Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Commodore wraca do gry?

76 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2006 o 14:31, Smaug_PRAWDZIWY napisał:

I potem jak wyszly magnetofony z turbo to dopiero byla jazda, a atarowcy mogli tylko pozazdroscic.

Pfff, magnetofony z turbo. Też mi coś. Po prostu ukradli technologię zapisu impulsowego ze spectrumny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2006 o 14:31, Smaug_PRAWDZIWY napisał:

... Fajne tez byly demka, nie chodzi mi tutaj o wersje demonstracyjna
gry, ale o animowane elementy + muzyczka :D

Muzyczki byly cudne :) pamiętam jak nagrywałem na magnetofon (przystawiony do TV) muzyczkę z grę ITALY''90 oraz tekiej fajnej kolorej platforówki z małym smokiem (tytułu sobie nie przypomnę)..
Były też programy do tworzenia "autostartu" na kasecie :)
Kolorowe tekstowe ruchome opisy można było robić - jak zgineła wkładka z zawartością było jak znalazł
A pamięte ktoś gry erotyczne ? Zręcznościowe machanie joystickiem czy puzzle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też pamiętam ustawianie głowicy :-). Nawet mam jeszcze commodore C 64 leży w szafie bo może kiedyś będzie warta niezłe pieniążki :-) oby, oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2006 o 14:51, xonic napisał:

Też pamiętam ustawianie głowicy :-). Nawet mam jeszcze commodore C 64 leży w szafie bo może
kiedyś będzie warta niezłe pieniążki :-) oby, oby.

No ja ze starych sprzętów to sprzedałem za 10-krotną wartość zakupu Sama Coup`e jeszcze w 90-tych latach jakiemuś krajanowi mieszkającemu we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to kogo obchodza nowi producenci gier na komorki? Mozna sobie czasem zalatwic taka giere i pograc troche (choc i tak jak juz to najlepszy jest tetris ;p) ale raczej bardziej interesujace sa gry na konsole i pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o dzwiek - to na atari oficjalnie robilo sie wiecej rzeczy z nim zwiazanych (z dzwiekiem:); specjalne programiki itp. no i takie 130 XE wzwyx to był sprzęt "pierwszych DJ" :D

WIĘCEJ WĘGLA!

no ja zrobiłem upgrade mej atarynki - chodziła juz nie na wegiel tylko na dwa murzynki (pedałowaly na rowerkach) :D

xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa a przedłużanie kabli robiliście?? Z dwóch Joysticków robiło się jeden z długim kablem żeby zamiast na podłodze przed TV wygodnie się walnąć na kanapie/wersalce.
Ustawianie głowicy...eehh później amiga i nieśmiertelny Another World i polewkowy The Simpsons :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2006 o 17:13, AgayKhan napisał:

Gadajcie co chcecie, ale przez pewien czas c64 biło na głowę PC-ta. Miało dźwięk i kolor.


C-64 jak C-64, ale Amiga... Przez pewien czas byłem zdecydowanym wrogiem PC i obrońcą Amigi, jeszcze w czasach, kiedy było już mniej więcej wiadomo, kto tę bitwę wygrał...

A teraz PC... Czym ja się stałem? ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2006 o 17:38, Domek napisał:

C-64 jak C-64, ale Amiga... Przez pewien czas byłem zdecydowanym wrogiem PC i obrońcą Amigi,
jeszcze w czasach, kiedy było już mniej więcej wiadomo, kto tę bitwę wygrał...

Oj, mi tam Amiga 600 dopiero przy pojawieniu się pentium odeszła w odstawkę. Szkoda tylko, ze amigowa konsola się nie udała, ale była za wcześnie i te wszystkie jaguary, PS, biły ją na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się moje C64 przypomina. Wydajemi się, że forma stworzy remejki starych hitów na jej stare konsolo-komputery, ale to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować