Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Mam pytanie. Otóż w akcie II, na bagnach, w jaskini, obok sefira znalazłem miecz na ludzi. I teraz nie wiem który lepszy- mój dawny Wiedźmiński, czy ten nowy, nie pamiętam nazwy, zaczynał się na T... Który lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 10:22, Full Wypas napisał:

Mam pytanie. Otóż w akcie II, na bagnach, w jaskini, obok sefira znalazłem miecz na ludzi.
I teraz nie wiem który lepszy- mój dawny Wiedźmiński, czy ten nowy, nie pamiętam nazwy, zaczynał
się na T... Który lepszy?

Według mnie warto zawsze używać mieczów wiedźminskich. Dlatego,że można je używać w wiedźmińskich stylach walki oraz rozwijać umiejętność walki tymi mieczami przez dodawanie talentów (mamy grupy Srebrny i Stalowy), a Temerski Miecz Żelazny,bo myślę,że właśnie ten znalazłeś jest zwyczajnie słabszy od wiedźmińskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 10:27, mati285 napisał:

> Mam pytanie. Otóż w akcie II, na bagnach, w jaskini, obok sefira znalazłem miecz na ludzi.

> I teraz nie wiem który lepszy- mój dawny Wiedźmiński, czy ten nowy, nie pamiętam nazwy,
zaczynał
> się na T... Który lepszy?
Według mnie warto zawsze używać mieczów wiedźminskich. Dlatego,że można je używać w wiedźmińskich
stylach walki oraz rozwijać umiejętność walki tymi mieczami przez dodawanie talentów (mamy
grupy Srebrny i Stalowy), a Temerski Miecz Żelazny,bo myślę,że właśnie ten znalazłeś jest zwyczajnie
słabszy od wiedźmińskich.


Chyba, że przekujesz sobie miecz z meteorytu, jak ja, który będzie miął dodatkowe właściwości, a również jest łączony ze stylami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal na początku gry ;)
Chciałbym się spytać gdzie są ci ludzie z tymi pochodniami o których mówi Abigal która jest w jaskini,
o jakich ludzi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na wysepkach na północny-wschód od Gaju Druidów, na jednej z nich siedzą wyverny (spora grupa, to jedna z najcięższych o ile nie najcięższa walka w II Akcie) a pomiędzy nimi leży ciało przy którym można znaleźć naprawdę doskonały miecz (jak na ten etap).

->mati285
Tylko te bronie które mają zaznaczone w opisie że nie współgrają z wiedźmińskimi stylami nie mogą być w nich używane (dotyczy to toporów, pochodni, sztyletów, cepów bojowych itp.), wszystkie miecze mogą być używane w kombinacji ze stylami wiedźmińskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:00, Gorn7 napisał:

Ja nadal na początku gry ;)
Chciałbym się spytać gdzie są ci ludzie z tymi pochodniami o których mówi Abigal która jest
w jaskini,
o jakich ludzi chodzi?


Jak wyjdziesz z jaskini to zobaczysz ;)
Doszedłeś do Abigail jedną drogą, a drugą jest wyjście (od kociołka i Abigail troszkę w lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać gdzie można znaleść zapiski elfiego minstrela w krypcie na polach ? bo zabiłem 2x cała kryptę i tak biegam z pochodnią co jest bardzo wkurzającym zajęciem ;] przeszukałem wszystkie krypty i zadnego sarkofagu nie dało się otworzyć (przynajmniej na taki nie trafiłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 09:36, skaybay napisał:

A ja wybraem Triss,biorac pod uwage dobro Alvina musialem z przykroscia stwierdzic ze Shani
jest niekompetentna do opiekowania sie zrodlem.A na dokladke nie ma jej calymi dniami w domu,co
dyskwalifikuje ja jako opiekunkę.

ona jest w domu CAŁY dzień. Potem już nie chodzi do szpitala :P a Triss to ... no powstrzymam się od brzydkiego słowa. Poza tym Shani jest ładniejsza. Inaczej sobie Triss wyobrażałem (tak tak wiem, że każdy ma inne wyobrażenia i twórcy gry z wiadomych wzdględów nie mogli tego zrobić bleh bleh). Ona jest jakaś brzydka i odpychająca no i ma nieprzyjemny charakter :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:04, donaan napisał:

Może mi ktoś napisać gdzie można znaleść zapiski elfiego minstrela w krypcie na polach ? bo
zabiłem 2x cała kryptę i tak biegam z pochodnią co jest bardzo wkurzającym zajęciem ;] przeszukałem
wszystkie krypty i zadnego sarkofagu nie dało się otworzyć (przynajmniej na taki nie trafiłem).


Z tego co pamiętam tam po prostu tego nie ma :P wszystkie części potrzebne do zbroi są w V akcie na bagnach.


PS
Wiedźmin w Cd-Action dostal ocenę 9+

Plusy:
-fabuła i dialogi
-bardzo efektowne walki
-alchemia
-świetne udźwiękowienie
-grywalność!
-trzyma klimat książek

Minusy:
-Modele postaci i ich animacja oraz mimika
-Pewne drobne niedoróbki
-rozkręca sie po pewnym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bronie które

Dnia 01.11.2007 o 21:49, Karharot napisał:

nie nadają się do walki w stylach wiedźmińskich to wszystkie te które nie są mieczami (topory,
cepy bojowe, sztylety , pochodnie itp.).


Ale w opisach niektórych mieczy temerskich również były dodane informacje , że nie nadają się do wiedźmińskich stylów walki , więc stąd moje pytanie.Teoretyczne zresztą , ponieważ i tak biegam już od jakiegoś czasu z przekutym ostrzem i do wcześniejszego sejwa wracać nie będę.
Jeżeli chodzi o cepy bojowe , czy też inne łamignaty , to i tak ich nie używam.Jestem wiedźminen tradycjonalistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja też wybrałem shani - jakaś tak subtelniejsza się wydaje - triss to taki k... wiszon :P
no ale trzeba przyznać cdp red że czasem trzeba się zastanowić przed podjęciem decyzji - świetna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Triss to ... no powstrzymam

Dnia 02.11.2007 o 11:10, turbol napisał:

się od brzydkiego słowa. Poza tym Shani jest ładniejsza. Inaczej sobie Triss wyobrażałem (tak
tak wiem, że każdy ma inne wyobrażenia i twórcy gry z wiadomych wzdględów nie mogli tego zrobić
bleh bleh). Ona jest jakaś brzydka i odpychająca no i ma nieprzyjemny charakter :P


Ja tam wolę Triss... Shani jakaś taka... nijaka ;P Swoją drogą, chodząc po Podgrodziu usłyszałem taki tekst:
" Ta mała Shani to niezła dupa", wygłaszany przez jakiegoś obwiesia... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:02, Karharot napisał:

Poszukaj na wysepkach na północny-wschód od Gaju Druidów, na jednej z nich siedzą wyverny (spora
grupa, to jedna z najcięższych o ile nie najcięższa walka w II Akcie)...


Wcale nie, wyverny to dość tępe stworzenia i można je stamtąd wyciągać pojedynczo. Wówczas nie stanowią większego zagrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też wybrałem Triss. W sumie nie wiem dlaczego. Jakoś tak mnie bardziej przekonuje :))
A przy okazji dlaczego wszystkie ważniejsze postacie kobiece są...rude? :) Shani,Triss,Abigail,Adda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:13, KrzychW napisał:

Ale w opisach niektórych mieczy temerskich również były dodane informacje , że nie nadają się
do wiedźmińskich stylów walki


Przyznam że nie spotkałem. Temerskie miecze są mało interesujące bo mają minus do zadawanych obrażeń i są niewiele warte przy sprzedaży choć wydawało mi się że można ich używać w połączeniu ze stylami wiedźmińskimi. Wszystkie te miecze które ze względu na swoje bonusy są lepsze od miecza wiedźmińskiego na pewno mogą być użyte w połączeniu ze stylami wiedźmińskimi (w każdym razie do IV Aktu włącznie - nie wiem co można znaleźć w V).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:13, JEDIDJ napisał:

PS Wiedźmin w Cd-Action dostal ocenę 9+


To cieszy, choć i tak jest oceną zaniżoną w stosunku do Obliviona z 10 (sic!). CDP RED pewnie jest zadowolone. Jeszcze kilka takich ocen na Zachodzie i byłoby pięknie.

Dnia 02.11.2007 o 11:13, JEDIDJ napisał:

Plusy:


Zgadzam się ze wszystkim.

Dnia 02.11.2007 o 11:13, JEDIDJ napisał:

Minusy:
-rozkręca sie po pewnym czasie


Z większością też się zgadzam, oprócz tego że rozkręca się po pewnym czasie. To chyba bardziej kwestia gustu, mnie gra wciągnęła od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować