Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One kontra PlayStation 4 - która konsola robi lepsze wrażenie po E3?

101 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2013 o 20:08, MichaelDicson napisał:

Gry bym sprowadzał z USA oraz Australii w tych obu krajach mam 2 dobre źródła.
Podatki oczywiście płaciłbym w Polsce i dał bym rade prowadzić działalność uczciwie. A to
co teraz wyrabia się z cenami gier w Polskich sklepach, to jest po prostu bandytyzm. Zrównuje
się Dolara z Euro, a dodatkowo i tak podnosi się jeszcze ceny w Polsce i robią to dystrybutorzy,
bo wiedzą, że i tak ludzie gry kupią jak będą chcieli pograć. Dlatego ja już od dawna
proszę kolegi by przesyłał mi egzemplarze gier przeznaczonych na rynek Europejski z
za oceanu. I od dawna nie kupuje gier na konsole w Polskich sklepach.

Ok, rozumiem. W takim razie może podzielisz się swoim tanim źródłem gier na priv. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A możliwość dzielenia gry z 10 osobami bez wychodzenia z domu jest wybitnie na
> plus (od razu przypomniała mi się nowa reklama Sony, tyle że tam trzeba było grę kupić,
> a MS oferuje jej pożyczenie). Oznacza to, że jeśli będę miał 2 konsole i będę chciał
> zagrać w coś z żoną będę potrzebował tylko 1 grę a nie 2 tak jak teraz. Dla mnie to duży
> plus i duża oszczędność.

No tak ale z tego co wcześniej pisali, pożyczonej gry nie będziesz mógł uruchomić w tym samym momencie, więc albo Ty grasz albo Żona więc z coop-a nici.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 20:14, Janek_Izdebski napisał:

Ok, rozumiem. W takim razie może podzielisz się swoim tanim źródłem gier na priv. :)

Być może niebawem otworze sklep Internetowy z grami na konsole i ceny będą w nim owiele niższe niż teraz w innych sklepach w Polsce, musze tylko wszystko przekalkulować, dogadać się z kolegą z za oceanu i założyć działalność gospodarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 20:30, Pitej napisał:

"Remisuje" a potem płaczcie, że wszyscy drm''y wprowadzają.

Ja myśle, że Sony brak DRM-u zrekompensuje sobie płatnym PS +. Na pewno skalkulowali to sobie wcześniej. :)

W ogóle to uważam, że zarówno Sony jak i MS wprowadzą później jeszcze inne opcje abonamentowe oraz część gier bedą udostepniać w modelu SaaS (Software as a Service). Być może z czasem gry będzie można wypożyczać na godziny, dni, miesiące. Ludzie i tak to kupią. Raporty Gartnera jasno wskazują, że model SaaS to przyszłośc całego rynku IT. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 18:36, zdenek117 napisał:

W ogóle to z cenami gier lepiej się wstrzymać. Xbox w USA ogłosił gry za 59$, czyli ceny
obecnej generacji. A jak będzie u nas?

U nas tez pewnie beda ceny z danej generacji. A, ze ostatnimi czasy ceny sa na poziomie 280PLN (sugerowana cena detaliczna):
http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2013/07/280-zl-od-teraz-tyle-beda-kosztowac-gry-wydawane-przez-polski-oddzial-sony
To wszystko by sie zgadzalo - gry nie zdrozeja. One JUZ sa drogie w Polsce - dlatego sam osobiscie sprowadzam gry z UK. Na pochybel [...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 20:35, Janek_Izdebski napisał:

> "Remisuje" a potem płaczcie, że wszyscy drm''y wprowadzają.
Ja myśle, że Sony brak DRM-u zrekompensuje sobie płatnym PS +. Na pewno skalkulowali
to sobie wcześniej. :)

Trudno, w przypadku Microsoftu multi też jest płatne.
Co do reszty postu to nie chcę się wypowiadać, bo jest dla mnie zbyt abstrakcyjna. Może i masz rację, ale przed E3 któryś z użytkowników forum wieszczył, że SONY pójdzie śladem Microsoftu pod względem zabezpieczeń. Jakoś to się nie sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 20:47, Pitej napisał:

Trudno, w przypadku Microsoftu multi też jest płatne.

Ale poprzednia generacja konsol Sony nie miała obowiązkowego, płatnego multi.

Dnia 17.06.2013 o 20:47, Pitej napisał:

Co do reszty postu to nie chcę się wypowiadać, bo jest dla mnie zbyt abstrakcyjna. Może
i masz rację, ale przed E3 któryś z użytkowników forum wieszczył, że SONY pójdzie śladem
Microsoftu pod względem zabezpieczeń. Jakoś to się nie sprawdziło.

Ale wszystkie analizy Gartnera wskazują, ze chmura i model SaaS to przyszłość całej branży IT. I nie dotyczy to tylko gier. W tę właśnie stronę zmierza cały rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, napisze, ze tekst bunczucnie zatytulowany XBox One kontra Playstation 4 NIE MA PRAWA w 1/3 skupiac sie na padzie, a przy tym calkowicie pominac kwestie DRM, uzywek, ewentualnej blokady regionalnej, dzielenia gier z innymi, gabarytow, uslug sieciowych i co sie dostaje za abonament, dodatkowych uslug (i czy sa dostepne czy nie), gier, ktore wychodza na premiere, a skonczywszy na faktycznej dostepnosci konsoli na naszym rynku i premierze.

Stad tez ''Pierwsze stacie to remis ze wskazaniem na Sony'' brzmi jak ponury zart. Ale skoro sam autor stwierdza: Skoro nie można jednoznacznie stwierdzić, która konsola wypadła lepiej i faktycznie jest lepsza, to skupmy się na czymś namacalnym. Najlepiej na padach'' to o czym my to w ogole rozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 20:51, Janek_Izdebski napisał:

> Trudno, w przypadku Microsoftu multi też jest płatne.
Ale poprzednia generacja konsol Sony nie miała obowiązkowego, płatnego multi.

Tak. Dlatego właśnie użyłem słowa "trudno". Nie zamierzam się spierać - płatne multi to ewidentna wada nowej konsoli Sony względem PS3. Mimo, że plusa mam i nic nie wskazuje na to by z niego zrezygnował.

Jednak płatny multiplayer to pikuś i to "tyci tyci" (imo) względem tego, co zaproponował nam Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze Sony swoj kawalek tortu skubnie, ale kto nie byl na to gotowy- po fiasku z ps3 bylo to bardziej niz pewne. Co ciekawe odprezony finansowo MS mogl sobie pozwolic na bardziej liberalne podejscie do klienta a tego nie zrobil. To nieco inna skala inwazji na portfel. Tyle dodatkowych wplywow z uslug/umow partnerskich, na tak wielkim rynku jak min. USA a mimo wszystko przecietny hardware i wysoka cena (odejmujac Kinecta wciaz zapewne w okolicach ps4). Sony ma w tej chwili najlepszy mozliwy scenariusz do tej bajki. Jesli co wieksi wydawcy nie przyloza lapy do posranych blokad, ktore mogli by sobie wprowadzic w dowolnym momencie, to Sony ma szanse stanac na nogi. Maja teraz Gaikai, to takze moze zarabiac;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek K

A mi podoba się ten tekst. Jest on subiektywnym spojrzeniem na konsole. Bo o DRMach, używkach i całej reszcie można było przeczytać ze sto razy. Bo tak na prawdę tym co nami kieruje, jest często subiektywne odczucie. Mało kto z nas poddaje suchej analizie zakup, rozważa wszystkie za i przeciw. Są też osoby, którym DRM nie przeszkadza, a za to chętnie skorzystają z innych funkcji jak np. możliwość oglądania NBA.

Ja np. też przyznaję się do remisowego wyniku w moim starciu tych konsol. Na pewno nie kupię konsoli, zanim nie poznam opinii użytkowników obu. Myślę, że ich opinia ułatwi mi wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przykładem takiego detalu jest rozmieszczenie gałek analogowych. Asymetrycznie w padzie do Xbox One i na jednej wysokości w Dual Shocku, czyli tak jak w przypadku Xbox 360 i PS3."

Od kiedy w X360 gałki są na jednej wysokości? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 21:04, Pitej napisał:

Tak. Dlatego właśnie użyłem słowa "trudno". Nie zamierzam się spierać - płatne
multi to ewidentna wada nowej konsoli Sony względem PS3. Mimo, że plusa mam i nic
nie wskazuje na to by z niego zrezygnował.

Ok. W tej kwestii nie będę się z Tobą spierał. :)

Dnia 17.06.2013 o 21:04, Pitej napisał:

Jednak płatny multiplayer to pikuś i to "tyci tyci" (imo) względem tego, co zaproponował
nam Microsoft.

Skoro cała branża IT ewoluuje w stronę chmury i modelu SaaS, to to co oferuje teraz MS będzie niczym w porównaniu do tego co czekać będzie na nas w niedalekiej przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 21:06, zdenek117 napisał:

@Piotrek K

A mi podoba się ten tekst. Jest on subiektywnym spojrzeniem na konsole.

Hmmm... w takim razie skąd wiesz, że Twoje subiektywne odczucie pokryje się z subiektywnym odczuciem autora? Skoro subiektywne, to znaczy, że każdy ma własne i wielce prawdopodobne, że tego typu opinia nic Ci nie powie/wprowadzi Cię w błąd.

Dnia 17.06.2013 o 21:06, zdenek117 napisał:

Mało kto z nas rozważa wszystkie za i przeciw. Są też osoby, którym DRM nie przeszkadza, a za to chętnie
skorzystają z innych funkcji jak np. możliwość oglądania NBA.

Mało kto z nas? Oj chłopie. Pewnie, że kupując towar kierujesz się własnym widzimisie, ale konsola to tylko kawałek krzemu. Moim zdaniem naturalne jest to, że dokonując wyboru, patrzysz właśnie na elementy "za i przeciw".

Dnia 17.06.2013 o 21:06, zdenek117 napisał:

Ja np. też przyznaję się do remisowego wyniku w moim starciu tych konsol. Na pewno nie
kupię konsoli, zanim nie poznam opinii użytkowników obu. Myślę, że ich opinia ułatwi
mi wybór.

To jest zdrowe podejście. W dniu premiery też nie polecę do sklepu. Przede wszystkim dlatego, że nie mam wielkiego ciśnienia, by sprzęt mieć od razu. Przy okazji, po pierwszych dniach/tygodniach może dowiem się od użytkowników czy któraś z konsol nie ma jakiś znaczących wad.

P.S Nie mając jeszcze w ręku pada stwierdzam, że nie podoba mi się pomysł z wklęsłymi analogami w PS4. Bardziej podobały mi się wypukłe z dualschocka, niż wklęsłe w przypadku pada od X360. Rzecz ze zsuwaniem się kciuków - ja wiem, że tego typu uwagi pojawiały się wcześniej, nie tylko w przypadku tego artykułu, ale litości - komu te kciuki naprawdę się zsuwały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować