Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zagrożony długą odsiadką za terroryzm gracz przechodzi piekło w areszcie

107 postów w tym temacie

To ja wolę takie rozbrojone społeczeństwo :D Wieczorem na osiedlu nie czuję się w pełni bezpiecznie, ale też mam świadomość, że na 99% żaden z osiedlowych bandytów nie będzie miał broni palnej.
Co z tego, że i ja bym miał broń? :D Jak ktoś do mnie od tyłu strzeli, to mi ta broń w spodniach nic nie da :D
Poza tym osoby szalone, niezrównoważone psychicznie teżą mają u nas trudniejszy dostęp do broni palnej. Co by nie mówić, to łatwiej jednak obezwładnić osobę z nożem niż osobę z karabinem maszynowym :D

Wracając do tematu - zgadzam się z tym, że za swoje słowa trzeba odpowiadać, ale ten chłopak nie poczynił żadnych przygotowań do tego, o czym napisał. Czym innym jest dzwonienie na policję, że w 10 szpitalach ukryte są bomby, a czym innym niesmaczne żarty w prywatnej rozmowie. Może kara 15 godzin prac społecznych byłaby wychowawcza, ale oskarżenie o stosowanie terrorystycznych gróźb? :D
Dlatego między innymi nie palę się do wyjazdu do USA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to przypomniał mi się taki bardzo stary news:

"Parę dni temu w Kentucky aresztowano 18-letniego studenta, po tym jak odkryto w jego pokoju plan najechania szkoły z armią zombie."

http://gry.wp.pl/wiadomosci/z-innej-beczki-student-aresztowany-za-tworzenie-armii-zombie,18553,1.html

Myślę że w raz z bohaterem tego newsa stanowili by wspaniały dream team normalnie nowa generacja terroryzmu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 21:07, pawbuk napisał:

To ja wolę takie rozbrojone społeczeństwo :D Wieczorem na osiedlu nie czuję się w pełni
bezpiecznie, ale też mam świadomość, że na 99% żaden z osiedlowych bandytów nie będzie
miał broni palnej.
Co z tego, że i ja bym miał broń? :D Jak ktoś do mnie od tyłu strzeli, to mi ta broń
w spodniach nic nie da :D
Poza tym osoby szalone, niezrównoważone psychicznie teżą mają u nas trudniejszy dostęp
do broni palnej. Co by nie mówić, to łatwiej jednak obezwładnić osobę z nożem niż osobę
z karabinem maszynowym :D

Wracając do tematu - zgadzam się z tym, że za swoje słowa trzeba odpowiadać, ale ten
chłopak nie poczynił żadnych przygotowań do tego, o czym napisał. Czym innym jest dzwonienie
na policję, że w 10 szpitalach ukryte są bomby, a czym innym niesmaczne żarty w prywatnej
rozmowie. Może kara 15 godzin prac społecznych byłaby wychowawcza, ale oskarżenie o stosowanie
terrorystycznych gróźb? :D
Dlatego między innymi nie palę się do wyjazdu do USA :D

No i przed kimś z nożem można uciec a z pistoletem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > ma za swoje. nie umie okazać szacunku - płaci. takie żarty są nie na miejscu. niech
> siedzi.
>
> Tak jest z pewnych rzeczy się nie żartuje.
> 11/9 nevar forget!1111 masakry w szkołach [*][*][*] R.I.P
>
> Jedyną sensowną odpowiedzią na dowcip jest WIĘZIENIE!

Wow bez kitu, "zabije twoja matke i wypruje jej flaki", ale dowcip zapodalem, ho-ho-ho. Pojmijcie ze to inna kultura i inny swiat, swiat gdzie glupie kawaly nie koncza sie mrugnieciem okiem. Nie zebym to bronil, ale to inne realia wiec nie wiem po co te pretensje, ktore w ogole was wojownicy nie dotycza. Zacznijcie lepiej wojowac zeby arabusy nie wydawali 14 latek za maz, jak macie za duzo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 22:57, Harunia napisał:

zabije twoja matke i wypruje jej flaki


Policja już po ciebie jedzie.
Mam nadzieję, że nacieszyłeś się wolnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 23:22, Zajanski napisał:

Policja już po ciebie jedzie.
Mam nadzieję, że nacieszyłeś się wolnością.


Świetnie pokazałeś jak to działa :D Ktoś coś pisze calkowicie niepoważnie, nawet jako ironię, a inny bierze to na poważnie i zawiadamia policję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cała ta sprawa jest tak absurdalna że szkoda gadać. Powiedział co wiedział a skończył gorzej jak Breivik. Ta akcja jest czysto propagandowa bo rząd i władze są tak bezużyteczne i nieskuteczne. Złapali zwykłego trolla internetowego - płotkę a robią z tego taką aferę jakby złapali nie wiadomo kogo. Rzygać się chce na takie porządki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 01:27, Pufson napisał:

Złapali zwykłego trolla internetowego - płotkę a robią z
tego taką aferę jakby złapali nie wiadomo kogo.

To nie władze robią aferę, tylko media. Słusznie zresztą, moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ekonochrist pamietaj ze wyzywanie kogos tez jest karane i to u nas w Polsce ;) za "debil"
> z roczek bys dostal ;))
debilizm jest akurat przypadkiem medycznym a nie wyzwyskiem, wiec bys sie wybronil;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to akurat racja, wyszyscy psychologowie i zycioznawcy wypowiadający sie w mediach mają wieksze problemy psychiczne od nas i zerowe pojecie o zyciu na innych poziomach niz oni sami, najlepsze ze nikt po za nimi nie moze miec racji bo przeciez to ich specjalnosc...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli "to jest daleko od nas, to mnie to nie dotyczy"?

Ludzie to olewają, takich sytuacji będzie co raz więcej, aż nagle takie coś przyjdzie do Polski.
Bo przecież nikt nie krytykował tego w innych krajach, więc to też tu wprowadzimy.

Wtedy sam będziesz płakał, standardowo za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale nie podpiszę. Szczeniak dostał to na co zasłużył, myślał że mu wszystko wolno a skoro ma 19 lat to jest już dorosły i jako taki powinien być sądzony, nawet 10 lat to dla niego za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 lat pozbawienia wolności za żart w prywatnej rozmowie? ;D Ciekawe co byś mówił, gdybyś to Ty zażartował sobie, ktoś by się nie poznał na Twoim poczuciu humoru i by Cię wsadzili do aresztu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 18:46, pawbuk napisał:

10 lat pozbawienia wolności za żart w prywatnej rozmowie? ;D Ciekawe co byś mówił, gdybyś
to Ty zażartował sobie, ktoś by się nie poznał na Twoim poczuciu humoru i by Cię wsadzili
do aresztu...

Wiesz on jest takim typowym przypadkiem kogoś kto może się popisać bo w internecie jest anonimowy(a przynajmniej tak myśli). Jednak większość trzeźwo myślących osób twierdzi że ten przypadek dość mocne karanie głupotą rządu za głupotę"dzieciaka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie podają jak ta pani zdobyła tą informację. Z tego co korzystałem z FB aby coś widzieć na wallu trzeba znać imię tej osoby albo mieć ją w znajomych. Czyli szpiegująca młodych mężczyzn kanadyjka jest ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 18:46, pawbuk napisał:

10 lat pozbawienia wolności za żart w prywatnej rozmowie? ;D Ciekawe co byś mówił, gdybyś
to Ty zażartował sobie, ktoś by się nie poznał na Twoim poczuciu humoru i by Cię wsadzili
do aresztu...


Raz - wątpię by to była prywatna rozmowa. Dwa - anonimowość w sieci nie zwalnia z używania mózgu. Trzy - on groził masakrą, naśmiewał się z śmierci dziesiątek dzieci (takie żartowanie to nic innego jak naśmiewanie się) tego nie należy wybaczać i puszczać mimowolnie, patologie należy zwalczać od korzeni. Cztery - ja nie piszę w internecie co mi ślina na język przyniesie, tylko się zastanawiam i nie żartuje z takich spraw bo to zwykły idotyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - groził jedynie w żartach. Nie przygotowywał się w żaden sposób do takiego zamachu. Po drugie, nie zadzwonił ani nie napisał listu do żadnej ze służb z groźbą takiego ataku. Po trzecie, w USA istnieje chyba wolność słowa - nikogo nie obrażał, a tylko bardzo niesmacznie zażartował. Po czwarte, kara musi być adekwatna do czynu. 10 lat więzienia to dla Ciebie odpowiednia kara za głupie żarty w prywatnej rozmowie?
Tutaj w zupełności wystarczy 15 godzin prac społecznych, a na miejscu sądy uznałbym, że taki areszt był już wystarczającą nauczką.
Pomyśl co by było, gdybyś Ty był na jego miejscu - siedział w areszcie za głupi żart wysłany do kolegi w internecie typu:

Spoiler

"Ale będzie zabawa, roz**** (tutaj wstaw niecenzuralne słowo) dzisiaj tą imprezę jak talibowie WTC, lol"

. Ktoś by uznał, że przygotowujesz zamach i byś wylądował w areszcie, a Tobie by chodziło jedynie o poderwanie kilku dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 22:22, Serafin26061989 napisał:

Cztery - ja nie piszę w internecie co mi ślina na język przyniesie


Właśnie to robisz - wcześniej nazwałeś człowieka ''szczeniakiem''.

To co, zgłaszamy cię na policję za obrażanie i szydzenie z drugiej osoby porównując ją do zwierzęcia?

Aha, mówisz, że absurd?

Taki sam absurd, jak nieadekwatne przetrzymywanie tego kolesia do jego czynów.

===

Przy okazji - dopiero teraz zauważyłem, że zdegradowano mnie o jeden stopień.
Zakładam, że 'za przekręcanie nazw' Stanów Zjednoczonych.
No cóż, widocznie modkom nie podoba się, jak ktoś pokazuje opinię, kto tak naprawdę kieruje USA.

Swoją drogą w tym samym temacie też padła przekręcona nazwa Facebooka przez innego użytkownika, ale patrząc na gramstaty - nie został nagrodzony.

Wybiórcza karalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować