Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2007 o 11:12, Michal R napisał:

SPOILER

te quest z lutnią Jaskra jest trochę zakręcony - trzeba się z kolegą napić wódki albo piwska


Pamiętam , że w moim przypadku musiałem spoić Jaskra czerwonym winem.Potrzebowałem chyba ze 4 butelki.Być może wódka też odpowiednio zadziała , ale najwyraźniej nie wszystkie gatunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

***SPOJLER***
W III akcie trzeba wybrać pomiędzy dwoma uroczymi damami - Triss i Shani. Który wybór się bardziej opłaca ?? I nie chodzi mi tu o relacje damsko-męskie, bo "serca" tych kobiet już zdobyłem wcześniej, tylko o konsekwencję w przyszłości.
***SPOJLER***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w misji Zamek i klucz, po zdobyciu kamienia i rozmowie z wilkolakiem (obojetnie czy puszczam go wolno czy toczę walkę) zostaje zamknięty na placyku otoczonym domami. Nie mam wyjscia nic nie moge zrobic, droge tarasuja mi wozy i beczki. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 10:46, KrzysztofMarek napisał:

******SPOILER******
Gdzie podziewa się kupiec, który ma lutnię Jaskiera?
****KONIEC SPOILERA****

Przeszukaj nieopisane domy - z tekstem "Drzwi" na drzwiach... i szafki w tychże. Ja trafiłem przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 11:52, mctwist napisał:

Mam problem w misji Zamek i klucz, po zdobyciu kamienia i rozmowie z wilkolakiem (obojetnie
czy puszczam go wolno czy toczę walkę) zostaje zamknięty na placyku otoczonym domami. Nie mam
wyjscia nic nie moge zrobic, droge tarasuja mi wozy i beczki. O co chodzi?

***SPOILER***
Z tego co pamiętam wyjście jest przez piwnicę Starej Kuźni. Też tam utknąłem na chwilę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 11:52, hehe napisał:

***SPOJLER***
W III akcie trzeba wybrać pomiędzy dwoma uroczymi damami - Triss i Shani. Który wybór się bardziej
opłaca ?? I nie chodzi mi tu o relacje damsko-męskie, bo "serca" tych kobiet już zdobyłem wcześniej,
tylko o konsekwencję w przyszłości.
***SPOJLER***



wydaje mi sie ze sam powinienies zadecydowac :) to jest wlasnie jedna z lepszych rzeczy w tej grze :) WLASNY WYBOR :) zrobisz jak Ci powiedza a potem bedziesz zalowac :) wiec radze Ci sam zedecydowac :) i w przyszlosc poniesc tego konsenkwencje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 12:20, Jagged napisał:

wydaje mi sie ze sam powinienies zadecydowac :)


Ja w tym przypadku cofnąłem się do sejwa sprzed podjęcia decyzji i na razie żyję z zgodzie z obydwiema paniami , spokojnie wykonując inne questy.Nadchodzi jednak moment podjęcia decyzji i chyba już wiem co zrobię. :-)
Takie rozdroża w fabule gry potrafią gracza zdezorientować , ale będą na pewno najbardziej pamiętanymi chwilami rozgrywki.No i super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin to jedna z niewielu gier gdzie warto wybierać po konsultacji z własnym sumieniem - domyślam się przykładowo że rozwiązując tak a nie inaczej sprawę Vincenta i Carmen pozbawiłem się jednego wypasionego eliksiru ze skilem (nie będę spoilerował dalej) - wysłuchanie monologu Geralda pod koniec aktu było tego warte

Podobne odczucia i emocje były chyba ostatnio przy Ultimie IX (!kiedy to było? w 2000 roku?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 13:31, hehe napisał:

> Gdzie znajdę wszystkie znaki?
W kolejnych aktach...


Kumpel jest (tak jak ja) w drugim, a ponoć ma więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 13:37, hehe napisał:

W II akcie ma się dwa znaki, trzeci zdobywa się na samiutkim końcu aktu.

A krąg w jaskini na bagnach? to nie jest Yrden?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znak Aard zdobywasz w Prologu, znak Igni możesz zdobyć w krypcie w I Akcie. W II Akcie zdobywasz 3 pozostałe znaki - jeden w jaskini na bagnach, drugi w Kręgu Druidów i trzeci pod sam koniec Aktu, nie pamiętam które znaki zdobywasz w którym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak czytam posty w pomocy technicznej WIEDŹMINA to zastanawiam się czy ta gra to WIELKI SZAJS CZY DOSKONAŁY MARKETING ŻEBY OD FRAJERÓW ŚCIĄGNĄĆ KASE.

czytaj

> Gra, bez żadnej przyczyny, bez żadnego komunikatu o błędzie co jakiś czas wywala się do Windy.
> Po prostu "program wiedźmin przestał działać" - łatkę do Visty ściągnąłem, stery do wszystkiego
> też są najnowsze... ciekawe co się dzieje
>
> Konfig
> E6400+4gb PDP Value+Vista Home Premium+ 8800 gtx

U mnie ten sam problem i podobna konfiguracja: C2D E6400, 8800GTX, Asus P5B, RAM 2GB 800MHz Geil na Win Vista Home Premium 32bit + wszystkie aktualizacje do wczoraj.
Wszystko hula aż miło na pełnych detalach, ale co jakiś czas (nieokreślony - raz dłużej, raz krócej) w różnych momentach (po zmianie lokacji, zapisie stanu gry, przy wyciąganiu miecza i wielu innych) wywala do pulpitu z komunikatem Windy, że program przestał odpowiadać. Niby nic, bo potem się normalnie ładuje, ale wkurza mnie to, zwłaszcza, że zapominam o częstym zapisywaniu gry. Mam dziwne wrażenie, że ma to coś wspólnego z GF8800GTX. Podobne numery były z obsługą tej karty na przykład w Test Drive Unlimited. Co jest grane?

Witam - i u mnie ten sam problem:((((
Mam ASUS IC2Duo, 2,2 Ghz, 800 MHz,2GB Ram, GF Go 8600mGT, Windows Vista Ultimate.
Zainstalowane przestkie poprawki do Vist, zainstalowana łatka wskazana przez Akashiego na 2 stronie pomocy.
A GRA DALEJ WYWALA!!! najczęściej przy przechodzeniu z filmiku do lokacji i odwrotnie!!!
raz uda się pograć 10 minut a raz 2 - już mnie pomału zaczyna nosić!!!!

2,4 quad core
8800 gtx
2 gb ram
Vista Ent 32 bit

co kilka zmian lokalizacji (loadingów) wyskakuje mi do windozy
detale mam na maxa, giera smiga soczyscie tylko ten aspekt mnie strasznie irytuje
bedzie cos w patchu? czytalem ze inni tez maja podobne efekty, co ciekawe na innej konfiguracji.

ODRAZU WIDAĆ, ŻE TO WIELKI BUBEL NIE DOPRACOWANA GRA. bo sprzęt nie słaby

Jeżeli sprzęt nie spełnia min. to gra nie powinna się dać zainstalować, jeżeli już się instaluje to nie powinno być takich problemów. Gra 2 tygodnie na rynku a tu w samej Polsce na forum ile postów z problemami instalacji lub z prawidłowym funcjonowaniem gry.
Pomysł na grę , grafika itd to jedyne co jest dobre w tej grze, wykonanie to tandeta i już na początek tyle poprawej jak Microsofcie :). Nie lepiej było wydać grę miesiąc później ale dopracowaną? a tak poszło w świat polak pracownik nie dokładny i pazerny na kasę.

Pozdrawiam
Frajer który kupił tę grę i 99% ma te same problemy co są tu na postach poruszane.
A pomoc techniczna /kontakt telefoniczny/ nie jest jak narazie wstanie pomóc.
Żadna do tej pory gra nie sprawiała mi tylu problemów.
Kasa wyrzucona w błoto /przynajmniej do czasu wydania kilkunastu patch-y/.
A może lepiej sprzedać grę na allegro? Choć trochę kasy się wróci :))) Gra nie zarejestrowana !!!

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miewam podobne problemy, jednak nie pluje jadem na prawo i lewo i nie wrzeszcze, ze pieniadz w bloto wyrzucilem. Przeszedlem i uwazam, ze jest wyborna. A to, ze czasem sie wywali do windy, coz, w koncu wyjdzie patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 14:50, gyad napisał:

Nie lepiej było wydać grę miesiąc później ale dopracowaną?

A co nie była dopracowana?. Ja jestem w IV akcie i przez całą grę wywaliło mnie tylko trzy razy. Zauważ, że masz Vistę... Na XP każdemu chodzi normalnie. Więc nie miej do nikogo pretensji. Vista to shit i Microsoft sam uznał to za przejściowy system. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować