• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Hunteerq

`Odchudzić` Windows''a

Pytanie

Chciałbym założyć ten temat z waszymi propozycjami na pewno się przyda innym użytkownikom i mi :). Otóż jest następujący problem mam Dysk C systemowy na którym mam dostępne 19gb i nie mogę zwiększyć go jedynie po formacie mogę mu dodać miejsca z dysku D (Nie wiem dlaczego) a system Windows na tym owym dysku zajmuje 13,3gb słyszałem kiedyś że duuuża część tego folderu to aplikacje których nikt nie będzie używał zwyczajny użytkownik. Więc możecie wypisywać propozycje co można usunąć z tego folderu aby zaoszczędzić miejsce na dysku C.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

A to nie lepiej usunąć kompononentu systemu -> z dodaj i usuń?

I aplikacje których sam nie używasz?

A co do "szłyszałem" -> To co sie szłyszy nie musi być prawdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zgadzam się z użytkownikiem Jan_Czarny to nie musi być prawdą dlatego napisałem tutaj aby się dowiedzieć więcej o tym ;). co do usunięcia folderu Temp mogę usunąć tylko kilka plików ponieważ inne są używane więc jedynie zaoszczędziłem 60 mb. :)
Dodatkowo co ja odkryłem dla innych użytkowników można wyłączyć stan hibernacji otwierając wiersz poleceń i wpisując `powercfg -h off` mi to zaoszczędziło 1,5 gb na dysku C.
Wiec czekam na kolejne wasze propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 19.07.2013 o 12:54, Hunteerq napisał:

Wiec czekam na kolejne wasze propozycje :)

Kup większy dysk, aby nie bawić się w takie pseudo oszczędzanie, które moze czasami bardziej zaszkodzić, niż pomóc. W dzisiejszych czasach dysk 1TB dostaniesz za grosze. Ustawiasz na system partycję 100GB i masz spokój na dłuuuugi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W Win7 -- Panel Sterowania - Programy i funkcje - Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows i tam można wywalić co zbędne, chociaż dużo tego nie będzie.
Krok drugi to program Odkurzacz (trzeba potem wywalić kopie zapasową, żeby efekt był ;)
Na koniec można użyć SpaceMongera (starej darmowej wersji) i poszukać czy gdzieś nie zalegają nam duże pliki (jakiś zapomniany film w dokumentach czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować