Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Last of Us - recenzja

100 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2013 o 09:25, Abi_Dalzim napisał:

Myślicie, że jest jakakolwiek szansa aby ta gra trafiła na PC?

Skoro Uncharted nie pojawiło się na PC, to czemu nagle The last of us miałoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie jedna z najlepszych gier jakie wyszył na PS3 i jedna z najlepszych w jakie dane mi było grać od 83 roku. Tak, gry to jedno z moich hobby które idzie ze mną przez życie. Co więcej posiadając wszystkie konsole do grania, praktycznie kupując każdą grę i kończąc ją nie miałem takiej ultra pauzy po skończeniu TLoU, od czasu skończenia MGS4. Te gry zostawiają człowieka z mocnym uderzenie i wieloma przemyśleniami. Za dużo pisać, ponieważ są to spoilery, jednak ostatnie minuty z grą i zakończenie pokazuje jedną niepodważalną prawdę w naturze człowieka, ostatecznie jesteśmy egoistami i zrobimy wszystko aby to nam było najlepiej....

Kto skończył ten doskonale wie o czym napisałem. Sama gra, świetna, wspaniała, otarta o geniusz. Na poziomie najtrudniejszym gra to wyzwanie i prawdziwy SH. Cała koncepcja świata i opowieść to pierwsza liga.

Graficznie arcydzieło i napiszę to zawsze, mimo że jako graficzny purysta posiadający od dawna monitory i sprzęt o nieprzeciętnych rozdzielczościach i pc z 4 GPU to oprawa AV w TLoU jest istnym pokazem możliwości PS3. Ten śnieg, ta woda, te twarze...

Polecam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo dobra, ale do arcydzieła czy "gry dekady" jak to niektórzy ją zwali jeszcze jej daleko. Najbardziej denerwuje mnie AI które działa na korzyść gracza, myślałem że poziom trudności będzie troszkę bardziej wyśrubowany w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 10:38, czub100186 napisał:

[Nie dorosłem do korzystania z forum]


BAN - Trolli na tym forum nie chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 10:50, Lerten napisał:

> [Nie umiem ciąć cytatów, musi to zrobić za mnie moderator]
>

; -)


Degrad -1 za cytowanie słownictwa wulgarnego, następnym razem cenzuruj słowa wulgarne, poza tym nie spamuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 11:05, Isildur napisał:

> > [Nie umiem ciąć cytatów, musi to zrobić za mnie moderator]
> >
>
> ; -)
>
>
Degrad -1 za cytowanie słownictwa wulgarnego, następnym razem cenzuruj słowa wulgarne,
poza tym nie spamuj.


Łoł, ostro strasznie, "nie umiem ciąć cytatów musi to zrobić za mnie moderator". Lekka przesada, tym bardziej, że post tego gościa dotyczył bezpośrednio mnie...

Co do The last of us jeszcze - zauażyłem jedną rzecz zaczynając w trybie NG+, nie wiem, czy Lucas próbował grać w tym trybie, ale dla mnie jest to strasznie uciążliwe, Ellie trzykrotnie już gdzieś mi się zacięła, przez co nie mogę iść dalej z fabułą i ciągle muszę resetować grę (w sensie zapis). Takie moje szczęście, czy coś jest na rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila i zacznę beczeć że nie mogę zagrać w ten majstersztyk na moim pececie. Ale stanę po stronie graczy z PS3 - jeśli gra jest naprawdę aż tak dobra to należy się jej goty. Ecsclusive to ecsclusive, może nie popieram tej praktyki ale czasami po prostu się inaczej nie da. Cieszmy się więc z nowej gry Naughty Dog wszyscy, bo pokazuje że są takie gry w których minusów trzeba szukać długo. I oby było takich więcej na kazdej platformie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-->Demagol

Emulatory? To jakbyś radził używanie lalki z sexshopu zamiast prawdziwej dziewczyny. Dla każdego gracza multiplatformowego (ja również mam mocnego PC i -prawie- wszystkie konsole) sprawa jest jasna: PC: kickstarter, mmo (chociaż z nową generacją konsol nie będzie to już takie oczywiste), pctowe rpg, RTSy i klasyczne strategie.

Wszystko inne: padzik w ręce na kanapie w salonie i duży TV. A w grach multi gwarancja, że wszyscy inni mają takie same sprzętowe warunki i nie ma uwielbiających PC hord oszustów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla osoby która pracuje/studiuje i zazwyczaj taka osoba nie ma wiele czasu na granie tzn 6-12 gier rocznie, konsole są zdecydowanie lepszym wyjściem, od kiedy mam konsole widze ile jest wygodniej, nie trzeba dbać o wymiane sprzętu, zaśmiecaniem kompa, graniem w słabo zoptymalizowane porty z konsol i innymi pierdołami. A jeśli ktoś potrzebuje lapka do pracy/szkoły to wybór lapka do gier jest najgorszą z możliwych rzeczy. Cenowo nie wychodzi dużo gorzej bo przy takiej intensywności grania większość gier jest juz dawno po premierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wyjaśnić kilka kwestii związanych z fabułą gry i grafiką którą tak hejtują PC''towe trolle :) Grafika jest przepiękna. Na PC nie wyszła do tej pory żadna gra która mogłaby konkurować pod wzgledem artystycznym z grami Naughty Dog. Hejt jest związany z tym że lamusy oglądają filmiki na Youtube zamiast na 32 calach gdzie grafika jest ostra jak żyleta i nikt nie pokazuje najlepszych momentów z gry.

Kolejna głupota którą przeczytałem to że grafika jest szara itp. No jak ktoś gra na czarnobiałym telewizorze to pewnie tak. Tak samo jak u niego lato, jeśień i zima są szare to też pozostawiam bez komentarza. Widocznie ktoś za mało filmików na yotubie obejrzał :)

Druga sprawa to fabuła. Tutaj tak samo! hejt napisał jeden lamus że jest przewidywalna ale zakończenia to nie domyśli się nikt kto będzie w tę grę grał. Dlaczego tak napisał, bo tak mu się wydawało że gra się skończy bo poszedł po najprostrzym i najkrótrzym zwoju swojego mózgu do celu... a że miał ich niewiele.

Jeśli chodzi o multiplayer to uważam że recenzent za mało w nią grał. Jest on naprawdę oryginalny bo trzeba dbać o drużynę a nie o siebie samego. To nie jest tryb dla fanów COD a dla ludzi inteligentnych i cierpliwych. Po dłuższym czasie dopiero pojmujemy o co chodzi i jak powinniśmy grać. Niestety przez te durne perki nowi gracze są skazani na baty i mogą szybko się zniechęcić do gry. Tryb ten ma niewybaczalny błąd że nie składa drużyn po równo a może być tak że w jednej drużynie są sami nowi gracze a w drugiej sami doświadczeni którzy wiedzą że trzeba grać drużynowo i wynik na końcu 20:0. Mnie też dziwi czemu nie ma trybu kooperacji przeciwko chordom przeciwnika tak jak to było w Uncharted. Jedno wyjaśnienie jest takie że... będzie DLC!!! :)

PS. Widzieliście tych desperatów na Metacritic co oceniają grę nisko bo uważają że gra nie jest taka dobra bo inni tak piszą że nie jest :) A obydwie grupy w nią nie grały. To jest dopiero głupota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak z ciekawości. Ty w ogóle masz PS3?

Potwierdzam- posiadam tę machinę. Gram na niej raczej rzadko, no ale kilka fajnych tytulow wyszlo i takie np. Demon/Dark souls czy Valkyria chronicle bardzo milo wspominam. Mainstream jest raczej casualowy, ale w innych gatunkach da sie wylapac perelki i to dla nich kupilem konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uncharted 2 jest dużo bardziej kolorowe od TLOU. To drugie jest bure i to jest fakt. Nie znaczy to, że ta gra jest z tego powodu brzydka, ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować