Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mikrotransakcje zawędrują do World of Warcraft?

48 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2013 o 18:35, Ciekawski94 napisał:

W przyszłym tygodniu stuknie grze 10 lat więc może i przejdą na free-2-play


Ze co? Z tego co kojarze urodziny WoW-a byly zawsze jakos pod koniec roku, w listopadzie o ile sie nie myle?

A do co f2p, nie nie i jeszcze raz nie. Chcem abonament i dostep do wszystkiego bez zbednego pieprzenia sie z tymi mikrotransakcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym nic przeciwko temu aby WoW przeszło na free-2-play i nawet chętnie bym zostawiał swoje pieniądze w ich sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już teraz ludzie płacą za koniki czy inne maszkary w sklepie, to całkiem możliwym wydaje się dołożenie więcej podobnego contentu, który wyróżni postać, każdy gracz poczuje się wyjątkowy. Skiny do broni znane z innych gier MMO, też pewnie w końcu się pojawią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby WoW przeszedł na model f2p to Blizz przeżyje kolejne oblężenie serwerów jak za czasów premiery samej podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wielu dotychczasowym graczom by się to nie spodobało. Jestem temu zresztą przeciwny, WoW znakomicie sobie radzi, czego oni jeszcze chcą? Czysta zachłannośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oni chcą zabić tą grę? Nie dość że płaci się abonke to jeszcze mikro transakcje dla bogaczy którzy będą wydawać dodatkowy hajs? No bez jaj Blizzard NIE RÓB TEGO bo stracisz tylko graczy, a co do przejścia na F2P stanowcze nie, gimbusy chcą darmowego MMO to won na Metina, Runes of magici czy inne tego typu gry...

ZubenPL uwierz że po patchu jest sporo ponad 8mln może nawet z 11mln w każdym razie jest to widoczne na serwerach, to tym bardziej nie przejdą na F2P i mam nadzieję że tego badziewia też nie wprowadzą.

gitarka Gimba attack? Ja podziękuje za takie coś, już wole te 10mln około normalnych ludzi niż gimbusów wyzywających gdy padną na instancji albo spamujących wymianą postaci jak na marnym privie.

Sark9 Oby nigdy nie przeszło na F2P, z abonamentu cisną taką kasę że szansa na przejście na F2P WoW''a jest bardzo marna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Won od WoWa z tym ścierwem. Czytałem o tym na mmo-champie. Jeśli się by tak stało to dziękuje, koniec z opłacaniem konta. Wolę abonament niż F2P. Na szczęście na razie to tylko spekulacje, a Blizz często zmienia zdanie w wielu decyzjach dotyczących swoich produktów. Zresztą jk podaje mmo-champion : A spell for an item to double experience with an "In Game Store" note has appeared. Keep in mind that this does not mean it will be in the US or EU stores, or any store at all!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 21:39, Eternal101 napisał:

ZubenPL uwierz że po patchu jest sporo ponad 8mln może nawet z 11mln w każdym
razie jest to widoczne na serwerach, to tym bardziej nie przejdą na F2P i mam nadzieję
że tego badziewia też nie wprowadzą.

Ostatnie oficjalne dane są z przed patch 5.3 i według nich jest 8.3mln, następna konferencja w sierpniu czyli zaraz po patchu 5.4 i do niej 8.3mln to jedyne aktualne dane.
@Cygi
Dodadzą do swojego sklepiku zwój expa i inne nie wpływające na rozgrywkę bajery.
@mieckodwarf
Po prostu chcą dodać nowe bajery, przecież mikrotransakcje już są w WoWie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 22:01, ZubenPL napisał:

> ZubenPL uwierz że po patchu jest sporo ponad 8mln może nawet z 11mln w każdym

> razie jest to widoczne na serwerach, to tym bardziej nie przejdą na F2P i mam nadzieję

> że tego badziewia też nie wprowadzą.
Ostatnie oficjalne dane są z przed patch 5.3 i według nich jest 8.3mln, następna konferencja
w sierpniu czyli zaraz po patchu 5.4 i do niej 8.3mln to jedyne aktualne dane.

No ale na oko widać tak czy siak, gram w to długo to rozpoznam takie rzeczy, ale czekam na oficjalne info od Blizza.

Dnia 04.07.2013 o 22:01, ZubenPL napisał:

@Cygi
Dodadzą do swojego sklepiku zwój expa i inne nie wpływające na rozgrywkę bajery.

Zwój expa raczej wpływa na rozgrywkę, dlaczego jakiś typ który ma więcej siana ma szybciej postać wyexpić? Po za tym dlaczego mam płacić abonament plus za mikro transakcje z takim syfem to do F2P gier. Jak widzę do czego ta branża w niektórych aspektach zmierza to wolę by wróciły czasy z kwadratową grafiką ale przynajmniej takich durnoctw nie było.

Dnia 04.07.2013 o 22:01, ZubenPL napisał:

@mieckodwarf
Po prostu chcą dodać nowe bajery, przecież mikrotransakcje już są w WoWie.

Mounty, pety i inne tego typu rzeczy to nie to samo co zwój expa podwajający exp zdobywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie w gry F2P nie oznacza od razu z góry, że jest się "Gimbusem" ;P

Jednak co do tematu sam jestem przeciwny temu, żeby WoW przeszedł na F2P. Właśnie główne ze względu na to, że grę zaleje lawina dzieciaków, które będą grę po prostu psuły. A poza tym tak jak już większość powiedziała - gra sobie radzi z abonamentem więc powodu do wprowadzenia jako takiego F2P raczej nie ma. Co innego te zwoje... tylko z drugiej strony po co płacić dwa razy za to samo? To jest faktycznie rozwiązanie dla osób, które nie widzą niczego poza długością... wypełnionego szybko paska XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 22:09, Eternal101 napisał:

Mounty, pety i inne tego typu rzeczy to nie to samo co zwój expa podwajający exp zdobywany.

Zwój expa to nic wielkiego przecież to nie jest żadne koreańskie MMO gdzie końcowe lvl wbija się miesiącami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 22:09, Muradin_07 napisał:

Granie w gry F2P nie oznacza od razu z góry, że jest się "Gimbusem" ;P

No tak, ale większośc osób oblegających na F2P serwery blizza (pfu wypluć te słowa ) to dzieci których nie stać na zakup prepaida. Całe szczęście że Blizzard zmienny jest jak kobieta w swych decyzjach.

Dnia 04.07.2013 o 22:09, Muradin_07 napisał:

Jednak co do tematu sam jestem przeciwny temu, żeby WoW przeszedł na F2P. Właśnie główne
ze względu na to, że grę zaleje lawina dzieciaków, które będą grę po prostu psuły. A
poza tym tak jak już większość powiedziała - gra sobie radzi z abonamentem więc powodu
do wprowadzenia jako takiego F2P raczej nie ma. Co innego te zwoje... tylko z drugiej
strony po co płacić dwa razy za to samo? To jest faktycznie rozwiązanie dla osób, które
nie widzą niczego poza długością... wypełnionego szybko paska XP.

Ja expiąc w WoW''ie swoją postać, poznawałem świat i świetnie się bawiłem, do tego ogarniałem przez to klase i skille jakimi się posługuje by później w PVP/PVE nie lamić. Ale jak już pisałem całe szczęście to spekulacja i Blizz raczej tym badziewiem nie zepsuje najlepszego MMO na rynku.

ZubenPL Dobrze ale skoro płacę abonament to chce mieć równe szanse a nie, wystartujemy np z jakimś typkiem razem z postaciami i co on ze zwojem ja bez, co to za sens wtedy grać razem? Dla mnie niech wypad z tym robią jak najdalej od wowa. Przez 10 lat dobrze sobie ludzie radzili bez tego i było fajnie po co to psuć? Tak swoją drogą wszedłem dziś na postać w wowie i już jakiś typ chciał sprzedać taki zwój mimo że nie jest on jeszcze wprowadzony, nie dość że hackerzy co chwila spamują że są pracownikami Blizza to jeszcze oszuści chcący wyłudzić wirtualną kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 22:14, Eternal101 napisał:

No tak, ale większośc osób oblegających na F2P serwery blizza (pfu wypluć te słowa )
to dzieci których nie stać na zakup prepaida. Całe szczęście że Blizzard zmienny jest
jak kobieta w swych decyzjach.


No tutaj nie powiem, że racji nie masz, bo po części masz. Ale np. ja sam doszedłem już dawno do wniosku, że jeżeli miałbym wykupować abonament do WoWa to musiałbym jednak w tą grę cały czas grać. Patrząc np. na to jaką przerwę miałem od grania ostatnio nawet w Neverwintera, a będzie to może z 2 tygodnie, to po prostu byłaby zwyczajna strata kasy. Dlatego też sobie spokojnie pograłem w darmowego triala i nie żałuję. Kiedyś może jak będę miał więcej czasu będę grał w gry bardziej na konsoli to sobie ten abonament do WoW wykupię. A jeżeli będzie F2P to będę mógł w niego grać co jakiś czas... tylko z drugiej strony wolałby, aby zostało tak jak jest cały czas.

Dnia 04.07.2013 o 22:14, Eternal101 napisał:

Ja expiąc w WoW''ie swoją postać, poznawałem świat i świetnie się bawiłem, do tego ogarniałem
przez to klase i skille jakimi się posługuje by później w PVP/PVE nie lamić. Ale jak
już pisałem całe szczęście to spekulacja i Blizz raczej tym badziewiem nie zepsuje najlepszego
MMO na rynku.


No wiesz... to tak samo jak testowali buffy dla Warp Prismów dla Tossów w SCII, dużo osób coś tam gadało, a w ostatnim patchu zostały wprowadzone. Jeżeli te zwoje są testowane to mogą się do gry dostać. Dla kogo? Właśnie dla graczy, którzy mają jeszcze kasę na dodatkowy XP boost. Tylko po co, jak tak jak z resztą powiedziałeś dobrze można się bawić poznając świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować