Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe zwiastuny Lightning Returns: Final Fantasy XIII i Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

12 postów w tym temacie

Ja tam mimo fali hejtu zacząłem ffy od xiii i nie żałuje. Historia jak i gameplay bardzo mi sie podoba, a liniowość w żadnym stopniu mi nie przeszkadza. Tak, więc jak wyplatynuje xiii i xiii-2 to z dużą chęcią zakupie kolejną część xiii. Nie przepadam za mmo, więc daruje sobie ffxiv, a starszych fantazji posmakuje jak będę miał więcej czasu (psplus nie zna litości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy i tak wiedzieli, że Lighting to taki Cloud tylko w wersji żeńskiej więc... :p
@filocer
Hejt właśnie jest od fanów i dla fanów, reszta nie zrozumie :P
Jak się kiedyś wciągniesz w FF7, 8, 9 to zobaczysz co jest nie tak z XIII :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak się kiedyś wciągniesz w FF7, 8, 9 to zobaczysz co jest nie tak z XIII :P

No ja już w FF7 na pewno nie... wiem, że grafika nie jest ważna... ale jak jest tak stara to jest ważna, do siódemki podchodziłem kilka razy i zawsze wymiękłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy i tak wiedzieli, że Lighting to taki Cloud tylko w wersji żeńskiej więc... :p
> @filocer
> Hejt właśnie jest od fanów i dla fanów, reszta nie zrozumie :P
> Jak się kiedyś wciągniesz w FF7, 8, 9 to zobaczysz co jest nie tak z XIII :P

Czy ja wiem. Kwestia gustu. Ja gram w FF od czasów 7 (grałem też w 3, 4, 5 i 6) i 13 mi się podobała. Może nie jest to najlepszy Final, ale moim zdaniem nie jest też najgorszy. Uważam się za fana tej serii, ale np. kompletnie nie trawię FF6, które wszyscy tak chwalą i nigdy nie zachwyciła mnie fabuła dziewiątej części.

Co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gust to jest ostatnio świetna wymówka ale niektóre gatunki są kierowane w specyficzne gusta graczy którzy chcą nacisku na pewne aspekty rozgrywki. Nie daj im tego, spotkaj się z kubłem wody.
Chociaż sama gra nie byłą tragiczna to jednak zabrakło "tych" elementów które w pozostałych częściach dawały masę frajdy.
O gustach nie dyskutowałbym przy VII-VIII-IX-X bo te trzy części są niemal równe sobie pod względem rozgrywki i złożoności fabuły i tutaj decyduje już wyłącznie gust i to co kto lubi. Ja na przykład też mniej lubię IX przez baśniowość i momentami dziecinność.
13 zabrała zbyt wiele elementów nie dając nic w zamian i chociaż może się podobać (to całkiem spoko gra) to ciężko tutaj chować się za gustem bo gra była by po prostu lepsza gdyby były w niej brakujące elementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 22:22, Harunia napisał:

13 to byla slabizna, nie wiem po co ciagnac te serie skoro 90% graczy uwaza to samo.

No to jestem chyba w tych 10% ponieważ sądzę, że to całkiem udana część z piękną oprawą. Trochę chaotyczna i początkowo przynudzająca, ale ogólnie jest bardzo okej. Zgodziłbym się jednak, że XIII-2 jest słabsze, nie mogę się zmusić żeby je skończyć. Co zasiądę do gry to po jakimś czasie urywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę największy ból pupy o XIII jest wszędzie poza Japonią...
Square Enix(chyba oni, pewien nie jestem :P) zrobiło ankietę o ulubioną postać żeńską i męską i Lightning zajęła pierwsze miejsce, przebijając te wszystkie Tify-srify itd.

VII jak dla mnie jest mocno przereklamowana i tylko dzięki nostalgii wielu fanów, którzy jednocześnie wszędzie walą tekstami "gry kiedyś były lepsze" jest ona tak wielbiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować