Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

bajki - kraina dziecięcych marzeń?

9 postów w tym temacie

Może to dziwne ale bajki wcale nie są tylko dla dzieci :), ja chociaż jestem już nie najmłodszy chętnie wracam przed ekran telewizora i oglądam "Toma & Jerry" czy też "Zwariowane Melodie".
Mówi się że człowiek który chodzi do gimnazjum\liceum powinien z tego wyrodnąć, a ja mówie że nie :P. Dlaczego? Otóż bajki pokazują nam najprostsze rozwiązania o jakich dawno zapomnieliśmy, potrafią nas odprężyć, dzięki nim zapominamy o problemach i można tak bez końca...
Zaś w pamięci szczególnie utkwił mi film "Piotruś Pan", przy nim zobaczyłem na nowo jak piękne są marzenia i że bez względu na wiek można być młodym :).

A jakie są Wasze spostrzeżenie na temat bajek?? No i oczywiście jakie najczęściej oglądacie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2005 o 11:50, Andrij napisał:

A jakie są Wasze spostrzeżenie na temat bajek?? No i oczywiście jakie najczęściej oglądacie? :D

Ja jestem dużo starszy niż liceum - gimnazjum ale Toma i Jerrego oglądam często z wielką przyjemnością. Wspaniały duet, jeden bez drugiego nie może istnieć ale.. nie przeszkadza to im - "ulepszać " swoje sąsiedztwo.Melodyjki czasami. Dorzucam jeszcze - dawno już nie oglądanego przeze mnie "Nu pogodii", "Krecika" - ahoj :D jego było wspaniale. :D Pierwsze Bolki i Lolki miały tez urok. :)
A same bajki?.. sądzę że sąniezbędne - dla większości osób zarówno w wieku dziecięcym - piękna kraina basni dzięki której mozna sięwspaniale poczuć. Jak i dla dorosłych - by nie byli tacy nadęci i napuszeni. Pomoże im to poczuć się choćprzez chwilę "beztroskimi" dziećmi - jak dawniej. :) Poza tym bajki to.. odwieczna kraina marzeń, a dorośli też miewają je - tylko często nie przyznają się do nich. :)
Dobry temat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tom i Jerry i Królik Bugs- no z tego wyrosłem, ale za to jest wiele bajek nie dla dzieci lub nie do końca dla dzieci. Obecnie oglądam więcej bajek niż czegokolwiek innego w TV, głównie: Laboratorium Dextera, Atomówki, Kaczor Dodgers, Dom dla Zmyśłonych Przyjaciół. Za najlepsze bajki uważam: Samurai Jack, Przygody Fry''a w Kosmosie, no i Transformers the Movie 1986.
Pozdro dla wszystkich fanów filmów animowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Samurai Jack jest z pewnością najlepszy :), niestety już go nie puszczają :(. Z tych "poważniejszych" kreskówek to podobał mi sie "Chris Kolorado" (nie wiem czy dobrze napisałem).
A Królik Bugs i Tom i Jerry są spoko :P, jednak od nich wolę Strusia Pędziwiatra :P:P:P:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 12:11, Andrij napisał:

Hehe, Samurai Jack jest z pewnością najlepszy :), niestety już go nie puszczają :(. Z tych "poważniejszych" kreskówek to
podobał mi sie "Chris Kolorado" (nie wiem czy dobrze napisałem).
A Królik Bugs i Tom i Jerry są spoko :P, jednak od nich
wolę Strusia Pędziwiatra :P:P:P:P.


No kojot wygrywa, ale Chris Colorado był denny. Dobrze że już go zdjęli, za to Jacka im nie wybaczę. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że przez pewien czas na starym forum (za naszych młodych lat to było forum ;) temat o bajkach był bardzo oblegany i zrobiono nawet ankietę o tym jakie bajki najbardziej przyczyniły się do rozwoju ludzkości ;;)
Już dawno musiałem zacząć się golić ale do tej pory bardzo lubię bajki. Nie słucham i nie czytam już o Czerwonym Kapturku, Trzech świnkach itp. ale chociażby upodobanie do H.Pottera, Władcy Pierścieni wskazuje, że nadal lubię świat baśni.
Jak napisał Pablo_bel bajki są potrzebne dla dzieci "... Jak i dla dorosłych - by nie byli tacy nadęci i napuszeni. Pomoże im to poczuć się choćprzez chwilę "beztroskimi" dziećmi - jak dawniej. :) Poza tym bajki to.. odwieczna kraina marzeń, a dorośli też miewają je - tylko często nie przyznają się do nich. :)"
Sam lubię kreskówki i ruskie bajki filmowe do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 11:50, Andrij napisał:

Może to dziwne ale bajki wcale nie są tylko dla dzieci :), ja chociaż jestem już nie najmłodszy chętnie wracam przed ekran


W sumie bajki najpierw były tworzone dla dorosłych (np. twórczość braci Grimm- oczywiście wersje przed ich złagodzeniem- wtedy dopiero nadawały się dla dzieci)

Dnia 27.10.2005 o 11:50, Andrij napisał:

A jakie są Wasze spostrzeżenie na temat bajek?? No i oczywiście jakie najczęściej oglądacie? :D


Uwielbiam Strusia Pędziwiatra, oraz pierwszą serie Scooby Doo (bodajże z roku 71).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować