• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kraju

Sterownik ekranu przestał odpowiadać

Pytanie

Problem pojawił się kilka miesięcy temu (ciężko mi powiedzieć kiedy dokładnie). Sterowniki mam najnowsze, temperatura jest optymalna, system wyczyszczony, dyski zdefragmentowane, wszystko powinno być ok. Ale nie jest. Kilka razy dziennie system zawiesza się i jedyną opcją aby go przywrócić jest ctrl+alt+del, chociaż nawet i to czasami nie skutkuje i potrzebny jest reset. Raz na dziesięć przypadków pojawia się komunikat: "Sterownik ekranu przestał odpowiadać". Próbowałem sposobu ze zmianami rejestrze (chodzi o sposób z wartością QWORD (64-bitowa), gdzie trzeba wpisać nazwę TdrDelay), ale to też nie podziałało. Nie wiem co mam zrobić. Szukałem w internecie rozwiązania, ale nic sensownego nie znalazłem, oprócz informacji, że może karta się psuć, co mnie akurat nie cieszy, bo nie ma nawet jeszcze dwóch lat. Już kiedyś miałem podobny przypadek z poprzednią kartą. Problem sam się wtedy naprawił, ale karta w końcu padła.

Mój system:
Płyta główna: Gigabyte A55M-S2HP
Procesor: AMD Athlon(tm) II X4 651 Quad-Core Processor (4 CPUs), ~3.0GHz
Pamięć: 8192MB RAM
Dysk twardy: 250 GB Total
System operacyjny: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.120830-0333)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
Wersja sterowników: 320.49

Dodam jeszcze, że podczas niektórych takich zwiech, po zrestartowaniu nie działa myszka i muszę restartować kompa ponownie. Ostatnio również zaczął wyświetlać mi się komunikat o pliku stronicowym pamięci wirtualnej (czy coś takiego, plik ma nazwę pagefile.sys). Nie wiem jaki to ma związek ze wszystkim ale może jakiś ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 06.07.2013 o 14:50, Kraju napisał:

Wersja sterowników: 320.49


Instalując taki syf możesz co najwyżej pogorszyć sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zawsze isntalowałem najnowsze sterowniki i nie było problemy, do czasu. Co zatem proponujesz? Wrócić do starych (jakaś wersja 2xx)? Boję się, że pogorszy to wydajność w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.07.2013 o 15:52, Kraju napisał:

Zawsze isntalowałem najnowsze sterowniki i nie było problemy, do czasu. Co zatem proponujesz?
Wrócić do starych (jakaś wersja 2xx)? Boję się, że pogorszy to wydajność w grach.


Wersje sterowników 320.18 i 320.49 są chyba najgorszymi, jakie dotąd wyszły. Mnóstwo ludzi ma z nimi problemy. Na twoim miejscu wróciłbym do 314.07, albo 314.22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Człowieka powyżej odbieraj z dystansem bo ma tendencję do wypisywania głupot [jak typowy hejter/fanboj], tu masz przykład :
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=85090&u=19

Same sterowniki - dalej są niestety kulawe [aczkolwiek dla wielu osób najnowsze sterowniki rozwiązały ponad 70% problemów z poprzedniej wersji która była jeszcze większym syfem].
Wróć do 314.22 na początek.
Druga sprawa - ten problem o którym piszesz to nie jest nowy problem, występuje na bardzo wielu konfiguracjach, jest powodowany niezdolnością nvidii do stworzenia bezproblemowej kompatybilności ich sterów z systemami win7/8.
Ale jest na to dosyć proste rozwiązanie.
Odpal regedit.exe i znajdź klucz :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\GraphicsDrivers

Dodaj wartość DWORD [32 lub 64bit zależnie od systemu jaki używasz] która się będzie nazywać TdrDelay a wartość danych ustaw jej na 8.

Potem zrób to samo dla klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\GraphicsDriver


Ten problem polega na tym, że karta nie zawsze renderuje pojedyncze klatki w czasie max 2s jak sobie tego życzy domyślnie win 7/8. Zmiana wartości jak powyżej rozwiązuje problem wysypania sterownika bo wydłuża ten limit.

Ta modyfikacja rejestru jest absolutnie nieszkodliwa. Jeśli twój problem wysypywania się sterownika ekranu nie dotyczy tego problemu tylko jest np powodowany uszkodzona karta graficzna to i tak w niczym nie zaszkodzi taka zmiana. To tak jako dodatkowe info, gdybyś miał obawy o modyfikowanie rejestru - bezbolesny tweak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy to ma jakiś sens, bo kompletnie się nie znam, ale ja rok temu miałem podobnie. Minęło po wyjęciu i odkurzeniu karty graficznej. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.07.2013 o 14:33, Pietro87 napisał:

Człowieka powyżej odbieraj z dystansem bo ma tendencję do wypisywania głupot [jak typowy
hejter/fanboj], tu masz przykład :
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=85090&u=19

Weź ty się lepiej puknij w głowę, co? Bo napisałeś mu dokładnie to samo co ja i jeszcze masz czelność bredzić coś o "hejterstwie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 07.07.2013 o 15:03, Hubiqq napisał:

Weź ty się lepiej puknij w głowę, co? Bo napisałeś mu dokładnie to samo co ja i jeszcze
masz czelność bredzić coś o "hejterstwie".


Rożni nas to, ze wymyślasz bajki [co jest pokazane w tamtym temacie] i nie masz za wiele kultury [co też jest w tamtym temacie].
A, że Kraju to stary znajomy - to go zwyczajnie informuje o tym fakcie. Swoją droga dalej uskuteczniaj chamstwo i ot-spam to wypracujesz sobie bana. EOT.


@Kraju

Zapomniałem ci dopisac, jak będziesz wracał do starszych sterów to zrób to na zasadzie - deinstalacja, restart do trybu awaryjnego i w awaryjnym czyszczenie driver sweeperem, kolejny restart tym razem normalnie i przed instalacją sterów kontrolne przeczyszczenie rejestru ccleanerem.
Przy instalacji sterów warto tez zaznaczyć opcje czystej instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.07.2013 o 16:05, Pietro87 napisał:

Rożni nas to, ze wymyślasz bajki [co jest pokazane w tamtym temacie] i nie masz za wiele
kultury [co też jest w tamtym temacie].
A, że Kraju to stary znajomy - to go zwyczajnie informuje o tym fakcie. Swoją droga dalej
uskuteczniaj chamstwo i ot-spam to wypracujesz sobie bana. EOT.


Dalej uważam, że powinieneś stuknąć się w makówkę. Jakie bajki? Wszystko co napisałem wcześniej o sterownikach, było prawdą. I ty tutaj nie jesteś od mówienia, kto dostanie bana i kiedy, więc zamilcz, chłopcze.

Dnia 07.07.2013 o 16:05, Pietro87 napisał:

@Kraju

Zapomniałem ci dopisac, jak będziesz wracał do starszych sterów to zrób to na zasadzie
- deinstalacja, restart do trybu awaryjnego i w awaryjnym czyszczenie driver sweeperem,
kolejny restart tym razem normalnie i przed instalacją sterów kontrolne przeczyszczenie
rejestru ccleanerem.
Przy instalacji sterów warto tez zaznaczyć opcje czystej instalacji.


Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. Jaki znowu tryb awaryjny przy usuwaniu sterowników? Co to za bzdury? Normalnie odinstalowywuje poprzednie sterowniki i instaluje nowe, przy instalacji zaznaczają "czystą instalację". Nawet CCleaner jest tutaj zbędny. Twoja wiedza na ten temat chyba zatrzymała się w 2005 roku, kiedy do zainstalowania nowych sterowników trzeba było robić takie cyrki, a najlepiej reinstalować cały system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 07.07.2013 o 16:48, Hubiqq napisał:

Dalej uważam, że powinieneś stuknąć się w makówkę. Jakie bajki?


Chociazby te o brakujacym menu ustawien. Dalej uwazam, ze zachowujesz się jak zwykły cham.

Dnia 07.07.2013 o 16:48, Hubiqq napisał:

Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. Jaki znowu tryb awaryjny przy usuwaniu sterowników?
Co to za bzdury?


Zawsze zostają wpisy po starym sofcie, kwestia tego czy ktoś robi coś przyzwoicie czy na odwal się. Ja nie instaluję nowych sterów na stare pozostałości - nie mam potem problemów. Ty jak widać tak i potem ci menusy znikają i inne smoki do bajek dochodzą.

Kończę rozmowę, bo nie widzę sensu w karmieniu troli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za pomoc. To właśnie zrobiłem przed napisaniem posta i... chyba zadziałało. Od wczoraj nie miałem ani jednej zwiechy. Co prawda za dużo czasu nie miałem włączonego kompa, ale wcześniej nawet po kilku minutach od włączenia potrafił się zaciąć.

Tak jak napisałem wyżej, póki co problem zniknął, a że atmosfera się zagęszcza, proszę o zamknięcie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.07.2013 o 17:15, Pietro87 napisał:

Zawsze zostają wpisy po starym sofcie, kwestia tego czy ktoś robi coś przyzwoicie czy
na odwal się. Ja nie instaluję nowych sterów na stare pozostałości - nie mam potem problemów.
Ty jak widać tak i potem ci menusy znikają i inne smoki do bajek dochodzą.


Już żeś chyba naprawdę zgłupiał, bo takie gówna i takie głupoty to możesz sobie mówić jakimś durnym użytkownikom z forum o Battleshicie 3. Już chyba lepszego idiotyzmu nie mogłeś wymyślić. Jakiś tryb awaryjny do reinstalacji sterowników... hahaha, o ludzie. Jeśli byłoby tak jak piszesz, to 3/4 ludzi miałoby ze wszystkim problemy. Po to masz "czystą instalację", żeby nie bawić się w jakieś przedpotopowe rozwiązania z trybami awaryjnymi. I przestań mi tu ubarwiać, pisząc że coś mi nie działa "bo źle sterowniki zainstalowałem".

Dnia 07.07.2013 o 17:15, Pietro87 napisał:

Kończę rozmowę, bo nie widzę sensu w karmieniu troli.


A tak to sobie możesz mówić do kumpli w swoim otoczeniu, dopóki któryś nie strzeli ci w pysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.07.2013 o 21:51, Hubiqq napisał:

Weź ty się lepiej puknij w głowę, co?
Dalej uważam, że powinieneś stuknąć się w makówkę.
Już żeś chyba naprawdę zgłupiał, bo takie gówna i takie głupoty to możesz sobie mówić jakimś durnym użytkownikom z forum o Battleshicie 3. Już chyba lepszego idiotyzmu nie mogłeś wymyślić.
A tak to sobie możesz mówić do kumpli w swoim otoczeniu, dopóki któryś nie strzeli ci w pysk.

Mam dość tego typu wypowiedzi - degrad -1.
Jeśli jeszcze raz zobaczę, w jakimkolwiek kontekście, że piszesz o swoim rozmówcy "dostającym w pysk" "po łbie" czy będącym w inny sposób celem przemocy wylecisz z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ostrzeżenie za prowokacje. Co by nie mówić o zachowaniach Hubiqq Ty również powinieneś w swoich wypowiedziach o nim/do niego być nieco mniej obraźliwy (nie chodzi o to co tylko w jaki sposób mówiłeś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować