Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Company of Heroes 2 - recenzja

49 postów w tym temacie

Graficznie nie różni się jakoś znacząco od pierwszej części. A że wygląda świetnie, świadczy to tylko o tym, że 7 lat temu Relic wyprzedził swoje czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak: graficznie coś tam ruszyć musiało, bo jednak na starym sprzęcie, na którym pierwszy CoH z dodatkami śmigał pięknie drugi ciężko zipał. Tak samo można powiedzieć coś innego: czy powinienem powiedzieć "źle, że się nic nie zmienio?". Raczej nie... Bo to stary CoH, nie zmienił się aż tak jak to było w przypadku DoW, za co Relic miał u mnie małego karniaczka. Tylko w sumie po siedmiu latach oczekuje się od gry czegoś więcej. No i trochę cena... pamiętam jak chyba za podobną można było dostać kolekcjonerkę jedynki. Ech te złe czasy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 22:05, LESZ3u napisał:

Graficznie nie różni się jakoś znacząco od pierwszej części. A że wygląda świetnie, świadczy
to tylko o tym, że 7 lat temu Relic wyprzedził swoje czasy.


7 lat temu jak pierwszy raz zobaczyłem screeny z gry to myślałem, że piękniejszej grafy już nie będzie ;)
Wyprzedzili i to o ładnych parę lat. Niczym pierwszy Crisis :)

W grę chętnie zagram - bo jedynki nie znałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Może Amerykanie się czegoś z Company of Heroes 2 nauczą..."

Prędzej uznają za fikcję grową, niestety.
.
Tylko nieco poprawioną grafike można wybaczyć, w końcu w gatunku już tylko Relic i CA idą w tym względzie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak info o trochę rażących literówkach w wersji pl? I ogólnie o dość przeciętnej wersji pl (brak lip syncha, ale to sprawdzę też w wersji ang, niektóre tłumaczenia bolą, FACEPLATE przy zdobywaniu poziomów, etc.) ;s

Natomiast co do uwagi o odgrzewany kotlet, to brzmi w tym momencie, jak totalny fanboy. Dokładnie za to samo zjechałeś SC2: HotS w swoim "beta teście". Tutaj jednak uważasz, że jest to niejako uzasadnienie tak wysokiej oceny. WTF? Pojawia się info o coop, ale w żaden sposób nie rozwijasz tego, co się w środku znajduje. Nie znalazłeś nikogo do gry? Czy może nawet nie odpaliłeś? ;f Jeśli chciałeś potraktować temat po macoszemu, to wystarczyło nawet napisać, że są tylko dwie mapki (może później odblokowuje się więcej - nie wiem) dla każdej ze stron.

Piszesz, że "a system kojarzenia graczy dobiera ich według losowego klucza". Wobec tego baaaaardzo mnie interesuje, jak sprawdziłeś na wersji press balans :) Bo przecież zdobywanie kolejnych poziomów odkrywa ulepszenia w multi, co przywodzi mi na myśl CoH Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Szkoda żę jest tylko kampania radziecka. Chętnie dokopałbym komuchom. :P
>
> Szkoda, że nie mam Twojej szyi po swojej stronie.

Jaki avatar taki komentarz. ciekaw jestem jak zbrodniarzowi się udało zdobyć po śmierci sławę niewinnego rewolucjonisty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika, grafiką, nie jest zła ale balans online.... ja pier#$%^ jego mać. T34 - mięso armatnie dla Panzer IV, Pantery i Tygrysy na granicy niezniszczalności, T34/85 bardziej jak zabawka nie warta swojej ceny, IS-2 tak samo, piechota rosyjska nadaje się tylko na rush do momentu az Niemcy zaczną wystawiac CKMy, piechota anty-pancerna tylko w doktrynach dla Rosjan (nie licząc granatów dla konskryptów, gdzie Niemcy wszedzie mają dostępnych Panzer Granadiers i Granadierów z bronią/zdolnościami PP), rosyjksie Maximy niczym nie mogą dorównać niemieckim MG no i Katiusza nie jest taka unikatowa bo Niemcy mają swój odpowiednik u siebie. A po dodaniu Spearhead Doctrine nie dość, że Tygrysy, to bombardowania i Opel Blitz zwiększający przychód surowców. Jakby nie patrzeć... bardziej sprawia wrażenie, że to mod niż pełna gra :< (I nie uśmiecha mi się płacić 40 funtów za to) + doktryny w pre-orderach to coś strasznie głupiego jeśli chodzi o grę multi... (mam nadzieję, że to będzie DLC dostępne później dla wszystkich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale kogo to obchodzi tak w sumie, nie? Granie w Company of Heroes dla kampanii singlowej to jak granie w Battlefielda dla kampanii singlowej - coś, czego prawie nikt nie robi.

?

Mnie, bo kampania w pierwszej części była dobra, szczególnie Brytyjczykami i PE z pierwszego dodatku. Na tyle dobra, że przeszedłem ją kilka razy. Dla mnie spory minus.

W dodatku totalnie zawalona sprawa optymalizacji. Gra nie wygląda wyraźnie lepiej od pierwowzoru, a wymagania są sporo większe. Można poczytać na forach o przypadkach, gdzie COH2 chodzi kiepsko na na prawdę mocnych sprzętach.

Można też wyczytać kilku miejscach w sieci, że gra obsługuje karty z serii HD3000. Sprawdzałem na HD3850 i beta CoH2 wysypuje się po kilku minutach. Niby AMD wydało drivery dedykowane dla serii 2000, 3000 i 4000, ale nic to nie pomaga.

Mam wrażenie, że ocena 8,5 jest mocno zawyżona. Dostaliśmy prawie to samo co za pierwszym razem, tylko z kiepskim singlem i jak można poczytać w sieci niezbilansowanym multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra w porządku, recenzja za to niemal wierszem pisana. Nie wiem po cholerę autor zamieszczał zdania w stylu: "I misje te są poprawne. Zaledwie poprawne.", czy "Bo mimo wszystko jest dobre. Bardzo dobre nawet.".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest spoko, odgrzewanym kotletem nie można tego nazwać. Sporo pomysłów choćby z generałami. Inne podejście do jednostek trochę. Wiadomo system rozgrywki musiał ten sam zostać + kilka fajnych dodatków np. zima. Nie mozna mówić, że odgrzewany kotlet bo mechanika rozgrywki ta sama czy grafika, która jest naprawdę zmieniona tylko trzeba mieć mocniejszego kompa i się przyjrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gra jest spoko, odgrzewanym kotletem nie można tego nazwać. Sporo pomysłów choćby z generałami.
> Inne podejście do jednostek trochę. Wiadomo system rozgrywki musiał ten sam zostać +
> kilka fajnych dodatków np. zima. Nie mozna mówić, że odgrzewany kotlet bo mechanika rozgrywki
> ta sama czy grafika, która jest naprawdę zmieniona tylko trzeba mieć mocniejszego kompa
> i się przyjrzeć.
Tak się składe że w bete grałem na full ustawieniach przy 1680 rozdziałki i różnice były mizerne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować