Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Deadpool: The Game - recenzja

28 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

Jeden, by wszystkich wyśmiać. Jeden, by wszystkich obrazić. Jeden, by każdego zabić oraz jeden, by każdego rozbawić. Wszystkie wcielenia Wade'a Wilsona mieszkającego w jego głowie tworzą postać nietuzinkową, obok której ciężko przejść obojętnie - można ją równie łatwo znienawidzić, jak i pokochać. On sam natomiast stał się właśnie bohaterem gry o samym sobie - jedynej takiej, bo jedynej w ogóle.

Przeczytaj cały tekst "Deadpool: The Game - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie dlaczego: "specyficzny humor, który może się nie podobać" jest wadą? Czy jeśli twórcy specjalnie w grze zrobią np. 32 bitową grafikę to też będzie to wada gry, bo "może się nie spodobać"?
Po pierwsze gra nie musi i nie będzie się przecież wszystkim podobać.
A po drugie tym bardziej nie ma to sensu w przypadku gry której główna docelowa grupa to właśnie ludzie, którzy są fanami Deadpoola i nie przeszkadzają im takie żarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niech mi ktoś powie dlaczego: "specyficzny humor, który może się nie podobać" jest wadą?
> Czy jeśli twórcy specjalnie w grze zrobią np. 32 bitową grafikę to też będzie to wada
> gry, bo "może się nie spodobać"?
> Po pierwsze gra nie musi i nie będzie się przecież wszystkim podobać.
> A po drugie tym bardziej nie ma to sensu w przypadku gry której główna docelowa grupa
> to właśnie ludzie, którzy są fanami Deadpoola i nie przeszkadzają im takie żarty.

no nie wiem gram.pl pisze dla polakow a raczej malo kto zna deadpoola na tyle by byc jego fanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze gra nie musi i nie będzie się przecież wszystkim podobać.
> A po drugie tym bardziej nie ma to sensu w przypadku gry której główna docelowa grupa
> to właśnie ludzie, którzy są fanami Deadpoola i nie przeszkadzają im takie żarty.

No ale przecież nie każdy sięgający po tę produkcję musi zdawać sobie z tego sprawę. Generalnie chodziło mi o podkreślenie, że w zależności od indywidualnych preferencji spora część graczy może stwierdzić, że takiego humoru to ona wcale nie kupuje - stąd warto wiedzieć to przed zakupem i się nad tym zastanowić czy wypróbować demo (jeśli jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 01:23, sinir napisał:

"w miarę krótka"... to tak jakby była krótka w sam raz czyli powinien to być plus, lol.


Generalnie Deadpool jest krótki i powinien być dłuższy - takie jest moje zdanie. Ale pomimo wszystko wynik ok 13-15 godzin to i tak nieźle jak na aktualną średnią. Niektóre gry oferują dwa razy krótszą zabawę, przy nich Deadpool i tak jest długi. ;) Ale generalnie masz rację, że sformułowanie faktycznie trochę źle przekazuje to, co chciałem przekazać tym minusem, więc trochę go poprawię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" jakiś potrzebnych elementów"

Nie jestem z reguły grammar nazi, ale ten błąd mnie szczególnie irytuje.
Jakich? JakiCHś!

"trzy wieczory to maks, aczkolwiek 13 godzin to i tak ładny wynik dla tego typu gier"

Tak, ale nie za cenę, której sobie życzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

recenzja jest podobno dziełem subiektywnym i to jej autorowi ma się humor podobać lub nie podobać, nie jej czytelnikom

zostaw z łaski swojej pseudoobiektywe bełty szpecom z pewnej polskiej gaz... czasopisma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Po pierwsze gra nie musi i nie będzie się przecież wszystkim podobać.
> > A po drugie tym bardziej nie ma to sensu w przypadku gry której główna docelowa
> grupa
> > to właśnie ludzie, którzy są fanami Deadpoola i nie przeszkadzają im takie żarty.
>
>
> No ale przecież nie każdy sięgający po tę produkcję musi zdawać sobie z tego sprawę.
> Generalnie chodziło mi o podkreślenie, że w zależności od indywidualnych preferencji
> spora część graczy może stwierdzić, że takiego humoru to ona wcale nie kupuje - stąd
> warto wiedzieć to przed zakupem i się nad tym zastanowić czy wypróbować demo (jeśli jest).
>
Tak, dlatego takie rzeczy pisze się zazwyczaj w minusach, ale jednocześnie nie bierze pod uwagę przy przyznawaniu oceny punktowej. Co do długości to zależy od ceny. Za 5-6 dych na PC bym kupił. Ale nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na minus trochę za krótka, przed oczami stanęły mi jakieś 4-5h. Ale 13h to jest za krótka? Jak na taką grę to jest fenomenalny wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) czyli w 13h mieści się 2-3x COD :)
Mnie się gra bardzo podobała humor i absurd poziom wyżej niż w SR3
Fajny system ulepszania postaci/broni ,różne postacie są nam przedstawione krótką wstawką z komiksami w tle,teksty Deadpoola to już jest masakra ryją czachę jego teksty
Długość gry raczej na plus,jak autor recki oczekuje dłuższej gry zapraszam do gatunku RPG,jak na TPP to bardzo dobry wynik :)
Mnie śmieszy ocena GT 5.5/10
śmiało gra zasługuje na 8-8.5/10 wolę Deadpoola niż COH2 którego pocięli (51 DLC jak na razie jest) i wygląda bardziej niż DLC do pierwszej części niż pełna gra a do tego nowości w nim jak co roku w COD-dzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2013 o 12:48, Vivek1 napisał:

Jeśli recenzowaliście wersję PC to dlaczego nigdzie nie da się jej kupić?

Klucz dostaliśmy od... LEM-u. Ta wersja przyszła pierwsza, więc tą zdecydowaliśmy się zrecenzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na Steamie niczego nie ma? Ostatnio widziałem, że można już pre-ordery składać czy coś takiego. Też się zdziwiłem, bo myślałem że Deadpool będzie tylko i wyłącznie na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócić uwagę, że w recenzji jest błąd ponieważ Superman i Batman są bohaterami komiksów DC a nie Marvela. Także ciężko było by im być bardziej znanym kolegą Deadpoola ze stajni Marvela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować