Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mikrotransakcje zawędrują do World of Warcraft?

48 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2013 o 22:01, ZubenPL napisał:

@mieckodwarf
Po prostu chcą dodać nowe bajery, przecież mikrotransakcje już są w WoWie.


No tak, są. Dodatkowy mount i boost expa z recruit a friend czy scroll of ressurection. Mounty i pety moga sobie być bo nie maj a wpływu na rozgrywkę. Różne bajery estetycznę moga sobie, być proszę bardzo. Ale dla czego mam płacić abonament i byc świadom że "za dodatkową opłatą" moge mieć jakieś boosty. Its just wrong :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 22:25, mieckodwarf napisał:

No tak, są. Dodatkowy mount i boost expa z recruit a friend czy scroll of ressurection.
Mounty i pety moga sobie być bo nie maj a wpływu na rozgrywkę. Różne bajery estetycznę
moga sobie, być proszę bardzo. Ale dla czego mam płacić abonament i byc świadom że "za
dodatkową opłatą" moge mieć jakieś boosty. Its just wrong :(

Bo blizzard chce sobie dorobić :)
@Muradin_07
W SC2 praktycznie przy każdej zmianie balansu płaczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na oficjalne potwierdzenie, bo informacja została jedynie wyciągnięta z plików gry. Na F2P nie ma szans, nawet gdy będzie abonament płacić "tylko" kilka milionów osób to wciąż będzie to opłacalne. Są już pety i mounty, ale one nic nie zmieniają w rozgrywce, nie istnieją też w grze jak itemy.

Inna sprawa, że levelowanie obecnie jest bardzo szybkie (zwłaszcza z heirloomami), więc taki xp boost miałby niewiele sensu. Nie potrzeba grze kolejnych dodatkowych płatności, tym bardziej, że od dawna są już płatne usługi typu transfer postaci czy zmiana rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 22:22, Muradin_07 napisał:

> No tak, ale większośc osób oblegających na F2P serwery blizza (pfu wypluć te słowa
)
> to dzieci których nie stać na zakup prepaida. Całe szczęście że Blizzard zmienny
jest
> jak kobieta w swych decyzjach.

No tutaj nie powiem, że racji nie masz, bo po części masz. Ale np. ja sam doszedłem już
dawno do wniosku, że jeżeli miałbym wykupować abonament do WoWa to musiałbym jednak w
tą grę cały czas grać. Patrząc np. na to jaką przerwę miałem od grania ostatnio nawet
w Neverwintera, a będzie to może z 2 tygodnie, to po prostu byłaby zwyczajna strata kasy.
Dlatego też sobie spokojnie pograłem w darmowego triala i nie żałuję. Kiedyś może jak
będę miał więcej czasu będę grał w gry bardziej na konsoli to sobie ten abonament do
WoW wykupię. A jeżeli będzie F2P to będę mógł w niego grać co jakiś czas... tylko z drugiej
strony wolałby, aby zostało tak jak jest cały czas.

Powiem ci że jeśli nie groziłoby tej grze zalanie gimbusiarnią i przez ludzi z rozumem mniejszym od orzeszka to hmm zastanowiłbym się, ale i tak jak ty wolę żeby zostało tak jak jest.

Dnia 04.07.2013 o 22:22, Muradin_07 napisał:

> Ja expiąc w WoW''ie swoją postać, poznawałem świat i świetnie się bawiłem, do tego
ogarniałem
> przez to klase i skille jakimi się posługuje by później w PVP/PVE nie lamić. Ale
jak
> już pisałem całe szczęście to spekulacja i Blizz raczej tym badziewiem nie zepsuje
najlepszego
> MMO na rynku.

No wiesz... to tak samo jak testowali buffy dla Warp Prismów dla Tossów w SCII, dużo
osób coś tam gadało, a w ostatnim patchu zostały wprowadzone. Jeżeli te zwoje są testowane
to mogą się do gry dostać. Dla kogo? Właśnie dla graczy, którzy mają jeszcze kasę na
dodatkowy XP boost. Tylko po co, jak tak jak z resztą powiedziałeś dobrze można się bawić
poznając świat.

Tak jak zuben powiedział chcą dorobić, tylko obawiam się że ludzie wkurzą się i zamiast dorobić to Blizz straci do tego po co to kupować skoro i przy expie x1 chodząc na insty, robiąc questy poznając historie świata i fabułę gry można szybko wbić lvl i cieszyć się end gamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 22:35, Eternal101 napisał:

Tak jak zuben powiedział chcą dorobić, tylko obawiam się że ludzie wkurzą się i zamiast
dorobić to Blizz straci do tego po co to kupować skoro i przy expie x1 chodząc na insty,
robiąc questy poznając historie świata i fabułę gry można szybko wbić lvl i cieszyć się
end gamem.


Bo zawsze znajdą się tacy, co lubią mieć coś szybciej. W tym przypadku lvl. To tak samo jak z kupowaniem champów w LoLu za RP jak można trochę pograć i mieć ich za IP za darmo.

@ZubenPL: Czy ona aż tak boląca była. No niby prędkość WP wzrosła, ale jeszcze okazji do wykorzystania ich nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 22:41, Harunia napisał:

Kupno podstawki, abonament, mikrotransakcje, wszystko razem. Kto da wiecej? ;)

Zapewne Electronic Arts i Activision, jak się jeszcze bardziej postarają. Do tego wszystko obecnie dąży - gry full price z dodatkowymi płatnościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Granie w gry F2P nie oznacza od razu z góry, że jest się "Gimbusem" ;P
>
> Jednak co do tematu sam jestem przeciwny temu, żeby WoW przeszedł na F2P. Właśnie główne
> ze względu na to, że grę zaleje lawina dzieciaków, które będą grę po prostu psuły. A
> poza tym tak jak już większość powiedziała - gra sobie radzi z abonamentem więc powodu
> do wprowadzenia jako takiego F2P raczej nie ma. Co innego te zwoje... tylko z drugiej
> strony po co płacić dwa razy za to samo? To jest faktycznie rozwiązanie dla osób, które
> nie widzą niczego poza długością... wypełnionego szybko paska XP.
Tak , czy siak i tak dużo dzieciaków gra już w tą grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdą grę komputerową. Taka branża. Jakby nie patrzeć to niezły procent ludzi na Ziemi uważa, iż gry są tylko i wyłącznie rzeczą dla dzieci, a jakoś gry 18+ powstają. Tak więc to jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, przejście na F2P przynosi ze sobą dość marną społeczność która chce wszystko za darmo, no i oczywiście mnóstwo toksycznych graczy.

Mam nadzieje że to tylko jakieś drobne eksperymenty a nie przechodzenie na F2P w stu procentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie abo + mikrotransakcje = OK!
Abonament + mikrotransakcje = NO WAY!
Abo skończył mi się 30 czerwca - nie przedłużyłem i wcale mi WoWa nie brakuje. Po patchu 5.4 powinienem wrócić, bo trzeba robić progres nowego rajdu, ale... nie jestem przekonany, że to nastąpi... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnie oficjalne dane są z przed patch 5.3 i według nich jest 8.3mln, "
---------
Chyba w Chinach i Brazylii. Euro i US to od kilku lat padaczka, nie przekraczająca 2,5 mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 09:21, naczelnyk napisał:

"Ostatnie oficjalne dane są z przed patch 5.3 i według nich jest 8.3mln, "
---------
Chyba w Chinach i Brazylii. Euro i US to od kilku lat padaczka, nie przekraczająca 2,5
mln.


Dokładnie ponad 50% graczy z wowa to azja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 09:21, naczelnyk napisał:

Chyba w Chinach i Brazylii. Euro i US to od kilku lat padaczka, nie przekraczająca 2,5
mln.

Jest 8.3 MLN subskrybentów na całym świecie z czego we większości pewnie w Azj ale w EU i US jest na pewno powyżej 2.5MLN graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> nie nie nie f2p, zabrac abonament, albo obnizyc, ale nie f2p.
>

a co ci f2p przeszkadza? F2P potencjalnie generuje wieksze zyski niz abonament. Jakby to byl model jak w GW2 to zadnego problemu by nie bylo, ale gra musialaby byc drastycznie przebudowana, a w to juz watpie by sie blizz tego podjal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 10:48, Killyox napisał:

> nie nie nie f2p, zabrac abonament, albo obnizyc, ale nie f2p.
a co ci f2p przeszkadza?

Napływ dzieciarni i buractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować