Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One kontra PlayStation 4 - która konsola robi lepsze wrażenie po E3?

101 postów w tym temacie

Remis? Dość odważne stwierdzenie po tej całej fali hejtu w kierunku M$. No ale dobrze, że bronisz swojej opinii, zamiast iść z resztą tłumu w jednej linii. Jak dla mnie Sony jest absolutnym zwycięzcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony ze swoim PlayStation 4 prowadzi. Wygląda fajnie, sporo exclusivów i przyjaźniejszy stosunek do graczy sprawia lepsze wrażenie niż Microsoft z jego klockowatym Xbox-em One.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w końcu pad od PS4 nie ma wyświetlacza? Wydaje mi się, że Sony przy pierwszej zapowiedzi mówiło, że będzie, a to tutaj wygląda mi na jakiś panel dotykowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeśli chodzi o gry to remis i to nawet bezbramkowy, bo właściwie żadna z pozycji na wyłączność którejś z konsol mnie nie porwała, ale w pozostałych kwestiach Sony zmiażdżyło konkurencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi z wyglądu bardziej podoba się Xbox One. Ale to kwestia gusty. Z chęcią przesiadłbym się na pady od MS z obecnych Dual Shocków 3. W konsoli od MS cieszy też dodatkowa zawartość - np. NBA, które można obejrzeć na telewizorze, zamiast ślęczeć przed komputerem. Do tego gry - Forza; gry od EA nie będą lepsze na PS4 pod względem grafiki ze względu na sojusz MS - EA, DICE olewa PS Move. Dlatego nie widzę za dużej przewagi PS4 nad Xbox one pod względem mocy (z mojej perspektywy - FIFA, Forza i FPSy od DICE).

Ale boli brak sprzedaży używanych gier. Chociaż Sony zostawia wolną rękę wydawcom.

Dla mnie remis, ze wskazaniem na MS. Ale zobaczymy co będzie jak konsole pojawią się w domach. Poczekam na opinię i wtedy podejmę decyzję. Bo ważna jest opinia graczy i ich odczucia, a nie suche dane i fragmenty gier, które pokazali twórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xbox plusuje jedynie wygodniejszym (przynajmniej dla mnie) kontrolerem, Kinectem w cenie zestawu (umówmy się - jeżeli kupimy roczny PS+ i PS Camera to cena będzie owszem mniejsza od ceny xklocka, ale niewiele, z tym, że tu mamy wybór - możemy to kupić lub nie. Xbox wciska nam Kinecta na siłę) i ciekawymi tytułami exc. (Ryse i Titanfall choćby). Reszta natomiast (hardware, polityka odsprzedawania gier, zaufanie do gracza, itd, itp) należy w całości do PS4 i tą konsolę właśnie kupię. Z resztą lwia część "wspaniałych opcji" nowego Xboxa w Polsce będzie niedostępna bo M$ sra na nasz rynek, także wybór staje się jeszcze prostszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsze podsumowanie jakie do tej pory czytałem, bez nachalnej promocji jednej lub drugiej strony. W pełni się też zgodzę z wynikiem - remis ze wskazaniem na Sony.

Sam osobiście posiadam X360 (nawet dwa, jeśli liczyć żony) i od początku byłem nastawiony na nowego X. Wraz z napływem informacji przeszedłem na stronę PS4, ale w miarę pojawiania się kolejnych newsów o X1 powoli wracam na środek, do niekonfortowej strefy niezdecydowania. Dlaczego? Zalet PS4 wymieniał nie będę bo każdy je zna, skupię się raczej na wadach X1.

Pod względem subskrypcji jest remis - opłaty za grę online i gratisowe gry co miesiąc zapewniają obydwaj zawodnicy. MS zapewnia o wsparciu chmury dzięki której możliwe będą różne cuda niewidy, ale to się dopiero okaże. Wygląd konsol, sprawa drugorzędna, tym bardziej że obydwie są paskudne. Pozostaje więc kwestia gier i always online.

Osobiście jeśli gdy na X1 będą dużo tańsze (przykładowo w cenie gier z PC lub niewiele wyższej) to brak możliwości grania w gry używane/pożyczania gier nie będzie mi przeszkadzał. I tak większość gier które kupuję to nowe sztuki, w moim przypadku używki to raczej starsze tytuły. A możliwość dzielenia gry z 10 osobami bez wychodzenia z domu jest wybitnie na plus (od razu przypomniała mi się nowa reklama Sony, tyle że tam trzeba było grę kupić, a MS oferuje jej pożyczenie). Oznacza to, że jeśli będę miał 2 konsole i będę chciał zagrać w coś z żoną będę potrzebował tylko 1 grę a nie 2 tak jak teraz. Dla mnie to duży plus i duża oszczędność (a jeśli gry faktycznie będą tańsze to już w ogóle...).

Always Online i szpiegowski Kineckt - jak nie gram konsolę zawsze z prądu wyłączam, jak gram i chcę grać online to do neta jest i tak podpięta. Jak nie ma neta to mimo wszystko jakiś telefon raz na 24h się znajdzie. O ile obie te sprawy wydawały mi się największym mankamentem X1 o tyle teraz albo się przyzwyczaiłem, albo uznałem że nie są aż takie straszne jak się wydają.

Najgorszy mankament MS i największa przewaga Sony to cena. Jeśli się weźmie pod uwagę, że w pudle z X1 jest to samo co w pudle z PS4 plus kineckt to jest ona usprawiedliwiona, ale nadal bardzo wysoka. Ale po pierwsze i tak najpewniej nie będę kupował konsoli w dniu premiery, po drugie jest nadzieja, że jak X1 wejdzie do Polski z opóźnieniem to będzie miał obniżoną cenę, więc cena nadal o niczym nie przesądza.

Ogólnie nie taki X1 straszny jak go malują, i wbrew pozorom faktycznie remisuje z PS4, ale nadal ze wskazaniem na konsolę Sony. Jeśli premiera byłaby dziś, i podejmował bym decyzję na bazie bieżącego stanu wiedzy - kupiłbym PS4. Za pół roku - nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rzecz Sony, jeszcze można dodać że ogłosili więcej tytułów na start konsoli niż Microsoft. MS ma sporo tytułów ale na 2014 rok, a startują miesiąc wcześniej niż Sony, ciekawe jak z tym sobie poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To w końcu pad od PS4 nie ma wyświetlacza? Wydaje mi się, że Sony przy pierwszej zapowiedzi
> mówiło, że będzie, a to tutaj wygląda mi na jakiś panel dotykowy.

Wydawało Ci się, że tak zapowiadali. Od początku miał to być panel dotykowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z konsol tej generacji zostąło mi PS3 bo shit jakim jest xbox 360 sprzedałem ale.. muszę powiedzieć że pad do 360 trochę był lepszy, oczywiście wiem dlaczego.. bo bym cięższy/masywniejszy. PS3 ma pada jak i PS2 i PS1 który jest wypełniony w środku powietrzem i pokryte tanim japońskim plastikiem ;P ale pad 360 miał baterie/akumulatorek który zniknie i podobno ciężarem jest prawie taki sam co PS3 więc.. ogólnie wsio ryba. SONY wygrało ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony punktuje raz za razem i w mojej ocenie trudno mówić o jakimkolwiek remisie, choć z drugiej strony mocno przesadzone są też opinie o końcu rywalizacji. Walka o klienta dopiero się rozpoczyna. Microsoft może znaleźć się opałach dopiero jeśli Sony uda się przekonać co większych wydawców do wykorzystania oczywistej przewagi technologicznej swojej maszynki. Porównania side-by-side bardzo przemawiają do graczy. Póki co, mogę powiedzieć tyle, że M$ na E3 niczym nie wgniótł mnie w fotel, a właśnie tego byłoby trzeba, by zmyć tragiczne pierwsze wrażenie. Ryse wypada bardzo słabo, Forza nie jest dla mnie i w zasadzie jedyne co rzeczywiście zwróciło moją uwagę, to Titanfall, w którego mogę równie dobrze zagrać na PC, oraz wyglądający naprawdę ciekawie Project Spark. No i Quantum Break, ale o nim już wiedziałem. Najlepszym podsumowaniem sytuacji po E3 niech będą zaś dane dotyczące pre-orderów obydwu maszyn w największych sieciach. PS4 przewodzi - i to w USA, które dotychczas nie należało raczej do rynków dominowanych przez Sony. To naprawdę nie jest dobra wróżba dla włodarzy z Redmond.

Aha - i jeszcze jedno: zainteresowani zakupem nowego Xboxa powinni wiedzieć, że w tym roku raczej nie będą mogli się nim cieszyć w naszym kraju. Zabawka M$ wystartuje tylko w 21, wybranych krajach i Polski pośród nich nie ma. A weryfikowanie gier nie będzie możliwe, jeśli konsola/sieć rozpozna połączenie z innej części świata, więc sprowadzanie sprzętu też nie wchodzi w rachubę. Jeśli miałbym wyciągać wnioski z przeszłości - czyli burzliwej historii Xbox Live w Polsce - to sugerowałbym się przygotować na polską premierę Xbox One na gwiazdkę 2016 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować