Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2007 o 11:17, JanKtoś napisał:

taki tekst:
" Ta mała Shani to niezła dupa", wygłaszany przez jakiegoś obwiesia... :D

to posłuchaj co rzeźnik (a dokładnie jego żona) ma do powiedzenie o triss - (wyzima handlowa) -
spojler
jak by nie adda to triss była by największą dziwką wyzimy :P hehe - coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Heh...
Tak ogólnie, to teksty w Wiedźminie są bardzo mocne, ale nie są niesmaczne, za co należy się wielki plus osobom odpowiedzialnym za wypowiedzi bohaterów (nie zniósłbym, gdyby w co drugim zdaniu było k... albo inne ch...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:17, GanD napisał:

Wcale nie, wyverny to dość tępe stworzenia i można je stamtąd wyciągać pojedynczo. Wówczas
nie stanowią większego zagrożenia.


Walka z pojedynczą wyverną to żaden problem (szybki srebrny + znak Igni i nie zdoła się nawet odmachnąć) ale walka z 4+ na raz to pewna śmierć, na tej wyspie jest ich chyba 7, na początku wywabiałem je pojedynczo ale za blisko stałem i jak wyverna do mnie dochodziła i rozpoczynała się walka wręcz to reszta się na mnie rzucała (natomiast na znaki Igni reagowała tylko ta trafiona, reszta miała to gdzieś - dziwne). Dopiero potem odkryłem że muszę się wycofać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:26, JanKtoś napisał:


Heh...
Tak ogólnie, to teksty w Wiedźminie są bardzo mocne, ale nie są niesmaczne, za co należy się
wielki plus osobom odpowiedzialnym za wypowiedzi bohaterów (nie zniósłbym, gdyby w co drugim
zdaniu było k... albo inne ch...)

słownictwo nie jest wybredne ale ale "psy 2" to nie są :)
dialogi to mocna strona wieśka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2007 o 11:13, JEDIDJ napisał:



PS
Wiedźmin w Cd-Action dostal ocenę 9+

Plusy:
-fabuła i dialogi
-bardzo efektowne walki
-alchemia
-świetne udźwiękowienie
-grywalność!
-trzyma klimat książek

Minusy:
-Modele postaci i ich animacja oraz mimika
-Pewne drobne niedoróbki
-rozkręca sie po pewnym czasie


mógłbyś napisać "SPOILER" przed tym.. -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:28, Karharot napisał:

walka z 4+ na raz to pewna śmierć, na tej wyspie jest ich chyba 7, na początku


Nie przesadzajmy...wystarczy "Jaskółka" i "Zamieć" przed walką, 14 lvl, dobre rozdzielenie talentów i już :D Po walce z pięcioma wyvernami i jednym Topielcem (gdzieś mi się tam wcisnął :P) nie straciłem nawet 1/4 życia :D
Jeśli chodzi o teksty to Talar wymiata :D

PS. To jak ? Wie ktoś gdzie mogę kupić przepis na "Wywar De Vries" i "Pełnię" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:28, scott napisał:

dialogi to mocna strona wieśka


Od czasu Falloutów nie grałem w grę tak bezkompromisowo podchodzącą do dialogów.Całe szczęście , że nasi nie poszli drogą poprawności politycznej , bo mielibyśmy do czynienia z tytułem , gdzie zabójcy krzyczeliby do Wiedźmina : "och , chyba zaraz zrobimy ci krzywdę , do diaska".To dopiero byłby klimat z Sapkowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:36, Paulie Nord napisał:

mógłbyś napisać "SPOILER" przed tym.. -.-

Ee, a zdradza przy tym coś z fabuły? Nie, więc nie widze sensu pisania "Spoiler"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też przekonałem się o tym dopiero patrząc na ekran load, ale ostatecznie walka była prosta. W drugim akcie największy problem miałem z taką uber roślinką przed wejściem do obozu Wiewiórek na Bagnach, za którą potem dostałem nawet nagrodę. Ostatecznie pokonałem ją dopiero z pomocą komanda, a i tak w walce padło dwóch ziomków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:41, Ecko09 napisał:

Pentium 4 3.0GHz (dwa rdzenie posiada)
1GB RAM (Dual Chanell)
Geforce 7600GT 256 MB
W jakich ustawieniach by mi to ruszyło?

"Uprzejmie prosimy nie dopisywać postów w stylu "pójdzie mi"?" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:38, Bambadil napisał:

Nie przesadzajmy...wystarczy "Jaskółka" i "Zamieć" przed walką, 14 lvl, dobre rozdzielenie
talentów i już :D


To dobry jesteś:) Ja stylem grupowym byłem w stanie bronić się skutecznie do momentu kiedy któraś z nich mnie trafiała i ogłuszała (do tego dochodziło jeszcze zatrucie), w chwili kiedy traciłem inicjatywę walka była przegrana:(

Dnia 02.11.2007 o 11:38, Bambadil napisał:

PS. To jak ? Wie ktoś gdzie mogę kupić przepis na "Wywar De Vries" i "Pełnię" ??


Nie jestem tego pewien ale spróbuj może u alchemika w manufakturze, jeśli zdołasz go przekonać że teorie Kalksteina są słuszne to daje Ci on dwa zwoje z recepturami, na jednym są jakieś petardy ale drugi chyba dotyczy mikstur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:43, graczomaniak napisał:

> Pentium 4 3.0GHz (dwa rdzenie posiada)
> 1GB RAM (Dual Chanell)
> Geforce 7600GT 256 MB
> W jakich ustawieniach by mi to ruszyło?
"Uprzejmie prosimy nie dopisywać postów w stylu "pójdzie mi"?" :)


wiem ,ze mi pójdzie, tylko nie wiem w jakich detalach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roślinki zawsze zmiatałem doładowanym znakiem Igni spoza ich zasięgu - ponieważ nie mogą się ruszać są całkowicie bezbronne wobec takiego ataku. Jedyny problem to wywabić je spod ziemi ale te 5 sekund ostrzału da się przeżyć.
Co do pomocy elfów to w III Akcie raczej nie miałem co na nią liczyć - jeśli już to pomogliby roślince:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:51, Ecko09 napisał:

wiem ,ze mi pójdzie, tylko nie wiem w jakich detalach :]


A skąd my to mamy wiedzieć? Co komputer to inna konfiguracja sprzętu, inne oprogramowanie. Nikt Ci tego nie powie, dopóki sam się nie przekonasz. A tak na oko to w 1024x768 powinno chodzić w średnich detalach, może nie licząc Wyzimy Handlowej, gdzie pewnie musiałbyś ciut obniżyć detale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja ze znaków prawie nie korzystam. Dopiero w III akcie zaczynam je powoli rozwijać, bo nie mam już w co inwestować brązowych talentów. Tak więc musiałem sobie radzić po swojemu. A jeśli chodzi o Wiewiórki i pomaganie, to jest raczej na odwrót, gdyby nie ja, to już by chyba z tego

Spoiler

banku nie wyszli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech to dunder świśnie! Toż to wróg! Dalej waszmościowie, kupą na niego! A niech to, silny on jest! Doprawdy, umieram!

Trzeba przyznać, że Wiedźmin jest tak klimatyczny dzięki dialogom, że się go czasem przechodzi dla samych dialogóa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:49, Karharot napisał:

do momentu kiedy któraś z nich mnie trafiała i ogłuszała (do tego dochodziło jeszcze zatrucie), w chwili kiedy
traciłem inicjatywę walka była przegrana:(


Aaaa...to może dlatego mi tak łatwo było je zabić bo ani razu mnie nie ogłuszyły ani nie otruły :D

Dnia 02.11.2007 o 11:49, Karharot napisał:

Nie jestem tego pewien ale spróbuj może u alchemika w manufakturze


Byłem już u niego :( Na jednym zwoju jest przepis na petardy "Słońce Zerrikarnii" i "Czarcia purchawa", a na drugim przepis na petardę "Samum" i na olejek "Brunatny olej" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować