Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One kontra PlayStation 4 - która konsola robi lepsze wrażenie po E3?

101 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2013 o 21:31, Dared00 napisał:

> Tak wrednie spytam... a czy Xbox One został pokazany w ogóle?
Został.

Czyli wpadka z komputerem z Windą 8 to był jednostkowy przypadek, tak? Bo ja słyszałem, że wszystkie gry hulały tak samo na wszystkich stanowiskach w tym kontrowersyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 21:32, LubieWafle napisał:

Czyli wpadka z komputerem z Windą 8 to był jednostkowy przypadek, tak? Bo ja słyszałem,
że wszystkie gry hulały tak samo na wszystkich stanowiskach w tym kontrowersyjnym.

Jaki związek ma jedno z drugim? Standy hulały na Windzie 7, a konsola została pokazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 21:39, Dared00 napisał:

> Czyli wpadka z komputerem z Windą 8 to był jednostkowy przypadek, tak? Bo ja słyszałem,

> że wszystkie gry hulały tak samo na wszystkich stanowiskach w tym kontrowersyjnym.

Jaki związek ma jedno z drugim?

Taki, że skoro w jednym stanowisku był komputer HP z nvidią i Windows 8, a na którym chodziły gry tak samo fenomenalnie jak na pozostałych stanowiskach, to można twierdzić, że w tamtych też były komputery HP, tym bardziej, że jakość grafiki była dość nietypowa jak na specyfikację techniczną konsoli X1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 21:40, LubieWafle napisał:

Taki, że skoro w jednym stanowisku był komputer HP z nvidią i Windows 8, a na którym
chodziły gry tak samo fenomenalnie jak na pozostałych stanowiskach, to można twierdzić,
że w tamtych też były komputery HP

Bo tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 21:42, Dared00 napisał:

> Taki, że skoro w jednym stanowisku był komputer HP z nvidią i Windows 8, a na którym

> chodziły gry tak samo fenomenalnie jak na pozostałych stanowiskach, to można twierdzić,

> że w tamtych też były komputery HP
Bo tak było.

Ahh... Bardziej o pokazanie chodziło mi o konsolę w akcji, możliwość skorzystania z niej, a nie oglądania obudowy, po czym granie na bestiach komputerowych. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie decyzja jest prosta - PS4. Lubię sony, podoba mi się ta konsola i mam sentyment do play station. Cena jest spora, ale w porównaniu z PC korzystna, bo przy blaszaku będzie trzeba co jakiś czas wymienić lub dołożyć kasę na nowe części, a przy PS nie - to RAZ. Gry? trochę droższe od tych na PC, przy czym zawsze będzie się je mieć wcześniej, a w niektóre będzie można zagrać tylko na konsoli - DWA. Przychodzisz do domu, kładziesz się na łóżku, na ścianie przed sobą widzisz x-calowy ekran, włączasz grę i się relaksujesz - TRZY.
3-0 dla konsoli. Może za kilka lat gry na PC będą lepsze i ładniejsze, ale żeby tego doświadczyć będzie trzeba wyłożyć sporo kasy na nowe części.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 21:16, Pitej napisał:

P.S Nie mając jeszcze w ręku pada stwierdzam, że nie podoba mi się pomysł z wklęsłymi
analogami w PS4. Bardziej podobały mi się wypukłe z dualschocka, niż wklęsłe w przypadku
pada od X360. Rzecz ze zsuwaniem się kciuków - ja wiem, że tego typu uwagi pojawiały
się wcześniej, nie tylko w przypadku tego artykułu, ale litości - komu te kciuki naprawdę
się zsuwały?


Mi :) Przegrałem przez to parę meczy w fifę, bo przerywałem bieg obrońcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 17:04, Iesthir napisał:

Pod względem subskrypcji jest remis - opłaty za grę online i gratisowe gry co miesiąc
zapewniają obydwaj zawodnicy.


Nie. MS daje darmowe gry tylko na X360 i tylko do konca tego roku.

Dnia 17.06.2013 o 17:04, Iesthir napisał:

Osobiście jeśli gdy na X1 będą dużo tańsze (przykładowo w cenie gier z PC lub niewiele
wyższej) to brak możliwości grania w gry używane/pożyczania gier nie będzie mi przeszkadzał.


Podejrzewam, ze gry bede kosztowc co do grosza tyle samo na PS4 i XOne.

Dnia 17.06.2013 o 17:04, Iesthir napisał:

A możliwość dzielenia gry z 10 osobami bez wychodzenia z domu jest wybitnie na
plus (od razu przypomniała mi się nowa reklama Sony, tyle że tam trzeba było grę kupić,
a MS oferuje jej pożyczenie). Oznacza to, że jeśli będę miał 2 konsole i będę chciał
zagrać w coś z żoną będę potrzebował tylko 1 grę a nie 2 tak jak teraz.


O ile nie bedziecie chcieli zagrac razem w sieci. Podzielic sie mozesz - ale naraz moze grac tylko 1 osoba.

Dnia 17.06.2013 o 17:04, Iesthir napisał:

Najgorszy mankament MS i największa przewaga Sony to cena. Jeśli się weźmie pod uwagę,
że w pudle z X1 jest to samo co w pudle z PS4 plus kineckt to jest ona usprawiedliwiona,
ale nadal bardzo wysoka.


MS chce klientow na sile uszczesliwic Kinectem. Lepszym rozwiazeniem byloby wypuszczenie konsoli za 399$ i osobno Kinecta np za 150$ + bundle za 499$. To daloby mozliwosc wyboru. Oczywiscie taka opcja nie wchodzi gre, jesli XOne musi miec podlaczonego Kinecta do dzialania. Co opcja jest kretynska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma prawo do wlasnego zdania. Moim Sony wygralo zdecydowanie, acz nie na tyle zdecydowanie, aby pozwalalo to prognozowac jakakolwiek bezwzgledna wygrana w momencie premiery obu zabawek. Ot, porpozycja Sony jest lepsza i tansza, nie wciskaja mi na sile ichniego Kinecta, ktorego uzywac nie zamierzam, i mam nadzieje, ze wykorzystaja ta przewage, ktora teraz zdobyli. Ale mam swiadomosc, ze jezeli nie pojda za ciosem to latwo moga stracic wszystko to, co zyskali na E3- branzowe poczucie, ze oferta Sony po prostu jest bardziej atrakcyjna (i ekonomiczna, szczegolnie jezeli ktos nie potrzebuje Kinecta za 100dolcow, a ceni sobie szybszy RAM i generalnie- lepszy sprzet za lepsza cene).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale ten artykuł wydaje mi się, jakby napisał go ktoś bez kręgosłupa - jeszcze raz przepraszam za wyrażenie. Wiadomo, że artykuł nie mógł stanąć po jednej stronie barykady PS4 vs X1, ale takie asekuranctwo to już lekka przesada.
Można by napomknąć o tym, że na E3, stoiska X1 tak naprawdę leciały na podrasowanym komputerze. Można by wspomnieć o marketingu całościowym obu firm, zarówno do graczy, do casuali, względem internetu, względem płatności, względem oczekiwanych exów.
Po prostu brakuje mi w artykule podsumowania obu konsol na drodze tej wojny. Wyciągnięcia brudów obu konsol, ale również ich głównych zalet. Jeśli oba pady odpowiadają, nie ma sprawy. Wtedy obie konsole dostają za to plus. I właśnie o to mi chodzi. Ponieważ ten artykuł jest po prostu balansowaniem tak aby nie urazić nikogo i przez to za mało się skupia na tym "konflikcie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 08:51, UnEsCo napisał:

Można by napomknąć o tym, że na E3, stoiska X1 tak naprawdę leciały na podrasowanym
komputerze.


Akurat to standard. Tak samo było przy okazji premiery PS3 i Xbox360, gdzie obie konsole wykorzystywały komputery - PC i Mac PRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2013 o 20:10, Stfforex napisał:

Hmmm przegraliśmy dziesiątki jak nie setki godzin razem na X360 i zabawa była przednia.
Czy to były girsy, bad company czy inna gra, to jedne z fajniejszych zabaw tej generacji
i nagle nie wiem skąd, ale stałeś się zwyczajnym hejterem.


No tu masz rację, bo ostatnio zadawałem sobie pytanie czy dyskutować w ogóle o tych nowych konsolach i stwierdziłem że ta co zrobi na mnie największe wrażenie to stanę sie jej fanbojem.. no i wygrało Sony :P

Chociaż masz rację na prawdę na początku było w co grać i było duzo niezapomnianych chwill. Jak mówie sam xbox to dobry kawał sprzętu. Nie lepszy niż PS3 ale tez nie gorszy. Jednak jak widać mozna zrazić mnie na tyle bym szacunek przemienił w nienawiść :/

Ps. I Dead space który był za straszny i graliśmy będąc polączeni mikrofonami :x tak wiem.. CIIII :P

Dnia 17.06.2013 o 20:10, Stfforex napisał:

Jacku co się stało? Ja rozumiem że polityka MS ci się może nie podobać (jak zresztą i
mi), olewanie polskiego Live równiej trochę denerwowało. Ale nigdy nie przypuszczałbym
że udaną konsolę jaką jest X360 będziesz nazywał shitem.


Tutaj raczej sugeruje się tym że M$ sam totalnie olał xboxa nie wydając na niego już gier takie jak były na początku. Ostatnie miesiące a nawet lata pod względem exclusivów to totalne dno i żenada. A właśnie tu się trochę u mnie zmieniło, jako że nie mam czasu grać więc staram się ogrywać tylko tytuły ekskluzywne które na 360 mnie OGROMNIE zawiodły. Za to na PS3 jestem nimi co 3 miesiące rozpieszczany i dają mi niesamowite przeżycia.

Dnia 17.06.2013 o 20:10, Stfforex napisał:

Albo mi się wydaje, ale kiedyś byleś bardziej obiektywny, a teraz widzę jakąś dziwną
nienawiść i totalny hejt na Xboxa obojętnie którego.
Mi również za cholerę nie podoba się to co MS zrobił z nową konsolą i te ich durne pomysły.
Kolejną generację zaczynam od PS4 i już złożyłem preorder na nią. Ale przenigdy nie stwierdzę
że X360 jest czy był shitem. Bo zbyt wiele fajnych chwil przeżyłem z tą konsolą i byłbym
zwyczajnym ignorantem gdybym tak zrobił.


No dobrze, przepraszam z tym shitem może nie powinienem wyjeżdżać tym bardziej że się faktycznie świetnie bawiliśmy, ale jednak patrze pod kątek ostatnich chyba 2 lat ;/ Ja mam jednak nadzieje że przy PS4 uda nam się tak samo bawić dobrze a nawet i lepiej. I czasy miłości i szacunku powrócą a xbox one skończy w piekle :x

Dnia 17.06.2013 o 20:10, Stfforex napisał:

Serio pytam bo nie rozumiem.


Odpowiedziałem neutralnie ;P ja po prostu czułem się dymany przez M$ i tutaj czuje się tak samo. Broń boże nie mówię że przez Sony nie będę ale.. eh jednak w tym konflikcie chciałem wybrać stronę, neutralność mnie już troszkę nudziła:(

Zawsze chwaliłem system xboxowy pod względem możliwości i szybkości gdzie PS3 pod tym względem leżało i kwiczalo. Na szczeście się Sony nauczyło i to co widzę mi sie bardzo podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tu ciekawostka, bo mimo w xboxie podzespołów ati na E3 kompy na których gry z xboxa były odpalane posiadały nvidie :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 13:10, Kafar napisał:

No tu masz rację, bo ostatnio zadawałem sobie pytanie czy dyskutować w ogóle o tych nowych
konsolach i stwierdziłem że ta co zrobi na mnie największe wrażenie to stanę sie jej
fanbojem.. no i wygrało Sony :P


Mi się "fanbojstwo" źle kojarzy, z jakimś złym fanatyzmem i zaślepieniem:)

Dnia 18.06.2013 o 13:10, Kafar napisał:

Chociaż masz rację na prawdę na początku było w co grać i było duzo niezapomnianych chwill.
Jak mówie sam xbox to dobry kawał sprzętu. Nie lepszy niż PS3 ale tez nie gorszy. Jednak
jak widać mozna zrazić mnie na tyle bym szacunek przemienił w nienawiść :/

Ps. I Dead space który był za straszny i graliśmy będąc polączeni mikrofonami :x tak
wiem.. CIIII :P


No to co najgorsze to końcówka X360. Przecież to Xbox miał lepsze gry z początku i Sony musiało nadrabiać:) Mieli świetne gry exclusive. Tylko im się coś popieprzyło z czasem i zaniedbali te najlepsze gry. Ale to już wina MS, a nie samego X360;)
Powiem ci że obecny dash jest nawet gorszy. Ten "przedkinectowy" był najlepszy, najszybszy i najbardziej przejrzysty.
Czasy pogadanek i towarzystwa przy choćby dead space bezcenne:)

Dnia 18.06.2013 o 13:10, Kafar napisał:

Tutaj raczej sugeruje się tym że M$ sam totalnie olał xboxa nie wydając na niego już
gier takie jak były na początku. Ostatnie miesiące a nawet lata pod względem exclusivów
to totalne dno i żenada. A właśnie tu się trochę u mnie zmieniło, jako że nie mam czasu
grać więc staram się ogrywać tylko tytuły ekskluzywne które na 360 mnie OGROMNIE zawiodły.
Za to na PS3 jestem nimi co 3 miesiące rozpieszczany i dają mi niesamowite przeżycia.


No i tu Sony nadrobiło całą stratę od początku wydania PS3, a X360 straił całą przewagę. Przez gry. Takich gier jak The Last of Us próżno szukać obecnie na konsoli MS ;/ Teraz przy okazji X1 znów ich start pod względem gier wygląda całkiem dobrze. Ale polityka MS jest tak odstraszająca że sami wepchnęli mnie w ręce sony:) A szkoda, bo kocham tego pada:) I cieszy mnie to niezmiernie że Sony nareszcie zmienia swojego przy okazji PS4:)

Dnia 18.06.2013 o 13:10, Kafar napisał:

No dobrze, przepraszam z tym shitem może nie powinienem wyjeżdżać tym bardziej że się
faktycznie świetnie bawiliśmy, ale jednak patrze pod kątek ostatnich chyba 2 lat ;/ Ja
mam jednak nadzieje że przy PS4 uda nam się tak samo bawić dobrze a nawet i lepiej. I
czasy miłości i szacunku powrócą a xbox one skończy w piekle :x


Wybaczam:)
Myślę że przy PS4 w której komunikacja wreszcie będzie normalna i wszystko lepsze od gier będzie zależeć jak nam pójdzie zabawa:) Ale o to chyba nie trzeba się martwić :) BF4 musi być!:)

Dnia 18.06.2013 o 13:10, Kafar napisał:

Odpowiedziałem neutralnie ;P ja po prostu czułem się dymany przez M$ i tutaj czuje się
tak samo. Broń boże nie mówię że przez Sony nie będę ale.. eh jednak w tym konflikcie
chciałem wybrać stronę, neutralność mnie już troszkę nudziła:(


A tam neutralnym nie trzeba być, ale skrajności też nie są dobre:)

Dnia 18.06.2013 o 13:10, Kafar napisał:

Zawsze chwaliłem system xboxowy pod względem możliwości i szybkości gdzie PS3 pod tym
względem leżało i kwiczalo. Na szczeście się Sony nauczyło i to co widzę mi sie bardzo
podoba.


Tak i Sony odrobiło lekcje jak zachowywać się w stosunku do graczy. Za swoje podejście MS mam nadzieję że odbije się im to niezłą czkawką by zrozumieli że nie jesteśmy głupim stadem owiec.

Skoro wszystko jasne to do zobaczenia na PS4;)
Ciekawe pierwszy raz w historii będę mieć konsolę od razu przy premierze:> Byle wydali PS4 jeszcze w tym roku u nas, a będę bardzo zadowolony, podczas gdy oni z moich pieniążków:)
MS może mnie cmoknąć w "esa" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 14:56, Stfforex napisał:

Mi się "fanbojstwo" źle kojarzy, z jakimś złym fanatyzmem i zaślepieniem:)


No ja teraz na razie taki sobie będę ;P do czasu aż ktoś nie pójdzie po rozum do głowy czyli M$ :P

Dnia 18.06.2013 o 14:56, Stfforex napisał:

No i tu Sony nadrobiło całą stratę od początku wydania PS3, a X360 straił całą przewagę.
Przez gry. Takich gier jak The Last of Us próżno szukać obecnie na konsoli MS ;/ Teraz


Jeszcze Beyond: Two Souls <3

Dnia 18.06.2013 o 14:56, Stfforex napisał:

BF4 musi być!:)


No wręcz dla BF4 na premierze kupuje konsole. Bo BF4 na tej generacji nie wniesie nic nowego ;)

Dnia 18.06.2013 o 14:56, Stfforex napisał:

Skoro wszystko jasne to do zobaczenia na PS4;)


Już niedługo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijam opinie jednej i drugiej strony, ale skoro po tak wyraźnej dysproporcji między odbiorem obu konsol (nie było takiej nawet przy poprzedniej generacji, tam PS3 było ok, tylko padało bo nie miało tytułów) jest to remis, to nie wiem co by się musiało stać, żeby ktoś wygrał. Ms musiałby zapomnieć zorganizować konfy? PS musiałoby wybuchnąć? PS4 miałoby grafikę z pierwszego GameBoya? X1 miałoby pozwalać na grę tylko homoseksualistom? Bo już serio nie wiem :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To prawda jednak nie zmienia to faktu, ze ceny gier tam, a unas powinny się różnić, zgodnie
> do sytuacji gospodarczej danego Państwa, czemu Polacy za gry płaca tyle samo jak inne
> kraje bogatsze, gdzie mają walutę euro i dolar? A co najlepsze sprowadzenie gier z za
> oceanu wychodzi taniej jak kupno gry w Polskim sklepie? Bo po prostu na tym ktoś nieźle
> zarabia.

wiesz czemu ceny nie moga być dostosowane do sytuacji gospodarczej danego Państwa ,wystarczy się chwilkę zastanowić,pomyśl człowieku gdyby tak było że w Polsce kupujesz grę wartą 60 Euro za 60 zł (przykład) to gracze z tych Bogatszych Państw wykupili by z Polski te gry zanim byś mrugnoł okiem a przecież nie mogli by zrobić zakazu sprzedaży gier dla obcokrajowców ,myśl człowieku MYŚL .

jeśli chodzi o to co mam zamiar wybrać czy x-a one czy ps4
to już kasa odłożona na ps4 pozdro dla tych co są z Sony od początku
a nie przeskakują z klocka :P bo okazało się że nowy kloc to kloc który można spuścić w kibelku hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować