Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt otworzy studio w Krakowie

9 postów w tym temacie

Z tą stolicą polskich gier to bym się nie zapędzał, niezależnie od tego jak bardzo lubi się Kraków to Wrocław jest długość przed nim, że o Warszawie, która odjechała już za horyzont nie wspomnę. Jedno Digital Dragons i Reality Pump to chyba trochę za mało... A pomijając już wypowiedz "specjalistki" z SSE to cieszy mnie, że polska branża się cały czas rozwija, CDP poszło drogą Techalndu i CI Games i rozszerza działalność na inne miasta, zobaczymy co z tego wyjdzie. Trzymam kciuki za krakusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego ten budynek z zewnątrz jest taki obskórny?! Niby ciekawy design, ale na zdjęciach wygląda to paskudnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jedno Digital Dragons i Reality Pump to chyba trochę za mało...

bloober team, sodigital, frozen chili studio, teyon, artifex mundi, playjam, baltoro games, solpeo, everydayiplay, ifun4all, nitro, nimbi studios, drago entertainment....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 12:40, czopor napisał:

> Jedno Digital Dragons i Reality Pump to chyba trochę za mało...

bloober team, sodigital, frozen chili studio, teyon, artifex mundi, playjam, baltoro
games, solpeo, everydayiplay, ifun4all, nitro, nimbi studios, drago entertainment....


No to teraz zestaw sobie A- mena z GoW Judgment czy Enigmatis z Wiedźminem 2. Zdecydownie doceniam to co robią te firmy, znajdują swoją niszę czy robią fajne małe gierki dla wielkich growego świata no ale mimo wszystko to chyba troche nie ta liga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na co mi takie bzdurne zestawienie? Rozmawiamy tu o studiach, a nie o grach. Zestawianie studia ukierunkowanego na gry mobilne i jego gier ze studiem za którym stoi kasa światowego giganta....

Skoro jest tyle firm w Krakowie, to nie można wymienić dwóch i powiedzieć "meh, tam branża nie istnieje właściwie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 14:14, czopor napisał:

A na co mi takie bzdurne zestawienie? Rozmawiamy tu o studiach, a nie o grach. Zestawianie
studia ukierunkowanego na gry mobilne i jego gier ze studiem za którym stoi kasa światowego
giganta....

Skoro jest tyle firm w Krakowie, to nie można wymienić dwóch i powiedzieć "meh, tam branża
nie istnieje właściwie".


Po to aby pokazać Ci skalę. Nie ma co obwoływać Krakowa stolicą polskiego "gejmdewu" skoro brak w nim studiów większego kalibru. Jak sam napisałeś w Krakowie jest sporo małych studiów (swoją drogą nie tylko w Krakowie, obecnie w każdym większym mieście w Polsce ktoś dłubie przy jakimś mniejszym projekcie), no ale bądźmy szczerzy 95% to są płoteczki których na świecie mamy tysiące (zwłaszcza teraz, w okresie smartfonowo-frituplejowego szału) i które w świadomości przeciętnego gracza praktycznie nie istnieją. Prawie wszystkie bardziej rozpoznawalne na świecie polskie marki to dzieła ludzi z Wrocławia i Warszawy. Anomaly, Dead Island, Wiedżmin, Bulletstorm, Call of Juarez, Painkiller... Nie mówię, że gry mobline nie istnieją, wręcz przeciwnie napisałem już przecież, że przeżywają one swój rozkwit, że zajmują się nimi tysiące, pozwalają wybranym zarobić kokosy. No ale czy kilkanaście krakowskich studiów spośród tych tysięcy wystarczy aby uważać Kraków za "stolicę"? W mojej ocenie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składałem swego czasu podanie na tłumacza do CDP do Warszawy, ale zdaję się że moje biedne doświadczenie na papierze (jak z każdą robotą) nie wystarczało :) Ciekawe, może w przyszłości w Kraku też będą takie oferty, to spróbuję jeszcze raz bo mam nieporównywalnie bliżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 15:03, Artmaster88 napisał:

Ciekawe, może w przyszłości w Kraku też będą takie oferty, to spróbuję
jeszcze raz bo mam nieporównywalnie bliżej :D


Na pewno warto spróbować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować