• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Vanosh

Pomoc z grą Gothic 4 : Arcania

Pytanie

Witam!
Grę wymienioną w temacie, sprawiłem sobie jakoś pół roku temu, po zakupie od razu ją zainstalowałem.
Po dłuższej instalacji wszystko pięknie chodziło, na najwyższych wymaganiach.
Gra jednak przestała mnie po jakimś czasie pasjonować i ją usunąłem.
Po ok. pół roku znów zachciało mi się grać w Gothica, a że miałem pod ręką akurat Arcanię, chciałem ponownie zacząć przygodę. Instalacja przebiegła pomyślnie, jednak podczas odpalenia gry, uruchamia się ona w zminimalizowanym oknie, na którym widać tylko czarny ekran, po czym pojawia się komunikat : "Gothic4 : Arcania, przestał odpowiadać ... " Więc wybieram zamknij program. W angielskiej wersji to samo.
Proszę o pomoc!
Co już próbowałem :
-Wielokrotna instalacje/reinstalacja/deinstalacja gry,
-Próba instalowania jej w innych językach,
-Zmiana dysku docelowego podczas instalacji,
-Wyczytałem też gdzieś taki myk, żeby pliki z płytki umieścić w folderze i stamtąd zainstalować gierkę. Nie pomogło...
-Instalacja przez Setup
-Instalacja przez Autorun

Najdziwniejsze jest to, że wcześniej gra działała bez zarzutu a wciąż działam na tym samym sprzęcie w którym nic nie wymieniałem, oprócz myszki, klawiatury etc.
Ewentualnie mogę załączyć screena.


Czy jest jeszcze jakaś nadzieja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Czy na pewno jest to oryginał? Ponieważ taki problem pasuje bardziej do pirackich wersji. Spróbuj przeczyścić rejestr może po tamtej pierwszej instalacji coś pozostało. Na pewno nie wygrywałeś podczas poprzedniej rozgrywki np. modów itp?? Jeżeli tak to usuń to i zainstaluj jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.07.2013 o 00:41, Hunteerq napisał:

Czy na pewno jest to oryginał? Ponieważ taki problem pasuje bardziej do pirackich wersji.

Ta jest to oryginał, zakupiony w "Empiku" w wersji Gamebook.

Dnia 17.07.2013 o 00:41, Hunteerq napisał:

Spróbuj przeczyścić rejestr może po tamtej pierwszej instalacji coś pozostało.

Mógłbyś mi powiedzieć jak to zrobić ? Nie za bardzo się orientuję

Dnia 17.07.2013 o 00:41, Hunteerq napisał:

Na pewno nie wygrywałeś podczas poprzedniej rozgrywki np. modów itp?? Jeżeli tak to usuń to i zainstaluj jeszcze raz

Nie, nie wgrywałem niczego, gra była czysta, nie używałem też kodów <jeżeli takowe istnieją>, instalowałem grę wiele razy i za każdym razem to samo, udało się tylko ten pierwszy raz po zakupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla ścisłości, Vanosh to ja, czyli "UszkodzonyMiesien" nie wiem co mi przyszło do głowy zakładając konto pod tą nazwą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.07.2013 o 00:47, Vanosh napisał:

> Czy na pewno jest to oryginał? Ponieważ taki problem pasuje bardziej do pirackich
wersji.
Ta jest to oryginał, zakupiony w "Empiku" w wersji Gamebook.
> Spróbuj przeczyścić rejestr może po tamtej pierwszej instalacji coś pozostało.
Mógłbyś mi powiedzieć jak to zrobić ? Nie za bardzo się orientuję
> Na pewno nie wygrywałeś podczas poprzedniej rozgrywki np. modów itp?? Jeżeli tak
to usuń to i zainstaluj jeszcze raz
Nie, nie wgrywałem niczego, gra była czysta, nie używałem też kodów <jeżeli takowe
istnieją>, instalowałem grę wiele razy i za każdym razem to samo, udało się tylko
ten pierwszy raz po zakupie...


OK W RAZIE CZEGO JUŻ OCZYŚCIŁEM REJESTR, JUTRO ZAINSTALUJĘ GRĘ PONOWNIE I DAM ZNAĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.07.2013 o 13:17, Vanosh napisał:

Niestety, czyszczenie rejestru nie pomogło...


Ściągnij np Revo Uniinstaller i za jego pomocą wyrzuć grę (ten program wszystko ładnie wyczyści) a potem jeszcze raz ją zainstaluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Dnia 17.07.2013 o 21:04, Shelazar napisał:

Ściągnij np Revo Uniinstaller i za jego pomocą wyrzuć grę (ten program wszystko ładnie
wyczyści) a potem jeszcze raz ją zainstaluj.


Ok już zabieram się do pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli gra instaluje się prawidłowo - warto sprawdzić sumy kontrolne MD5 - to być może coś w między czasie zmieniło się w komputerze. Może to być wiele rzeczy t.j. wersje sterowników, program antywirusowy i jego aktualizacje, aktualizacje Windows, dodatkowe oprogramowanie, pakiety kodeków etc.

Warto, w przypadku Arcanii, sprawdzić, czy problem nie jest związany z tymi sprawami:
http://pomoc.cdp.pl/entries/21942746 (punkty 3 oraz 4)
http://pomoc.cdp.pl/entries/21940297

W drugiej kolejności, aby wykluczyć cześć potencjalnych "przeszkadzaczy", warto spróbować zainstalować grę, jej aktualizację do wersji 1.2 oraz spróbować ją uruchomić w trybie czystego bootówania (wszystkie 3 rzeczy w tym trybie należy wykonać).
http://pomoc.cdp.pl/entries/21697086


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować