Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zagrożony długą odsiadką za terroryzm gracz przechodzi piekło w areszcie

107 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2013 o 22:50, pawbuk napisał:

Tutaj w zupełności wystarczy 15 godzin prac społecznych, a na miejscu sądy uznałbym,
że taki areszt był już wystarczającą nauczką.


Za coś, co nie jest przestępstwem nie można karać w ogóle, a nie dawać "mniejszą" karę i jeszcze twierdzić, że to sprawiedliwość.
Bo idąc tym tokiem rozumowania - to policja może ci zagrozić śmiercią za przekroczenie prędkości, a potem jednak skazać tylko na 10 lat więzienia - i co, masz się cieszyć, że okazali ci wielką łaskę?

A co do niektórych innych postów - ręce opadają, kiedy się czyta wypowiedzi o tym, że za niesmaczne żarty albo "naśmiewanie się" powinna być odpowiedzialność karna. Widać wyraźnie, że demokracja to jednak zło i ani sprawiedliwości, ani prawa nie można oddać w ręce ludu, bo następnego dnia nic już nie będzie można zrobić ani powiedzieć, gdyż ów lud zabroni wszystkiego, co w jakiś sposób obraża jego uczucia czy powoduje jego frustrację - czyli de facto wszystkiego w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 20:39, Olamagato napisał:

Może powinieneś dowiedzieć się ilu ludziom i w jaki sposób bezpodstawne więzienie złamało
życie (np. w Azji jeżeli ktoś podrzuci Ci do bagażu narkotyki). Podejrzewam, że raczej
nigdy nie znalazłeś się w takiej sytuacji, więc chyba zwyczajnie nie masz pojęcia co
piszesz.


Azja to nie USA, a więzienie to nie areszt.
Tak czy inaczej, dość wyraźnie zaznaczam, że ani areszt ani więzienie nie są w tym przypadku sprawiedliwe. Ale to nie znaczy, że kupię od razu każda miedialną historyjkę o tym, jak to bardzo dzieciak cierpi (zresztą co to ma do rzeczy - niesprawiedliwość pozostaje niesprawiedliwością niezależnie od tego, czy on cierpi czy nie - a takie gadanie o cierpieniu to tylko próba wejścia na emocje).
Nie marnuj lepiej swoich sił na mnie, tylko skup się na tych, którzy uważają, że jemu się należy dożywocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 22:50, pawbuk napisał:

Tutaj w zupełności wystarczy 15 godzin prac społecznych, a na miejscu sądy uznałbym,
że taki areszt był już wystarczającą nauczką.

Prace społeczne orzeka się jako karę, a póki co nie wiadomo czym w ogóle facet zawinił.
Areszt stanowi tutaj nie karę tylko środek zapobiegawczy żeby facet nie [uciekł] za granicę albo nie dokonał możliwego przestępstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 12:10, Darkstar181 napisał:

Prace społeczne orzeka się jako karę, a póki co nie wiadomo czym w ogóle facet zawinił.
Areszt stanowi tutaj nie karę tylko środek zapobiegawczy żeby facet nie [uciekł] za
granicę albo nie dokonał możliwego przestępstwa.


Nie znam na tyle prawa amerykańskiego, żeby uznać, że na 100% to nie było jakieś przestępstwo :D Po prostu uważam, że kara musi być adekwatna do czynu, a tutaj już sam areszt jest znaczną przesadą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już ktoś z modków się odezwał, to niech mi może odpowie, dlaczego mój degrad został zrobiony bez stosownego komunikatu tylko cichaczem?

Jakaś nowa moda?

Prosiłbym również o odpowiedź do poprzedniego postu o wybiórczej karalności, innymi słowy - dlaczego tu są równi i równiejsi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2013 o 15:11, Cygi napisał:

Skoro już ktoś z modków się odezwał, to niech mi może odpowie, dlaczego mój degrad został zrobiony bez stosownego komunikatu tylko cichaczem?

Komunikat był dany w takiej samej formie co zawsze ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=85524&pid=30

Dnia 06.07.2013 o 15:11, Cygi napisał:

Prosiłbym również o odpowiedź do poprzedniego postu o wybiórczej karalności, innymi słowy - dlaczego tu są równi i równiejsi?

Jeśli przewinienie było małe i nie przyłapałem na nim wcześniej danej osoby to często daję jedynie upomnienie, za recydywę i ignorowanie tych upomnień lecą już jednak bonusy.
Jeśli masz jakieś pytania do moderatorów kieruj je proszę na skrzynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować