Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2007 o 09:36, skaybay napisał:

A ja wybraem Triss,biorac pod uwage dobro Alvina musialem z przykroscia stwierdzic ze Shani
jest niekompetentna do opiekowania sie zrodlem.A na dokladke nie ma jej calymi dniami w domu,co
dyskwalifikuje ja jako opiekunkę.
Triss posiada wiedze niezbedna do opiekowania sie zrodlem,ale jako matka sie ni spisuje [calonocne
libacje w Nowym Narakorcie]
Swoja droga irytuje mnie to w jaki sposob Triss wykorzystala sytuacje - Yennefer nie ma a ona
bach ciagnie Geralta do lozka, wykorzystujac jego amnezje [niby czemu nie pomogla mu odzyskac
pamieci,co?]


Czyli wg. Ciebie lepszą matką będzie "pierwszy lachon Wyzimy" (pogadaj ze sprzedawcą ryb albo mięcha, jest na południu przy murach Wyzimy Handlowej (III akt) i spytaj go o plotki nt. Triss) ktory jako dowod miłości domaga się najdroższego możliwego pierścionka, niż skromna, kochająca zapracowana kobitka której wystarczy srebrny pierścionek, i która ma jedyny słuszny stosunek do lachonów? Wez Carmen jako towarzyszke na nocna impreze z Jaskierem u Shani i zobacz jakie ma zdanie na jej temat.
No nic, pogratulować, w realu rozumiem też sobie takiego lachona znajdziesz/znalazles? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie wiem jak pokonać tę Królową Kikimor, zawalam te słupy drewniane, ale albo ona je tak szybko kopnie, że mnie zabija, albo te małe robotnice tarasują mi drogę ucieczki i nie mam czasu na dobiegnięcie do następnego słupa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, dobry "lachon" nie jest zły. Na raz no może góra trzy ;)

Swoją drogą charakter Triss w grze zozstał strasznie wypaczony. W książce rumieni się na widok Geralta, jest bardzo niepewna tego co robi w jego obecności. A już napewno nie skoczyła by mu do łóżka przy pierwszej możliwej okazji. Może amnezja wiedźmina tak ją ośmieliła? Sam nie wiem jak to interpretować ;)

Swoją drogą ja wybrałem Triss ale pierścionka nie dostała - jestem neutralny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 13:28, donaan napisał:

SPOILER
Ja nie mogę, być po stronie neutralnej wymiata ;], szczególnie w szpitalu kiedy pierw atakuje
cię oddział elfów chcących dobić ludzi, a potem zakon chcący dobić elfy masakra xD
SPOILER
Masakra z tą starą wyzimą, tylko tam mi się lekko grafa cina ;]

Hmm... ja niestety nie dałem rady być neutralny:/ Opowiedziałem się po stronie zakonu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 13:57, Bartek 93 napisał:

> SPOILER
> Ja nie mogę, być po stronie neutralnej wymiata ;], szczególnie w szpitalu kiedy pierw
atakuje
> cię oddział elfów chcących dobić ludzi, a potem zakon chcący dobić elfy masakra xD
> SPOILER
> Masakra z tą starą wyzimą, tylko tam mi się lekko grafa cina ;]
Hmm... ja niestety nie dałem rady być neutralny:/ Opowiedziałem się po stronie zakonu:/

SPOILER
Ja byłem po stronie zakonu na początku ale potem postanowiłem być neutralny i uwolniłem tylko alvina a resztę ludzi zostawiłem, niech się biją ;]
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie neutralności przy tak wielu wyborach graniczy prawie z cudem, i IMO jest chyba najtrudniejsze do uzyskania. Ale w sumie to od dwóch decyzji zależy, za kim się opowiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 14:24, WickedChildren napisał:

gdzie znajde Zoltana w III rozdziale?

Kręci się po Wyzimie Klasztornej. Najlepiej szukać go o świcie i o zmroku, kiedy to spaceruje ulicami. Czasem przebywa też u krasnoluda Vivaldiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zdobyc te 3 kamienie do oobelisków o których kelkstein mówi w notatkach że znajdują sie w posągach z których jeden jest w szpiatalu lebiody a drugi na bagnach, jak podchodze do nich to wychodzi na to że mam coś do nich włożyc, ale co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 14:24, WickedChildren napisał:

gdzie znajde Zoltana w III rozdziale?


A czasami go w ogóle nie można znaleźć... Tak było w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 14:31, Szczepaniak napisał:

/.../ jak podchodze do nich to wychodzi na to że mam coś do nich włożyc, ale co ?

Coś do jedzenia. Ja włożyłem jagodę i podziałało. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już pewnie wiecie Wiedźmin w CD - Action dostał 9+/10. Nie wiem dlaczego nie 10. Jeżeli takie nudne g*wno jak Oblivion (a co może nie nudne? tylko chodzenie po monotonnym świecie i zamykanie bram) dostało 10 to dlaczego nie Wiedźmin. Nie zanudza, o wiele lepsze walki, potwora nie każdego tak łatwo rozwalić jak w Oblivionie (level scalling - bleee).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:

1. Gdzie moge zdobyć książki, lub z kim porozmawiać, żebym mógł zrobić z Shani sekcje zwłok? rozmawiałem z Vincentem, ale on nic nie wie....(akt II )

2. Jak zabić tą wielka roślinę ( Kokacydium ) na bagnach? Za chiny nie potrafie jej zabić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam sie co do obliviona (specjalnie z malej za rozczarowanie jakiego doznalem po tak dlugim oczekiwaniu i po setkach PLN ktore wlozylem w kompa zeby w to "cudo" zagrac). Bodajze 2 popoludnia byl na dysku, wywalilem po tym jak w obwiesiowych łachmanach i z obwiesiową bronią zostałem championem areny pokonujac niepokonanego orka samemu mając... 5lvl i prawie startowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 14:48, Długi18 napisał:


2. Jak zabić tą wielka roślinę ( Kokacydium ) na bagnach? Za chiny nie potrafie jej zabić :/


Ja też nie potrafię jej zabić, użyj wszystkich eliksirów które są ofensywne, może wtedy uda ci się go pokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 14:48, Długi18 napisał:

1. Gdzie moge zdobyć książki, lub z kim porozmawiać, żebym mógł zrobić z Shani sekcje zwłok? rozmawiałem z Vincentem, ale on nic nie wie....(akt II )

Nie pamiętam chyba po prostu poszedłem i zrobiłem. Ale możesz pogadać z innymi postaciami.

Dnia 02.11.2007 o 14:48, Długi18 napisał:

2. Jak zabić tą wielka roślinę ( Kokacydium ) na bagnach? Za chiny nie potrafie jej zabić :/

Możesz wypić Jaskółkę jeśli kompletnie nie dajesz rady (albo coś innego jak wolisz). Podbiegasz, walisz Igni, potem stylem silnym, znowu Igni a jak życie mocno spadło to uciekaj aż się zregeneruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 14:48, Długi18 napisał:

1. Gdzie moge zdobyć książki, lub z kim porozmawiać, żebym mógł zrobić z Shani sekcje zwłok?
rozmawiałem z Vincentem, ale on nic nie wie....(akt II )

Książkę o sekcji zwłok możesz kupić i krasnoludzkiego antykwariusza. Ponadto warto namówić ogrodnika, by opowiedział nam jakąś historię. O szczegóły prowadzenia sekcji można zapytać też grabarza.

Dnia 02.11.2007 o 14:48, Długi18 napisał:

2. Jak zabić tą wielka roślinę ( Kokacydium ) na bagnach? Za chiny nie potrafie jej zabić :/

Znak Igni i Jaskółka to podstawa. Jeśli masz dostatecznie wytrzymałą postać, powinno Ci się udać. Jak nie teraz, to w następnym akcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 14:48, Długi18 napisał:

Mam 2 pytania:

1. Gdzie moge zdobyć książki, lub z kim porozmawiać, żebym mógł zrobić z Shani sekcje zwłok?
rozmawiałem z Vincentem, ale on nic nie wie....(akt II )

Masz przecież poradnik :P Różne książki są potrzebne do różnych wyników, ja potrzebowałem tych od antykwariusza. Jeżeli zrobiłeś już to zadanie gdzie znajdujesz ciało detektywa to i tak wynik będzie ten sam, niezależnie od przeczytanych książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować