Zaloguj się, aby obserwować  
Torque-7

Polećcie mi książkę w klimatach..

8 postów w tym temacie

Hey, chciałbym aby ktoś z Was polecił mi jakąś książkę w klimatach postapokaliptycznych.

Interesuje mnie fabuła w stylu gier takich jak:
- The Walking Dead,
- I am alive,
- The Last of Us,
- Left 4 Dead.
Lub filmów takich jak: "Jestem Legendą".

Coś w stylu grupy / lub jednego ocalałego w świecie skazanym na wyniszczenie który walczy w jakiś sposób o przeżycie.. NO, myślę że nakreśliłem obraz mniej więcej.

Znacie coś takiego ? piszcie, będę wdzięczny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 23:42, Torque-7 napisał:

Hey, chciałbym aby ktoś z Was polecił mi jakąś książkę w klimatach postapokaliptycznych.

Interesuje mnie fabuła w stylu gier takich jak:
- The Walking Dead,
- I am alive,
- The Last of Us,
- Left 4 Dead.
Lub filmów takich jak: "Jestem Legendą".

Coś w stylu grupy / lub jednego ocalałego w świecie skazanym na wyniszczenie który walczy
w jakiś sposób o przeżycie.. NO, myślę że nakreśliłem obraz mniej więcej.

Znacie coś takiego ? piszcie, będę wdzięczny !


Zapraszam tutaj:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&u=8883

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&u=8883

Radzę zapytać się tu oraz skorzystać z wyszukiwarki wewnątrz owego tematu. Na przyszłość dobrze byłoby takie pytania zadawać właśnie tam :)

Od siebie mogę polecić "Drogę" Cormaca McCarthy''ego- doskonała powieść osadzona w postapokaliptycznym świecie opowiadająca historię Ojca i Syna wędrujących, aby przetrwać. Wprawdzie przeciwności losu, które muszą przezwyciężyć to nie zombie jak w większości powyżej podanych pozycji, a ludzie "przyparci do muru" przez zmiany otaczającego ich świata co budzi w nich najgorsze instynkty, ale powieść niewątpliwie jest zbliżona do poszukiwanej przez Ciebie tematyki i warta uwagi :)

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 23:47, Thrandir napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&u=8883

Radzę zapytać się tu oraz skorzystać z wyszukiwarki. Na przyszłość dobrze byłoby takie
pytania zadawać właśnie w powyższym temacie :)

Od siebie mogę polecić "Drogę" Cormaca McCarthy''ego- doskonała powieść osadzona w postapokaliptycznym
świecie opowiadająca historię ojca i syna wędrujących, aby przetrwać. Wprawdzie przeciwności
losu, na które natykają to nie zombie jak w większości powyżej podanych pozycji, a ludzie
"przyparci do muru" przez zmiany otaczającego ich świata co budzi w nich najgorsze instynkty,
ale powieść niewątpliwie jest zbliżona do poszukiwanej przez Ciebie tematyki i warta
uwagi :)

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.


Będę pamiętać, przepraszam. Powiem tylko że jestem w kropce przez twoją wypowiedź, bo w międzyczasie natknąłem się w internecie na film "Droga" który prawdopodobnie musi być ekranizacją książki którą wymieniłeś (a jest on ponoć świetny) i teraz nie wiem czy skusić się na książkę czy na film. Ale wszystko wskazuje na to że "Droga" to musi być coś czego szukam, dzięki !

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 23:42, Torque-7 napisał:

Znacie coś takiego ? piszcie, będę wdzięczny !

W wątku zalinkowanym powyżej poczytaj kilka postów zaczynających się od [8867]. Padło tam sporo dobrych książek w klimatach post-apo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 23:55, Sandro napisał:

> Znacie coś takiego ? piszcie, będę wdzięczny !
W wątku zalinkowanym powyżej poczytaj kilka postów zaczynających się od [8867]. Padło
tam sporo dobrych książek w klimatach post-apo.


Dzięki wielkie, w takim razie przejrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2013 o 23:52, Torque-7 napisał:

Będę pamiętać, przepraszam. Powiem tylko że jestem w kropce przez twoją wypowiedź, bo
w międzyczasie natknąłem się w internecie na film "Droga" który prawdopodobnie musi być
ekranizacją książki którą wymieniłeś (a jest on ponoć świetny) i teraz nie wiem czy skusić
się na książkę czy na film. Ale wszystko wskazuje na to że "Droga" to musi być coś czego
szukam, dzięki !

Pozdrawiam.


Polecam się, nie przepraszaj, każdy ma prawo do założenia tematu a my tylko sugerujemy, że istnieje już miejsce w którym możliwe jest szybsze i bardziej fachowe otrzymanie pomocy ;)
Jeżeli chodzi o film "Droga"- przyznam szczerze, od dawna czekam tylko na okazję na jego obejrzenie. Ale mimo wszystko, polecam najpierw zapoznać się z powieścią ze względu na jej wyjątkowy charakter. Jest to arcydzieło pod względem zarówno językowym jak i fabularnym, a charakterystyczny styl McCarthy''ego tylko potęguje wszelkie uczucia jakie towarzyszą czytelnikowi w czasie zapoznawania się przez wykreowaną przez niego opowieścią. Z reguły sam wolę najpierw obejrzeć film a później poznać książkę, ale w tym przypadku- właśnie ze względu na wyjątkowość i mistrzostwo autora- sugerowałbym odwrotną kolejność :)
I książkę polecam czytać w małych, regularnych dawkach, zgodnie z trybem owej "Drogi". Wierz mi, warto, pozwala to lepiej wczuć się w całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2013 o 23:59, Thrandir napisał:

Polecam się, nie przepraszaj, każdy ma prawo do założenia tematu a my tylko sugerujemy,
że istnieje już miejsce w którym możliwe jest szybsze i bardziej fachowe otrzymanie pomocy
;)
Jeżeli chodzi o film "Droga"- przyznam szczerze, od dawna czekam tylko na okazję na jego
obejrzenie. Ale mimo wszystko, polecam najpierw zapoznać się z powieścią ze względu na
jej wyjątkowy charakter. Jest to arcydzieło pod względem zarówno językowym jak i fabularnym,
a charakterystyczny styl McCarthy''ego tylko potęguje wszelkie uczucia jakie towarzyszą
czytelnikowi w czasie zapoznawania się przez wykreowaną przez niego opowieścią. Z reguły
sam wolę najpierw obejrzeć film a później poznać książkę, ale w tym przypadku- właśnie
ze względu na wyjątkowość i mistrzostwo autora- sugerowałbym odwrotną kolejność :)
I książkę polecam czytać w małych, regularnych dawkach, zgodnie z trybem owej "Drogi".
Wierz mi, warto, pozwala to lepiej wczuć się w całość.



Myślę że takiej odpowiedzi oczekiwałem, propozycja książki wraz z przekonującą opinią. Zdecydowanie przekonałeś mnie co do wyboru, zrobię tak jak sugerujesz !

Doceniam zainteresowanie, dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować