Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2008 o 21:29, kapistar1 napisał:

EDIT: Jeszcze jedna sprawa: czy wie ktoś do czego będzie mi potrzebny pamiętnik babuni od tej
staruchy z domu Shani? Bo mam je już dwa i nadal z nich nie musiałem "korzystać" ;P

Na imprezie u Shani, Jaskier poprosi żebyś przyniósł coś co do niej (do Babci) należy czy jakos tak;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 21:29, kapistar1 napisał:

> EDIT: Jeszcze jedna sprawa: czy wie ktoś do czego będzie mi potrzebny pamiętnik babuni od tej
staruchy z domu Shani? Bo mam je już dwa i nadal z nich nie musiałem "korzystać" ;P

jak będzie misja "Impreza u Shani" czy jakoś tak to będziesz go przynieść musial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętnik babuni będzie Ci potrzebny jeśli na imprezę u Shani przyprowadzisz Carmen, jeśli przyprowadzisz Zygfryda to poprosi Cię on o zdobycie nalewki zaś Zoltan będzie chciał ogórki.
Jedna uwaga: po imprezie u Shani w III Akcie na parterze domku tej kochanej staruszki możesz znaleźć po kilka sztuk wszystkich tych przedmiotów - nie zabieraj ich wtedy, do niczego Ci się nie przydadzą a zaśmiecą Ci okno przedmiotów questowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odesłano mnie tutaj, więc:

Mam pytanie odnośnie talentów.
Czy istnieje jakieś ograniczenie odnośnie ilość posiadania "przy sobie" talentów ? Tzn chodzi mi o to, że jestem obecnie w I Akcie i nie rozdawałem jeszcze talentów. Mam obecnie 15 brązowych i mam wrażenie, że mimo, iż od czasu do czasu pojawia mi się informacja, iż zdobyłem nowe talenty to jednak ich nie przybywa ? Czy 15 to max i żeby dostać kolejne to trzeba użyć te co mam, czy może one nadal będą przybywać, tzn że będzie 16, 17, 18 itd ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Talenty powinny się kumulować, nawet kiedy ich nie inwestujesz w umiejętności. Natomiast na różnych poziomach postaci dostajesz różną ilość talentów brązowych, srebrnych i złotych.
Tu znajdziesz tabelkę jak na poszczególnych poziomach są przyznawane talenty:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=19086

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 22:42, AdrianC1987 napisał:

Odesłano mnie tutaj, więc:

Mam pytanie odnośnie talentów.
Czy istnieje jakieś ograniczenie odnośnie ilość posiadania "przy sobie" talentów ? Tzn chodzi
mi o to, że jestem obecnie w I Akcie i nie rozdawałem jeszcze talentów. Mam obecnie 15 brązowych
i mam wrażenie, że mimo, iż od czasu do czasu pojawia mi się informacja, iż zdobyłem nowe talenty
to jednak ich nie przybywa ? Czy 15 to max i żeby dostać kolejne to trzeba użyć te co mam,
czy może one nadal będą przybywać, tzn że będzie 16, 17, 18 itd ?

Z góry dziękuję za pomoc.


Z tego co mi się zdaje, to raczej powinny się one kumulować. A tak w ogóle to po co je trzymasz nie lepiej jest je rozdać? Talentów brązowych wystarczy na rozwinięcie praktycznie wszystkich umiejętności, a talenty złote i srebrne dostajesz później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym mieć 100% pewność :P Nawet zacząłem grać dodatkowo od początku żeby rozdawać od razu talenty, ale jeśli się okaże, że one się kumulują to wrócę do zapisanego stanu z Aktu I.

Właśnie zawsze mam ten problem z grami RPG :P Nigdy nie wiem, co rozwijać, stąd też moje pytanie odnośnie talentów :P Wolę nie wykorzystywać punktów rozwijających statystyki dopóty dopóki nie zacznę mieć problemów z mobami, wtedy wiem co jest mi potrzebne i to rozwijam :P

Ale skoro brązowe wystarczą na rozwinięcie prawie wszystkiego, albo wszystkiego co się za nie da to 1/3 problemu mam z głowy :P

A i jeszcze jedno pytanie. Pod obecną rangą bohatera, czyli w moim przypadku bodajże "Początkujący Wiedźmin" są kółeczka. Czy te, które świecą się na zielono obrazują mój obecny lvl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 23:26, AdrianC1987 napisał:

A i jeszcze jedno pytanie. Pod obecną rangą bohatera, czyli w moim przypadku bodajże "Początkujący
Wiedźmin" są kółeczka. Czy te, które świecą się na zielono obrazują mój obecny lvl ?


Tak to jest twój aktualny poziom i ranga. Na rangę przypada dziesięć poziomów doświadczenia bohatera. Natomiast, gdy chcesz zobaczyć aktualny stan poziomu i ilość expo (liczbowo) posiadane oraz ile brakuje ci jeszcze do następnego levelu to na kieruj myszką na medalion wiedźmiński podczas rozgrywki (w lewym górnym rogu ekranu) i przytrzymaj chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 14:17, szczena napisał:

Tak samo jest jak zaczniesz handlować z nieludźmi (głównie z kowalem), albo porozmawiamy z
Zygfrydem, a on zaproponuje nam wstąpienie do zakonu.


Przepraszam, ale żadna z tych rzeczy nie sprawi, że ludzcy kowale będą chcieli z nim handlować (wręcz przeciwnie). Pytanie było o konsekwencje wykonania zadania "Rozpoznanie Bojem" po którejkolwiek ze stron.

Dnia 05.01.2008 o 14:17, szczena napisał:

Ale po wykonaniu zadania: sprawdzenia co się dzieje na cmentarzu ("sześć stup pod ziemią"),
to wszystko zmienia.


Tyle że oznacza to wykonanie innego zadania przed "Piękna i Bestia", nieprawdaż? A ja napisałem"jeśli najpierw będzie chciał wykonać zadanie "Piękna i Bestia"" - niejako wyklucza to zostawienie sobie tego zadania na koniec, lub wykonanie wcześniej innych zadań dla Zakonu ("Zamek i Klucz" - zadanie które jest wymagane do zakończenia "Pięknej i Bestii", jest dla Leuvardeena i sytuacji ludzie / nieludzie nie zmienia).

Dnia 05.01.2008 o 14:17, szczena napisał:

Identycznie jest z nieludźmi. Poza tym w zadaniu "rozpoznanie bojem" nie możemy tak naprawdę
być neutralni, bo jeśli nawet nie wykonamy tego questa dla żadnej ze stron to i tak wygra zakon,
a skutki będą takie jak byśmy wykonali to dla Zygfryda.


To było ogólne spostrzerzenie. Może powinienem napisać, że im więcej zadań wykona dla jednej ze stron tym bardziej będzie go ta strona lubić.

Dnia 05.01.2008 o 14:17, szczena napisał:

Nie są to konsekwencje nie odwracalne (tak jak to napisałem w poście), (...)


Przepraszam, ale GDZIE to napisałeś? Na pewno nie w poście, który cytowałem.
Dużo wiesz o tej grze, może nawet więcej niz inni (łacznie ze mną), ale tym razem się pomyliłeś - to się zdarza, więc nie dopisuj czegoś, czego nie było.

Dnia 05.01.2008 o 14:17, szczena napisał:

Tak to możemy dowolnie lawirować po miedzy stronami konfliktu,
bez większych utrudnień dla gry, bo możemy to zawszę naprawić.


Lawirowanie pomiędzy stonami jest dość trudne i zawsze (w moim przypadku) kończy się tym, że obie strony są graczowi nieprzychylne. Dwa razy udało mi się doprowadzić do sytuacji gdzie np. obaj kowale w Wyzimie Klasztornej nie chcieli ze mną handlować. Udawało mi się z tego wyjść za pomocą zadania "Złoto dla zuchwałych" (jak napisałeś) ale problemy przy takim podejsciu się pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 16:39, Meykan napisał:

Do Kryjówki Rascala pewno masz na myśli.

Właśnie też sie nad tym zastanawiam za każdym razem jak przechodzę grę jakoś zdobywam ten klucz
ale nie wiem do czego on służy.



Jeśli Joannicie chodzi o Rascala to w polskiej wersji językowej jest to Cwaniaczek - osoba od zadania "Znaleźne" (czasem zwana takze Con Artist).

<SPOILER>

Ogólnie w kanałach, na początku II Aktu, znajdujemy dwa klucze - jeden daje nam Zygfryd (lub znajdziemy go sami) i jest on od wejścia do kanałów, drugi jest przy zwłokach rycerza Eycka i służy do krypty czcicieli Lwigłowego Pająka. Trzeci klucz od krypty obok wyjścia da nam własnie Cwaniaczek.

</SPOILER>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 19:17, Wampir11 napisał:

Mój Wiedźmin zacina się choć spełniam ponad minimalne wymagania pomocy co mam zrobić?????????????????????
:(

jednak na mini trzeba miec mocny sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 07:07, MarcusBrutus napisał:

Przepraszam, ale żadna z tych rzeczy nie sprawi, że ludzcy kowale będą chcieli z nim handlować
(wręcz przeciwnie). Pytanie było o konsekwencje wykonania zadania "Rozpoznanie Bojem" po którejkolwiek
ze stron.

Tak tu się z tobą zgodzę odnośnie pytania, ale napisałem, że nie ma konsekwencji, których byś nie mógł odwrócić, dopiero w queście "Złoto dla zuchwałych" podejmujemy nieodwracalną decyzje, która zamyka nam np: zakończenie gry po któreś ze stron lub handlowanie z nimi.

Dnia 07.01.2008 o 07:07, MarcusBrutus napisał:

Tyle że oznacza to wykonanie innego zadania przed "Piękna i Bestia", nieprawdaż? A ja napisałem"jeśli
najpierw będzie chciał wykonać zadanie "Piękna i Bestia""
- niejako wyklucza to zostawienie
sobie tego zadania na koniec, lub wykonanie wcześniej innych zadań dla Zakonu ("Zamek i Klucz"
- zadanie które jest wymagane do zakończenia "Pięknej i Bestii", jest dla Leuvardeena i sytuacji
ludzie / nieludzie nie zmienia).

Tak tylko napisałeś, że chcesz te zadanie wykonać za pośrednictwem Zygfryda i faktycznie nie da się wykonać tego wcześniej nie wykonując innego qesta umożliwiającego uzyskania przychylności ludzi, ale zadanie możesz wykonać po mimo podjętych wcześniej decyzji nie zmiennie w którym momencie chcesz, wystarczy zamiast Zygfryda udać się do Wyzimy Handlowej i popytać mieszczanki, albo szlachcianki, też któraś okaże się dziewicą. Jeszcze jest jedna alternatywa na wykonanie tego zadania, tylko trzeba pójść do Wyzimie Klasztornej do szpitala Lebiody, jedna z pielęgniarek jest naszą dziewicą.

Dnia 07.01.2008 o 07:07, MarcusBrutus napisał:

To było ogólne spostrzerzenie. Może powinienem napisać, że im więcej zadań wykona dla jednej
ze stron tym bardziej będzie go ta strona lubić.

No to będzie trochę nie adekwatne, bo jest różnica między wykonaniem dla kogoś jakiejś czynności i uzyskanie jej przychylności, a zrobienie lub nie zrobienie czegoś i efekt będzie ten sam.

Dnia 07.01.2008 o 07:07, MarcusBrutus napisał:

Przepraszam, ale GDZIE to napisałeś? Na pewno nie w poście, który cytowałem.
Dużo wiesz o tej grze, może nawet więcej niz inni (łacznie ze mną), ale tym razem się pomyliłeś
- to się zdarza, więc nie dopisuj czegoś, czego nie było.

Trochę się rozpędziłem z tym "żadnych", ale dopisałem, że dopiero później będziemy musieli się opowiedzieć po którejś ze stron, bezpowrotnie; co jest równoważne z brakiem (nieodwracalnych). Tak na marginesie te skutki misji "rozpoznanie bojem" nie mają, aż tak dużego wpływu, bo jak powtarzam się można wszystko odwrócić, jednym qestem.

Dnia 07.01.2008 o 07:07, MarcusBrutus napisał:

Lawirowanie pomiędzy stonami jest dość trudne i zawsze (w moim przypadku) kończy się tym, że
obie strony są graczowi nieprzychylne. Dwa razy udało mi się doprowadzić do sytuacji gdzie
np. obaj kowale w Wyzimie Klasztornej nie chcieli ze mną handlować. Udawało mi się z tego wyjść
za pomocą zadania "Złoto dla zuchwałych" (jak napisałeś) ale problemy przy takim podejsciu
się pojawiają.

Tu jest cały szkopuł zawarty w sadze z jakim Geralt musiał się borykać będąc neutralnym i próba przeniesienia tego przez twórców gry do fabuły. Łatwej opowiedzieć się po jednej ze stron np: konfliktu i konsekwentnie tego się trzymać, niż robić to co jest słuszne z punktu widzenia twojej moralności czy ogólnego pojętego dobra, nie patrząc na niektóre negatywne tego skutki lub swoje zyski materialne, albo zachcianki chwili. Poza tym droga neutralnej postaci jest najtrudniejszym sposobem ukończenia gry i raczej trzeba wiedzieć (że tak się wyrażę) "co piszczy w trawie", aby nie przedobrzyć i nie zamknąć sobie różnych wariantów rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie.
Nie zarejestrowałem jeszcze swojej gry na gram.pl
Mam zamiar pobrać aktualizację. Czy powinienem zarejestrować grę przed pobraniem i zainstalowaniem patcha czy może po ?
A i jak się ma kwestia wirtualnych pieniędzy, które dostane po zarejestrowaniu gry ? Czy one będą widniały na moim koncie, z którego teraz piszę, czy muszę założyć jakieś inne konto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 10:04, AdrianC1987 napisał:

Nie zarejestrowałem jeszcze swojej gry na gram.pl
Mam zamiar pobrać aktualizację. Czy powinienem zarejestrować grę przed pobraniem i zainstalowaniem
patcha czy może po ?

Nie ma to znaczenia, czy pobierzesz patcha przed zarejestrowaniem, czy po. Rejestracja jest głównie potrzebna do pomocy technicznej w razie problemów, reklamacji wadliwych produktów i oczywiście do tych pieniędzy wirtualnych oraz innych bonusów związanych z grą.

Dnia 07.01.2008 o 10:04, AdrianC1987 napisał:

A i jak się ma kwestia wirtualnych pieniędzy, które dostane po zarejestrowaniu gry ? Czy one
będą widniały na moim koncie, z którego teraz piszę, czy muszę założyć jakieś inne konto ?

Tak będą widnieć na twoim koncie, nie ma potrzeby tworzyć jakiegoś innego konta. W gram.pl masz jedno konto do wszystkiego, czy to na forum, gramircu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy da się w Wiedźmina grać w dwie osoby? Tzn. aby każda osoba miała swój save? Czy jeśli siostra kliknie "nowa gra" to czy mój postęp przepadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 10:50, nazgul47 napisał:

Mam pytanie: Czy da się w Wiedźmina grać w dwie osoby? Tzn. aby każda osoba miała swój save?
Czy jeśli siostra kliknie "nowa gra" to czy mój postęp przepadnie?


Nie przepadnie. Ja gram na 3 save''ach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 10:50, nazgul47 napisał:

Mam pytanie: Czy da się w Wiedźmina grać w dwie osoby? Tzn. aby każda osoba miała swój save?
Czy jeśli siostra kliknie "nowa gra" to czy mój postęp przepadnie?

Jest możliwość, aby savey były oddzielnie trzeba tylko w windowsie stworzyć dwa profile użytkownika, wtedy zapisy będą w dwóch różnych katalogach tzn. np: c:\Documents and Settings\<nazwa użytkownika>\Moje dokumenty\The Witcher\ . Oczywiście grę trzeba uruchamiać na danym koncie. A jak normalnie to będziesz miał pomieszane savey swoje z siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to czy mój postęp przepadnie?

Nie przepadnie , ale faktem jest , że mogą być problemy z rozpoznaniem swoich zapisów.Wiedźmin wszystko wrzuca do jednej kupy.Nie da się wykonać swojego profilu i tam trzymać sejwy.Z tego co wiem , patch 1.2 również tego nie poprawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzeba tylko w windowsie stworzyć dwa profile użytkownika

O tym nie pomyślałem.Sam użytkuję swój sprzęt i dla mnie brak oddzielnego profilu to nie problem.Trochę dziwne , że w Wiedźminie nie ma takiej , wydawałoby się ,standardowej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować