Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zagrożony długą odsiadką za terroryzm gracz przechodzi piekło w areszcie

107 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2013 o 11:29, Hubi_Koshi napisał:

Przestrzeń prywatną na Facebooku są wiadomości wewnętrzne które użytkownicy przesyłają
miedzy sobą, jak emaile. Wszelkie profile, grupy dyskusje etc. to przestrzeń publiczna
bo pójść tam i to zobaczyć może każdy i zawsze. To trochę tak jakbyś na ulicy z kumplem
coś wywrzaskiwał tak głośno że każdy w promieniu stu metrów mógłby to usłyszeć.


Zastanawia mnie tylko, czy gdybym wykrzyczał na ulicy "zaraz podpalę tę szkołę" a potem dodał "e, tylko jaja sobie robiłem" to też by mnie zamknęli w więzieniu? Bo wydaje mi się, że jednak nie.

Tak czy inaczej - morał z historii prosty - nie używać Facebooka.

Dnia 04.07.2013 o 11:29, Hubi_Koshi napisał:

Nie raz różnego rodzaju popaprańcy wrzucali takie info na stronki
społecznościowe.


Ale to nie znaczy, że mamy prawo ograniczać wolność wszystkich ludzi tylko dlatego, że istnieje garstka popaprańców.

@Wojman,

Dnia 04.07.2013 o 11:29, Hubi_Koshi napisał:

W tekście autor przemilczał, że "poszkodowany" mieszkał tuż obok szkoły podstawowej, atakże o tym, że w
USA była seria strzelanin w szkołach.


Co to ma do rzeczy?
Może tylko tyle, że w USA strzelaniny zdarzają się tak często właśnie dlatego, że to tak idiotyczny kraj.

Dnia 04.07.2013 o 11:29, Hubi_Koshi napisał:

To, że dodał znaczki typu LOL czy jk wcale z odpowiedzialności go nie zwalnia.


Z odpowiedzialności za co?
Skrzywdził kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wszyscy psioczą na Stany, a nikt nie weźmie pod uwagę, że to wszystko może być nieprawda.

Nagi w zimnej celi? Dotkliwie pobity? No proszę, chyba ktoś naprawdę wkleił przez przypadek opis scen z Guantanamo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 11:34, Zajanski napisał:

Zastanawia mnie tylko, czy gdybym wykrzyczał na ulicy "zaraz podpalę tę szkołę" a potem
dodał "e, tylko jaja sobie robiłem" to też by mnie zamknęli w więzieniu? Bo wydaje mi
się, że jednak nie.

Tylko zauważ że ja wcale nie mówię "Dobrze mu tak, niech idzie siedzieć". Ja jedynie stwierdzam że Dobrze że sprawdzili to doniesienie bo a nóż widelec byłby to ktoś kto naprawdę chciał dokonać masakry. Jestem jednak przeciwko przetrymywaniu chłopaka tak długo bez żadnych dowodów.

Dnia 04.07.2013 o 11:34, Zajanski napisał:

Tak czy inaczej - morał z historii prosty - nie używać Facebooka.

Nie używam i dobrze mi z tym :-3

Dnia 04.07.2013 o 11:34, Zajanski napisał:

Ale to nie znaczy, że mamy prawo ograniczać wolność wszystkich ludzi tylko dlatego, że
istnieje garstka popaprańców.

A czy ja gdzieś powiedziałem że wolno?

@Zdenio

Jeśli o nagość chodzi to podobna sytuacja była z tym gościem który dał te wszystkie dokumenty dyplomatyczne Wikileaks. Trzymali go nagiego bo podobno bali się że zrobi sobie z gumki od spodni czy koszulki sznur na którym się powiesi. A jeśli o pobicia chodzi to pewnie działanie współwięźniów, ktoś puścił plotę że dzieciak chciał urządzić masakrę, a żaden porządny przestępca nie będzie tolerował tych którzy krzywdzą dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19-letni Amerykanin... Mam nadzieję, że nie podążał za dzisiejszą modą, bo buźka Justina Biebera może być warta sporo fajek w zdegradowanych amerykańskich więzieniach.

Podobno wystarczy samo podejrzenie o terroryzm aby trafić do Guantanamo więc nasz bohater wcale nie musi być tak daleko od tej wizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 11:38, Hubi_Koshi napisał:

Tylko zauważ że ja wcale nie mówię "Dobrze mu tak, niech idzie siedzieć".
A czy ja gdzieś powiedziałem że wolno?


Nie. Moje uwagi są natury ogólnej.
Aczkolwiek jestem w tej kwestii bardziej liberalny od ciebie, bo uważam, że nie tylko nie powinien być skazany, ale też sam areszt i przesłuchanie są bezprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 11:39, Zajanski napisał:

Nie. Moje uwagi są natury ogólnej.
Aczkolwiek jestem w tej kwestii bardziej liberalny od ciebie, bo uważam, że nie tylko
nie powinien być skazany, ale też sam areszt jest bezprawny.

I ja się z tobą jak najbardziej zgadzam, powinni go dawno wypuścić bo nie było żadnych dowodów. Ja się jedynie odnoszę do samego sprawdzenia tego doniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz każdy kto podpisał petycje pójdzie do wiezienia za wspieranie terroryzmu ;D...Nie no chora sytuacja szkoda chłopaka . Jakas gruba locha go sprzedała z jakimś tekstem życzę tej kanadyjce wszystkiego najgorszego... W Hameryce prawie każdy ma bron i to jest chore.

Ekonochrist pamietaj ze wyzywanie kogos tez jest karane i to u nas w Polsce ;) za "debil" z roczek bys dostal ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ech, poza władzami najgorszą osobą jest tu donosicielka i obrzydza mnie to, że istnieją

Dnia 04.07.2013 o 11:24, Zajanski napisał:

tacy ludzie.


^^ Kompletnie nie masz racji. Lepsza nadwrażliwość niż znieczulica społeczna. Nie bierzesz też pod uwagę kontekstu (USA to kraj w którym masakry się zdarzają) a także tego co Bajda w newsie pominął - ten "młody Werter" mieszkał blisko szkoły, cała sytuacja miała miejsce krótko po masakrze dzieci w innej szkole.

Jeśli kogoś winić (i tu się zgadzam) - to tylko władze. Gość nie powinien siedzieć za marny/kiepski/czarny/nieśmieszny żart. Tym bardziej za to, że jest idiotą (a jest co przyznał jego ojciec - zero zainteresowania co się wokół niego na świecie dzieje). Opowieść o "trudach i znojach" aresztu ewidentnie podkolorowana, ale to już tak na marginesie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 11:39, Ekonochrist napisał:

I bardzo dobrze, niech się debil nauczy, że nie rzuca się słów na wiatr. Brawa dla amerykańskiego
systemu sprawiedliwości.


Najlepiej niech mu zasądzą karę śmierci. Może sam debil się przez to niczego nie nauczy, ale inni już tak, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 11:41, Hubi_Koshi napisał:

Ja się jedynie odnoszę do samego sprawdzenia tego doniesienia.


No zależy jak rozumiemy sprawdzenie doniesienia - jeśli chodzi o sprawdzenie i zrozumienie wypowiedzi, to się zgadzam - nawet ktoś niedorozwinięty po przeczytaniu tej wypowiedzi zrozumie, że to tylko głupi żart i dalej już nic nie trzeba robić. Ale jeżeli chodzi o ściąganie "podejrzanego" na jakieś długotrwałe przesłuchania, to już się nie zgadzam - w tym przypadku to jest jak armata na muchę. Nie tylko nerwicuje niepotrzebnie "oskarżonego", ale też ośmiesza amerykańskie prawo - o ile w ogóle jeszcze można o czymś takim mówić.

@Lordpilot,

Dnia 04.07.2013 o 11:41, Hubi_Koshi napisał:

Kompletnie nie masz racji. Lepsza nadwrażliwość niż znieczulica społeczna.


W tym przypadku brak doniesienia nie byłby znieczulicą, tylko zwyczajnym zdrowym rozsądkiem. A tu mamy histerię.

Dnia 04.07.2013 o 11:41, Hubi_Koshi napisał:

Nie bierzesz też pod uwagę kontekstu (USA to kraj w którym masakry się zdarzają) a także tego co Bajda
w newsie pominął - ten "młody Werter" mieszkał blisko szkoły, cała sytuacja miała miejsce krótko po
masakrze dzieci w innej szkole.


I USA to także kraj, w którym najczęściej żartuje się z takich rzeczy.
A sama odległość do szkoły nie wydaje się być istotnym czynnikiem. Jeżeli ktoś sobie chce postrzelać w szkole, to pokona tak samo 200m, jak i 5 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jesteście w stanie wyobrazić sobie okoliczności, w których 19-latek rozważa odebranie sobie życia?" - Jako psycholog - tak. Jako uczeń liceum, w którym popełniono 3 samobójstwa - również.

Gruba przesada, zdecydowanie. Z drugiej strony jak przypominam sobie "rozmowy" graczy w lolu to sam doprowadziłbym ich do gorszego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 11:44, Zajanski napisał:

No zależy jak rozumiemy sprawdzenie doniesienia - jeśli chodzi o sprawdzenie i zrozumienie
wypowiedzi, to się zgadzam - nawet ktoś niedorozwinięty po przeczytaniu tej wypowiedzi
zrozumie, że to tylko głupi żart i dalej już nic nie trzeba robić. Ale jeżeli chodzi
o ściąganie "podejrzanego" na jakieś długotrwałe przesłuchania, to już się nie zgadzam
- w tym przypadku to jest jak armata na muchę. Nie tylko nerwicuje niepotrzebnie "oskarżonego",
ale też ośmiesza amerykańskie prawo - o ile w ogóle jeszcze można o czymś takim mówić.

Ja osobiście jestem zdania że mieli prawo go zatrzymać, ale tylko na krótki okres. Parę dni góra żeby dokładnie wszystko sprawdzić. Cała sprawa rozbija się o to CZYM on groził, masakrą w szkole. Owszem bardzo łatwo takie rzeczy zbyć jako dowcip, ale co jeśli to NIE BYŁ dowcip? Jak już mówiłem nie raz takie informacje się pojawiały i jeśli zostały olane to potem się ludzie pytali Czemu nic nie zrobiono. Ja jestem zdania że lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 11:48, Hubi_Koshi napisał:

Cała sprawa rozbija się o to CZYM on groził,
masakrą w szkole.


Cała sprawa rozbija się o to, czy to była groźba. Najpierw należy rozstrzygnąć, czy to była groźba. Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna - wówczas dopiero warto się zacząć zastanawiać, jakiego rodzaju groźba to była.

Dnia 04.07.2013 o 11:48, Hubi_Koshi napisał:

Ja jestem zdania że lepiej dmuchać
na zimne.


Tylko skąd przekonanie, że dmuchanie na zimne jest rzeczywiście skuteczną metodą prewencji?
Może to właśnie takie dmuchanie na zimne powoduje, że ludzie chętniej sięgają po broń i kończą z tym wszystkim, bo czują że są pod ciągłym naciskiem?
Jak to jest, że to właśnie w USA - najbardziej chyba paranoicznym kraju "pierwszego świata", który najwięcej dmucha na zimne dochodzi do największej ilości takich masakr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć USA to kraj i oaza wolności. Skoro tak, powinna też tam istnieć wolność do bycia głupim. I tyle w tym temacie. :)

A tak w ogóle, to Pietro87 ma bardzo dużo racji. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 11:51, Zajanski napisał:

Tylko skąd przekonanie, że dmuchanie na zimne jest rzeczywiście skuteczną metodą prewencji?
Może to właśnie takie dmuchanie na zimne powoduje, że ludzie chętniej sięgają po broń
i kończą z tym wszystkim, bo czują że są pod ciągłym naciskiem?
Jak to jest, że to właśnie w USA - najbardziej chyba paranoicznym kraju "pierwszego świata",
który najwięcej dmucha na zimne dochodzi do największej ilości takich masakr?

Pytanie brzmi czy dochodzi do największej liczby masakr czy raczej do najbardziej tragicznych? Cały myk polega na tym że w Stanach jest najbardziej liberalne prawo jeśli chodzi o broń palną. W innych krajach o nią dużo ciężej więc potencjalny sprawca musi się ograniczyć albo do noży, młotków czy innego sprzętu, albo będzie miał tylko jakąś kiepską spluwę. W Stanach z kolei człowiek może sobie spokojnie kupić pistolety, karabinki, broń automatyczną etc. Dlatego właśnie masakry w Stanach są najtragiczniejsze, bo tam ludzie są najlepiej uzbrojeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 11:30, Wojman napisał:

W tekście autor przemilczał, że "poszkodowany" mieszkał tuż obok szkoły podstawowej,
atakże o tym, że w USA była seria strzelanin w szkołach.

Była o tym mowa w pierwszym niusie.
Ale tak naprawdę to ma to specjalne znaczenie ? Ja też mieszkam w pobliżu szkoły, do której kiedyś chodziłem w podstawówce. Spora moich znajomych też, może dlatego że są one umieszczane w pobliżu osiedli mieszkalnych ? (Przynajmniej u mnie w mieście). I z tego co pamiętam w okresie szczenięcym też sobie żartowałem że podpalę tę budę, albo ją wysadzę. To znaczy że powinienem pójść do aresztu na 4 miesiące !?
No własnie. Facet oczywiscie jest pełnoletni, itp., ale przez taki okres powinni już ustalić czy jest winny bądź nie (chyba że sprawdzają każdy możliwy sklep z bronią na tym świecie w którym mógł zrobić zakupy). W Polsce zamiar popełnienia przestępstwa nie jest karany. Nie wiem jak w USA, ale wydaje mi się że tam również ot tak nie wsadza się za stwierdzenie na ulicy iż ma się ochote wysadzić biuro w którym się pracuje.

Uważam że dobrze zrobiono iż sprawdzono faceta, ale litości, ile ma siedzieć jeszcze w areszcie by doszli do wniosku że poza głupim żartem nic nie zrobił ?
No, chyba że to była realna groźba (boki zrywać, ale może uda im się to udowodnić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech gnije w więzieniu terrorysta jeden! Jak się wypisuje głupoty to trzeba za to zapłacić...

A tak serio, to musi tylko wytrzymać to rozprawy. Na pewno nie dostanie tych 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować