Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2007 o 22:48, rad84 napisał:

Mam pytanie natury nazwijmy to wizualnej. Otóż w opcjach gry w ustawieniach Zaawansowanych
gdy ustawimy Zasięg Wzroku na Średni to niebo jest cały czas takie szare, nijakie. Gdy ustawimy
Zasięg Wzroku na Wysoki niebo w grze jest wyraziste - widać księżyc w nocy oraz słońce za chmurami
w dzień. I tutaj moje pytanie - Zasięg Wzroku mam ustawiony na Wysoki ale podczas gry (a jestem
już w II akcie) niebo jest CAŁY czas pochmurne od czasu do czasu pada deszcz. A patrząc na
screeny z Wiedźmina widzę że gra potrafi generować również ładną pogodę (choćby dwa screeny
poniżej). I tak się zastanawiam czy za wyświetlanie tekstur nieba odpowiada jeszcze jakiś inny
suwak w opcjach czy tylko ja miałem takiego "pecha" że niebo jest non stop zachmurzone...


nie przejmuj się, u mnie też cały czas leje i jest pochmurno, tak było od samego początku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze takie wyblakle, szare kolory w finalnej wersji gry to celowy zabieg tworcow majacy pomoc w zbudowaniu klimatu. nie widze innej mozliwosci, bo juz np bogata dzielnica handlowa ma kolorki jak nalezy, az zbyt jaskrawe w porownaniu do wyzimy klasztornej czy podgrodzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że masz rację - u mnie dopiero w Akcie IV tak naprawdę wyszło słońce i towarzyszyło mi niemal każdego dnia w tym Akcie podkreślając sielankowość atmosfery w Odmętach.
Wydaje mi się jednak że ta pogoda to też pewne przedobrzenie ze strony programistów, chcieli się oni pochwalić efektami pogodowymi i tym jak ładnie dopracowali deszcz, z tego powodu ustawili że często ma on padać. Niestety po parunastu godzinach gry taka pogoda i jednostajne ponure kolory stają się dość męczące:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin to według mnie gra na jeden raz. Szybko mi się znudziła, ale radość jaką z niej wyniosłem jest, wręcz niewyobrażalnie wielka. Naprawdę dobra i dopracowana produkcja. A i jeszcze jedno za Scoia''Tael ! :) tak, tak ukończyłem grę po stronie rebeliantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
mój sprzęcio

pentium 4 3 ghz 1 GB ramu DRR

no i największy ból radek 9250 SE

pytanie odpali na tym sprzęcie wiedźmin ? lub co zrobić by odpalił nie kupując niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to takich pytań w tym temacie nie powinno się zadawać (patrz przypięty post). Jednak jak już się spytałeś...
Procek masz OK. Jeśli idzie o ram to pytanie jaki masz system - jeśli Vistę to będzie problem.
Natomiast karta graficzna, no tu jest ciut gorzej. W tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=8463
są wymienione karty których gra nie obsługuje i twoja niestety znajduje się na tej liście:(
Czyli krótko mówiąc - jeśli gra Ci nie pójdzie to pomoc techniczna umyje od tego ręce i jedyne co Ci pozostanie to samemu kombinować. O ile nie jesteś naprawdę dobry w te klocki, albo o ile nie będziesz miał dużo szczęścia to pewnie jedyną możliwością będzie wymiana karty:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 00:31, szakalec napisał:

Witam
mój sprzęcio

pentium 4 3 ghz 1 GB ramu DRR

no i największy ból radek 9250 SE

pytanie odpali na tym sprzęcie wiedźmin ? lub co zrobić by odpalił nie kupując niczego.


grafa nie jest obslugiwana, wiec raczej napewno zapomnij o graniu, zainwestuj w jakas lepsza grafe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem Wiedźmina i pierwsze co zrobiłem to zmiana parametrów graficznych na jak najniższe. Pograłem 30 min. i usunąłem, bo grafa i tak się cieła... Nie żebym narzekał na grę, raczej narzekam na mojego prawie 6-letniego kompa xD ( muszę go wymienić :/ )
Ala gra jest zarąbista :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 18:29, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> Niestety ale gra jest jak dla mnie dużo za łatwa i /.../
Jeśli za łatwa, to zdejmij zbroję...
To dopiero wyzwanie!
Albo jeszcze lepiej, do potworów startuj z mieczem stalowym a do ludzi ze srebrnym. Naprawdę,
taką wiwernę da się ubić stalą. Ludzi srebrnym nie próbowałem, ale Ty zawsze możesz ;-P


Już próbowałem co praewda przez przypadek bo geralt wyciągnął go automatycznie - padają jak much. Ale ze zbroją też spróbuje. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechadzałem się ostatnio po MM, (oczywiście po jedynym dziale jaki mnie interesuje Komputery/multimedia) Wiedźmina mam już od jakiegoś czasu-(od 24 października)).Patrze a tam piszę: Wiedźmin Edycja specjalna(!) patrzę no fajne takie brązowe pudełko, patrzę na naklejke niczym się nie różni! ma wszystkie"komponenty" takie same. Plakat, opowiadanie itp. Mam pytanie: Czy gra różni się tylko kolorem pudełka, czy może coś "Specjalnego" tam jest?.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 10:04, W.S.A.D napisał:

Przechadzałem się ostatnio po MM, (oczywiście po jedynym dziale jaki mnie interesuje Komputery/multimedia)
Wiedźmina mam już od jakiegoś czasu-(od 24 października)).Patrze a tam piszę: Wiedźmin
Edycja specjalna(!) patrzę no fajne takie brązowe pudełko, patrzę na naklejke niczym się nie
różni! ma wszystkie"komponenty" takie same. Plakat, opowiadanie itp. Mam pytanie: Czy gra
różni się tylko kolorem pudełka, czy może coś "Specjalnego" tam jest?.>


Z tego co się orientuje to wersja MM rózni się tylko pudełkiem. Chyba że ktoś ma inne info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 10:55, Dj Deszczu napisał:

hej mam pytanie jak zakonczyliscie Wiedzmina jako neutralni rebelianci czy jako pomocnicy zakonu?Ja
chyba zakoncze jako neutralny a wy?? piszcie


1. Oznaczaj coś takiego jako spoiler.
2. Każdy wybierze inną postawę, a podejrzewam, że większość z graczy sprawdzi każdą z nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 10:55, Dj Deszczu napisał:

hej mam pytanie jak zakonczyliscie Wiedzmina jako neutralni rebelianci czy jako pomocnicy zakonu?Ja
chyba zakoncze jako neutralny a wy?? piszcie


lordfett ma racje ja napewno skończe 2 razy bo do tego czasu mam nadzieję bedzie jakiś malutki dodatek i na 3 raz nie będe miał czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 11:16, beziko napisał:

Możecie mi podać jakie są minusy w tej grze ? :D

No przede wszystkim mało modeli postaci - wojny klonów są momentami ;) Poza tym nie ma już nic szczególnie drażniącego - jakieś tam mało istotne szczegóły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 11:16, beziko napisał:

Możecie mi podać jakie są minusy w tej grze ? :D

długo wczytujące się lokacje i czasem zacinający się w czasie walki geralt mało rozwiniete statystyki postaci ale jak zauważyła Magwisienka to nie są istotne szczegóły i nie psują wrazeń z gry 10/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 11:16, beziko napisał:

Możecie mi podać jakie są minusy w tej grze ? :D

zapomniałem o jednym SI graczy w kości czasem mając wygraną partię juz po pierwszej turze sami rozwalają sobie układ by przegrac . Dla nas to co prawda lepiej ale to trochę nienaturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 11:16, beziko napisał:

Możecie mi podać jakie są minusy w tej grze ? :D


Oczywiście powtarzalne modele NPCów (np. rozmawiasz z karczmarzem i np. zostawiasz rzeczy w depozycie, a za chwile idziesz bić się z gościem na pięści, który jest klonem karczmarza, to samo handlarze itp. Oczywiście główne postacie są niepowtarzalne i dwóch takich samych Geraltów się nie spotka), oprócz tego powtarzalność odzywek w kwestiach dialogowych np. NPC powtarza kilka razy tą samą kwestię przed wyborem kolejnej możliwej kwestii dialogowej np. "Słucham", "Szybko, nie mam czasu", "A czego tu?". Ogólnie jak są krótkie to aż tak to nie wkurza, ale jak kwestia jest po dwa zdania to trafia człowieka szlag. Poza tym większych wad nie odnotowano. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować