Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2007 o 06:33, Jagged napisał:

mam kolejny maly problem, zanilem Javeda (nawet nie wiedzialem ze jest taki slaby :)), i mam
isc do lodzi do Yeavinna i tu wlasnie pojawia sie problem, nie wiem jak do niego dojsc, ze
sie tak wyraze ja jestem po jednej stronie tej gory Javeda a on po drugiej, sprawdzalem juz
chyb a wszedzie i nie moge tam dojsc wszedzie jakies blokady :(, widzialem katakumby, moze
przez nie mozna tam jakos przejsc ?? poradzcie cos prosze :)


***SPOILER***
Ty jesteś w VI rozdziale. Jeżeli tak to gdy zabijesz Javeda musisz podejść do tego lustra i kliknąć na nie. Będzie krótki filmik i samo cię przeniesie.
***KONIEC SPOILERA***

PS: gdy zadajesz takie pytania to pisz SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 01:26, SławekT napisał:

Umówilem sie na randke z Vesna, ale mimo tego ze jest noc nie moge wejsc do mlyna. Czy ma na
to wplyw ze jestem juz po zagadce z bestia? Ogolnie probowalem tez o zmierzchu, oraz czy jest
w domu. Babcia powiedziala ze spi


Musisz przyjść po zmroku tego samego dnia. Tylko pamiętaj o winku. A do młyna wprowadzi Cię Vesna - fajna wstawka filmowa. A Tak swoją droga to dlaczego po "odblokowaniu karty" laski zachowują się jak by nic się nie stało. Przynajmniej Triss zauważyła, że "zawsze byłeś świetny" to takie miłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 19:58, Łeber napisał:

Nic? W sumie u mnie też tak to działało, później masz walkę z tym golemem. Ale do czego służą
te pylony to już nie wiem. One chyba tak dla ozdoby, bo w sumie ja ich nie rozpracowałem :P


Pylony - aktywujesz trzy i w wali piorun. Radze stac w tym momencie poza trójkątem przez nie wyznaczonym. Trzy razy trafiasz w golema a ten pada. Zdaje się, że pisali o tym nawet w poradniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2007 o 09:41, stasiecki napisał:

***SPOILER***
Ty jesteś w VI rozdziale. Jeżeli tak to gdy zabijesz Javeda musisz podejść do tego lustra i
kliknąć na nie. Będzie krótki filmik i samo cię przeniesie.
***KONIEC SPOILERA***

PS: gdy zadajesz takie pytania to pisz SPOILER

*** SPOJLER ***
to sie nie zrozumielismy, zabilem Javeda, gadalem z tym facetem w lustrze, przenioslo mnie na zewnatrz spotkalem Yaevina, i on kaze mi isc do lodzi, ale nie mam jak tam dojsc, wiem gdzie jest (zaznaczenie na mapie) ale zawsze cos przeszkadza, a to jakies drzewo ktore lezy w wodzie, i nie wiem jak sie do niego dojsc... tak ja pisalem juz wyzej, widzialem katakumby, moze przez nie mozna tam jakos przejsc ?
*** SPOJLER ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj EP i jestem bardzo zadowolony. Gra jest świetna, no i tak bogata edycja naprawde zasługuje na pochwałe :) Mam tylko jeden problem, a mianowicie- jak dodać potwora do bestiariusza? Mam kilka questow w dzienniku, ale pisze, że zanim pozabijam cokolwiek, musze mieć wpisane dane poczwary do bestiariusza. Może mi ktoś pomoć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2007 o 10:08, Jagged napisał:

*** SPOJLER ***
to sie nie zrozumielismy, zabilem Javeda, gadalem z tym facetem w lustrze, przenioslo mnie
na zewnatrz spotkalem Yaevina, i on kaze mi isc do lodzi, ale nie mam jak tam dojsc, wiem gdzie
jest (zaznaczenie na mapie) ale zawsze cos przeszkadza, a to jakies drzewo ktore lezy w wodzie,
i nie wiem jak sie do niego dojsc... tak ja pisalem juz wyzej, widzialem katakumby, moze przez
nie mozna tam jakos przejsc ?
*** SPOJLER ***


Skoro masz taki problem to ja nie znam odpowiedzi, przeszedłem grę pomagając zakonowi. Pytaj dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 10:13, stasiecki napisał:


> *** SPOJLER ***
> to sie nie zrozumielismy, zabilem Javeda, gadalem z tym facetem w lustrze, przenioslo
mnie
> na zewnatrz spotkalem Yaevina, i on kaze mi isc do lodzi, ale nie mam jak tam dojsc, wiem
gdzie
> jest (zaznaczenie na mapie) ale zawsze cos przeszkadza, a to jakies drzewo ktore lezy
w wodzie,
> i nie wiem jak sie do niego dojsc... tak ja pisalem juz wyzej, widzialem katakumby, moze
przez
> nie mozna tam jakos przejsc ?
> *** SPOJLER ***

Skoro masz taki problem to ja nie znam odpowiedzi, przeszedłem grę pomagając zakonowi. Pytaj
dalej.


narazie wszsytko wiem, tzn nic nie wiem bo nie moge przejsc dalej :) jak cos dam znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 10:10, Konrad512 napisał:

Kupiłem wczoraj EP i jestem bardzo zadowolony. Gra jest świetna, no i tak bogata edycja naprawde
zasługuje na pochwałe :) Mam tylko jeden problem, a mianowicie- jak dodać potwora do bestiariusza?
Mam kilka questow w dzienniku, ale pisze, że zanim pozabijam cokolwiek, musze mieć wpisane
dane poczwary do bestiariusza. Może mi ktoś pomoć? :)


--------
Trzeba poczytac książki szukaj antykwariusza niedaleko od domu Shani w klawsztornej lub pytaj ; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 10:08, Jagged napisał:


... Yaevina, i on kaze mi isc do lodzi, ale nie mam jak tam dojsc, wiem gdzie
jest (zaznaczenie na mapie) ale zawsze cos przeszkadza, a to jakies drzewo ktore lezy w wodzie,
i nie wiem jak sie do niego dojsc... tak ja pisalem juz wyzej, widzialem katakumby, moze przez
nie mozna tam jakos przejsc ? ...


***SPOILER***

To nie chodzi o wrak łodzi tylko o łódkę na końcu pomostu, nie trzeba iść po wodzie, tylko z dziedzińca przed dworzyszczem wychodzisz przez dziurę/furtkę w murze, schodzisz po ścieżeczce na brzeg. Niedaleko powinien być właśnie ten pomost, na końcu którego powinieneś zobaczyć całą ekipę razem z Yaevinem. Wystarczy do niego zagadać i tyle.

***SPOILER***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 10:10, Konrad512 napisał:

Kupiłem wczoraj EP i jestem bardzo zadowolony. Gra jest świetna, no i tak bogata edycja naprawde
zasługuje na pochwałe :) Mam tylko jeden problem, a mianowicie- jak dodać potwora do bestiariusza?
Mam kilka questow w dzienniku, ale pisze, że zanim pozabijam cokolwiek, musze mieć wpisane
dane poczwary do bestiariusza. Może mi ktoś pomoć? :)


Trollok ma rację ewentualnie jak chcesz zaoszczędzić troche kasy to na początek wykorzystaj brązowy talent na "znajomość potworów" co odświeży Geraltowi pamięć. Na początek wystarczy a potem niestety książki książki książki. Jeżeli wykonujesz wszystkie questy poboczne i grasz w kości to kasy i tak ci nie zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ale mnie to wkurza ;/
> mam pro sprzet a w niektorych momentach w wyzimie handlowej robi mi sie moj ukochany blad windowsa
> pt. ''Wystapil blad w aplikacji Wiedzmin. Zostanie ona zamknieta'' wie ktos co mozna zrobic
> zeby tego nie bylo? (mam patch1.1a i sprzet 2 gb ramu, core duo 3 ghz, geforce 8800 gtx 756
> mb i nie wiem jak zrobic zeby sie nie sypalo :()
> pomocy


a masz jakieś programy działające w tle. Mi gra działa bez żadnych błedów (C2D E6600, 2GB RAM, X1900XT). Wczesniej odkryłem że gra zawieszała mi się za każdym razem, gdy skrótem klawiaturowym robiłem screena programikiem Ati Tray Tools. Teraz gdy tych zrzutów nie robię to gra śmiga bez problemu, mimo że w tle chodzi Kaspersky IS, Ati Tray Tools (pokazujący fps).


> Umówilem sie na randke z Vesna, ale mimo tego ze jest noc nie moge wejsc do mlyna. Czy ma na
> to wplyw ze jestem juz po zagadce z bestia? Ogolnie probowalem tez o zmierzchu, oraz czy jest
> w domu. Babcia powiedziala ze spi

Miałem tak samo, jak głupi chodziłem i czekałem koło młyna, a Vesna się nie pojawiła (byłem w ten sam dzień). Wkurzyłem się strasznie, taka okazja przeszła bokiem ;)

Widzę że niektórzy ostro idą do przodu, ja kończę powoli II akt, ale unikam wszelkich podpowiedzi, poradników, a nawet tego tematu bo naprawdę można coś niechcący przeczytać. Chodziaż czasami chyba warto zajrzeć, co ja się naszukałem zaginionego chłopca na bagnach, a uparłem się żeby go znaleźć jeszcze w II akcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 11:00, mdag napisał:

Miałem tak samo, jak głupi chodziłem i czekałem koło młyna, a Vesna się nie pojawiła (byłem
w ten sam dzień). Wkurzyłem się strasznie, taka okazja przeszła bokiem ;)


Ech, przecież mówiła jak się ją odprowadziło w nocy do domu, że po zachodzie słońca będzie czekać pod młynem. Ja byłem tak gdzieś o 18.30 i czekała, dałem winko, pokazała mi "młyn", a przy okazji dowiedziałem się co straszy w młynie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z misją w której musze znaleść jakiegoś kolesia w jaskini pod murami Wyzimy. Wchodze tam i bije sie z roślinami i to wszystko nic innego tam nie ma o co chodzi?? Pomorze ktoś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 12:13, mlynar911 napisał:

mam problem z misją w której musze znaleść jakiegoś kolesia w jaskini pod murami Wyzimy. Wchodze
tam i bije sie z roślinami i to wszystko nic innego tam nie ma o co chodzi?? Pomorze ktoś ??

W szczątkach jednej z tych roślin znajdziesz to co pozostało z kolesia którego szukałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 12:17, Baal Namib napisał:

W jednej z rośli (ehinopsy, czy coś takiego) Jest czaszka tego "pana"


myślalem że może trzeba jakąś ściane wywalić czy jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 10:35, Pluszak napisał:

>
> ... Yaevina, i on kaze mi isc do lodzi, ale nie mam jak tam dojsc, wiem gdzie
> jest (zaznaczenie na mapie) ale zawsze cos przeszkadza, a to jakies drzewo ktore lezy
w wodzie,
> i nie wiem jak sie do niego dojsc... tak ja pisalem juz wyzej, widzialem katakumby, moze
przez
> nie mozna tam jakos przejsc ? ...

***SPOILER***

To nie chodzi o wrak łodzi tylko o łódkę na końcu pomostu, nie trzeba iść po wodzie, tylko
z dziedzińca przed dworzyszczem wychodzisz przez dziurę/furtkę w murze, schodzisz po ścieżeczce
na brzeg. Niedaleko powinien być właśnie ten pomost, na końcu którego powinieneś zobaczyć całą
ekipę razem z Yaevinem. Wystarczy do niego zagadać i tyle.

***SPOILER***


dzieki za pomoc :) faktycznie chodzilem zawsze nie ta droga :) jakos nie zauwazylem ze trzeba wlasnie tedy isc :) jeszcze raz dzieki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 12:20, mlynar911 napisał:

> W jednej z rośli (ehinopsy, czy coś takiego) Jest czaszka tego "pana"

myślalem że może trzeba jakąś ściane wywalić czy jak.


SPOILER
a potem idz do wielebnego to będziesz mógł wejść do kaplicy i pochować gościa w sarkofagu jak to zrobisz będzie niespodzianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 12:04, Arqadius napisał:

> Miałem tak samo, jak głupi chodziłem i czekałem koło młyna, a Vesna się nie pojawiła (byłem

> w ten sam dzień). Wkurzyłem się strasznie, taka okazja przeszła bokiem ;)

Ech, przecież mówiła jak się ją odprowadziło w nocy do domu, że po zachodzie słońca będzie
czekać pod młynem. Ja byłem tak gdzieś o 18.30 i czekała, dałem winko, pokazała mi "młyn",
a przy okazji dowiedziałem się co straszy w młynie ;)


tak, jak mówiła tak zrobiłem. Czekałem długo, nie wiem może za późno przyszedłem.
Ale nic, trza iść dalej przed siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować