Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Na której generacji lepiej zagrać w Watch Dogs?

43 postów w tym temacie

> wiadomo jak ktos chce sie meczyc to pc zawsze lepsze

Hahaha, sterowanie w shooterach na pc jest bardziej komfortowe niż używanie pada który się nadaję tylko do bijatyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> wiadomo jak ktos chce sie meczyc to pc zawsze lepsze

Chyba coś ci się pomyliło. W twoim pseudo-zdaniu zamiast "pc" powinno być "konsola".
W każdego shootera, obojętnie czy z widokiem z pierwszej, czy trzeciej osoby, gra się o WIELE wygodniej na pc i tego nie zmienisz. Jeśli chcesz utrzymywać, że celowanie na padzie jest wygodniejsze, to jesteś masochistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> PC będzie najlepszym wyborem. Nie od dziś wiadomo, że w kategoriach graficznych blaszaki
> biją konsole na głowę.

I tylko w graficznych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > wiadomo jak ktos chce sie meczyc to pc zawsze lepsze
>
> Chyba coś ci się pomyliło. W twoim pseudo-zdaniu zamiast "pc" powinno być "konsola".
> W każdego shootera, obojętnie czy z widokiem z pierwszej, czy trzeciej osoby, gra się
> o WIELE wygodniej na pc i tego nie zmienisz. Jeśli chcesz utrzymywać, że celowanie na
> padzie jest wygodniejsze, to jesteś masochistą.

Hmm... no to widać, że ja jestem masochistą. Ładnych parę lat temu sprzedałem blaszaka na rzecz konsoli. Kompa na tamte czasy nie miałem złego bo na procku Q6600 (ściągałem bo w PL nie było go jeszcze). Grafika też była wypaśna. Jednak wolałem PS3 i z perspektywy czasu: około 20lat na PC i 6 lat na konsoli uważam... że jedno i drugie ma swoje plusy. Granie na padzie jest tak samo przyjemne jak na klawiaturze i myszce. Kwestia tylko przyzwyczajenia. Jednak zazwyczaj w tym temacie wypowiadają się osoby niemające pojęcia na ten temat.

To tak samo jak ktoś napisał, że PC są o wiele lepsze niż konsole. Pod jakim względem ? Parametry techniczne to jedno a optymalizacja to drugie. Jakie trzeba mieć blaszaki by odpalić gry typu Forza czy GT z ps3 ? jak ktoś odpaliłby to na kompie posiadającym 256mb na karcie to mi kaktus wyrośnie. Next geny są 10x mocniejsze jak nie więcej i przy dobrej optymalizacji trochę potrwa aż każdy będzie miał coś takiego na swoim kompie. Nie każdego stać na kompa, który ma hiper sryper parametry. Poza tym nawet mając takie gdy optymalizacja jest do 4 liter i tak nic nie zrobicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na padzie i starałem się przyzwyczaić do grania na nim w FPSy tak mocno jak tylko możliwe... Nie ma szans! :)
Po za tym... fps drop na konsolach do niedawna był dla mnie abstrakcyjnym pojęciem. Okazuje się jednak, że tam też się to zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 14:15, Jeffero napisał:

Chyba coś ci się pomyliło. W twoim pseudo-zdaniu zamiast "pc" powinno być "konsola".
W każdego shootera, obojętnie czy z widokiem z pierwszej, czy trzeciej osoby, gra się
o WIELE wygodniej na pc i tego nie zmienisz. Jeśli chcesz utrzymywać, że celowanie na
padzie jest wygodniejsze, to jesteś masochistą.

Dokładniej=/=wygodniej.

Sto razy lepiej (wygodniej) mi się gra na wolnym i mało dokładnym padzie niż na klawiaturze/myszce. I co mi powiesz? Że jestem masochistą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > wiadomo jak ktos chce sie meczyc to pc zawsze lepsze
>
> Hahaha, sterowanie w shooterach na pc jest bardziej komfortowe niż używanie pada który
> się nadaję tylko do bijatyk.

tylko strzelanie,poruszanie sie itd zawsze będzie lepsze w konsolach.Nawet w niektórych grach na pc polecany jest pad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > aurononly
> Po 5 WiiU ma większą moc obliczeniowa czyli RAM.

Od kiedy to więcej pamięci (RAM) jest równe większej mocy obliczeniowej ? Od kiedy pamięc zajmuje się obliczeniami ? Oświeć mnie :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > wiadomo jak ktos chce sie meczyc to pc zawsze lepsze
> >
> > Hahaha, sterowanie w shooterach na pc jest bardziej komfortowe niż używanie pada
> który
> > się nadaję tylko do bijatyk.
>
> tylko strzelanie,poruszanie sie itd zawsze będzie lepsze w konsolach.Nawet w niektórych
> grach na pc polecany jest pad
Pier..... strzelanie tylko na Pc. Gta 4 grałem na padzie 5 min do chwili strzelania i porzuciłem pada na rzecz myski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 16:50, diabolo20 napisał:

Pier..... strzelanie tylko na Pc. Gta 4 grałem na padzie 5 min do chwili strzelania i
porzuciłem pada na rzecz myski


Strzelanie w GTA IV było niewygodne nawet na myszce. Taki typ gry. Ale trzeba przyznać, że w niektóre strzelanki bardzo dobrze gra się na padzie. Bez znaczenia czy to FPS czy kamera jest z trzeciej osoby. Kwestia przyzwyczajenia. Jednak pierwsze wrażenie zawsze będzie takie, że myszka jest dużo wygodniejsza i komfortowa we wszelkich strzelankach (chyba, że skopią sterowanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 16:54, Kraju napisał:

> Pier..... strzelanie tylko na Pc. Gta 4 grałem na padzie 5 min do chwili strzelania
i
> porzuciłem pada na rzecz myski

Strzelanie w GTA IV było niewygodne nawet na myszce. Taki typ gry. Ale trzeba przyznać,
że w niektóre strzelanki bardzo dobrze gra się na padzie. Bez znaczenia czy to FPS czy
kamera jest z trzeciej osoby. Kwestia przyzwyczajenia. Jednak pierwsze wrażenie zawsze
będzie takie, że myszka jest dużo wygodniejsza i komfortowa we wszelkich strzelankach
(chyba, że skopią sterowanie).

Grałem w Moha na Xbos 360 15 min i męczyłem się skokowym namierzaniem przeciwnika podziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli o kanape chodzi to na ktorejkolwiek generacji, byle by nie byla zawszona. Dla mnie ps4, w ps3 nie zainwestuje nic ponad TLoU i GT6, na lapku nie pogram a moj PC to zlom i scierwo w jednym;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 17:02, diabolo20 napisał:

Grałem w Moha na Xbos 360 15 min i męczyłem się skokowym namierzaniem przeciwnika podziękuje


Opierasz się tylko na krótkich doświadczeniach z jedną grą. Też początkowo byłem sceptycznie nastawiony do pada w strzelankach. Gdy kupiłem X360 grałem we wszystko co nie wymagało ode mnie precyzji, która gwarantowała tylko myszka. W końcu przekonałem się nawet do FPS-ów i gram teraz nie najgorzej. Co prawda w multi nigdy nie odważyłem się zagrać na dłuższą metę, ale kampanie czy to CoD-a czy BF-ów przechodziłem na wysokich poziomach trudności bez większych przeszkód. Nadal wolę strzelanki na myszce, ale na padzie też da się grać. Potrzeba tylko kilku godzin treningów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O widzę dziecinada w wykonaniu stałych fanbojów znów się kręci...
Tylko niektórzy chyba wymazali z głowy jeden malutki fakt... pad od x360 pasuje do.. PC.
Tyle w temacie całego bullshitu sterowanie na konsoli czy na pc lepsze*

A same wojny platform - równie żałosne jak ich kreatorzy, normalni ludzie grają na tym na czym lubią, oszołomstwo siedzi na forach i spina pośladki że ich sprzęt jest lepszy i racja najmojsza. Dorośnijcie, błagam mentalnie dorośnijcie.


* Tak tak wiem, jest jeszcze ten śmieszny argument, ze pad przecież kosztuje... tak jak by klawiatury i myszki rozdawali za darmo nie ? Jak mnie stać na PC za 3-4 tysiące [czyli przedział cenowy pozwalający na granie w każdy tytuł w full hd bez obaw o wymagania] to stać mnie na te 100-150zl ekstra na dokupienie pada. Argument - obalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 17:55, Pietro87 napisał:

O widzę dziecinada w wykonaniu stałych fanbojów znów się kręci...
Tylko niektórzy chyba wymazali z głowy jeden malutki fakt... pad od x360 pasuje do..
PC.
Tyle w temacie całego bullshitu sterowanie na konsoli czy na pc lepsze*

A same wojny platform - równie żałosne jak ich kreatorzy, normalni ludzie grają na tym
na czym lubią, oszołomstwo siedzi na forach i spina pośladki że ich sprzęt jest lepszy
i racja najmojsza. Dorośnijcie, błagam mentalnie dorośnijcie.


Źle mnie zrozumiałeś mam pada od Xboksa i gram na nim fife czy inne gry zrecznościowe platformowe ale nie w strzelanki

Dnia 11.07.2013 o 17:55, Pietro87 napisał:

* Tak tak wiem, jest jeszcze ten śmieszny argument, ze pad przecież kosztuje... tak jak
by klawiatury i myszki rozdawali za darmo nie ? Jak mnie stać na PC za 3-4 tysiące [czyli
przedział cenowy pozwalający na granie w każdy tytuł w full hd bez obaw o wymagania]
to stać mnie na te 100-150zl ekstra na dokupienie pada. Argument - obalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 18:28, diabolo20 napisał:

Źle mnie zrozumiałeś mam pada od Xboksa i gram na nim fife czy inne gry zrecznościowe
platformowe ale nie w strzelanki


To chyba ty jednak źle rozumiesz co jest napisane wyżej. Każdy gra na tym na czym mu wygodniej.
Nie zamierzam wchodzić w dyskusję techniczną co jest bardziej precyzyjne - mam swoje zdanie, ale to nie na ten temat rozmowa.

Niezaprzeczalnym pozostaje jednak fakt, że PC ma przewagę w wyborze kontrolera nad konsola, bo o ile port gry nie jest zrobiony na odwal się, to w 90% przypadków gry multiplatformowe trafiające na blaszaki pozwalają na wybór sterowania, czyli klawiaturę + mysz lub opcjonalnie sterowanie z konsoli. Fakt, ze do PC podpinam pada od x360 i gram np w Batmana tak jak na konsoli to przykład tego jak gry trafiające na PC technicznie są bardziej wszechstronne właśnie an tej platformie niż na macierzystej konsoli. Ktoś chce grac klawiatura to może. Na konsoli może tylko padem. Wolny wybór.

Idiotyzmów typu "konsola/pc jest lepsza bo jestem fanbojem" nie komentuję, bo nie ma czego komentować.
Dla mnie nie ma lepsze czy gorsze, gram na tym co mi lepiej pasuje, jak ktoś woli x360 czy ps3 - to spoko, jego sprawa.
Podziały na graczy tworzą debile, normalni gracze mają na to wywalone i robią to co lubią najbardziej, czyli grają zamiast siedzieć na forach i toczyć dziecinne wojenki na poziomie iq adekwatnym dla ameby [a +/- taki poziom wojen fanbojów panuje na gramie, stale te same oszołomy/trolle/fanboje z ciągle tymi samymi pseudo argumentami].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować