Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2007 o 12:00, Zand79 napisał:

długo wczytujące się lokacje i czasem zacinający się w czasie walki geralt mało rozwiniete
statystyki postaci ale jak zauważyła Magwisienka to nie są istotne szczegóły i nie psują wrazeń
z gry 10/10


Nie dajmy się zwariować tylko dlatego , że to jest Wiedźmin.Gra jest oczywiście udana , ale nie pozbawiona pewnych niedociągnięć , a tylko idealna zasługuje na 10/10.O ile zacinanie się postaci na szczęście nie zdarza się zbyt często , o tyle statystyki to jedna z najważniejszych spraw w RPG.Sterowanie Geraltem również mogłoby być trochę ulepszone , oraz widok z kamery przy WSAD.Brak możliwości skakania , to kolejne ograniczenie.
Oceniam Wiedźmina zdecydowanie pozytywnie , ale dostrzegam również jego wady i myślę , że twórcy również.Moim zdaniem w dodatkach i kolejnej części , wprowadzone zostaną jakieś zmiany.Oby na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 12:19, KrzychW napisał:

Nie dajmy się zwariować tylko dlatego , że to jest Wiedźmin.Gra jest oczywiście udana , ale
nie pozbawiona pewnych niedociągnięć , a tylko idealna zasługuje na 10/10.


W CD-Action się podniecili i dali 9+/10. Trochę (a nawet więcej niż trochę) zbyt wysoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 12:25, KannX napisał:

> Nie dajmy się zwariować tylko dlatego , że to jest Wiedźmin.Gra jest oczywiście udana
, ale
> nie pozbawiona pewnych niedociągnięć , a tylko idealna zasługuje na 10/10.

W CD-Action się podniecili i dali 9+/10. Trochę (a nawet więcej niż trochę) zbyt wysoko :)

Pewnie i macie rację. 9/10. Kilka błędów może naprawi kolejny patch i będzie ok. Mam tylko nadzieję że CDRed przegląda czasem forum i weźmie sobie kilka uwag do serca i Wiedźmin 2 lub dodatek będą idealne i usytysfakcjonują wszystkich malkontentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 12:25, KannX napisał:

W CD-Action się podniecili i dali 9+/10. Trochę (a nawet więcej niż trochę) zbyt wysoko :)


Gra jest naprawdę świetna , polska i na dodatek o Geralcie.Trudno w takiej sytuacji o zimny i wyrachowany osąd.Trzeba jednak pohamować emocje i starać się spojrzeć w miarę obiektywnie.Zresztą nawet oceniając Wiedźmina bez żadnej taryfy ulgowej , śmialo można stwierdzić , że gra jest udana , a Twórcy nie mają się czego wstydzić.Jest to światowa pierwsza liga , ale fakt ten nie oznacza , iż mamy popadać w egzaltację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 10:13, Zand79 napisał:

> Przechadzałem się ostatnio po MM, (oczywiście po jedynym dziale jaki mnie interesuje Komputery/multimedia)

> Wiedźmina mam już od jakiegoś czasu-(od 24 października)).Patrze a tam piszę: Wiedźmin

> Edycja specjalna(!) patrzę no fajne takie brązowe pudełko, patrzę na naklejke niczym się
nie
> różni! ma wszystkie"komponenty" takie same. Plakat, opowiadanie itp. Mam pytanie: Czy
gra
> różni się tylko kolorem pudełka, czy może coś "Specjalnego" tam jest?.>

Z tego co się orientuje to wersja MM rózni się tylko pudełkiem. Chyba że ktoś ma inne info.



Ja mam edycje specjalną kupioną w Media Markcie :-)
Wersja specjalna nie różni się niczym od edycji podstawowej oprócz koloru pudełka ale dodatkowo dodany jest ponad 100 stronicowy bestiariusz w twardej okładce na kredowym papierze identyczny jak w edycji kolekcjonerskiej.

20071115125536

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 12:25, KannX napisał:

> Nie dajmy się zwariować tylko dlatego , że to jest Wiedźmin.Gra jest oczywiście udana
, ale
> nie pozbawiona pewnych niedociągnięć , a tylko idealna zasługuje na 10/10.

W CD-Action się podniecili i dali 9+/10. Trochę (a nawet więcej niż trochę) zbyt wysoko :)


Przesadzasz że za wysoko. Wiedźmin jest grą wielka, która już wpisała się do kanonu RPG. Jak mnie pamięć nie zawodzi to kiedyś Morrowind dostał właśnie 9+ więc to na pewno budujące dla twórców. Przyznam że po cichu liczyłem na taka właśnie ocenę, bo w moim mniemaniu nie jest wcale przesadzona. Zdają się potwierdzać tutaj słowa że ostatnimi czasy wychodzi dużo gier niedopracowanych które dostają wysokie oceny. I gdzie tu sprawiedliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W CD-Action jest pełno mianiaków Sagi (a przynajmniej kiedyś było) więc taka ocena mnie zbytnio nie dziwi. Gra jest polska i na podstawie polskiej książki. Moim zdaniem, gdyby Wiedźmin był produkcją zagraniczną ocena byłaby niższa (patriotyzm :P)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 14:10, Dj Deszczu napisał:

Wiadomo cos na temat kolejnego patcchu??


Jeszcze nie, ale jak coś będzie na pewno ktoś napisze na forum, więc wchodź codziennie i sprawdzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 12:25, KannX napisał:

> Nie dajmy się zwariować tylko dlatego , że to jest Wiedźmin.Gra jest oczywiście udana
, ale
> nie pozbawiona pewnych niedociągnięć , a tylko idealna zasługuje na 10/10.

W CD-Action się podniecili i dali 9+/10. Trochę (a nawet więcej niż trochę) zbyt wysoko :)


Gra jest świetna i tyle, nie dziwie się że dali 9+/10, to jest w końcu Polska gra dlatego trochę przymknęli oko na różne błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie w wiedzminie to ladowanie denerwuje, jak jestem w miescie wyjde z chaty to sie laduje i laduje potem znowu wejde bo czegos zapomnialem sie laduje i wyjde znowu to sie laduje to po prostu smieszne w gothicu moze i nienajlepiej gra dzialala bo miala zryty kod ale nie ladowalo sie co minute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 14:19, Arclight napisał:

a) Dom kupca, który ma lutnię Jaskra? W poradniku nie jest oznaczony.

Po otrzymaniu questa, dom powinien zostać naniesiony na mapę. Zaznacz wskazywanie questa na mapie i po problemie.
Z tego co pamiętam dom jest niemal na wprost od wyjścia z placu z karczmą.

Dnia 15.11.2007 o 14:19, Arclight napisał:

b) Wilka na bagnach?

Tego nie pamiętam. Jakoś na niego trafiłem włócząc się po bagnach xD

Dnia 15.11.2007 o 14:19, Arclight napisał:

c) Wiwernę w mieście?

A tego w ogóle nie kojarzę. Możesz to jakoś lepiej opisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 14:21, bigsmoke177 napisał:

Strasznie mnie w wiedzminie to ladowanie denerwuje, jak jestem w miescie wyjde z chaty to sie
laduje i laduje potem znowu wejde bo czegos zapomnialem sie laduje i wyjde znowu to sie laduje
to po prostu smieszne w gothicu moze i nienajlepiej gra dzialala bo miala zryty kod ale nie
ladowalo sie co minute


Mnie też to denerwuje, żeby się dosyć szybko ładowało trzeba mieć bardzo mocnego kompa, mam nadzieję że w drugiej części czegoś takiego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 15:28, hehe napisał:

Błąd. Źle napisałem :) Salamndry można spotakć w nocy niedaleko domu kalksteina :)


Wyszedłem z domu Kalsteina o północy i o zmroku. Nikogo nie ma :/ Oprócz kransoludów, które są mruczą pod nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 14:19, Arclight napisał:

a) Dom kupca, który ma lutnię Jaskra? W poradniku nie jest oznaczony.


Wyjaśniłem to w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=13033
Jednak po otrzymaniu questa od Jaskra położenie domu powinno się samo zaznaczyć na twojej mapie.

Dnia 15.11.2007 o 14:19, Arclight napisał:

b) Wilka na bagnach?


Kręci się po cmentarzysku golemów, jednak nie o każdej porze dnia można go tam zastać więc musisz próbować.

Dnia 15.11.2007 o 14:19, Arclight napisał:

c) Wiwernę w mieście?


Wyvernę znajdziesz nie w mieście tylko na wyspie Wyveyern - leży ona na północny-wschód od Gaju Druidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 12:25, KannX napisał:

W CD-Action się podniecili i dali 9+/10. Trochę (a nawet więcej niż trochę) zbyt wysoko :)


Czemu za wysoko ? Jeżeli na świecie np taki Oblivion po premierze dostaje super oceny, to czemu Wiedźmin w rodzimym kraju ma nie dostać wysokiej ? Biorąc pod uwagę posuchę na rynku RPG i mało wyróżniające się produkcje, ocena takiego Wiedźmina, jest w pełni zasłużona. Nawet jeżeli CDA ją odrobiną zawyżyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2007 o 12:25, KannX napisał:

W CD-Action się podniecili i dali 9+/10. Trochę (a nawet więcej niż trochę) zbyt wysoko :)


Weź pod uwagę że to jedyna polska gra rpg. Myślę że 9/10 jest dobą oceną tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 14:56, napster6 napisał:

Weź pod uwagę że to jedyna polska gra rpg.


To nie do końca prawda. Należy pamiętać że gra Two Worlds która miała premierę w tym roku to również cRPG i także została zrobiona w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować