Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V z obowiązkową instalacją na konsolach, nieco szczegółów na temat rozgrywki

51 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2013 o 19:57, mati285 napisał:

> i dokladne strzelanie za pomocą
> ruchów myszki a nie kilkusekundowe namierzanie celu gałka
Powodzenia w lataniu helikopterem na klawiaturze ;-)

W GTA 4 latało się bardzo wygodnie zestawem k+m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 19:52, diabolo20 napisał:

A na PC będzie osta tekstura Full HD i do tego świetne i dokladne strzelanie za pomocą
ruchów myszki a nie kilkusekundowe namierzanie celu gałka

Bo przecież sterowanie na padzie jest takie skomplikowane...

Cóż, widać PCtowcy nie ogarniają tak prostych rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A na PC będzie osta tekstura Full HD i do tego świetne i dokladne strzelanie za
> pomocą
> ruchów myszki a nie kilkusekundowe namierzanie celu gałka
> Bo przecież sterowanie na padzie jest takie skomplikowane...
> Cóż, widać PCtowcy nie ogarniają tak prostych rzeczy :D

No ciekawe czy tak dokładnie ucelujesz padem jak myszą? Oczywiście że nie. Na myszy masz dokładność do milimetra a na padzie no sorry ale nie, pad nigdy nie będzie tak dokładny jak mysz, pogódźcie się z tym konsolowcy. P.S. mówisz że dla my PC'towcy nie ogarniamy tak prostych rzeczy? Już nie wspomnę że największym argumentem dla gier konsolowych jest brak potrzeby ich instalacji, widać konsolowcy nie ogarniają klikania w "install, next, next, finish".

Heh widzę że zaczyna się kończyć era braku instalacji gier na konsolach którą się tak wszyscy konsolowcy jarali. Mogliby coś powiedzieć o PC''towej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 20:44, Tom180 napisał:

No to lipa, muszę kupić dysk twardy bez tego sobie nie pogram.


Dyski są drogie, ja pożyczę od kumpla pendrive''a :D. Ale tak zastanawia mnie 8GB do gry a drugie 8GB na save''y czy na co? Jeśli na save''y to niech mi na pamięci flash konsoli zapisuje ;p. W ogóle to chyba się wstrzymam do premiery na PC, bo szkoda mi hajsu zeby nie dość że 250 zł na grę to jeszcze 200 zł na dysk z głupimi 20 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > No to lipa, muszę kupić dysk twardy bez tego sobie nie pogram.
>
> Dyski są drogie, ja pożyczę od kumpla pendrive''a :D. Ale tak zastanawia mnie 8GB do
> gry a drugie 8GB na save''y czy na co? Jeśli na save''y to niech mi na pamięci flash
> konsoli zapisuje ;p. W ogóle to chyba się wstrzymam do premiery na PC, bo szkoda mi hajsu
> zeby nie dość że 250 zł na grę to jeszcze 200 zł na dysk z głupimi 20 GB.
za 200 zł masz dysk 250GB :), ja taki kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No mój X360 ma ledwo 20 GB dysk

^^ Łącze się w bólu (dupy). Też mam tą parodię dysku ;-)

Z dwojga złego to jednak dobrze, że przynajmniej nie będzie żonglerki. W ME3 co i rusz latałem między kanapą a TV i zmieniałem płyty, bo "spece" z BioWare postanowili wrzucić main questa na DVD nr 1, a questy poboczne i "drużynowe" na DVD nr 2 :/. Jakby się nie dało tego rozwiązać tak sensownie jak w części drugiej, gdzie też były dwie płyty.

Tak czy siak - mimo wszystko kamień spadł mi z serca (albo odwrotnie ?). Powrzucam co się da na pendrajwy, żeby zwolnić miejsce na dysku i już te 8 GB jakoś wysmyczę ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hype na tę grę jest nieziemski, z drugiej jednak strony nieco przeraża mnie fakt powrotu do grania przy 30 FPS. Od kilku lat konsola się kurzy, ale jako, że nie wychodzi na PC to trzeba będzie się męczyć przy braku AA i 30 FPS. Byle miód się z gry wylewał, a o reszcie może się zapomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli kurczę plan zakupu podstawowego xpudełka z 4GB na pokładzie legł w gruzach;P

Patrzyłem po necie to za 200zł 250GB nowe także aż takiej tragedii nie ma. Chyba, że taniej wyjdzie kupić konsolę w wersji z dyskiem od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie w zestawie jest taniej, ale jak chcesz kupowac dysk za +/- 200pln tylko dla tej jednej gry to moze warto sie nad pendrive''em zainteresowac? jesli dobrze kojarze, bedzie mozna spokojnie takowy podlaczyc (ma tez nie byc tego ograniczania pojemnosci takowego jak jest obecnie na X-Boxie 360)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 09:04, Piotrek_K napisał:

Przewaznie w zestawie jest taniej, ale jak chcesz kupowac dysk za +/- 200pln tylko dla
tej jednej gry to moze warto sie nad pendrive''em zainteresowac? jesli dobrze kojarze,
bedzie mozna spokojnie takowy podlaczyc (ma tez nie byc tego ograniczania pojemnosci
takowego jak jest obecnie na X-Boxie 360)



Największy pendrive jaki mam to 16GB to wystarczy na GTA V?;)

Dysk pewnie by się przydał ale nie wszystko na raz w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poważnie 2013 rok i ludzie mają problem z ilością miejsca tak trudna zamiast jednej gry na premiere kupić 250GB do X''a czy do PS3 dysk "blaszakowy"... nie mówiąc już o pendrivach, które są takie jak barszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 09:15, Citkowsky napisał:



> Największy pendrive jaki mam to 16GB to wystarczy na GTA V?;)

Tak, wystarczy.


>

Dnia 03.07.2013 o 09:15, Citkowsky napisał:

Dysk pewnie by się przydał ale nie wszystko na raz w takim razie.


^^ Jeśli planujesz kupić iksa tylko dla jednej- dwóch gier, to IMO nie ma sensu się pakować w dodatkowe koszty na ten moment. Jeśli zamierzasz na tym więcej grać, to lepiej dołozyć do wersji z dyskiem/dokupić dysk. Główne zalety są cztery:

- nie katujesz napędu DVD (gra leci wówczas z dysku, jest tylko DVD check na starcie)
- masz błogą ciszę (a DVD w iksie, zwłaszcza w starszych wersjach potrafi być dość głośny)
- w niektórych grach zauważalnie skracają się loadingi
-płyta DVD w napędzie odpoczywa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 20:19, Henrar napisał:

> A na PC będzie osta tekstura Full HD i do tego świetne i dokladne strzelanie za
pomocą
> ruchów myszki a nie kilkusekundowe namierzanie celu gałka
Bo przecież sterowanie na padzie jest takie skomplikowane...

Cóż, widać PCtowcy nie ogarniają tak prostych rzeczy :D

Tak? To czemu robiać eksperymenty w multi PC towcy zawsze byli lepsi? Idź lepiej i zobacz jak wygląda mysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 09:54, diabolo20 napisał:

Tak? To czemu robiać eksperymenty w multi PC towcy zawsze byli lepsi? Idź lepiej i zobacz
jak wygląda mysz.

Uh, uh, straszne.

Na konsoli i tak klawy/myszki nie ma w grach, więc wszyscy mają równe szanse. Nie ma też zabaw z myszkami dla graczy posiadającymi magiczne przyciski (vide RATy).

Anyway, myszka i klawiatura służą do pisania a nie do grania. Swojego zespołu cieśni nadgarstka się prawdopodobnie już dorobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 10:34, Henrar napisał:

> Tak? To czemu robiać eksperymenty w multi PC towcy zawsze byli lepsi? Idź lepiej
i zobacz
> jak wygląda mysz.
Uh, uh, straszne.

Na konsoli i tak klawy/myszki nie ma w grach, więc wszyscy mają równe szanse. Nie ma
też zabaw z myszkami dla graczy posiadającymi magiczne przyciski (vide RATy).

Anyway, myszka i klawiatura służą do pisania a nie do grania. Swojego zespołu cieśni
nadgarstka się prawdopodobnie już dorobiłem.

Sam podłączylem pada od Xboksa 360 na PC igramnim zrecznościowe i platformowe gry ale nigdy strzelani.Raz prubowałem w GTA 4 i fajnie się grało do czasu strzelania tam to już była masakra. Klawa i myszka służa do grania pod konretne gatunki gier no ale konsolowcy tego nie rozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 10:40, diabolo20 napisał:

> > Tak? To czemu robiać eksperymenty w multi PC towcy zawsze byli lepsi? Idź lepiej

> i zobacz
> > jak wygląda mysz.
> Uh, uh, straszne.
>
> Na konsoli i tak klawy/myszki nie ma w grach, więc wszyscy mają równe szanse. Nie
ma
> też zabaw z myszkami dla graczy posiadającymi magiczne przyciski (vide RATy).
>
> Anyway, myszka i klawiatura służą do pisania a nie do grania. Swojego zespołu cieśni

> nadgarstka się prawdopodobnie już dorobiłem.
Sam podłączylem pada od Xboksa 360 na PC igramnim zrecznościowe i platformowe gry ale
nigdy strzelani.Raz prubowałem w GTA 4 i fajnie się grało do czasu strzelania tam to
już była masakra. Klawa i myszka służa do grania pod konretne gatunki gier no ale konsolowcy
tego nie rozumieją.

Mi się wydaję, że to ty czegoś nie rozumiesz. Zrozum, że np. taki diabolo20 po podłączeniu pada NIE BĘDZIE POTRAFIŁ DOBRZE Z NIEGO KORZYSTAĆ. Trzeba się przyzwyczaić, a wtedy granie w strzelanki na konsoli będzie dużo przyjemniejsze niż na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować