są możliwe 3 inne zakończenia gry :)
***koniec spoilera***

no niby tak ale wiesz byłoby czwarte gdyby można było stać z boku i patrzeć na rozwój wydarzeń... tylko Coen poszedł na wojne, geralt podczas pogromu w Rivii też stanął po stronie nieludzi no ale raczej był neutralny szkoda że tutaj tak nie można... Zróbcie 2 cześć witchera:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 23:15, Graffis napisał:

Na olejach i petardach sie nie znam, bo jak do tej pory nie było wielkiej potrzeby by się z
nimi zaznajamiać. Na ile Wiedźmina poznałem, to taka okazja już wkrótce na mojej drodze ;)


Oleje bardzo się przydają już w drugim akcie, w trzecim podobnie. Natomiast na razie z petard w ogóle nie korzystałem i nie odczułem w ogóle takiej potrzeby. Może gdybym szedł w rozwój znaków i inteligencji, ale ja robię typowego rębajłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już zupełnie fakt, że dzięki odpowiedniemu olejowi walka z bestią to pikuś niezależnie od wydanego sądu oraz poziomu trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gram na poziomie Easy, pierwszy raz w życiu gram w tego typu RPG więc dałem sobie spokój z HardMode, skończę go to wtedy odpalę HM na razie się bawię i uczę jak w to grać. :) Co do tych eliksirów to coś wykombinuję, z tego co widzę formuł nie mam za wiele a sam język ENG w grze z deka utrudnia grę, muszę poświęcić tej alchemii trochę czasu. Gdzie mogę nauczyć się Zielarstwa, Znajomości Potworów i Pozyskiwania składników ?

Zielarstwo chyba wiem, koleś obok gospody I Akt, ale nie dał bym sobie głowy uciąć, nie wiem natomiast gdzie reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 23:26, oOreVenOo napisał:

Gdzie mogę nauczyć
się Zielarstwa, Znajomości Potworów i Pozyskiwania składników ?


Tego uczysz się sam. Wystarczy podczas awansu odpowiednio zainwestować brązowe talenty w zakładce Inteligencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same te umiejętności trzeba wykupić za talenty podczas rozwoju postaci. Od kupców kupujesz jedynie książki które zapewniają Ci wpisy w dzienniku pozwalające na zbieranie opisanych w tych książkach ziół lub pozyskiwanie komponentów z ciał pokonanych potworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Receptur najlepiej szukać u...kupców handlujących księgami :P Ewentualnie za różne zadania dostaje się receptury :) Co się najbardziej opłaca ? Ja tam czasami korzystam z eliksirów: "Zamieć" (przyspiesza refleks i ruchy wiedźmina), "Jaskółka" (przyspiesza regenerację pkt. życia, ale niedawno dostałem przepis na "Dekokt Raffarda Białego", który natychmiast dodaje większość utraconych pkt. życia, więc pewnie ten eliksir częściej będę pił :P) i "Kot", który pozwala widzieć w ciemnościach.
PS. Wie ktoś gdzie mogę kupić przepis na "Wywar De Vries" i "Pełnię" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zielarstwo > odpowiedni talent spod inteligemncji
pozyskiwanie skladnikow > ksiazki o potworach lub odpowiedni talent spod inteligencji
znajomosc potworw > z ksiazkek i chyba odpowiedni talent spod inteligencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, czy sam Olej na Upiory przesądza o losach walki, ale z pewnością pomaga, a na Hard każda tego typu pomoc jest przydatna, zdarza się że nawet niezbędna.

Według mnie oprócz typowo standardowych Jaskółki, Zamieci i Kota oraz olejów na poszczególne typy potworów/ludzi, warto mieć przy sobie również zwykły Biały Miód. Bardzo przydatne, gdy mamy wysoki poziom toksyn we krwi, a nie chce nam się szukać ogniska w celu zmiany aktywnych eliksirów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 23:26, oOreVenOo napisał:

ENG w grze z deka utrudnia grę, muszę poświęcić tej alchemii trochę czasu. Gdzie mogę nauczyć
się Zielarstwa, Znajomości Potworów i Pozyskiwania składników ?

najlepiej kupuj książki są drogie ale pieniądze sie potem zwracają jak np wykonasz zlecenia na stworki książki sa u antykwariusza w wizimie lub np u zielarki obok niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie gdzie można znaleźć srebrny pierścionek z bursztynem?? a z innej beczki: mazidła na miecz są ekstra trupojady padają po 1-2 dobrych cięciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować