Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Były scenarzysta BioWare opowiada o alternatywnym zakończeniu trylogii Mass Effect

32 postów w tym temacie

Nie wiem jak reszta gramowiczów , ale ja uważam ,ze motyw ciemnej energii mającej zniszczyć cały wszechświat jest bardziej logiczna niż:

Spoiler

Jesteśmy starożytne syntetyki i uratujemy was przed waszymi syntetykami zabijając obie strony konfliktu !


Choćby teoria czarnej energii miała kilka błędów i tak jest to o niebo lepsze zwieńczenie niż kolorowa tęcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 00:01, Bardock693 napisał:

Nie wiem jak reszta gramowiczów , ale ja uważam ,ze motyw ciemnej energii mającej zniszczyć
cały wszechświat jest bardziej logiczna niż:

Spoiler

Jesteśmy starożytne syntetyki i uratujemy
was przed waszymi syntetykami zabijając obie strony konfliktu !


Choćby teoria czarnej energii miała kilka błędów i tak jest to o niebo lepsze zwieńczenie
niż kolorowa tęcza.


Ciekawe jak doszedłeś do takich wniosków, skoro o ciemnej energii wiemy tyle co nic, poza paroma zdaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Eee Revan kosmitą coś mi chyba umknęło
Bardziej chodziło o to, że Revan dopiero później dowiadywał się kim tak naprawdę był.
"Obcy" w środowisku w jakim przebywał. Co do zakończeń to... grając w ME1 i ME2 widać, że jeszcze Drew macza palca w fabułce. W ME3 Walters i jego komiksowe bajabongo przejmuje stery, co widać po hm mniej "skomplikowanej" fabule? Nie wiem jak to inaczej określić. Dobra to może być wina tej części nie skupiać się na szczegółach, ale wracając do zakończenia to mi się podobało (dopiero po dodatku darmowym) z tym, że chciałoby się grać jeszcze więcej

Spoiler

Shepard. :) No i niech nie odstawiają Żniwiarzy tylko na tą trylogia, to byłaby masakryczna strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już tyle razy pisałem o tym że teraz to mi się już nie chce. Zakończenie przez Drew Karpyshyna było bardzo dobre. Cała koncepcja była mroczna i do tego bardzo dobrze wpisywała się w uniwersum Mass Effect. Poza tym sens wtedy miały działania podjęte w części I i II. Pomijam już szybko wypalające się słońce i Tali. Za dużo pisania. To co przygotowało nam EA/BioWare to jednak olbrzymia kupa. Znając zakończenie tej trylogii, nie widzę za dużego sensu grania w grę gdzie fabuła jest jej najważniejszym elementem. Cała przygoda Sheparda w tym wypadku wydaje się całkowicie bez sensu. Szkoda, bo część I była niesamowita, druga poza walką z bossem świetna, a część III ? hm część III to jedna wielka tragikomedia :( Jeśli Dragon Age III będzie kolejnym gniotem od BioWare to na pewno nie będę czekał na gry tej firmy. Obecnie nasz rodzimy CDPR wysuwa się na całkowicie pierwsze miejsce. Za nim trochę w oddali świetne gry od cyanide / spider studios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko Drew Karpyshyn poinformował, że odchodzi z BW i zostawia ME w innych rękach wiedziałem, że z serią nie będzie dobrze. Walters może nie zniszczył doszczętnie wszystkiego w tej serii ale uważam, ze nie podołał zadaniu i zakończenie trylogii napisał po prostu do bani.
Inna sprawa, że w takim projekcie jak trylogia ME nie można dopuścić do tego, żeby główny scenarzysta i człowiek, który niejako stworzył to uniwersum, odchodzi przed rozwiązaniem i wyjaśnieniem wszystkich wątków fabuły.
Jestem w stanie zrozumieć, że Drew był zmęczony tym co robił, ale BW dało ciała, że w ogóle dało mu odejść. Jak to mówią "nie zmienia się zwycięskiego składu".
O tym co stało się z serią książek po odejściu Karpyshyna i czwartej książce napisanej przez Dietza w ogóle już nie będę wspomniał, bo to wielki wstyd dla BW...
No cóż... Co było to było. Czasu się nie cofnie i ME3 i koniec trylogii nie zostanie wydany ponownie.
Ale szkoda, że Drew nie dokończył tej serii. Myślę, że wyszłoby to wszystkim na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@NeroNarmeril

> Ciekawe jak doszedłeś do takich wniosków, skoro o ciemnej energii wiemy tyle co nic,
> poza paroma zdaniami.

Przeczytaj jeszcze raz napisany przez mnie spoiler:

Spoiler

Jesteśmy starożytne syntetyki i uratujemy was przed waszymi syntetykami zabijając obie strony konfliktu !


Masz ? Jeśli ciągle nie rozumiesz ,ze końcówka gry i wyjaśnienie największej tajemnicy jest paradoksem to przykro mi nie mogę Ci pomóc. Ten temat został już obgadany wszędzie, wiec nie będę się więcej rozpisywał. Kolega Alekde również ma bardzo ciekawy post. Przeczytaj , a może cię oświeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 11:05, Bardock693 napisał:

Przeczytaj jeszcze raz napisany przez mnie spoiler:

Spoiler

Jesteśmy starożytne syntetyki
i uratujemy was przed waszymi syntetykami zabijając obie strony konfliktu !


Masz ? Jeśli ciągle nie rozumiesz ,ze końcówka gry i wyjaśnienie największej tajemnicy
jest paradoksem to przykro mi nie mogę Ci pomóc. Ten temat został już obgadany wszędzie,
wiec nie będę się więcej rozpisywał. Kolega Alekde również ma bardzo ciekawy post. Przeczytaj
, a może cię oświeci.


To ja ci powiem zakończenie z ciemną energią (gdzieś po internetach krąży)

Spoiler

Jesteśmy starożytne syntetyki, zabij nas, to masz przerąbane, bo ciemnej energii nie pokonasz, żeby ją pokonać musisz przerobić swoją rasę na Żniwiarza)

. Równy debilizm, bo nie jest wytłumaczone jak i dlaczego.

Ale miło, że najpierw masz tezę, a potem szukasz argumentów do tezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hym... no w sumie jakby nie spojrzeć to faktycznie coś o tej Ciemnej Energii było. I może faktycznie lepiej byłoby trochę pociągnąć ten motyw niż zrobić to, co zrobiono w ME3. Ale już się stało, trylogia z Shepardem zakończona. Nie mówię nadal, że zakończenie ME3 było złe. Może trochę poszli na łatwiznę takim wyborem między 1, a 1 i 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@michal_w

Nie chcę się rozpowiadać na darmo, ale proszę, oświeć nas, dlaczego uważasz że to są brednie? Ad hominem jest najłatwiej, da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować