Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nastolatek aresztowany za teksty na czacie League of Legends, grozi mu do 8 lat więzienia

187 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2013 o 17:41, Zajanski napisał:

Co innego bicie murzynów czy gwałcenie dzieci - to powinno być zabronione.
Ale gadanie o tym, że np. "pedofilia wcale nie jest taka zła" albo "murzyni są gupi"
nie powinno być zabronione, bo to niczyjej wolności nie ogranicza (choć zdania są fałszywe).

Widzisz mi nie chodziło o "pedofilia nie jest zła" lub "murzyni są gupi", ale o "Chodź przelećmy jakiegoś dzieciaka" lub "Chodźcie wytłuczmy tych murzynów". Mi chodzi o proste i zwięzłe nakłanianie i reklamowanie czynów powyższych. Powinienem był to wyrazić wcześniej, ale mam naprawdę paskudny nawyk że daję się ponosić emocjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:45, Hubi_Koshi napisał:

Widzisz mi nie chodziło o "pedofilia nie jest zła" lub "murzyni są gupi", ale o "Chodź
przelećmy jakiegoś dzieciaka" lub "Chodźcie wytłuczmy tych murzynów". Mi chodzi o proste
i zwięzłe nakłanianie i reklamowanie czynów powyższych. Powinienem był to wyrazić wcześniej,
ale mam naprawdę paskudny nawyk że daję się ponosić emocjom.


Rozumiem, ale te słowa wciąż nie ograniczają niczyjej wolności, mogą co najwyżej doprowadzić do tego, że ktoś ograniczy czyjąś wolność jakimś innym czynem.
Jeżeli ktoś mówi mi "weź idź zabij murzyna" a ja idę zabić murzyna, to to ja jestem winny morderstwa, a nie ten który mi to powiedział.
Owszem można karać za nakłanianie do czegoś i ma to pewne podstawy - ale podstawą tą na pewno nie jest "moja wolność ograniczona jest wyłącznie twoją wolnością".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:41, Zajanski napisał:

Co innego bicie murzynów czy gwałcenie dzieci - to powinno być zabronione.
Ale gadanie o tym, że np. "pedofilia wcale nie jest taka zła" albo "murzyni są gupi"
nie powinno być zabronione, bo to niczyjej wolności nie ogranicza (choć zdania są fałszywe).

Cóż ostatnio według nowej-starej mody parę grup uzurpowało sobie prawo do zatrzymywania cudzych wystąpień na uniwersytetach, więc mało mnie dziwi. Dobrze, że sprecyzowałeś o co chodzi, bo już miałem machnąć post dotyczący wcześniejszej wypowiedzi.

Dla mnie jest to po prostu sytuacja gdzie po paru maskrach w szkołach ludzie zrobili się wyczuleni, ot powinni jeżeli już zatrzymać do wyjaśnienia, ew obserwacja przez tydzień i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:48, Zajanski napisał:

Rozumiem, ale te słowa wciąż nie ograniczają niczyjej wolności, mogą co najwyżej doprowadzić
do tego, że ktoś ograniczy czyjąś wolność jakimś innym czynem.
Jeżeli ktoś mówi mi "weź idź zabij murzyna" a ja idę zabić murzyna, to to ja jestem winny
morderstwa, a nie ten który mi to powiedział.
Owszem można karać za nakłanianie do czegoś i ma to pewne podstawy - ale podstawą tą
na pewno nie jest "moja wolność ograniczona jest wyłącznie twoją wolnością".

Tylko czy to nie podpada pod nakłanianie do przestępstwa?
I ciekawi mnie jeszcze jedno. Mówisz że ideologia nikogo nie zabija, to co z Marksem? Gdyby nie jego komunistyczne teorie to nie zginęły by miliony ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:51, Hubi_Koshi napisał:

Tylko czy to nie podpada pod nakłanianie do przestępstwa?


Podpada.
I tak jak mówiłem, można to uznać za złe, ale nie na gruncie "granice mojej wolności wyznacza twoja wolność".

Dnia 29.06.2013 o 17:51, Hubi_Koshi napisał:

Mówisz że ideologia nikogo nie zabija, to co z Marksem?
Gdyby nie jego komunistyczne teorie to nie zginęły by miliony ludzi.


A kto zabijał tych ludzi - idee czy inni ludzie?
To że oni byli pod wpływem ideologii nie zmienia faktu, że zabijali z własnej woli. Nie byli przecież bezwolnymi marionetkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby wyszedł po tych 8 latach z więzienia to bym zrobił atak terrorystyczny,ale na tą
> Kanadyjkę....
Nie śmiej się bo zaraz Ciebie jeszcze wpakują :D

Żałosnym jest wsadzać do więzienia kolesia, który napisał parę obraźliwych słów, gdy np. u nas w Polsce Katarzyna W. robi z siebie gwiazdę na wolności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:53, Zajanski napisał:

A kto zabijał tych ludzi - idee czy inni ludzie?
To że oni byli pod wpływem ideologii nie zmienia faktu, że zabijali z własnej woli. Nie
byli przecież bezwolnymi marionetkami.

Owszem, ale gdyby idea nie powstała to tylu ludzi i takich zniszczeń by się nie dokonało.
Porównując.
Gdyby po prostu doszło do rebelli przeciwko Carowi i Cesarzowi (w Chinach) to zostali by obaleni trochę by się tam pozabijali. Nastał by nowy rząd i tyle.
Podczas gdy przy Komunizmie dochodziło do "nawracania" ludzi na nową ideologię, przebudowa gospodarki (w tym rolnictwa która doprowadziła do śmierci głodowej milionów ludzi) oraz ogromnych zniszczeń dobytku kulturowego (Chiny). Owszem tego wszystkiego dokonali ludzie, ale gdyby nie wymysły Marksa zniszczenia była by mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:56, Hubi_Koshi napisał:

Owszem, ale gdyby idea nie powstała to tylu ludzi i takich zniszczeń by się nie dokonało.


No cóż, gdyby nie powstało pismo, też zapewne by takich zniszczeń nie dokonano.
Gdyby człowiek nie zaczął uprawiać roli - również by do tego nie doszło.

Być może jest faktem, że marksizm, nazizm czy ogólnie mówiąc - niektóre ideologie - tworzą pewne okoliczności, w których ludzie są bardziej skłonni do zbrodni. Ale tak naprawdę, nie sposób tego w żaden sposób wymierzyć. Każda większa ideologia ma swoich zbrodniarzy, swoich szaraków i swoich mędrców. Gdyby rozliczać ją z tych pierwszych, to musielibyśmy zabronić chrześcijaństwa, liberalizmu, socjalizmu... właściwie to wszelkiej myśli politycznej w ogóle, bo przedstawiciele każdej z nich mordowali miliony.
A że jedni mordowali trochę więcej od innych - czy to na pewno wina ideologii? A może po prostu to kwestia ducha czasów i możliwości technicznych?

Cały czas będę jednak podkreślał, że nawet jeśli rzeczywiście jest tak, że niektóre ideologie podburzają do przemocy, to wciąż winni są ci, którzy tę przemoc popełniają, a nie owe ideologie ani ci je głoszący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 18:01, Zajanski napisał:

Cały czas będę jednak podkreślał, że nawet jeśli rzeczywiście jest tak, że niektóre ideologie
podburzają do przemocy, to wciąż winni są ci, którzy tę przemoc popełniają, a nie owe
ideologie ani ci je głoszący.


Prawda, a czy ideologia jest zbrodnicza czy nie to możemy ustalić dopiero "po fakcie" niestety. No nic, dzięki za dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 17:53, Zajanski napisał:

A kto zabijał tych ludzi - idee czy inni ludzie?
To że oni byli pod wpływem ideologii nie zmienia faktu, że zabijali z własnej woli. Nie
byli przecież bezwolnymi marionetkami.

Tutaj można dyskutować jak ktoś bardzo będąc pod wpływem ideologii/innego człowieka ma wolną wolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znów będzie używanie że gry to samo zło a gracze to debile.Fakt,trochę pojechał z tym tekstem ale reakcja zdecydowanie przesadzona.
A przy okazji,co to jest "Slowbota"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 18:48, calwert napisał:

I znów będzie używanie że gry to samo zło a gracze to debile.Fakt,trochę pojechał z tym
tekstem ale reakcja zdecydowanie przesadzona.
A przy okazji,co to jest "Slowbota"?

Slowbota - Slow Sobota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nieco przesadzili, ale z drugiej... nie jest trudno wyobrazić sobie co by się stało, gdyby jednak te pogróżki nie okazały się żartem. IMO w ogólnym rozrachunku dobrze się stało - może gówniarze nauczą się myśleć przed a nie po fakcie. Witamy w dorosłym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Justin Carter, 18, of New Braunfels, TX., is imprisoned because of a comment that he posted on Facebook.

WTF? To w końcu gdzie to napisał? Na czacie czy na Facebooku? :)

EDIT:
http://www.ibtimes.com/league-legends-lol-player-rages-facebook-gets-thrown-prison-1326409

Poprawcie news, on to napisał jako komentarz na facebooku, dotyczący meczu w LoL'u ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować