Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Mam trochę dziwne pytanie. Jestem w Obrzeżach Wyzimy w Akcie I. Wszedłem do Krypty i było ciemno. Poszukałem pochodni w ekwipunku i nie ma. Wie ktoś, gdzie możan kupić/znaleźć/ukraść w Podgrodziu pochodnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotrbov jestes w akcie 3 czyli wiesz co musze zrobic w tej jaskini z abigail powiedz jak bys mógł bo jaj juz nie wiem bo gdy wychodze po rozmowie z abigail z jaskini to sie nic nie dzieje wiec jak mam dokonac osadu heh i tego alvina tez w tej jaskini nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 09:00, lewak napisał:

Mam trochę dziwne pytanie. Jestem w Obrzeżach Wyzimy w Akcie I. Wszedłem do Krypty i było ciemno.
Poszukałem pochodni w ekwipunku i nie ma. Wie ktoś, gdzie możan kupić/znaleźć/ukraść w Podgrodziu
pochodnię?


szukaj w beczkach i przy cialach pochodnie albo zrob mikrture KOT i starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 08:54, Piotrbov napisał:

Jestem teraz w Akcie III i mam zlecenia na różne potwory, lecz w tym sęk, że nie wiem, gdzie
mogę je znaleźć. Gdzie mam poszukać: wywerny, kuroliszki graiveiry i archespory?


wywerny żerują na bagnach
kuroliszki są w jaskini na bagnach
graviery na cmentarzu i w krypcie
archeospoty na bagnach w nocy w okolicach dawnego obozu scoia''tael


mam pytanie dlaczego sprzedawca tekstyliów w wyzimie handlowej nie gada ze mną jak na niego klikne tro cos pieprzy np:wiedźminie tnij ceny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 18:48, cmurder napisał:

nie tylko na słabszych mi tez przycina e6750@3,2 ghz 2 gb ram , 8800gtx


No to nie wiem
Ja owszem mam niższy FPS ale nie mogę powiedzieć, że przycina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 09:02, Piotrbov napisał:

A nie masz przy sobie Kota? Jest lepszy i bardziej poręczniejszy.

A jak tego Kotka zrobić? Znaczy się, jakie trzeba wziąć do niego składniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 09:25, lewak napisał:

> A nie masz przy sobie Kota? Jest lepszy i bardziej poręczniejszy.
>
A jak tego Kotka zrobić? Znaczy się, jakie trzeba wziąć do niego składniki?

Wszystko masz napisane w dzienniku pod zakładką Receptury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 08:47, bartas210 napisał:

No i mam dalej ten sam problem wchodze do jaskini z abigail i mam wyjsci dokonac osadu mam
zaznaczone wyjscie na mapie czyli to którym wszedłem wychodze ale nic sie nie dzieje ktos mówil
ze w tej jaskini jest ten mlody chlopiec alvin ale u mnie go nie ma nie spotkałem go i nie
wiem co zrobic

Heh... Co za porażka...

Nie masz wracać do tej jaskini, z której przyszedłeś i w której był Alvin. Tam już nic ciekawego nie ma, uwierz mi. Podchodzisz do Abigail, rozmawiasz z nią, a następnie obracasz się lekko w lewo i widzisz jak na dłoni kolejny tunel i tam właśnie wchodzisz.

Możesz też posłużyć się mapą i na mapie to wyjście będzie z kolei oznaczone na górze, szarą kropką. Jest żółta kropka ogniska i nad nią, niemal w linii prostej jest zaznaczone na szaro właściwe wyjście.

Prościej już się nie da. Jeśli teraz nie trafisz to widocznie pisane jest Twojemu wiedźminowi utknąć tam do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest świetna.. ma tyle poukrywanych "smaczków"... zwróciliście uwage, że drwale na bagnach śpiewają piosenkę o drwalach na melodię słynnej piosenki Monty Pythona o drwalu, albo tekst do dziadka ludojada -"spieprzaj dziadu". Ps. Próbował ktoś walczyć toporem? Jak znalazłem taki przyzwoity topór, to mówie a niech tam raz go wypróbuje i wiecie co ... dużo szybciej się rozprawia z potworami niż stylami.. na wilka i utopca wystarczaja dwa ciosy.. więc jak ktos chce szybko questa zrobic na zbieranie trofeów to polecam toporek.. oczywiście nie jest tak widowiskowy jak mieczyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 02:22, turbol napisał:

a ja pokuszę się o małą sondę :) wtajemniczeni będą wiedzieli o co chodzi ;) Triss czy Shani?

ja Shani :D


A ja wybraem Triss,biorac pod uwage dobro Alvina musialem z przykroscia stwierdzic ze Shani jest niekompetentna do opiekowania sie zrodlem.A na dokladke nie ma jej calymi dniami w domu,co dyskwalifikuje ja jako opiekunkę.
Triss posiada wiedze niezbedna do opiekowania sie zrodlem,ale jako matka sie ni spisuje [calonocne libacje w Nowym Narakorcie]
Swoja droga irytuje mnie to w jaki sposob Triss wykorzystala sytuacje - Yennefer nie ma a ona bach ciagnie Geralta do lozka, wykorzystujac jego amnezje [niby czemu nie pomogla mu odzyskac pamieci,co?]
PS
Wieci jak trudno bylo wystukac tego posta na klawiaturze ekranowej? [Moja cos swiruje z rana]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 05:12, Karharot napisał:

Sprawdziłem to i ta umiejętność działa także wstecz. Czyli natychmiast po wybraniu daje pż
równe 2xaktualny poziom postaci, a potem co poziom +2. Tą umiejętność jednak warto wziąć dopiero
wtedy kiedy zacznie nam brakować innych ciekawych cech które można by kupić za srebrne talenty.


Szczerze watpie by srebrne byly nagle na zbyciu skoro co lvl tylko 1 sie dostaje. Zastanawia mnie po co pozniej te 3 brazowe beda skoro na lvlu powiedzmy 20-23 wszystkie umiejetnosci wymagaajce brazowego beda juz zaliczone. Chyba, zeby jakos nabijac sobie lvle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 09:40, Lailonn napisał:

> Sprawdziłem to i ta umiejętność działa także wstecz. Czyli natychmiast po wybraniu daje

> równe 2xaktualny poziom postaci, a potem co poziom +2. Tą umiejętność jednak warto wziąć
dopiero
> wtedy kiedy zacznie nam brakować innych ciekawych cech które można by kupić za srebrne
talenty.

Szczerze watpie by srebrne byly nagle na zbyciu skoro co lvl tylko 1 sie dostaje. Zastanawia
mnie po co pozniej te 3 brazowe beda skoro na lvlu powiedzmy 20-23 wszystkie umiejetnosci wymagaajce
brazowego beda juz zaliczone. Chyba, zeby jakos nabijac sobie lvle ;)


Z czasem, będziesz miał coraz więcej srebrnych i coraz mniej złotych - twórcy gry i o tym pomyśleli;) Wiem to, bo ja już jestem w końcówce gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgłaszam pewną obserwację. Może to już było ale nie sposób przejrzeć tylu postów w tym temacie. Chodzi o to, że pewne questy nie zaliczane. Chyba to błąd gry.

Spoiler
!!!
Jestem w Wyzimie Klasztornej. Zdjąłem z tablicy ogłoszenie zadaniu dla grabarz - psi smalec (czy łój). Nie poszedłem do niego aby to "przegadać" ale od razu nocą zabiłem 6 psów. Zdobyłem ten smalec i rano poszedłem do gościa. Przeklikałem linie dialogowe, chcę mu wręczyć przedmiot, .... ale ten zniknął z plecaka.
Dodam że coś podobnego miałem z Wielkim Łowczym -też nie zaliczyłem questa (chodzi o tego bossa topielców) Tu się jednak nie opieram może coś spieprzyłem. Natomiast z grabarzem jest pewny swoich obserwacji.

Czy znany jest ten problem? Czy chodzi o to aby pobrawszy zadanie udać się najpierw do zleceniodawcy, a nie wykonywać zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest z Mikulem. Po wyjściu z krypty idę z nim pogadać pod bramą, atakują nas itd., ale on tam nadal jest. I tu pojawia mi się informacja, że mam mu przekazać wieści pod Bramą Młyńską (jakbym nie mógł mu od razu powiedzieć). Idę więc pod bramę za wskazaniami mapy, tam oczywiście nikogo nie ma. Wracam się, i spotykam Mikula koło osady rybackiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadanie ze zleceniodawcą nie ma wpływu - wystarczy raz, już po zebraniu przedmiotów (przynajmniej u mnie tak było). Przedmioty znikają z dwóch powodów - albo zużyły się w alchemii (ja tak miałem z piórami kuroliszka i musiałem wczytać save) albo sami je wyrzucamy. może u Ciebie wystąpił błąd, ale na pewno rozmowa nie ma nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej wykonać to zadanie "jak należy", a nie kombinować i robić je przed "samym zleceniem", wydaje mi się, że jak najpierw pogadasz, zadanie dostaniesz, następnie zrobisz to, co masz zlecone, to nic nie zginie z ekwipunku i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadania z ogłoszeń wyglądają trochę inaczej od zwykłych i rozmawiając tego zadania nie dostaniesz, więc nie pisz o "wykonywaniu przed zleceniem". Trzeba najpierw zdjąć i przeczytać ogłoszenie z tablicy. Jeśli pójdziemy do zleceniodawcy bez przedmiotów to rozmowa wygląda tak:
-Ja w sprawie ogłoszenia.
-Masz xxx?
-Jeszcze nie.
-To wróć, gdy to zdobędziesz.

Z moich obserwacji wynika, że rozmowa nie ma żadnego wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 10:10, Łowca Gier napisał:

Zadania z ogłoszeń wyglądają trochę inaczej od zwykłych i rozmawiając tego zadania nie dostaniesz,
więc nie pisz o "wykonywaniu przed zleceniem". Trzeba najpierw zdjąć i przeczytać ogłoszenie
z tablicy. Jeśli pójdziemy do zleceniodawcy bez przedmiotów to rozmowa wygląda tak:
-Ja w sprawie ogłoszenia.
-Masz xxx?
-Jeszcze nie.
-To wróć, gdy to zdobędziesz.

Z moich obserwacji wynika, że rozmowa nie ma żadnego wpływu.


Cóż, może po prostu trafiłeś na błąd, w tym gigantycznym ciągu zer i jedynek jedna "cyferka" może się przestawiła i stąd problem. Robi Ci się tak za każdym razem? Tzn, jak wczytasz grę przed próbą wykonania zadania z ogłoszenia? Powinno być chyba tak, jak napisałeś powyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zleceń, nie aktualizują sie dynamicznie, tzn. masz np, zdobyć 10 jezyków utopców, zdobywasz (quest w dzienniku wykonany) ale je np zuzywasz na eliskiry i masz tylko 5 (quest dalej świeci jako zrobiony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować