Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Total War: Rome II i nowy gameplay

31 postów w tym temacie

To ja zacznę od początku: wymagania nie są aż tak tragiczne na minimalnych jak myślałem, że będą. Kilkuletni komputer może spokojnie grę pociągnąć bez większych przeszkód - a to naprawdę dobra wiadomość. Co do ilości GB na dysku też zaskoczenia żadnego. Jak grałem w Medival II to faktycznie było to zaskoczenie, bo wtedy dysk twardy miałem 80 GB i zainstalowanie prawie 20 GB-towej gry było naprawdę wyzwaniem. Ale teraz przy dyskach 1 TB to problem zerowy. No chyba że mówimy o czymś innym to faktycznie... niektórzy mogą mieć problem (if you know what I mean ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Całe szczęście, że żyjemy w przyszłości i nikt a nikt nie przejmie się 35 gigową instalacją gry"

Czas przestać żyć w... przeszłości i wymienić dysk 160GB na 1 lub 2TB. To akurat jedno z tańszych ulepszeń komputera, jakie można dokonać. Miejsce na dysku w przypadku gier, to najmniejszy problem. Nie rozumiem, po co wrzucać coś takiego, jako pogrubiony wstęp.
Age of Conan już w 2008 roku zjadł około 30GB. PIĘĆ lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 11:37, Nortic napisał:

Dalej ten znienawidzony przeze mnie HUD, ile ja bym dał za HUD z pierwszego rome/medievala
II :(


O taak, zgadzam się. To jest ta rzecz, która nie podoba mi się w nowych grach z serii TW- interfejs. Może to kwestia setek godzin spędzonych przed pierwszym Rome, ale jednak jakoś nie mogę przetrawić HUDa np. z Shoguna 2 :c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 12:10, Cybertrash napisał:

"Całe szczęście, że żyjemy w przyszłości i nikt a nikt nie przejmie się 35 gigową instalacją
gry"

Czas przestać żyć w... przeszłości i wymienić dysk 160GB na 1 lub 2TB. To akurat jedno
z tańszych ulepszeń komputera, jakie można dokonać. Miejsce na dysku w przypadku gier,
to najmniejszy problem. Nie rozumiem, po co wrzucać coś takiego, jako pogrubiony wstęp.
Age of Conan już w 2008 roku zjadł około 30GB. PIĘĆ lat temu.

Pozostaje jeszcze kwestia długiej instalacji i/lub pobierania plików ze Steama. Tego terabajtowy dysk już Ci nie zrekompensuje.

Co do wstępu - ot, chciałem sprawdzić, czy ktoś rzeczywiście się przejmie. I przejęli się. Huh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 12:32, ww3pl napisał:

Pozostaje jeszcze kwestia długiej instalacji i/lub pobierania plików ze Steama. Tego
terabajtowy dysk już Ci nie zrekompensuje.

Bez przesady, taką grę zazwyczaj instaluje się raz/lub parakrotnie, ale z dużymi odstępami czasu. Total Wara raczej nie instaluje się na 3 wieczory.
Gorzej jak ktoś kupił wersję cyfrową bez płyty, wtedy fakt, trzeba zostawić kompa na nocką żeby się ściągnęło jeśli ktoś ma wolniejszego neta.
A dyski terabajtowe drogie teraz nie są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile zajmuje taki TF? Może z 11 GB jak dobrze pamiętam. Steam potrafi ściągać przy dobrym wietrze po 3MB na godzinę, 2 mi ściągało przy łączu wolniejszym. To jest jakaś może godzina - połtora. Wystarczy pójść na zajęcia, włączyć rano komputer i zostawić do ściągania. Wracasz o piętnastej i masz wszystko ogarnięte, gotowe do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ile zajmuje taki TF? Może z 11 GB jak dobrze pamiętam. Steam potrafi ściągać przy dobrym
> wietrze po 3MB na godzinę, 2 mi ściągało przy łączu wolniejszym. To jest jakaś może godzina
> - połtora. Wystarczy pójść na zajęcia, włączyć rano komputer i zostawić do ściągania.
> Wracasz o piętnastej i masz wszystko ogarnięte, gotowe do grania.

Eee chyba na sekunde, jakby ściągać po 3 mb/h to bym chyba nic na steamie nie miał:P
Swoją drogą mi na akademickim necie ściąga ze steama po 9 mb/s więc nie jest źle::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 14:00, Jsatrzab napisał:

Moglibyście nie używać w tytule "nowy gameplay" odnośnie czegoś co ma tydzień...

Skucha, bo to nie jest ten sam filmik który był na E3 :D Te same demo, ale nie film, inna impreza. Na E3 skupiono się w dużej mierze na bitwie morskiej, tutaj pokazano prawie tylko walkę naziemną, plus ujawniono customizację armii i nowego agenta. A to że sprzed paru dni to co ? Wciąż nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować