Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2008 o 21:52, Joannita napisał:

Zrobił ktoś już może ulepszoną jaskółkę, bo mi narazie nie wychodzi. Wie ktoś może z jakiego
składnika pozyskać rebis z dodatkowym rubedo ????


Mnie się na razie udało zrobić Jaskółkę z nigredo. Z rubedo spróbuję jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 23:15, heyboy napisał:

Ja na trudnym poziomie nie dałem rady z królem. /.../

No cóż, ja grałem na średnim, to zawsze łatwiej. Na trudny nie starczyło mi cierpliwości, to tam dopiero długo się te poziomy nabija a ja chciałem sie przekonać, czy da się zabić królową kikimor (dało się, ale skorzystałem z rady Szczeny, bo mieczem nijak nie szło) "po wiedźmińsku" i sprawdzić, czy to prawda, że po 52 poziomie nie dostaje się talentów. Nieprawda, już po awansie na 51 poziom figę sie dostaje, nie talenty...ale Legendarnym Wiedźminem zostałem ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie tak długo się te poziomy nabija. Do 3 aktu wszedłem z 19 levelem nie expiąc, a wyszedłem z 43. Nabiłem na alpach i kuroliszkach. Potem w V akcie doexpiłem w krypcie Kruka. Ok. 11000 exp za jedną rundkę po krypcie. Z V aktu wyszedłem z 52, a potem już koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do CDP. Zapowiadano o ile mnie pamiec nie myli, wydanie narzedzi umozliwiajaycch modyfikowanie gry. Silnik NWN jest bardzo elastyczny i sprzyja modderom i tu pytanie jak duze beda to moglybyc modyfikacje? Nowe poziomy? Stwory? Bronie? Czy ktokolwiek moglby sie w tej sprawie wypowiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 21:52, Joannita napisał:

Zrobił ktoś już może ulepszoną jaskółkę, bo mi narazie nie wychodzi. Wie ktoś może z jakiego
składnika pozyskać rebis z dodatkowym rubedo ????


Ja robiłem na początku odmianę rubedo, ale opłaca się robić bardziej albedo ze względu na to że gdy potrzebujemy użyć jaskółki to już jesteśmy nafaszerowani (zazwyczaj lub w późniejszym etapie gry) innymi eliksirami, a albedo obniża toksyczność. Składniki potrzebne do zrobienia jaskółki rubedo: Vitriol rub. - szytynaciec (rośnie w jaskiniach) lub calcium equum (można kupić); Rebis rub. - wątroba bestii (głównie będziesz pozyskiwał z wilków), zielona pleśń (rośnie w kanałach i czasami w kryptach) oraz księżycowe drobiny (trzeba kupić); Aether rub. - płatki zimeiki (prawie wszędzie rośnie) lub sproszkowana perła (u kupca). Jak zamierzasz robić odmiany albedo eliksirów to musisz zwrócić uwagę na to że niektóre są bardzo rzadkie np: Rebis alb. - błona lotna (fledery, garkainy wywerny) i Vermilion alb.- krew bloedznigera (tylko bloedzniger), jedynie te odczynniki posiadają te substancje w grze, no i może ci sprawić problem Hydragenium alb.- ektoplazma (bagesty, ifryt, południca, północnica , upiory) i liście wilczego aloesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 18:58, szerszeń45 napisał:

Od 15 poziomu do 20 dostajesz 1 srebrny i 1 brązowy.


Pomyliłeś się - od 15 do 19 poziomu włącznie dostaje się 1 srebrny i 3 brązowe talenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście Zamieci używam niezbyt często - efekt jest może i ciekawy, ale wybija mnie z rytmu walki. W tej grze mam zrobione 5 Zamieci Nigredo i zamierzam spróbować ich przy Królowej Kikimor w III Akcie i Królu Gonu w IV, których chcę pokonać mieczem.

Co do dominant eliksirów to właściwie używam tylko takich eliksirów - znalezione "czyste" staram się sprzedać, oddać, albo zostawiam w przechowalni. Najczęściej używam kombinacji trzech lub więcej eliksirów z różnymi dominantami przed walką z bossami, np. Las Mariborski Albedo, Puszczyk Rubredo plus Jaskółka Nigredo. Do tego można dodać jeden eliksir na początku gry (np, Powój, Wilka czy Wilgę) nie ryzykując krytycznego przekroczenia poziomu toksyczności, potem zaś mogą to być nawet trzy dodatkowe eliksiry (wszystkie najlepiej albedo).

Biegając po lokacji z potworami używam jednego eliksiru z dominantą Rubredo, np. na bagnach jest to Powój Rubredo a w kryptach / kanałach Kot Rubredo. W razie kłopotów biorę Jaskółkę Nigredo lub Albedo, a później w grze - Dekokt Rafarda Białego. Jednak kłopoty zdarzają się mi dość rzadko, nawet na hardzie - dominanta Rubredo działa wolniej niż Jaskółka, ale ma dłuższy czas działania, a w połączeniu z talentem regeneracji żywotności wystarcza na większość gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 07:45, MarcusBrutus napisał:

Pomyliłeś się - od 15 do 19 poziomu włącznie dostaje się 1 srebrny i 3 brązowe talenty.


Tabelka jak są przyznawane talenty na poszczególnych levelach i ilość doświadczenia potrzebnego do osiągnięcia odpowiedniego poziomu:

http://www.gamebanshee.com/thewitcher/advancementtable.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 03:36, szczena napisał:

Ja robiłem na początku odmianę rubedo, ale opłaca się robić bardziej albedo ze względu na to
że gdy potrzebujemy użyć jaskółki to już jesteśmy nafaszerowani (zazwyczaj lub w późniejszym
etapie gry) innymi eliksirami


Dominata Albedo to rozwiązanie , które wybierałem tak jak Ty , oczywiście z podobnych powodów.Tak w ogóle , to zdecydowanie się na eliksiry jednej , konkretnej odmiany , ma oprócz dodatkowego działania tych specyfików , jeszcze jeden , wielki plus.Porządek w ekwipunku.Wszystkie pozostałe badziewka sprzedaję , a zbieram tylko około 10-15 potrzebnych składników i nie muszę się martwić o brak miejsca i bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 15:14, GF 8800GS napisał:

Witam!!!
Mam pytanko czy gra "Wiedzmin" będzie mi działała ma mojim komputerze??

P4 2.8gh
1536mb RAM
GF 8500GT 256mb

Wielkie dzieki ma odpowiedz :D:D

Jasne , tylko zaonstaluj patche , żeby się szybko ładowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 15:41, GF 8800GS napisał:

A znasz moze linka na tego patcha?

PO klinięciu na ikonę Wiedxmina masz w menu opcję ,,sprawdż dostępne aktualizacje'''' ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 23:15, heyboy napisał:

Ja na trudnym poziomie nie dałem rady z królem. Próbowałem z olejem na upiory, rosomakiem,
itp. Niestety nie wyszło. Grę na 53 skończyłem, a do 54 brakło około 500 punktów.
Też się pochwalę. A co! :)
EDIT: 1 złoty talent mi został...

Ja cię pieróg. To I akt na którym poziomie skończyłeś, a II na którym ?? Bo ja I tylko na 10 :/

-=Szczena=-
Ja zabijam wilki i z nich wątroby nie pozyskuj. jedynie skórę i kły bestii. A zielonej pleśni nie wiem czemu ale zebrać nie mogłem, a książkę już przeczytałem i zielarstwo mam. Ale niedługo pójdę do kanałów i zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I akt - nie pamiętam. Wiem, że do III wchodziłem z 19, a wychodziłem z 43. Z IV wyszedłem chyba na 46, a z V na 52, albo 53. W pierwszym i drugim akcie nie expiłem wcale. Pomysł na zostanie legendarnym wiedźminem przyszedł w III dopiero.
Muszę jeszcze raz przejść Wiedźmina. Tym razem w opcji pro - elfiej i rozwijając najpierw walkę znakami (Może uda się królową kikimor zalatwić Yrdenem). Dobrze, że mam sejwa z końca aktu II, to nie będę musiał się męczyć z I i II, bo atakujące co chwilę barghesty to żadna przyjemność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 15:14, GF 8800GS napisał:

Witam!!!
Mam pytanko czy gra "Wiedzmin" będzie mi działała ma mojim komputerze??

P4 2.8gh
1536mb RAM
GF 8500GT 256mb

Wielkie dzieki ma odpowiedz :D:D


Spokojnie Ci pójdzie, powinno nawet na średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA jestem już w epilogu , na 33 levelu , Azar mi sprawił trochę trudności , KOścieja pokonałem za pierwszym razem z Igni. Czy sprawia wam przyjemnośc kilkugodzinna walka z respawnującymi się potworami dla nabijania leveli , kiedy gra tylko na hardzie jest wymagająca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tego ostatniego pacha i ogólnie czas loadingów sie nieco skrócił ale za to czasami przy przechodzeniu między lokacjami wywala mnie z gry :/ wcześniej (tzn bez pacha 1.2) nie zdarzyło mi się to ani razu, i gdzie tu "poprawa stabilności gry" ?? ...
ale przynajmniej sihilla mam :D bo patcha wgrałem zaraz po odnalezieniu mieczyka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować