Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DirectX 11.2 już nie dla Windows 7

76 postów w tym temacie

Windows 8 jest najlepszą wersją tego systemu od czasu W2K - jest stabilniejszy od 7 a obsługa jest płynniejsza. Do tego zniesiono przypisywanie się systemu pod konkretny sprzęt - teraz kupując najtańszą wersję W8 i można bez problemu przenosic go między komputerami. Zastanawiam się więc, skąd taki hejt. <wciela zastanowienie w życie> No tak, nie ma w pełni dobrze działającego "pirata". No i wszystko jasne :D

A co do newsa - granie na PC = Microsoft, czy to się komus podoba czy nie. Konkurencji nie mają. I tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A że nowy DirectX nie będzie dla W7, to nie jest wielkie rozczarowanie. Czy jest
> DirectX
> > 10 na XP''ka? Nie. To teraz DirectX 11.2 (DirectX 11.1 chyba też) nie jest dla W7
> i Visty.
>
> Tylko DX 10 pojawił się razem z Vistą, a dopiero przy Win 7 zaczęło się korzystanie z
> tego na dobre i porzucanie XP. Tutaj mają teoretycznei tą przewagę, ze ma z tych bibliotek
> i Xbone korzystać, więc zapewne gry na wyłączność nowego klocka portowane na PC bedą
> wymagać win 8. Ale tylko one - reszta zapewne przez najblizsze 2-3 lata zostanie na DX
> 11 i Win 7.

jak bede wymagac win 8 to MS na tym straci, nie gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2013 o 14:05, czopor napisał:

To zmień kartę :P Teraz w byle marketowej kupie do składaków dają 2-3 giga ramu, a większość
gier nie wykorzystuje nawet 1 gb.


Z chęcią ,ale niedawno wymieniłem procesor, zasilacz i chłodzenie...
Właściwie z początkowego 8-letniego (sic) kompa nie zostało nic po za obudową, a i tak wyniosło mnie taniej w wielu aspektach niż analogiczna konsola, ale temat nie o tym. :)

Właściwie po wydaniu Dx9 żadnych zmian nie wprowadzono powszechnie (czekam na powstanie biblioteki AI, tak jak istnieją technologie dla animacji drzew choćby, denerwują też miasta w grach z ludnością 6-10 mieszkańców wynikające właśnie z ograniczeń dostępnego RAMu) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ile hejtu było na windows XP - twardziele dalej trzymali się przy 98SE (fakt, ME to największa porażka) choć wtedy Internet był na kartki i nie rozlewało się tyle tego badziewia po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 15:22, aope napisał:

Zastanawiam się więc, skąd taki hejt.

Ja wiem, ze to moze glupie, ale... Win8 jest tak PASKUDNIE PRZEBRZYDKI, ze jesli nie zrobia skina na modłe Win7 (wlacznie z aero) to nie ma takiej sily, zebym sie przesiadl na Win8. Ot tak, po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>MS chyba na głowę upadł, jesli myślą że ludzie będą nowy system kupowali co 3-4 lata

Nie do końca upadł na głowę, proponuję spojrzeć na Apple i jego OS X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 13:37, Bambusek napisał:

Tylko DX 10 pojawił się razem z Vistą, a dopiero przy Win 7 zaczęło się korzystanie z
tego na dobre i porzucanie XP. Tutaj mają teoretycznei tą przewagę, ze ma z tych bibliotek
i Xbone korzystać, więc zapewne gry na wyłączność nowego klocka portowane na PC bedą
wymagać win 8. Ale tylko one - reszta zapewne przez najblizsze 2-3 lata zostanie na DX
11 i Win 7.

Skąd takie przypuszczenia? Przede wszystkim wątpię żeby w ogóle portowali swoje flagowe tytuły na PC, na pewno zostaną exclusivy na Xone skoro przez lata na PC nie wychodziło takie Halo czy Gears of War. Poza tym W8 nie różni się aż tak drastycznie od W7 żeby nagle się rzucili do blokowania działania gier pod siódemką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak na silę wprowadzać coś czego nikt nie chce. To teraz czepili się graczy aby zmusić do wejścia na windows 8. Ten [MS] się niczego nie nauczy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 15:45, Boski-Grzechu napisał:

Pamiętam ile hejtu było na windows XP - twardziele dalej trzymali się przy 98SE


Ten syfny, zamulony i kolorowy jak choinka XP, co go wciskają na siłę? Pamiętam :D

Piotrek_K - no cóż, kwestia gustu, mi się taki minimalizm cholernie podoba :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 15:22, aope napisał:

Windows 8 jest najlepszą wersją tego systemu od czasu W2K - jest stabilniejszy
od 7 a obsługa jest płynniejsza.

Czy są jakieś autorytatywne porónania Win7 i Win8? Rzuciłbyś jakimś linkiem? Z góry dziękuję. Niestety nie jesm tak obeznany w porównywaniu systemów operacyjnych. Osobiście nic nie mam do Win7. :)

Przy okazji, czy to prawda, że wersja Win8 w detalicznej cenie 249 zł zawiera licencję BOX? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do samego W8 nic nie mama nie używałem i nie mama zamiaru go używać, ale samo to jak MS wymusza na użytkownikach przesiadkę na W8 jest naprawdę zabawne i .....żałosne, jakoś nie pamiętam aby MS wymyślał na poczekaniu podobne "nowości" aby zmusić do kupna 7, przecież wszystko to co było dostępne i tworzone na 7......było także dostępne na Viście, a samo to jak po premierze przywrócili stary start było koronnym dowodem ze sprzedaż tego systemu nie jest zbyt dobra, pomijają oczyścicie wszystkie laptopy które wymuszając korzystanie z W8

aope---> A możesz jeszcze raz napisać z iloma grami wymagającymi GFWL maiłeś problemy aby je uruchomić na W8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 16:53, Janek_Izdebski napisał:

Czy są jakieś autorytatywne porónania Win7 i Win8? Rzuciłbyś jakimś linkiem?


Linkiem nie rzucę, nie znam takiego. Napisałem z perspektywy osoby, która "grzebie" w systemach operacyjnych i lubi je psuć a później naprawiać ;) Win 8 to generalnie poprawiony Win 7.

Dnia 28.06.2013 o 16:53, Janek_Izdebski napisał:

Przy okazji, czy to prawda, że wersja Win8 w detalicznej cenie 249 zł zawiera licencję
BOX? Dzięki.


W gruncie rzeczy tak. Win 8 nie ma już licencji "OEM" w rozumieniu takim, jak wcześniejsze. Teraz OEM jest jak we wcześniejszych BOX.

Sebo1020 - ze wszystkimi. GfWL u mnie nie działa. Microsoft nie wspiera go na W8, generalnie to bardzo możliwe, że GfWL w chwili obecnej jest trupem. Na szczęście omijałem gry z tym totalnym syfem jak tylko mogłem (czyt. grałem w nie na konsoli). Co jednak ciekawe, bardzo wiele gier (w tym starszych), które nie chciały mi działać na Win 7 bez problemu działają na Win 8 (m.in. Supreme Commander i stare Fallouty). Z dwojga złego wolę te starsze gry niż syf z Games for Windows Live, który nawet na 7 działał mi "jak chciał" (pamiętam Dawn of War 2, który "magicznie" nagle się na 7 naprawił po tym, jak od ponad 20 dni nie chciał ruszyć). Poza tym - zero problemów z jakimikolwiek grami/programami/itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 13:26, Nomaf napisał:

Nie rozumiem całego tego hejtu wokół Windowsa 8. Patrzenie na ten system przez pryzmat
kafelków jest co najmniej dziwne.
A że nowy DirectX nie będzie dla W7, to nie jest wielkie rozczarowanie. Czy jest DirectX
10 na XP''ka? Nie. To teraz DirectX 11.2 (DirectX 11.1 chyba też) nie jest dla W7 i Visty.

O czym ty piszesz. Wiesz jaka rożnica była między dx9 a 10? No właśnie. Tutaj przez jedną durną aktualizację, chcą skreślić dwa (wydawałoby się) nowoczesne systemy. Myślisz, że dlaczego to robią? By jeszcze bardziej wypromować ten szajs zwany windows 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 17:20, Valmar napisał:

dlaczego to robią? By jeszcze bardziej wypromować ten szajs zwany windows 8.


Pojawia się:

- 2k - szajs nic nie działa, NT jakieś, zostaje przy 98 SE
- Windows XP - szajs, wygląda jak choinka, zamula, zmuszają do przesiadki z cudownego 2k
- Vista - szajs, jakieś okienka z pytaniem o autoryzację wyskakują, zmuszają do przesiadki z cudownego XP
- 7 - szajs zamulacz, nic na nim nie działa, gry nie działają, odpicowane jakieś aero przezroczyste, zostaje przy cudownym XP
- 8 - szajs na tablety, nic na nim nie działa, zmuszają do przesiadki z boskiej 7

Internet i znafffcy. Cały czas to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować