Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars 2 być może nigdy nie doczeka się płatnych dodatków

43 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2013 o 15:18, DeithWX napisał:

WoW nie jest tego samego kalibru co GW2, WoW ma bogatszy kontent PvE, który bardzo kuleje
w GW2.


A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile GW2. Tempo aktualizacji w GW2 to cos, czego absolutnie zadne mmo dotad nie widzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > WoW nie jest tego samego kalibru co GW2, WoW ma bogatszy kontent PvE, który bardzo
> kuleje
> > w GW2.
>
> A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile GW2.
> Tempo aktualizacji w GW2 to cos, czego absolutnie zadne mmo dotad nie widzialo.
A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile powstawalo GW2 i dlaczego na starcie nie miało chociaż połowy tych funkcjonalności? Premiera gry - broken sPvP i WvW. No po prostu chylę czoła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 14:40, ZubenPL napisał:

> No i widzicie a kazdy broni blizarda bo placi sie za serwery gowno prawda gw2 jakos
niema
> abonamentu i w dodatku dodatki sa darmowe ale w sumie mogli dac platne jesli nie
placi
> sie abonamentu zawsze mowilem ze blizzard zdziera z graczy jak najwiecej kasy placi
sie
> abonament wiec dodatki powinny byc darmowe a nie co rok dodatek za 200 zl kupuj

Żaden dodatek do wowa ani innej gry blizzarda nigdy nie kosztował 200zł i wychodzą one
co dwa lata a nie rok, po za tym każdy z osobna dodał do gry znacznie więcej niż wszystkie
dotychczasowe aktualizacje do GW2 razem wzięte. Nawet zwykłe aktualizacje WoWa dodają
znacznie więcej niż aktualizacje GW2.
Afro69
Nikt nie płaci 200zł za dodatek bo żaden nigdy tyle nie kosztował.


No tylko dodatki wychodzą co 2 lata a GW2 nie ma nawet roku więc porównywanie dodanego kontentu jest jak najbardziej nieadekwatne. Poczekamy do 2 urodzin GW2 i wtedy się zobaczy kto dodaje więcej kontentu do gry. Poza tym sami wiemy ile juz WoW istniej i ile razy był patchowany. Teraz odnośnie dodatku wychodzącego co dwa lata za 100 zł conajmniej + abonament 40 zł miesięcznie przez ponad 8 lat to juz daje sume paru tysięcy zł za 1 gre. W przypadku GW2 jest to cena 200 zł. Wiec wydac kilkaset zł a kilka tysiecy na 1 gre to jest juz różnica, niewiadomo jakby na to nie patrzec. Tylko prosze nie mówić mi tu o mikrotransakcjach w GW2 bo nie trzeba wydac złamanego grosza by mozna było kupic wszystko co oferuje sklep i nie trzeba być do tego jakimś zatwardziałym farmerem co 24/7 morduje hordy mobkow dla surowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 17:44, DeithWX napisał:

> > WoW nie jest tego samego kalibru co GW2, WoW ma bogatszy kontent PvE, który
bardzo
> kuleje
> > w GW2.
>
> A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile
GW2.
> Tempo aktualizacji w GW2 to cos, czego absolutnie zadne mmo dotad nie widzialo.

A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile powstawalo
GW2 i dlaczego na starcie nie miało chociaż połowy tych funkcjonalności? Premiera gry
- broken sPvP i WvW. No po prostu chylę czoła ;)


Lol, ty chyba naprawde nie rozumiesz jak powstaja gry. Wow tez byl 5 lat w produkcji zanim wyszedl. To, ze inne gry maja 892734 funkcji to nie znaczy, ze kazda gra od razu wyjdzie z nimi wszystkimi. Jesli wierzysz, ze tak da rade to jestes naiwny. Juz nie zglebiajac sie w to ile GW2 ma rzeczy, ktorych wow nie ma nawet po 9 latach od release, albo ile rzeczy wow skopiowal od GW2 :)

A co w pvp bylo broken ? Nie bylo spectactor i troche problemow z turniejami, ale samo pvp funkcjonowalo. Bugi byly i sa i beda jak wszedzie indziej. Spectactor mode juz jest, custom areny sa, balance patche wychodza, GW2 zagosci w ESL na stale, w lipcu/sierpniu ma byc solo queue.

WvW jest lepsze niz wintergrasp wowa itd. I cala masa ludzi w to gra i ciagle rozbudowywane jest.

Cos kiepsko z zoerientowaniem w temacie.

Moze wymienie co zostalo skopiowane z GW2 do wowa? Jest tego duzo. Jak chociazby mozliwosc grania ludzi z roznych serwerow razem, albo zmiana wygladu itemkow itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > No i widzicie a kazdy broni blizarda bo placi sie za serwery gowno prawda gw2 jakos
> niema
> > abonamentu i w dodatku dodatki sa darmowe ale w sumie mogli dac platne jesli nie
> placi
> > sie abonamentu zawsze mowilem ze blizzard zdziera z graczy jak najwiecej kasy placi
> sie
> > abonament wiec dodatki powinny byc darmowe a nie co rok dodatek za 200 zl kupuj
>
> Żaden dodatek do wowa ani innej gry blizzarda nigdy nie kosztował 200zł i wychodzą one
> co dwa lata a nie rok, po za tym każdy z osobna dodał do gry znacznie więcej niż wszystkie
> dotychczasowe aktualizacje do GW2 razem wzięte. Nawet zwykłe aktualizacje WoWa dodają
> znacznie więcej niż aktualizacje GW2.
> Afro69
> Nikt nie płaci 200zł za dodatek bo żaden nigdy tyle nie kosztował.

Omg. Co wyście się uwzięli na to 200 i 60 zł?... Podałem 200, bo tyle napisał użytkownik nade mną(a wiem, że gry Blizzarda kosztują właśnie w tej granicy), a 60 bo jestem niemal pewny, że kiedyś w takiej cenie był(ale poprawcie mnie, jeżeli się mylę)

Lecz nie o to chodzi. Pytaniem było jak można płacić ten abonament i dodatkowo za "większe updaty". Przecież rocznie wychodzi jakieś 500zł, a kto wydaje tyle na jedną grę? Bardziej opłacalny jest zakup jednego porządnego single-RPG. Ale jak widać, można też w tej samej cenie bawić się w MMO, czyt. GW2. 500 zł od 10milionów graczy to jest w ch** kasy i Blizzard ma z tego niesamowity zysk(w dodatku ze starusienkiej, prostej mechaniki)
Już pominę to, że nie potrafię zrozumieć jak ktoś może uważać levelowanie w WoW-ie za przyjemniejsze...(to był jedyny powód przez który WoWa sobie odpuściłem na jakimś 40lvl, było ciężko i nieciekawie, acz świat wykreowany naprawdę świetnie i klimatycznie).
I nie wierzę, że WoW przez pierwszy rok od wydania miał lepsze updaty od Guild Warsa 2. Owszem Anet ma swoje niewypały, ale powoli wychodzi na prostą i mało brakuje, by GW2 dorównało poziomem GW1. Po prostu muszą się w tym odnaleźć, bo początki są zawsze ciężkie. I to wszystko za darmo(no plus jakieś duperele w Gemstore...).
Pozdro&Bless

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2013 o 18:36, Afro69 napisał:

Omg. Co wyście się uwzięli na to 200 i 60 zł?... Podałem 200, bo tyle napisał użytkownik
nade mną


No to na drugi raz zamiast bezmyslnie kopiowac sprawdz czy to prawda.
A co do reszty moze to po prostu kwestia gustu? Probowalem grac w GW2 i za cholere mi to nie przypadlo do gustu. I wole placic abonament i za "updaty" (updaty :) darmowe updaty do WoW-a so o niebo wieksze niz te do GW, z kolei dodatki za ktore sie placi sa .... no coz w GW nawet nie ma do czego ich porownac), niz za GW ktory wg mnie jest po prostu gra kiepska. Ale ze sa rozne gusta, dopuszczam mozliwosc ze ktos ma na odwrot, tyle ze ja nie mam zamiaru go przekonywac czemu do mojej racji. Za to tutaj jest sporo ludzi ktorzy zagladaja do portfela innym, na sile probujac ich przekonac o wyzszosci GW nad WoW-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 17:44, DeithWX napisał:

A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile powstawalo
GW2 i dlaczego na starcie nie miało chociaż połowy tych funkcjonalności? Premiera gry
- broken sPvP i WvW. No po prostu chylę czoła ;)


World of Warcraft powstawał od 1999 a został wydany w 2004 czyli 6 lat.
Guild Wars 2 powstawał od 2007 wyszedł w 2012 czyli też 6 lat.

Nienawidzę tej walki WoW vs GW bo uważam że obie gry są bardzo dobre ale mówiąc uczciwie w dniu premiery Guild Wars 2 oferowało dużo więcej niż World of Warcraft i jest rozwiane szybciej. PvP w WoW-je doszło dopiero w patchu 1.5 czyli pół roku po premierze a działało dopiero po 3-4 miesiącach od wydania. Widać że w WoW-a nie grałeś od premiery bo byś się przeraził jak uboga (oczywiście w stosunku do tego co oferuje teraz) była ta gra łącznie z tym że rasy w ogóle nie różniły się między sobą niczym prócz teksturką dopiero patch 1.1 dodał rasowe skille czy zbalansował statsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 17:35, Killyox napisał:

> WoW nie jest tego samego kalibru co GW2, WoW ma bogatszy kontent PvE, który bardzo
kuleje
> w GW2.

A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile GW2.
Tempo aktualizacji w GW2 to cos, czego absolutnie zadne mmo dotad nie widzialo.


Nie robi... i tak jest przeciętne.

---
@up
Przy premierce Wow''a nie było jeszcze żadnego TAK popularnego MMO, w sumie... to było mało popularnych mmo, więc i "oferowane rzeczy" w grze też były ubogie mimo, ze podbralii pare rozwiązań z mmo A,B,C i D itd. Dopiero z czasem wsio się powoli rozwijajło i obrało stosowny kierunek, który jest podtrzymywany aż do dzisiaj, również w innych morpegach. Więc nie ma co porównywać jednego mmo z 2004 do mmo z 2012, gdzie te drugie widziało premiery "wowkillerów" i zerkało na ich rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > WoW nie jest tego samego kalibru co GW2, WoW ma bogatszy kontent PvE, który
> bardzo
> > kuleje
> > > w GW2.
> >
> > A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile
> GW2.
> > Tempo aktualizacji w GW2 to cos, czego absolutnie zadne mmo dotad nie widzialo.
>
>
> Nie robi... i tak jest przeciętne.
>
> ---
> @up
> Przy premierce Wow''a nie było jeszcze żadnego TAK popularnego MMO, w sumie... to było
> mało popularnych mmo, więc i "oferowane rzeczy" w grze też były ubogie mimo, ze podbralii
> pare rozwiązań z mmo A,B,C i D itd. Dopiero z czasem wsio się powoli rozwijajło i obrało
> stosowny kierunek, który jest podtrzymywany aż do dzisiaj, również w innych morpegach.
> Więc nie ma co porównywać jednego mmo z 2004 do mmo z 2012, gdzie te drugie widziało
> premiery "wowkillerów" i zerkało na ich rozwiązania.
>

Lineage nie był popularny? Pół miliona Everquesta jak na początek mmo to była mała popularność?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GW2 to najlepszy mmo jaki powstal, kto tego nie czai ten albo nie gra w mmo, albo jest fanbojem blizza i jemu nie da sie przegadac do ruzmu, albo ma kiepski gust (jak 90% tych wszystkich casuali).
Innej mozliwosci nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 22:34, Harunia napisał:

albo ma kiepski gust (jak 90% tych
wszystkich casuali).

Bo tylko jaśnie oświecony hardkor ma wyłączność na gusta i jego opinia jest jedyną słuszną. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2013 o 22:34, Harunia napisał:

Innej mozliwosci nie ma.


Oczywiscie ze jest inna mozliwosc.
Jak zawsze gadasz glupoty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając cześć komentarzy ktoś chce na siłę nam wmówić że jego gra jest lepsza, ale te spojrzenie obiektywne nie jest ponieważ jedna i druga gra może być dla nas tym czego szukamy. Zależy to od gustu, z kim gramy od naszych przyzwyczajeń. Ja np grałem trochę GW2 choć wowa znajomi grali awiec mniej więcej orientuje się co i jak, to jedna i druga gra mnie nie przyciągały tak bardzo choć mimo to są to bardzo dobre gry choć mnie osobiście postacie odpychają ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 22:34, Harunia napisał:

GW2 to najlepszy mmo jaki powstal, kto tego nie czai ten albo nie gra w mmo, albo jest
fanbojem blizza i jemu nie da sie przegadac do ruzmu, albo ma kiepski gust (jak 90% tych
wszystkich casuali).
Innej mozliwosci nie ma.


Obiektywny ranking MMO

1. Eve Online
2. Guild Wars
3. World of Warcraft (Pandaria)
4. Warhammer Online
5. Age of Conan
...
9001. Farmville
...
900001. Neverwinter
...
9000001. Guild Wars 2

Kto się nie zgadza, ten nic nie wie o życiu. GW2 zawiodło na całej linii - przyzna to każdy, kto grał w Guild Wars. Takie są fakty, tutaj nad Wisłą.
BTW zabawne, że zarzucasz ludziom, którym nie spodobało się GW2 casualowość, bo GW2 to właśnie gra dla casuali.

@Down,

To jest ranking na podstawie badań amerykańskich naukowców i jest obiektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne było to, jak kiedyś jadąc autobusem komunikacji miejskiej i gadałem ze znajomym o GW2 to kanar mi powiedział - nie opłaca się kupować, bo jest po prostu mizerne. Coś może w tym być, ale nie będę mówił póki się nie przekonam.

Co do tematu braku płatnych dodatków to w pewnym sensie jest to ciekawe rozwiązanie. Pamiętam jak do jedynki miałem tylko dodatek Factions i praktycznie gdy chciałem brać udział w bitwach to nie miałem czegoś, co jest w jednym z dodatków :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 11:02, Muradin_07 napisał:

Co do tematu braku płatnych dodatków to w pewnym sensie jest to ciekawe rozwiązanie.
Pamiętam jak do jedynki miałem tylko dodatek Factions i praktycznie gdy chciałem brać
udział w bitwach to nie miałem czegoś, co jest w jednym z dodatków :/


Niestety za darmo to jest tylko starość, śmierć i pogarda ludzka, trzeba się pogodzić z tym, że za content trzeba płacić. A gry MMO content mają ogromny. Dlatego nie mam nic przeciwko abonamentowi czy płatnym dodatkom.
Bo na grę MMO z paroma lokacjami ale "darmową" (w rzeczywistości i tak przyjdzie za to zapłacić, a kto wie czy nie więcej) to mi szkoda czasu, który jest cenniejszy od pieniędzy. Bo czas w pieniądze zamienisz, ale pieniędzy w czas już nie. :-[

Dotychczasowe patche w GW2 nie wnosiły niczego, co choćby mogło zacząć konkurować z jakimkolwiek dodatkiem do WoWa czy GW. Ot zabawa na jakieś trzy dni, często też niezbyt ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować