Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Enidust - polski projekt, który może okazać się przełomowy dla gatunku MMORPG - zobacz wideo

47 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Zespół pracujący nad Enidust postawił sobie ambitny cel: chce stworzyć przełomowe MMORPG, w którym gracze będą mogli stać się kim zechcą (bez ograniczeń w postaci klas czy profesji) i w znacznej mierze wpływać na otaczający ich świat. Ma być on olbrzymi – jeden kontynent będzie znacznie większy niż mapa w Gothicu 3!

Przeczytaj cały tekst "Enidust - polski projekt, który może okazać się przełomowy dla gatunku MMORPG - zobacz wideo" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ta gra brzmi jak marzenie. Prawdziwe mmoRPG a nie mmorzezaniemobkówdlaexpadlaitemkównarajdydlaexpa. Ale jestem sceptyczny czy to się uda, a nawet jeśli zostanie wydane to czy nie skończy jako kiepska wersja jakiegoś Rifta. Ale trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam bezklasowy system to gier, w tym MMO, gdzie nie było klas tylko był system na zasadzie, jesteś tym co robisz, było już pełno. Więc ten element to akurat żadna rewolucja. Reszta brzmi ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje śledzić już kilka nieco mniej ambitnych projektów z większymi ekipami, które mimo wszystko okazywały się zbyt rozbudowane, aby twórcy mogli spełnić swoje wizje. Tego samego obawiam się w tym przypadku, 18 osób to jednak trochę mało. Trzymam kciuki, ale póki co wygląda to zbyt pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie interesuje jak będzie wyglądać walka, do tej pory wszystkie MMO omijałem szerokim łukiem bo walka jest beznadziejna i polega tylko na aktywowaniu skilli, jeżeli tu będzie to wyglądać tak jak w np. TES albo Dark Messiah of M&M to jestem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ambicje stworzenia EVE Online w świecie fantasy... po raz kolejny. Najpierw jest ogólny zachwyt i szacunek, a potem zaczyna się kalkulowanie tego ile osób zagra w grę gdzie śmierć to śmierć, gdzie nie ma insta-resów, gdzie błędy są bezwzględnie i permanentnie karane przez innych graczy i samą mechanikę. No i wtedy zacznie się kastrowanie tych bardziej hardcoreowych elementów. No i oczywiście dodawanie pełnej automatyzacji i skupienia się li tylko na siekanej części walki.
Życzę powodzenia, ale jakoś słabo wierzę w szczęśliwe zakończenie projektu zgodnie z przedstawionymi założeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie żadna rewolucja, wizję takiego mmorpg miał każdy bardziej zaznajomiony z rpg czy mmo, od graczy po deweloperów, niema tu żadnych nowatorskich pomysłów. Myślicie że deweloperzy o tym nie myśleli ? Tutaj barierą nie jest brak pomysłu tylko bariery techniczne i finansowe. Po prostu nie wiecie na co się porywacie, to się nie uda bo to się nie może udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 00:28, Graffis napisał:

Życzę powodzenia, ale jakoś słabo wierzę w szczęśliwe zakończenie projektu zgodnie z
przedstawionymi założeniami.


Czy ja wiem? Zakończenie tego które wydaje mi się bardziej prawdopodobne to wiadomość "sorry chłopaki, bardzo chcieliśmy ale ludzi nima, piniendzy nima to i gry nima, zawijamy interes. Bajo!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc? Nie sądzę iż jest to kopia ale taka gra już istnieje i zwie się Wurm Online. Oczywiście, gra typu Enidust jest doskonałym pomysłem, grą której celem będzie oddać realizm prawdziwego świata, ale teraz nasuwa mi się pewna wątpliwość.
Może wyjdę na hejtera, ale większość z was pisze "o jak super", "ekstra", "prawdziwe MMO" ale:
1. Wątpię aby chciało wam się stawiać chatkę 9m^2 przez bite parę godzin.
2. Przez lenistwo, mimo iż gra będzie wręcz doskonała, na pewno wielu osobom nie będzie chciało się w nią grać.
3. Takie coś już istnieje

Ogólnie największą wadą i zaletą gier tego typu jest właśnie realizm. Skoro ma ona przelewać świat rzeczywisty na ekran monitora, to dlaczego nie zabrać się za to w prawdziwym świecie? Jedynym problemem mogą być pieniądze, problemem który i tak łatwo da się rozwiązać.
A jeśli chodzi o samą grę? Zdecydowanie nie będzie przełomowa, to już powstało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować