Zaloguj się, aby obserwować  
sekundka

Punk Rock- temat ogólny

88 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2007 o 13:22, LordYoghurt napisał:

Sięgnij po ich wcześniejsze płyty (The Offspring, Ignition, Ixnay on the Hombre, Americana,
Conspiracy of One), a znajdziesz na każdej z nich coś dla siebie. I zwracaj bardziej uwagę
na teksty niż na muzykę - wtedy się w 100% nie zawiedziesz.


Nom, zgadzamsię, ich nowe pisoenki nie mają tego brzmienia, tego czegoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, czy ktoś w końcu da degrada temu dziecku? ;]
CHłopcze, "Ave satan" to nie ten dział; p
a tak BTW to ja wolę angielski punk. Ten polski jest jakiś taki nijaki i wokaliści mają podobne głosy. Wg. mnie nawet teksty ich nie ratują. Wolę Pistolsów czy The Clash. A co do OFfspring, to racja, trzeba wsłuchać się w tekst bo muzyka kończy się na paru akordach na przemian : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 12:46, KOCYK ELMO napisał:

słuchałem arki satana

Da ktoś dla tego dzieciaka bana w końcu.
Arka Satana to jacyś idioci co wyśmiewają satanistów jakbyś chciał wiedzieć a nie ostra muza :/
A co do ciebie dudi1212 to też wole angielski.
Co do polskiego to TYLKO JEDNĄ kapele "W Sekund 5".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 13:41, cybekziom napisał:

> słuchałem arki satana
Da ktoś dla tego dzieciaka bana w końcu.
Arka Satana to jacyś idioci co wyśmiewają satanistów jakbyś chciał wiedzieć a nie ostra muza
:/
A co do ciebie dudi1212 to też wole angielski.
Co do polskiego to TYLKO JEDNĄ kapele "W Sekund 5".


Miło ; p
Choć generalnie ja nie ograniczam się jedynie do punkrocka : )
Lubię min. AC/DC, Gunsów, RHCP, The Ramones, uwielbiam Stonesów : )
Beatlesami też nie wzgardzę. Niektóre kawałki Iron Maiden też wpadają mi w ucho. Generalnie ogólnie pojęty rock to mój żywioł : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to akurat jest punk rock czy też nie (nie znam się na tych ''podziałach'' rocka i metalu), ale bardzo fajną muzykę gra Konkwista 88. Najlepsze, wg mnie, utwory to "Skinheads" (do posłuchania u mnie na GSie), "Thor", czy "Samotny jeździec".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej Wiadroman! punki wcale nie sa nierozdzielne z anarchizmem! niekazdy punk to anarchol i nie kazdy anarchista jest punkiem! to raz a 2 ze punki jednak zawsze punk rocka sluchaja(choc nie tylko)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji (jakkolwiek by to zabrzmiało :P) wynika że dobrym zespołem jest też Papa Roach, szczególnie fajny jest och kawałek Last Resort. Polecam sprawdzić, bo muza jest przednia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anarchizm, pacyfizm, subkultura punkowa - stary, jeśli widziałeś akcje Antify, to pleciesz bzdury... A jeśli nie widziałeś, to nie wiesz o czym mówisz... Antifa jest "zbrojnym" odłamem (nie do końca pasuje to słowo) anarchistów i czasami punkowców, ochraniającym manifestacje antyfaszystowskie czy antyglobalistyczne. Poza tym - często (choć bardziej poza granicami naszego kraju) wybierają się na akcje trzepania "łysej" skóry... To tak gwoli ścisłości.
PS I co? Miałeś się później pojawić w wiosce gram.pl na Przystanku Woodstock i nie przyszedłeś... I nie tłumacz się spożywaniem napojów wszelakich, oczywiście bezalkoholowych... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze rozumuję to temat o muzyce punkowej :) a nie subkulturach i ich ideologiach :P Jeżeli chcecie pogaworzyć o kulturze punkowej zapraszam tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29424#u_4

Co do muzyki - kiedyś słuchałem tylko punka, urzekła mnie jego prostota i sposób przekazu. Z czasem moje oczekiwania rosły i z prostych, szybko wpadających w ucho przyśpiewek o winie przerzuciłem się na anarcho-punka. Włochaty był moim ideałem i zrobił mi takie (za przeproszeniem) g*wno z mógu że znałem wszystkie piosenki na pamięć xD Jeszcze dzisiaj od czasu do czasu zarzucę sobie jakąś piosenkę przypominając jednocześnie lata młodocianego buntu. Jeżeli chodzi o gatunki podobne to nadal uwielbiam sobie poskakać przy dobrym SKA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uwielbiam punk rocka ,jednak wyłącznie zespoły zagraniczne takie jak :The clash ,Sex pistols,The Exploited ,no i jeszcze dwa zespoły takie jaki Led Zeppelin,Helloween jednak co do nich to nie jestem pewien czy jest to punk.Wspomnę jeszcze ,że mimo tego nie uważam sie za punka jednak Anarchizmu nie potępiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować