Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One kontra PlayStation 4 - która konsola robi lepsze wrażenie po E3?

101 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2013 o 16:39, cHICEK napisał:

Ale tutaj zaraz będzie shitstorm :D
Hejt & fanboys in 3...2...1...


Nie będzie. Sigu nie ma czasu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostaje przy PC , bo ok. 300 zł za grę to przegięcie , a używki będą kosztować pewnie tyle co nowa gra na PS3 , za tą cenę można wyrwać już niezłą edycję kolekcjonerską na konsoli obecnej generacji , ąż się boje zapytać ile będą kosztować edycje kolekcjonerskie na next-geny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostaje przy PC , ok . 300 zł za grę to grube przegięcie , a używki będą pewnie kosztować tyle co gry na obecną generację , za tą cenę mogę już wyrwać sensowną edycje kolekcjonerską na obecną generacje konsol , już boję się zapytać ile będą kosztować edycje kolekcjonerskie na next-geny i pewnie nie liczni będą mogli sobie pozwolić na ten rarytas nie wliczając PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gry na Xbox One są w takiej samej cenie w tym sklepie do którego podałeś link.
> Pozostaje poczekać na jakieś obniżki, albo kupować gry używane od innych graczy na PS4
> (Xbox One nie będzie miał możliwości sprzedaży używanych gier)
W takim razie zostaje przy PC , ok . 300 zł za grę to grube przegięcie , a używki będą pewnie kosztować tyle co gry na obecną generację , za tą cenę mogę już wyrwać sensowną edycje kolekcjonerską na obecną generacje konsol , już boję się zapytać ile będą kosztować edycje kolekcjonerskie na next-geny i pewnie nie liczni będą mogli sobie pozwolić na ten rarytas nie wliczając PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostaje przy PC , ok . 300 zł za grę to grube przegięcie , a używki będą pewnie kosztować tyle co gry na obecną generację , za tą cenę mogę już wyrwać sensowną edycje kolekcjonerską na obecną generacje konsol , już boję się zapytać ile będą kosztować edycje kolekcjonerskie na next-geny i pewnie nie liczni będą mogli sobie pozwolić na ten rarytas nie wliczając PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostaje przy PC , ok . 300 zł za grę to grube przegięcie , a używki będą pewnie kosztować tyle co gry na obecną generację , za tą cenę mogę już wyrwać sensowną edycje kolekcjonerską na obecną generacje konsol , już boję się zapytać ile będą kosztować edycje kolekcjonerskie na next-geny i pewnie nie liczni będą mogli sobie pozwolić na ten rarytas nie wliczając PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gry na Xbox One są w takiej samej cenie w tym sklepie do którego podałeś link.
> Pozostaje poczekać na jakieś obniżki, albo kupować gry używane od innych graczy na PS4
> (Xbox One nie będzie miał możliwości sprzedaży używanych gier)
W takim razie zostaje przy PC , ok . 300 zł za grę to grube przegięcie , a używki będą pewnie kosztować tyle co gry na obecną generację , za tą cenę mogę już wyrwać sensowną edycje kolekcjonerską na obecną generacje konsol , już boję się zapytać ile będą kosztować edycje kolekcjonerskie na next-geny i pewnie nie liczni będą mogli sobie pozwolić na ten rarytas nie wliczając PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do cen gier na konsole to są one znacznie za wysokie jak na nasz kraj czyli Polskie zarobki, niech sklepy jeszcze trochę podbiją ceny do góry, a już całkowicie stracą klientów na te gry, bo wyjdzie taniej zamówić z takiego Amazona, czy Ebay''a, jak kupować gry w rodzimych sklepach.
My Polacy dostajemy po tyłku bo amerykance nie potrafią rozróżniać dolara od euro i dają takie same ceny tylko jednostkowo się one różnią $. Często w Polskich sklepach gry są droższe jak za granicą, chodź by porównywając ceny w Niemczech i przeliczać je na polską walutę, często wychodzi taniej. to dowodzi tego, że albo Polscy dystrybutorzy specjalnie zawyżają ceny gier i sprzętu elektronicznego, albo sklepy sprzedające gry i owy sprzęt nie umieją renegocjować warunków z hurtowniami i Dystrybutorami. Ja Sobie będę gry ściągał z za oceanu, a być może nawet otworze sklep z grami, bo mam dobre źródło pozyskiwania legalnych gier przeznaczonych na rynek europejski, gdzie to cena gry nie przekracza 150 zł za sztukę. A w tedy przebiłbym konkurencję bez żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do cen gier na konsole to są one znacznie za wysokie jak na nasz kraj czyli Polskie zarobki, niech sklepy jeszcze trochę podbiją ceny do góry, a już całkowicie stracą klientów na te gry, bo wyjdzie taniej zamówić z takiego Amazona, czy Ebay''a, jak kupować gry w rodzimych sklepach.
My Polacy dostajemy po tyłku bo amerykance nie potrafią rozróżniać dolara od euro i dają takie same ceny tylko jednostkowo się one różnią $. Często w Polskich sklepach gry są droższe jak za granicą, chodź by porównywając ceny w Niemczech i przeliczać je na polską walutę, często wychodzi taniej. to dowodzi tego, że albo Polscy dystrybutorzy specjalnie zawyżają ceny gier i sprzętu elektronicznego, albo sklepy sprzedające gry i owy sprzęt nie umieją renegocjować warunków z hurtowniami i Dystrybutorami. Ja Sobie będę gry ściągał z za oceanu, a być może nawet otworze sklep z grami, bo mam dobre źródło pozyskiwania legalnych gier przeznaczonych na rynek europejski, gdzie to cena gry nie przekracza 150 zł za sztukę. A w tedy przebiłbym konkurencję bez żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 19:46, MichaelDicson napisał:

My Polacy dostajemy po tyłku bo amerykance nie potrafią rozróżniać dolara od euro i dają
takie same ceny tylko jednostkowo się one różnią $.

Amerykańce podają ceny bez VATu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda jednak nie zmienia to faktu, ze ceny gier tam, a unas powinny się różnić, zgodnie do sytuacji gospodarczej danego Państwa, czemu Polacy za gry płaca tyle samo jak inne kraje bogatsze, gdzie mają walutę euro i dolar? A co najlepsze sprowadzenie gier z za oceanu wychodzi taniej jak kupno gry w Polskim sklepie? Bo po prostu na tym ktoś nieźle zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 19:46, MichaelDicson napisał:

Ja Sobie będę gry ściągał z za oceanu, a być może nawet otworze sklep z grami,
bo mam dobre źródło pozyskiwania legalnych gier przeznaczonych na rynek europejski, gdzie
to cena gry nie przekracza 150 zł za sztukę. A w tedy przebiłbym konkurencję bez żadnego
problemu.

Opłat celnych i VAT-u zapomniałeś uwzględnić w swoich wyliczeniach, prawda? Oczywiście uważasz, że US nie namierzy takich transakcji, co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 19:56, Janek_Izdebski napisał:

> Ja Sobie będę gry ściągał z za oceanu, a być może nawet otworze sklep z grami, bo
mam
> dobre źródło pozyskiwania legalnych gier przeznaczonych na rynek europejski, gdzie
to cena
> gry nie przekracza 150 zł za sztukę. A w tedy przebiłbym konkurencję bez żadnego
problemu.
Opłat celnych i VAT-u zapomniałeś uwzględnić w swoich wyliczeniach, prawda? Oczywiście
uważasz, że US nie namierzy takich transakcji, co? :)


To prawda jednak nie zmienia to faktu, ze ceny gier tam, a unas powinny się różnić, zgodnie do sytuacji gospodarczej danego Państwa, czemu Polacy za gry płaca tyle samo jak inne kraje bogatsze, gdzie mają walutę euro i dolar? A co najlepsze sprowadzenie gier z za oceanu wychodzi taniej jak kupno gry w Polskim sklepie? Bo po prostu na tym ktoś nieźle zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry na konsole będą kosztowały 60$ takie było stanowisko sony i microsoftu czyli w tej cenie co gry na ps3 i xboxa 360 a jeśli chodzi o tych co wybierają pc to zobaczymy w co bedziecie jak konsole sie rozkręcą znowu będzie płacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry na konsole będą kosztowały 60$ takie było stanowisko sony i microsoftu czyli w tej cenie co gry na ps3 i xboxa 360 a jeśli chodzi o tych co wybierają pc to zobaczymy w co bedziecie jak konsole sie rozkręcą znowu będzie płacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 19:56, Janek_Izdebski napisał:

> Ja Sobie będę gry ściągał z za oceanu, a być może nawet otworze sklep z grami,
> bo mam dobre źródło pozyskiwania legalnych gier przeznaczonych na rynek europejski,
gdzie
> to cena gry nie przekracza 150 zł za sztukę. A w tedy przebiłbym konkurencję bez
żadnego
> problemu.
Opłat celnych i VAT-u zapomniałeś uwzględnić w swoich wyliczeniach, prawda? Oczywiście
uważasz, że US nie namierzy takich transakcji, co? :)

Kupując gry Hurtem z za oceanu opłata celna to pikuś, a zysk i tak jest. gry w Polsce powinny byc tańsze, tylko my gracze godzimy się na taki wyzysk.
P.S Coś z tym forum jest jakiś, błąd, bo przy dodawaniu postów wywala błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 19:57, MichaelDicson napisał:

To prawda jednak nie zmienia to faktu, ze ceny gier tam, a unas powinny się różnić,
zgodnie do sytuacji gospodarczej danego Państwa, czemu Polacy za gry płaca tyle samo jak
inne kraje bogatsze, gdzie mają walutę euro i dolar? A co najlepsze sprowadzenie gier z za
oceanu wychodzi taniej jak kupno gry w Polskim sklepie? Bo po prostu na tym ktoś nieźle
zarabia.

Żeby być konkurencyjnym (zakładam, że płaciłbyś cło i VAT w Polsce), musiałbyś kupować gry w USA lub w Zach. Europie w cenach hurtowych. Innego rozwiązania nie widzę. Chyba, ze od początku miałbyś zamiar oszukiwać fiskusa i nie odprowadzać cła oraz VAT-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gry na Xbox One są w takiej samej cenie w tym sklepie do którego podałeś link.
> Pozostaje poczekać na jakieś obniżki, albo kupować gry używane od innych graczy na PS4
> (Xbox One nie będzie miał możliwości sprzedaży używanych gier)
W takim razie zostaje przy PC , ok . 300 zł za grę to grube przegięcie , a używki będą pewnie kosztować tyle co gry na obecną generację , za tą cenę mogę już wyrwać sensowną edycje kolekcjonerską na obecną generacje konsol , już boję się zapytać ile będą kosztować edycje kolekcjonerskie na next-geny i pewnie nie liczni będą mogli sobie pozwolić na ten rarytas nie wliczając PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2013 o 20:00, Janek_Izdebski napisał:

Żeby być konkurencyjnym (zakładam, że płaciłbyś cło i VAT w Polsce), musiałbyś kupować
gry w USA lub w Zach. Europie w cenach hurtowych. Innego rozwiązania nie widzę.
Chyba, ze od początku miałbyś zamiar oszukiwać fiskusa i nie odprowadzać cła oraz VAT-u.

Gry bym sprowadzał z USA oraz Australii w tych obu krajach mam 2 dobre źródła. Podatki oczywiście płaciłbym w Polsce i dał bym rade prowadzić działalność uczciwie. A to co teraz wyrabia się z cenami gier w Polskich sklepach, to jest po prostu bandytyzm. Zrównuje się Dolara z Euro, a dodatkowo i tak podnosi się jeszcze ceny w Polsce i robią to dystrybutorzy, bo wiedzą, że i tak ludzie gry kupią jak będą chcieli pograć. Dlatego ja już od dawna proszę kolegi by przesyłał mi egzemplarze gier przeznaczonych na rynek Europejski z za oceanu. I od dawna nie kupuje gier na konsole w Polskich sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 17:16, Kafar napisał:

Z konsol tej generacji zostąło mi PS3 bo shit jakim jest xbox 360


Hmmm przegraliśmy dziesiątki jak nie setki godzin razem na X360 i zabawa była przednia. Czy to były girsy, bad company czy inna gra, to jedne z fajniejszych zabaw tej generacji i nagle nie wiem skąd, ale stałeś się zwyczajnym hejterem.

Jacku co się stało? Ja rozumiem że polityka MS ci się może nie podobać (jak zresztą i mi), olewanie polskiego Live równiej trochę denerwowało. Ale nigdy nie przypuszczałbym że udaną konsolę jaką jest X360 będziesz nazywał shitem.

Albo mi się wydaje, ale kiedyś byleś bardziej obiektywny, a teraz widzę jakąś dziwną nienawiść i totalny hejt na Xboxa obojętnie którego.
Mi również za cholerę nie podoba się to co MS zrobił z nową konsolą i te ich durne pomysły. Kolejną generację zaczynam od PS4 i już złożyłem preorder na nią. Ale przenigdy nie stwierdzę że X360 jest czy był shitem. Bo zbyt wiele fajnych chwil przeżyłem z tą konsolą i byłbym zwyczajnym ignorantem gdybym tak zrobił.

Serio pytam bo nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować