Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Według Sony gry w pudełkach nigdzie się wybierają

19 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Cyfrowa dystrybucja rośnie w siłę z dnia na dzień, ale na całkowite wyparcie fizycznych nośników jeszcze trochę poczekamy. Stąd też polityka Sony, które uznaje istnienie klientów kupujących gry z prawdziwych półek. Punkt widzenia producenta PlayStation przybliża Guy Longworth.

Przeczytaj cały tekst "Według Sony gry w pudełkach nigdzie się nie wybierają" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubie pudełka na półce, traktuje je jak trofea/pamiątki gier, które przeszedłem. więc dopóki istnieje tradycyjna dystrybucja ja z niej korzystać będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony zaczęło wyznawać politykę "róbmy wszystko wbrew powszechnej mainstreamowej opinii,", mówię tutaj o USA, która wręcz kocha cyfrową dystrybucję. Konkurencja chce zabronić używanych gier, my tego nie róbmy, konkurencja chce kontroli on-line? A po co nam to, konkurencja chce specjalne urządzenia które nie działają bez konsoli? My damy wam wybór. Coś mi tu nie pasuje, jest zbyt pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię cyfrową dystrybucję od kiedy zepsuł mi się napęd dvd ; D. A tak poważniej, to najfajniejszą opcją jest właśnie możliwość wyboru jak teraz. Kto chce kupować cyfrowo, niech to robi. Szkoda byłoby zrezygnować z pudełek, ma to swoją magię i urok. Dajmy graczom wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo Sony.
Ja Wam dziękuję, jestem jednym z tych co kupują w pudełkach i zapewniam, że będę tak robił, jak długo będzie dystrybucja w pudełkach.
Niech żyje wolny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sony zaczęło wyznawać politykę "róbmy wszystko wbrew powszechnej mainstreamowej opinii,",
> mówię tutaj o USA, która wręcz kocha cyfrową dystrybucję. Konkurencja chce zabronić używanych
> gier, my tego nie róbmy, konkurencja chce kontroli on-line? A po co nam to, konkurencja
> chce specjalne urządzenia które nie działają bez konsoli? My damy wam wybór. Coś mi tu
> nie pasuje, jest zbyt pięknie

Oni po prostu wykorzystują błędy konkurencji na swoją korzyść, i to im w tej chwili wychodzi najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pudlo to podstawa, daje mi komfort psychiczny i zapelnia luke na polce po wszystkich tych inteligentnych ksiazkach, ktorych nie kupilem;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Brawo, brawo i jeszcze raz brawo Sony.
> Ja Wam dziękuję, jestem jednym z tych co kupują w pudełkach i zapewniam, że będę tak
> robił, jak długo będzie dystrybucja w pudełkach.
> Niech żyje wolny wybór.

xboxy tez mialy miec pudelka przeciez,pc tez wiec za co dziekujesz sony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Brawo, brawo i jeszcze raz brawo Sony.
> > Ja Wam dziękuję, jestem jednym z tych co kupują w pudełkach i zapewniam, że będę
> tak
> > robił, jak długo będzie dystrybucja w pudełkach.
> > Niech żyje wolny wybór.
>
> xboxy tez mialy miec pudelka przeciez,pc tez wiec za co dziekujesz sony ?


Dziękuję Sony bo temat dotyczy Sony.
Mam też gry na PC i na Xbox360 i wszystkie w pudełkach i za tamte też dziekuję :)
Mimo tego, że na PC-tach już nie gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bawi mnie ten wasz komfort psychiczny

w obecnych czasach większość tytułów AAA wymaga jakiejkolwiek formy rejestracji internetowej (jednorazowej rzecz jasna), jeżeli nie po prostu przypisania klucza Steam, ordynarnie siedzącego w pudełku

jeżeli nie mówimy o grach prawdziwie wolnych od jakiejkolwiek formy DRM (vide Wiedźmin) kupować w pudełku się zwyczajnie nie opłaca i psychologia "trofeów" jest gucio warta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 23:29, Ostrowiak napisał:

jeżeli nie mówimy o grach prawdziwie wolnych od jakiejkolwiek formy DRM (vide Wiedźmin)
kupować w pudełku się zwyczajnie nie opłaca i psychologia "trofeów" jest gucio warta

Niektórym na pewno chodzi właśnie o takie "trofea", sam fakt posiadania pudełka. Inna sprawa, że za X lat w takie gry nie będzie się dało pograć, bo serwery nie będą już funkcjonować. W każdym razie, podział na wersje cyfrowe i pudełkowe w większości przypadków już od długiego czasu nie istnieje. Co do Sony, to zawsze mogą się trzymać sprawdzonej formuły, czyli tego, że kupujący używkę/wypożyczający od kogoś grę nie będzie miał dostępu do jakichś dlc (zrobić jakąś zawartość, która będzie dostępna tylko w nowych kopiach, posiadacze używek będą musieli już ją dokupić, czyli rozwiązanie dobrze znane już z poprzedniej generacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> bawi mnie ten wasz komfort psychiczny
>
> w obecnych czasach większość tytułów AAA wymaga jakiejkolwiek formy rejestracji internetowej
> (jednorazowej rzecz jasna), jeżeli nie po prostu przypisania klucza Steam, ordynarnie
> siedzącego w pudełku
>
> jeżeli nie mówimy o grach prawdziwie wolnych od jakiejkolwiek formy DRM (vide Wiedźmin)
> kupować w pudełku się zwyczajnie nie opłaca i psychologia "trofeów" jest gucio warta

Może Cię bawić, ale jakoś sobie nie przypominam, żeby którakolwiek z moich gier na PS3 czy na Xbox360 potrzebowała internetu.
Żadna z moich konsol nie była nawet na 1 minutę podłączona do sieci a jakoś gram we wszystkie single, czasem koopy z córką.

Jeden pali papierosy, drugi pije "bezalkoholowe", trzeci "upiększa" swój samochód a jeszcze inny kupuje gry w pudełkach.
Jeszcze raz powtarzam, niech żyje wolny wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam na myśli degenerujący się rynek pecetowy o którym była mowa wyżej

na konsolach musi występować system dowolnego obiegu gier, bo konsole stracą swój podstawowy sens - maszynek stricte do grania

standardem dla konsol musi być Pegasus, nie pecet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż już od dawna nie gram na PC, to wspominam to jako bardzo dobry okres w moim "growym" życiorysie.
Zdaję sobie sprawę, że prędzej czy póżniej dojdzie do całkowitego przejścia na dystrybucję cyfrową, nawet na konsolach.
Mam tylko nadzieję, że to jeszcze nie w nadchodzącej generacji.

Będzie tak jak z synem mojej kuzynki.
Spytał: "Mamo, czy to prawda, że kiedyś były telewizory bez pilota?"
Za jakiś czas ktoś zapyta: "Tato, czy to prawda, że kiedyś sprzedawali gry na jakiejś płycie?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno być. Jest wybór, jest wolność. To samo u konkurencji. Nie ma na co narzekać - kto chce kupi cyfrówkę, kto chce kupi wersje pudełkową. Nic na siłę, jak np. na Steam czy Origin, gdzie wersja pudełkowa jest gucio warta, bo i tak key trzeba przypisać do konta :/ Na konsolach to klienci zadecydują swoimi pieniędzmi. I dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować