Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Minecraft trafi do muzeum

12 postów w tym temacie

> Nigdy nie zrozumiem fenomenu tej gry, ale ja jestem prosty człowiek, "sztuka" mnie nie
> kręci.

Do tego muzeum Minecraft trafi za to, że z małego, tyci projektu rozrósł się tak, że pozwolił sfinansować całe studio i z dnia na dzień przybywało mu tysiące kolejnych osób.

A sam fenomen tej to eh.. raczej już przeszłość. Gra była super do połowy bety, otwarty świat i nieśkończenie wiele możliwości + ostry survival. Teraz to nuda dla dzieci z podstawówki i dobra maszynka do robienia pieniędzy tak jak kiedyś open tibia server.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Do tego muzeum Minecraft trafi za to, że z małego, tyci projektu rozrósł się tak, że
> pozwolił sfinansować całe studio i z dnia na dzień przybywało mu tysiące kolejnych osób.

Prawda, ale to nie czyni z tej gry dzieła sztuki. Wg mnie dzieło sztuki powinno powodować u odbiorcy jakieś przeżycia estetyczne, a pewien sposób go ubogacać, a ta gra w żadnym stopniu tego nie robi. Owszem, jest wyjątkowa, ale nie pod względem artystycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minecraft jest już w jednym muzeum, w Tekniska museet w Stockholmie (Muzeum Techniki). Są dwa stanowiska na których można pograć oraz tablica z opisem "okazu". Gdzieś mam nawet fotkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować