Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2008 o 11:54, Karharot napisał:

Jak wyżej pisałem ten temat jest dla tych którzy szukają pomocy związanej z grą Wiedźmin, jeśli
mają związany z nią problem to właśnie tutaj powinni szukać odpowiedzi. Równie dobrze mógłbyś
napisać że zamiast się o coś pytać powinni sami znaleźć rozwiązanie.



Wiesz co? Nie chce mi się z tobą dyskutować na temat jak można ludziom udzielać pomocy, bo jest to temat rzeka. Dlatego też posłużę się jednym przysłowiem i skończę tę dyskusję.

"Jeśli dasz człowiekowi rybę, to nakarmisz go na jeden dzień. Ale jeśli nauczysz człowieka, jak łowić ryby, to nakarmisz go na całe życie."

Ja wolę być tym co uczy łowić ryby, niż tym co rozdaje je każdemu kto poprosi. Może moje metody nauczania wydają się wielu osobom "zarozumiałe", "oschłe" i "niekulturalne", ale to akurat mnie nie obchodzi - ja chcę by "lekcja" zapadła w pamięć, więc stosuję metodę kija i marchewki - bo się sprawdza w największym procencie przypadków - a że na codzień niemalże uczę użytkowników nowych rzeczy, więc śmiem twierdzić, że niejakie doświadczenie w tym mam.

To tyle na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2008 o 13:22, grzegorzek7 napisał:

Zygfryd jest nieśmiertelny, nie da się go zabic podczas tej walki, podczas kolejnych zresztą
też nie.

SPOJLER
Podczas kolejnych już jest. Ja go zabiłem dwa razy. Raz jak się paliła Wyzima a drugi na lodowych pustkowiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 13:03, szczena napisał:

Spoiler
Jeszcze nie ma żadnych konsekwencji, dopiero później będziesz musiał opowiedzieć się za którąś
ze stron, bezpowrotnie.
Spoiler



Pozwolę sobie się nie zgodzić. Konsekwencje są:

<SPOILER>

- Jeśli wcześniej dostarczał listy od i dla Yaevina to ludzcy kowale z nim nie chcą gadać. Wykonanie zadania dla Zakonu to zmieni.

- W trzecim akcie jeśli najpierw będzie chciał wykonać zadanie "Piękna i Bestia", a w "Rozpoznaniu Bojem" opowie się po stronie elfów, Zygfryd nie da mu łzy dziewicy.

- Ludzie ogólnie będą się do niego odnosić przyjaźniej im więcej zadań wykona dla Zakonu.

</SPOILER>

Konsekwencje te nie są może bardzo uciążliwe i nie powodują niemożności wykonania jakiegoś zadania, ale istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 13:29, Joannita napisał:


> Zygfryd jest nieśmiertelny, nie da się go zabic podczas tej walki, podczas kolejnych zresztą

> też nie.
SPOJLER
Podczas kolejnych już jest. Ja go zabiłem dwa razy. Raz jak się paliła Wyzima a drugi na lodowych
pustkowiach.


Wiec to musi byc zależne od tego jaką drogę się obierze, ja wspomagałem zakon, a na lodowych pustkowiach w ogóle się nie pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że lubisz najnowsze wydanie Cywilizacji:) Swoją drogą to trochę dziwne aby dobierać Chińskie przysłowie pochodzące sprzed wieków aby podkreślić nim co jest znakiem naszych czasów:)
OK. Ty masz swoje zdanie ja mam swoje, chyba żadnemu z nas nie uda się przekonać drugiego do swojej opinii. Ty będziesz pisał jak dotychczas, ja będę pisał jak dotychczas i nikomu to raczej nie powinno przeszkadzać:)

P.S.
Nie lubię ani kija ani marchewki więc nic dziwnego że nie udało Ci się mnie przekonać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 13:41, Karharot napisał:

Widzę że lubisz najnowsze wydanie Cywilizacji:)


Właściwie to ja odebrałem staranne klasyczne wychowanie i naukę ;) Cywilizację kupiłem ostatnio z dodatkami, ale nie grałem poza tutorial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 13:34, MarcusBrutus napisał:

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Konsekwencje są:
<SPOILER>
- Jeśli wcześniej dostarczał listy od i dla Yaevina to ludzcy kowale z nim nie chcą gadać.
Wykonanie zadania dla Zakonu to zmieni.

Tak samo jest jak zaczniesz handlować z nieludźmi (głównie z kowalem), albo porozmawiamy z Zygfrydem, a on zaproponuje nam wstąpienie do zakonu.

Dnia 05.01.2008 o 13:34, MarcusBrutus napisał:

- W trzecim akcie jeśli najpierw będzie chciał wykonać zadanie "Piękna i Bestia", a w "Rozpoznaniu
Bojem" opowie się po stronie elfów, Zygfryd nie da mu łzy dziewicy.

Ale po wykonaniu zadania: sprawdzenia co się dzieje na cmentarzu ("sześć stup pod ziemią"), to wszystko zmienia.

Dnia 05.01.2008 o 13:34, MarcusBrutus napisał:

- Ludzie ogólnie będą się do niego odnosić przyjaźniej im więcej zadań wykona dla Zakonu.

Identycznie jest z nieludźmi. Poza tym w zadaniu "rozpoznanie bojem" nie możemy tak naprawdę być neutralni, bo jeśli nawet nie wykonamy tego questa dla żadnej ze stron to i tak wygra zakon, a skutki będą takie jak byśmy wykonali to dla Zygfryda.

Dnia 05.01.2008 o 13:34, MarcusBrutus napisał:

</SPOILER>
Konsekwencje te nie są może bardzo uciążliwe i nie powodują niemożności wykonania jakiegoś
zadania, ale istnieją.

Nie są to konsekwencje nie odwracalne (tak jak to napisałem w poście), dopiero w zadaniu "złoto dla zuchwałych" podejmujemy nie odwracalną decyzje po której stronie się opowiadamy i którą nie możemy już zmienić później. Tak to możemy dowolnie lawirować po miedzy stronami konfliktu, bez większych utrudnień dla gry, bo możemy to zawszę naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 17:32, Artas15 napisał:

Co dokładnie daje patch 1.2?


Poprawki w rozgrywce i w tekście:
- Poprawki związane z Aliną, której nie było w domu (Akt 4).
- Poprawki do działania eliksiru Żonine Łzy. Można imprezować!
- Poprawki do niektórych drzwi na bagnach (Akt 5).
- Poprawki to Alchemika, który daje Geraltowi przedmioty związane z zadaniami (Akt 3).
- Poprawki do zbyt fajnych przedmiotów, które można znaleźć na Polach (Akt 4).
- Poprawki do znikającego przeciwnika (Akt 2).
- Poprawki do pojawiania się Alvina (Akt 1).
- Szereg drobnych poprawek w tekście.
- Przyspieszenie czasów ładowania.
- Przyspieszenie czasów zapisywania.
- Kolejna porcja poprawek do stabilności gry.
- Poprawka artefaktów graficznych, które czasem pojawiały się na pasku ładowania.
- Poprawki w śledzeniu zadań na mapie.
- Poprawki do kursora związane z zadawaniem ciosów w pobliżu ścian.
- Faza zadania nie uaktualnia się, gdy Geralt jest martwy.
- Poprawki w numeracji autozapisów.
- Poprawki w mechaniźmie zapisywania gry (czasem pliki zawierały zbędne dane).
- Zablokowanie autozapisu, podczas gdy gracz jest pod działaniem efektów krytycznych.
- Zablokowanie przeniesienia wykonywania sekwencji na neutralnych NPC (na prawdę nie chciałem bić niewinnych ludzi, Wysoki Sądzie!).
- Poprawki związane z błędnym odgrywaniem muzyki Jaskra.
- Gra obsługuje już błędne pliki zapisu, wychodząc do głównego menu.
- Poprawka związana z efektem Zamieci po tym jak eliksir przestał działać (dzięki Plast!)
- Kolejne poprawki do broni, które znikały z rąk przeciwników.
- Poprawki do powielających się traw i małych kamyczków.
- Strzyga nie zadaje już obrażeń, gdy jesteśmy wystarczająco daleko.

A następnym razem zapraszam na oficjalną stronę Wiedźmina.Tam znajdziesz wszystkie informacje o grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2008 o 17:36, KrzychW napisał:

- Kolejne poprawki do broni, które znikały z rąk przeciwników.


Teraz jak wytrąciłem ochroniarzowi Baraniny broń to on nadal ja miał. Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 17:41, Joannita napisał:

Teraz jak wytrąciłem ochroniarzowi Baraniny broń to on nadal ja miał. Dziwne.


Ja , po zainstalowaniu patcha 1.2 jeszcze nie grałem , więc nie wiem , jak gra sprawuje sie po wprowadzeniu tej poprawki.Nie należy się jednak spodziewać , że nie ma już w Wiedźminie żadnych błędów.Zresztą ilość błędów nie jest duża i nie psuje rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 17:47, KrzychW napisał:

> Teraz jak wytrąciłem ochroniarzowi Baraniny broń to on nadal ja miał. Dziwne.

Ja , po zainstalowaniu patcha 1.2 jeszcze nie grałem , więc nie wiem , jak gra sprawuje sie
po wprowadzeniu tej poprawki.Nie należy się jednak spodziewać , że nie ma już w Wiedźminie
żadnych błędów.Zresztą ilość błędów nie jest duża i nie psuje rozgrywki.

To i ja wiem. Ale o ile mi się zdaje to bez patcha 1,1 albo 1,1a nie dało rady gry ukończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś napotkał błąd przy wychodzeniu z chaty tego pijaka, któremu trzeba posprzątać w ogródku (praktycznie początek gry, jeszcze przed wejściem do Wyzimy) - zacząłem drugi raz grać i gra mi się wyłącza, gdy chce wyjśc z jego chaty z zadaniem zlikwidowania uciążliwych roślinek. Można coś na to poradzić? Mam patcha 1.2 i oczywiście oryginalną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 20:41, lukasz11111 napisał:

Nawet fajna gra, ale strasznie długo się etapy ładują i gra się długo zapisuje.

Pobierz patch 1.2; on znacznie przyspiesza wczytywanie się poziomów i zapis gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 20:41, lukasz11111 napisał:

Nawet fajna gra, ale strasznie długo się etapy ładują i gra się długo zapisuje.


To jest największy minus w grze ale ogólnie jest genialna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 20:50, PatrolPatryk napisał:

> Nawet fajna gra, ale strasznie długo się etapy ładują i gra się długo zapisuje.
Pobierz patch 1.2; on znacznie przyspiesza wczytywanie się poziomów i zapis gry.


Mam patcha 1.2, pomimo to długo się ładuje. Chyba najszybciej się ładują mi Bagna, ale i tak około 60 sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 20:55, lukasz11111 napisał:

Mam patcha 1.2, pomimo to długo się ładuje. Chyba najszybciej się ładują mi Bagna, ale i tak
około 60 sekund.

Hmmm, dziwne mi z patchem lokacje wczytują się bardzo szybko np wejście do karczmy lub jakiegoś domu 2, 3 sekundy. A po zainstalowaniu patcha zacząłeś grać od początku, czy grałeś dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować